Olympiáda je u konce, a to znamená jediné – zpátky je hokejová extraliga. V rámci tohoto online přenosu budeme sledovat utkání mezi domácím Dynamem Pardubice a Vervou Litvínov.

Východočeši v letošní sezoně dokázali Chemiky třikrát porazit, ale to nic v tuto chvíli neznamená. Litvínov totiž ze všech sil bojuje o vyhnutí se baráži a rozhodně nehodlá Pardubicím zápas jen tak odevzdat.

Připsat si porážku ovšem nebude chtít ani Dynamo, které si již dnes může definitivně zajistit účast minimálně v předkole play off. Určitě nás čeká velmi zajímavý zápas.

Jurčík

Rozhodčí: Bejček (CZE), Hejduk (CZE) - Flegl (CZE), Polonyi (CZE)
Počet diváků: 7 661

0:29

Vyloučen hráč Petr Sýkora (Pardubice), 2 min. za Podražení
Hned na úvod tu máme přesilovku pro Litvínov. Domácí Petr Sýkora totiž inkasuje dvě minuty za podražení.

1:40

Přesilovka se Chemikům vůbec nedaří. Dynamo kontroluje kotouč a s přehledem vyhazuje a šetří vteřinky.

2:29

Domácí jsou v plném počtu.

3:20

Marek Růžička pálil z pravé strany, ale Kacetl jeho pokus vyrazil do rohu hřiště.

4:08

Marek Trončinský hledal cestičky do útočného pásma Dynama, ale neprošel přes střední pásmo.

5:05

Litvínovský útočník se dostal do dobré pozice a už to vypadalo, že se dostane až před Kacetla, ale na poslední chvíli jej skvěle zastavil Tomáš Rolinek.

5:29

Vyloučen hráč Michael Vandas (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovka také pro Dynamo. Rolinek už mohl zakončovat do prázdné branky, ale místo toho Vandas dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

5:38

Litvínov ovšem získal vhazování v obranném pásmu a ihned vyhazuje kotouč.

5:58

Kacetl znovu rozehrává od vlastní branky.

6:49

Petr Sýkora si dobře narazil se spoluhráčem v útočném pásmu, ale následně daroval kotouč přímo na hůl litvínovského obránce, a ten vyhazuje až ke Kacetlovi.

7:29

Litvínov je v plném počtu.

8:58

Dynamo se drží v útočném pásmu, ale motá se podél mantinelu a šance zatím nepřichází.

9:01

Teprve teď někdo z domácích zkusil vystřelit, ale s tím neměl Petrásek sebemenší problém.

9:42

David Tomášek se cpal dopředu, ale v útočném pásmu se neproháčkoval přes litvínovské obránce.

10:16

Patrik Poulíček po šikovné otočce v útočné třetině hledal Martina Kauta, ale k němu se kotouč nedostal přes hůl bránícího hráče Litvínova.

11:56

Florian Iberer se cpal do předbrankového prostoru, kam také obdržel přihrávku, kotouč ale nedokázal zpracovat a Kacetl tak zůstal bez práce.

11:59

Z protiútoku Dynama zasahuje Petrásek a hra je přerušena.

12:27

Přímo před Kacetlem teď pardubický obránce čistým, ale tvrdým zákrokem poslal k ledu Karla Kubáta, a ten je v doprovodu lékařů s nepříjemnou grimasou doprovázen rovnou do kabiny. Dostal nepříjemný zásah na koleno a nemůže došlápnout.

14:06

Rozhodčí píská zakázané uvolnění hostů. V těchto chvílích nesledujeme zrovna atraktivní hokej.

15:02

Rozjetý Rolinek dostal zpětnou přihrávku na modrou čáru z hloubi útočného pásma Dynama, ale nedokázal kotouč zpracovat.

15:31

Před domácím Tomášem Svobodou se před litvínovskou brankou otevřel prostor, ale útočník bekhendem nedokázal překonat litvínovského brankáře.

15:52

Litvínovský přechod do útoku zastavuje ofsajd.

16:29

Vyloučen hráč Jakub Čutta (Litvínov), 2 min. za Podražení
Je tu další přesilovka pro Pardubice. Jakub Čutta odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

17:22

Dynamo se drží v útočném pásmu, ale nedaří se mu dostat se ke střele.

18:22

Po Tomáškově střele od modré se odražený kotouč dostal ke Svobodovi, ten ale puk netrefil.

18:29

Litvínov je v pěti.

18:54

V rohu za Petráskovou branku byl na mantinel tvrdě dohrán Patrik Poulíček a chvíli zůstal ležet. Vypadá to ale, že je v pořádku a bude pokračovat v utkání.

