Hlavním tématem dnešního duelu bylo až do sobotního dopoledne uzavření brněnského kotle. Avšak poté, co svazový prezident Jindřich Král toto disciplinární opatření zrušil, se můžeme vrátit čistě k boji o extraligové body.

Vítězství za tři body posunuje brněnské mužstvo i matematicky do první šestky a přímo do čtvrtfinále, kde už beztak jednou a půl nohy je.

O šestku ale bojují i Pardubice, prožívající velkou renesanci. Mají jenom jednobodovou ztrátu na šestý Zlín a zápas k dobru.

Beran

Rozhodčí: Bejček (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 7 265

Brněnský kotel není úplně narvaný, ale jsou v něm nachystané transparenty na pozvednutí

Zatím vidíme slova ALE MY JSME KOMETA

Tak už víme, co nám brněnský kotel chtěl sdělit. MŮŽETE NÁS MILOVAT, MŮŽETE NÁS NENÁVIDĚT, ALE MY JSME KOMETA

Hráči se chystají na buly a podívaná může začít. Kometě chybí lídr Martin Erat, místo něho na křídle první lajny Petr Kratochvíl

0:59

První střela v podání Haščáka

1:40

Nečas od pravého mantinelu vybídnul mezi kruhy Malleta, jeho pokus doráží H. Zohorna. Kacetl kryje.

3:17

Zatím má převahu Kometa, ale dopředu to umí taky Pardubice. Z levé strany vyzkoušel Langhamera, který po pauze opět startuje zápas, švihem Starý

3:36

Úplně sám před Kacetlem se ocitnul H. Zohorna, dostal se dost blízko, zkusil to na lapačku, Kacetl chytil

4:47

Havránka za brankou zkušeně zastavil Cardwell

5:29

Kometa chtěla jít dopředu, ale Zaťovič dostal puk za sebe a tak domácí raději střídají

6:08

Hruška kombinoval kolem pardubické branky s Haščákem, jejich rotaci si však obrana Dynama pohlídala. Puk pak přikryl Kacetl. Komerční přestávka.

6:31

Icing Pardubic.

6:51

A hned po něm střela Dočekala, Kacetl kryje puk na hrudi. Poslední minuty patří aktivně hrající Kometě.

7:05

Třináctý brněnský útočník R. Zohorna se dostal do zápasové rotace. Krásně vyvezl puk mezi kruhy a nabídl ho Zaťovičovi, který zakončil do Kacetla.

7:39

Na hraně icingu se dlouhou přihrávkou dopředu dostalo Dynamo, puk se dostal na modrou k Trončinskému a jeho golfák končí po teči v ochranné síti.

7:58

Gulaši odpaluje puk před dotírajícím Maroszem

8:31

Treille se dral kupředu, zastavuje ho Štencel

9:24

Střídání obou týmů využil na pravé straně Kaut, bleskově se dostal do pásma a jeho střela těsně minula branku

9:48

Velké štěstí Pardubic, Kacetl stačil střelu jen ztlumit a puk projel kolem prázdné branky

12:36

Marek Trončinský (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Martin Kaut a Antonín Dušek. Stav zápasu Kometa - Pardubice 0:1
Domácí se nechali v útočném pásmu obrat o puk. Dopředu vyrazil Kaut, jeho střelu ještě Langhamer vyrazil, ale Kaut si puk dojel a našel Trončinského, který suverénním blafákem otevřel skóre

13:24

Domácí jsou otřeseni, Dynamo se osvobozuje

13:54

Bartejs vystřelil od modré čáry, Kacetl chytá a Kometa bude mít po komerční pauze vhazování v útočném pásmu

14:28

Hosté teď velmi dobře čekají na Kometu ve středním pásmu a vrací její pokusy do jejího pásma

15:13

Pardubický útočník T. Svoboda se na útočné modré dostal do ofsajdu. Což nic nemění na tom, že teď hru kontroluje Dynamo

15:45

Perret ve výhodné situaci před brankou Komety, Štencel jeho pokus sráží

16:22

Ofsajd Komety, Vondráček stačil přejet do pásma dřív, než tam Čermák poslal puk

17:07

Krejčík dvakrát střílel, Kacetl kryje, domácí na něho posílají další puky a pak rozhodčí zastavuje hvizdem jim poskytnutou výhodu

18:42

Na Holíka krátce zívala prázdná branka, někdo z hostí mu do rány stačil vložit hůl

