Hezké odpoledne u on-line přenosu ze zápasu 46. extraligového kola mezi hokejisty Zlína a Olomouce.

Jedná se o souboj týmů, které získaly shodně 65 bodů. Olomouc, která má zápas k dobru, je šestá, Zlín sedmý.

Vzájemné zápasy zvládají lépe Hanáci. Po úvodní domácí prohře 3:4 v prodloužení uspěli ve Zlíně 3:1 a pak doma 1:0.

Minulé kolo zvládli lépe Berani, kteří v Litvínově zvítězili 4:3 v prodloužení. Olomouc padla v Hradci Králové 0:3.

Holec

Rozhodčí: Hradil (CZE), Úlehla (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 3 829

Do olomoucké branky se po dvouzápasové absenci zaviněné nemocí vrací Branislav Konrád, Zlín tradičně sází na Libora Kašíka.

Zlín dneska díky výjimce doma hraje ve žlutých dresech. Obyčejně hrává v modrých.

1:01

Olomouc se usadila v pásmu, střelu na branku ale nevybojovala.

2:28

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Nedovolená výstroj

3:18

Vyloučen hráč Marek Laš (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Zlín bude hrát 70 vteřin pět na tři.

4:28

Škůrek je na ledě. Střílel jen Bukarts. Jednou nepřesně, jednou do gólmana.

5:02

Nosek pálil od modré z první, Konrád v pohodě zasáhl.

5:18

Olomoucké zvládla kritické chvíle bez větších komplikací a je kompletní.

6:57

Fryšara projel po pravém křídle a střelou trefil beka.

7:48

Strapáč dostal přihrávku před branku, ale nezpracoval puk.

9:19

Klhůfek za brankou tak dlouho čekal na volného spoluhráče, až puk odevzdal soupeři.

9:49

Trest týmu (Olomouc), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Trest odsedí Holec.

10:01

Roberts Bukarts (Zlín) vstřelil branku (17. gól v sezóně), asistence Zdeněk Okál a Jakub Ferenc. Stav zápasu Zlín - Olomouc 1:0
Krásnou kombinaci zakončil Bukarts do prázdné branky. Akci začal Ferenc, který na modré zachytil vyhozený puk od Jaroměřského. Poslal jej doprava Okálovi, jenž křížem nahrál zakončujícímu Bukartsovi.

10:56

V rámci protestu fanoušků je na stadionu ticho. Domácí kotel opustil svá místa.

11:19

Z druhé vlny zakončoval Popelka, ale neprostřelil val před sebou.

12:36

Rychlá akce hostů. Knotek hledal před brankou Eberleho, který se ale přes těsnou obranu k zakončení nedostal.

13:31

Na stadionu je pořád velké ticho, akorát v přerušené hře hraje hudba.

13:46

František Skladaný (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jan Jaroměřský. Stav zápasu Zlín - Olomouc 1:1
Hosté z ničeho nic vyrovnávají. Vlastní gól si dal Řezníček, který bruslí srazil do branky puk, jenž mířil vedle.

15:54

Žižkův bekhendový pokus neměl moc šancí na úspěch, Konrád přesto puk raději podržel.

16:31

Kašík vyrazil střelu od modré přes sebe, k dorážce se Olomouce nedostala.

17:25

Illo střílel z levé strany do Konráda.

18:12

Šťastný vystřelil z pravého křídla nepřesně, z následného tlaku domácí nic nevytěžili.

20:00

Po konci třetiny se ještě strhla menší strkanice mezi Illem a Strapáčem, sudí oba slovně pokárali.

20:00

Skóre je po první části vyrovnané. Zlín sice promarnil dlouhou výhodu pět na tři, další přesilovku už ale využil. Hosté vytěžili z minima maximum. Na gól jim stačily pouhé dvě střely.

20:16

Laš získal puk v obranném pásmu, projel po levém křídle do útočného, kde zakončil nepřesně.

20:36

Honejsek předvedl parádní individuální akci, v jejímž závěru nedokázal přehodil ležícího Konráda.

20:42

Vyloučen hráč Antonín Honejsek (Zlín), 2 min. za Podražení

22:42

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Honejskovi končí trest, začíná přesilovka Zlína.

24:44

Hosté jsou kompletní. Obě přesilovky byly bídné, bez většího nebezpeční pro brankáře.

26:29

Knotek zůstal zapomenutý za obranou, ale vypálil nepřesně.

28:42

S přibývajícími minutami jsou hosté aktivnější, stále častěji se hraje před Kašíkem.