19:24

Petr Sýkora zvyšoval rychlost a chtěl projet mezi dvěma litvínovskými obránci, jeden z nich ho však zastavil.

19:33

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Dynamo špatně vystřídalo a v poslední půlminutě si ještě Litvínov zahraje přesilovku. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odpyká Petr Sýkora.

20:00

V přesilovce toho už ale Litvínov moc nestihl předvést. Kacetl nemusel ani jednou zasahovat a první třetina je u konce. Gól jsme zatím v Pardubicích neviděli. Druhá část hry začne zhruba v 19:52.

20:15

Litvínov zahajuje druhou třetinu přesilovkou a hned se stěhuje před Kacetla.

20:46

Dynamu se ovšem už podruhé daří dostat kotouč ven ze třetiny a zatím oslabení zvládá v pohodě.

21:13

Z první nepříjemně vypálil Marek Růžička, ale Kacetl vyrazil.

21:40

Martin Kaut (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Petr Sýkora a Tomáš Mojžíš. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:0
Petr Sýkora ihned po návratu z trestné lavice zpracoval kotouč a krásně našel Martina Kauta, jenž rozjetý rozvlnil síť za Michaelem Petráskem!

22:38

Litvínov se ovšem inkasovanou brankou rozhodně nijak netrápí. Michael Vandas si během krátké chvíle dokázal vytvořit dvě slibné šance, ale Kacetl obě vykryl.

23:11

Od mantinelu pálil Marek Růžička, ale Kacetl se jeho pokusem neměl žádný problém.

24:31

Viktor Hübl si najel do dobré pozice a nepříjemně pozdravil pardubického brankáře střelou zápěstím. Kacetl však stihl zasáhnout včas.

24:51

Tomáš Rolinek dostal přihrávku přímo před Petráska, ale trefil pouze hruď hostujícího gólmana.

25:34

Sacha Treille krásnou kličkou prošel přes litvínovského obránce, ale následnou střelou pouze orazítkoval Petráska a kotouč se následně odrazil mimo hřiště.

26:10

Zakázané uvolnění Litvínova.

26:49

Matěj Beran operoval za litvínovskou brankou, ale nedokázal propasírovat kotouč do prostoru před Petráska.

28:23

Litvínov poměrně dlouho kroužil v obranném pásmu domácích, nakonec se však vlastní nepovedenou přihrávkou vyhnal až k Petráskovi.

28:58

V další šanci se už hosté ke střele dostali. Kacetl však přerušuje hru jistým zákrokem.

29:11

Jordann Perret na křídle dojel kotouč a přihrával do středu volnému Kautovi na druhý gól, Petrásek jej ovšem skvěle vychytal svou lapačkou!

29:11

Vyloučen hráč Daniel Sörvik (Litvínov), 2 min. za Sekání
Norský bek zároveň Kauta v jeho šanci fauloval a po zásluze dostává dvě minuty za sekání.

30:42

Přesilovka ale Dynamu zatím vůbec nevychází. Z litvínovského oslabení zbývá bez vteřinky půlminuta a Petrásek byl zatím skoro bez práce.

31:10

Viktor Hübl ve vlastním oslabení dokázal ujet domácí obraně po skvělé přihrávce od spoluhráče, ale Kacetl mu nedovolil vyrovnat!

31:11

Litvínovští jsou kompletní.

32:33

Jan Ščotka ostrou střelou minul branku.

33:24

Trávníček nahazoval kotouč na teč od modré čáry. Kacetl jej v klidu vykopl betonem.

33:39

Útok Dynama na druhé straně zastavuje ofsajd.

34:56

Válek si z levé strany najel do útočného pásma, ale svou střelou netrefil pardubickou branku.

35:53

V závěru prostřední třetiny se o puk hodně bojuje ve středním pásmu a oba gólmani hře spíše přihlížejí.

37:24

Viktor Hübl míchal s kotoučem za pardubickou brankou a následně zkusil Kacetla překvapit rychlým výjezdem a střelou z otočky, ale domácí brankář byl pozorný.

37:54

V dalším postupu na domácí branku Viktor Hübl pohořel, ale k odraženému kotouči se dostal Peter Jánský, jenž pěkně potrápil Kacetla. Jeho střela sice nebyla nijak zvlášť razantní, ale pardubický brankář chvíli vůbec nevěděl, kde má kotouč.

39:01

Rozběhla se nám poslední minuta druhé třetiny.

39:17

39:45

Litvínov závěr třetiny tráví v útočném pásmu, ale ke Kacetlovi se zatím žádný puk nedostal.