19:41

Domácí obraně uniká Marosz, je zastavený

19:58

Němcova střela na Kacetla, fanoušci tlačí puk očima do sítě, ale jde vedle

21:06

Ve druhé třetině patří první šance hostům, Kometa se raději osvobozuje za cenu icingu

21:55

Brněnskou ofenzívu vedou beci. Napřed pálil od modré Gulaši a Kacetl vyrazil, pak si před brankoviště sjel Štencel

22:16

Kaut si troufnul na Malce, ale podjely mu nohy a zkušený domácí zadák zakládá protiútok

24:42

Tomáš Vincour (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně). Stav zápasu Kometa - Pardubice 1:1
Nevinná akce končí vyrovnáním! Puk objel po mantinelu celým pásmem Dynama, od pravého hrazení se nečekaně odrazil mezi kruhy a Vincour bez váhání prudkou ranou vyrovnává

25:49

Po gólu se hra okamžitě rozjela. Dočekal našel Štencela, který krásně v gólové šanci uvolnil Čermáka, proti jeho zakončení se ale přesunul Kacetl

25:55

Z protiútoku jeli hosté dva na jednoho, sražený pas končí v ochranné síti

26:24

Holík sám před Kacetlem, který dnes čaruje. Dynamo vyhazuje přes všechny čáry

26:40

Krejčíkovu bombu schytal Treille, je zraněný a bez rukavic odjíždí na střídačku. Hra bez přerušení pokračuje

27:55

Vyrovnaná pasáž, nepřesně to zkoušel T. Svoboda

28:27

Zaťovič kličkuje v útočném pásmu, nepřesnou přihrávku posílá do středního pásma

29:22

Pardubice výtečně brání vlastní modrou čáru, domácí se často s pukem musí obloučkem vracet a hledat novou cestu. Nebo to končí ofsajdem jako nyní.

30:14

Radim Zohorna (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně). Stav zápasu Kometa - Pardubice 2:1
Parádní akce domácího třináctého útočníka, který se však během zápasu dostal do sestavy. Vypíchl si puk, ujel sám na Kacetla a blafákem ho překonal.

31:28

Holík krásně našel z druhé vlny Zaťoviče, jeho ránu Kacetl vyráží

31:56

Poulíčkova odpověď na druhé straně, ve velké šanci minul!

32:24

Vyloučen hráč Tomáš Vincour (Kometa), 2 min. za Faul loktem

32:57

Krátký zámek Pardubic, které několikrát obětavě udržely pásmo a Svoboda střílel do Kacetla.

33:12

Vyloučen hráč Martin Zaťovič (Kometa), 2 min. za Podražení

33:12

Hosté dostávají šanci hrát 73 vteřin pět na tři a berou si oddechový čas, aby se nachystali

33:28

H. Zohorna vyhazuje

34:12

Tři střely zblízka na Langhamera

34:38

A další dvě, domácí úpí pod obrovským tlakem!

34:53

Langhamer odolává a Vincour vyhazuje

35:20

Dynamo to hrálo výborně, ale Langhamer byl ještě lepší

35:53

Pardubičtí si nerozuměli, puk jim utíká na icing a domácí diváci teď aplaudují Kometě za to, jak uhájila vedení

36:28

Pardubice pokračují v tlaku, Wishart střílel od modré, Langhamer toho moc neviděl a vyrazil betonem

37:05

Nečas prováhal moment, kdy mohl přihrát do šance, a skončil s pukem za brankou

37:48

Krejčík mířil na bližší tyč, Kacetl prostor ucpal

38:55

Domácí do toho pořádně šlápli a vytvořili si tlak před Kacetlem, který ale končí jejich nepřesnou přihrávkou

39:44

Za hosty odpovídal T. Svoboda, druhá třetina se dohrává několika souboji o puk před brněnskou brankou

40:19

První pokus o založení protiútoku Pardubic končí icingem

40:45

V šanci před Kacetlem vyplaval Mallet, z otočky se neprosadil

42:16

Před Kacetla nahazoval Malec, H. Zohorna svedl souboj s Mojžíšem, pardubický bek byl úspěšnější

43:13

A teď končí na icingu oblouček z obranného pásma Komety. Hru ve třetí třetině zatím provázejí nepřesnosti.

44:11

Vyloučen hráč Alexandre Mallet (Kometa), 2 min. za Podražení

45:05

Hosté se drželi v pásmu, ale bez šance. Střílet zkoušel hlavně Treille, před nímž výborně blokoval puky Malec