29:26

Jan Eberle (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Marek Laš a Jakub Galvas. Stav zápasu Zlín - Olomouc 1:2
Olomouc otáčí skóre. Hezkou kombinaci zakončil Eberle.

31:10

Olomouc je při chuti a neustále ostřeluje Kašíka.

31:29

Vyloučen hráč František Skladaný (Olomouc), 2 min. za Podražení
Zbytečný útočný faul za brankou.

32:13

Roberts Bukarts (Zlín) vstřelil branku (18. gól v sezóně), asistence Zdeněk Okál a David Šťastný. Stav zápasu Zlín - Olomouc 2:2
Další hezká přesilovková kombinace Zlína, na jejímž konci byl Bukarts. Opět mu nahrával Okál.

33:14

Ondrušek ve středním pásmu vykopl nohou puk mezi diváky. Rozhodčí původně signalizovali trest za zdržování, nakonec nevylučují.

33:58

Kašík předvedl efektní semafor proti ráně Holce.

34:33

Honejskova rána od bočního mantinelu nadělala Konrádovi starosti, likvidoval ji nadvakrát.

35:10

Noskovu střelu k pravé tyči vykopl Konrád bruslí do ochranné sítě.

40:00

Výsledek nadále zůstává otevřený. Olomouc začala druhou část aktivněji a využila toho k vedení. Domácí srovnali v přesilovce.

40:00

Střely na branku ve 2. třetině: 7:12. Celkem: 16:14.

40:25

Nahození Jaroměřského od modré těsně minulo pravou tyčku.

42:39

Jakub Galvas si najel až před Kašíka, který jeho bekhendový pokus vyrazil.

43:42

Puk poskakoval před Kašíkem, který ho odpálil do rohu.

44:26

Pavel Kubiš (Zlín) vstřelil branku (7. gól v sezóně). Stav zápasu Zlín - Olomouc 3:2
Po individuální akci se prosadil Kubiš, který z pravého kruhu zaskočil Konráda.

44:52

Klhůfkův bekhend z pravé strany minul branku.

45:27

Holec těsně nedosáhl na puk, který Kašík vyrazil betonem.

46:29

Kašík měl štěstí při akci Knotka, který neuspěl zblízka.

47:18

Kubiš pokazil rozehrávku, ale hosté toho nedokázali využít, protože se dostali do ofsajdu.

48:40

Olomouc v posledních minutách líp bruslí a snaží se dostat do tlaku.

49:02

Fořt zůstal zcela volný před Konrádem, ale jen mu vyprášil betony.

50:42

Illo pálil hodně nepřesně z levého křídla.

51:22

Mrázova střela Kašíkovi vypadla, poblíž ale nebyl žádný hostující hráč, aby mohl dorážet.

52:24

Bukarts cílil na hattrick. Po nahrávce od Šťastného pálil z první, Konrád se včas přesunul.

52:49

Proti zakončení Kubiše zakročil Konrád hokejkou.

53:57

Knotek se zpoza branky natlačil před Kašíka, domácí gólman složitou situaci ustál.

54:45

Po střele Jakuba Galvase zůstal puk pod Kašíkem. Ten nevěděl, kde je, ale plácl s sebou na led a zalehl ho.

55:42

Irgl najel do Kašíka, pokračuje se dál.

57:42

Irgl si najel z levé strany a přestřelil.

58:10

Zbyněk Irgl (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jakub Herman a Jakub Galvas. Stav zápasu Zlín - Olomouc 3:3
Olomouc dává další šťastný gól. Sražený puk se zastavil před Irglem, který ho stačil zasunout do branky dříve, než se Kašík přesunul.

59:55

Jiří Ondráček (Zlín) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Pavel Kubiš. Stav zápasu Zlín - Olomouc 4:3
Neuvěřitelné!!! Pět vteřin před koncem rozhoduje Odráček, který zblízka procedil puk za Konráda.

20. února 2022 15:30Zlín-Olomouc 3:2N
7. ledna 2022 18:00Olomouc-Zlín 4:0
19. listopadu 2021 17:30Zlín-Olomouc 3:2
28. září 2021 17:20Olomouc-Zlín 4:2
29. ledna 2021 17:00Olomouc-Zlín 2:4
13. prosince 2020 17:00Zlín-Olomouc 1:4
11. listopadu 2020 18:00Olomouc-Zlín 1:4
18. září 2020 17:30Zlín-Olomouc 1:4