40:00

Druhá třetina končí. Dynamo jde do druhé přestávky s jednobrankovým vedením, o které se hned ve 22. minutě postaral Martin Kaut, když mu navrátilec z trestné lavice Petr Sýkora adresoval přesnou přihrávku. Třetí třetina začne zhruba v 19:47.

40:55

Vyloučen hráč Jan Ščotka (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče
Jan Ščotka dostává na úvod třetí třetiny dvouminutový trest za držení těsně před Kacetlem a Litvínov si zahraje přesilovku.

41:31

Dynamo vyhazuje kotouč až k Petráskovi.

42:17

Sörvik nahazoval kotouč od modré čáry, ale netrefil branku.

42:43

Další střelu od modré už Kacetl lapil, ale okamžitě rozehrává kotouč a posílá jej ven ze třetiny.

42:55

Dynamo je v plném počtu.

43:42

Vyloučen hráč Florian Iberer (Litvínov), 2 min. za Vysoká hůl
Přesilovka také pro Pardubice. Florian Iberer dostává dvě minuty za vysokou hůl a odjíždí na trestnou lavici.

44:13

Litvínov ovšem hned zkraje dostává kotouč ven z obranného pásma a Dynamu toho příliš mnoho nedovoluje.

44:53

Až teď od modré pálil Trončinský, ale Petrásek jeho ránu vyráží.

45:19

Kotouč je opět v útočném pásmu Litvínova.

45:42

Litvínov v pěti.

47:39

Florian Iberer v útočném pásmu nevěděl co s kotoučem, tak jej ze všech sil napálil směrem na Kacetla, ale trefil pouze obránce před sebou.

48:23

Další litvínovský pokus o útočnou akci zhatil ofsajd.

49:24

Dynamo ze všech sil drží útočné pásmo, ale vůbec není schopné pořádné kombinace. Litvínovská obrana funguje dobře a odráží jednotlivé útoky domácích.

51:01

Od modré to zkoušel litvínovský Šesták, ale jeho střela neprošla přes obránce.

51:18

Vyloučen hráč Viktor Hübl (Litvínov), 2 min. za Hákování
Další přesilovka pro pardubické hráče. Za hákování dostává dvě minuty Viktor Hübl.

51:51

Dynamo se ovšem ještě nedokázalo usadit v útočném pásmu.

52:43

Petrásek zatím bez práce. Litvínov oslabení v klidu zvládá.

53:18

Hosté jsou v pěti.

53:49

Útok Dynama zastavuje Petrásek a následuje komerční přestávka.

53:49

Dnešní utkání sleduje 7 661 diváků.

54:56

Mojžíš nahazoval od modré čáry, ale kotouč pouze prolétl do rohu hřiště.

55:28

Dobře si najel Vladislav Bojko, ale ani jeho střela netrefila branku.

55:53

Na druhé straně raději svou lapačkou hru přerušuje Ondřej Kacetl.

56:12

Rostislav Marosz (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Tomáš Rolinek a Petr Čáslava. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:0
Rostislav Marosz ve středním pásmu zpracoval přihrávku a vydal se směrem na branku proti jedinému obránci. Po své pravici měl ještě spoluhráče, ale celou akci vzal na sebe a rozhodl se pro střelu. Petráskovi kotouč smolně propadl pod lapačkou až do sítě a je nejspíš rozhodnuto.

57:56

Dynamo se zdržuje v útočném pásmu a šetří čas.

58:10

Litvínov ovšem vybojoval kotouč a vyrazil dopředu. Kacetl však přerušuje hru svou lapačkou.

58:10

Hostující trenéři si vyžádali oddechový čas pro svůj tým.

58:10

Michael Petrásek zůstává na střídačce a Verva to bude zkoušet v šesti.

58:33

Litvínov kombinoval v útočném pásmu, ale domácí nakonec dostali kotouč do středního pásma. Po přistrčení od Marosze potom Sýkora poslal puk mimo hřiště.

58:50

Juraj Mikúš (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Michal Trávníček a Viktor Hübl. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:1
Litvínov využívá závěrečné převahy o jednoho hráče a hotovo možná ještě tak úplně není! Michal Trávníček vystřelil kotouč na Ondřeje Kacetla a z dorážky na 1:2 snižuje Juraj Mikúš!

59:29

Do konce utkání zbývá půl minutky. Litvínov pokračuje ve hře se šesti hráči v poli.

59:52

Od mantinelu pálil Černý, ale jeho střela k pardubickému brankáři neprošla.

60:00

Domácí Dynamo nakonec těsný náskok v závěru utkání uhájilo a po třech letech si zahraje play off! Dnešním vítězstvím si totiž definitivně zajistila účast v předkole a ve zbývajících dvou zápasech se může plně soustředit na boj o šestku.