Dobrý den z Olomouce, kde od 17.20 začne utkání Tipsport extraligy mezi místním HC a Kometou Brno.

V předposledním kole základní části půjde oběma dnešním soupeřům o hodně. Začněme u hostů: Kometa je na pátém místě, ale s možností postupu na čtvrté, což není žádná kosmetická záležitost, ale výhoda domácího ledu pro úvodní zápasy čtvrtfinále.

Olomouc si zajistila předkolo play off v minulém kole a teď je jedním ze čtveřice týmů usilujících o šesté místo. Momentálně je osmá, ztrácí však jen bod.

Z těchto důvodů bude velmi zajímavé sledovat i vývoj na ostatních stadionech. Jen pro formu připomínám, že všechny zápasy pro zachování férovosti začínají ve stejný čas. A vy je můžete sledovat v textových online přenosech zde na sport.idnes.cz

Dočekal

Rozhodčí: Svoboda (CZE), Kubičík (CZE) - Pešek (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 5 500

Letošní vzájemná bilance hovoří pro Kometu, která vyhrála doma dvakrát s nulou (5:0 a 1:0), na Hané sice padla, ale až v prodloužení 2:3.

0:17

Vyrůbalík se kličkou na útočné modré zbavil Erata a nahazoval puk na brankáře, Čiliak si připsal první zákrok.

1:58

Jan Káňa (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence František Skladaný. Stav zápasu Olomouc - Kometa 1:0
Tak to je rychlý úvod od domácích. Po situaci, kdy Mora těsně zachraňovala puk v pásmu skóruje zblízka do odryté branky Káňa.

2:28

Miroslav Holec (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Martin Vyrůbalík a Bruno Mráz . Stav zápasu Olomouc - Kometa 2:0
A kohouti jedou dál! Vypadá to na vzepětí bývalých Brňáků. Po Káňovi se totiž trefuje Holec krásným věšákem. Od první branky uplynulo 30 sekund.

2:56

Další nebezpečnou střelu si připisuje Jan Knotek, když jen těsně minul pravou tyč.

3:53

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2+2 min. za Vysoká hůl
Trochu podivné chování sudích, kteří nesignalizovali vyloučení po kontaktu Strapáče s Malcem a teprve až viděli krev na ledě přerušili hru a následně poslali olomouckého forvarda na 2+2 minuty ven.

4:56

Hynek Zohorna v nebezpečném prostoru před brankou tečoval těsně mimo.

6:23

Krejčík napálil příklepem puk od modré, Konrád dobře viděl a nedovoluje ani dorážku.

6:35

Mora ve velké šanci, kdy v oslabení vybídl Káňa Buriana, který tísněn v nájezdu dokázal vystřelit, ale těsně minul levou tyč.

7:47

Mora znovu střílí v oslabení, jmenovitě Zbyněk Irgl, o dorážku ze vzduchu se ještě snažil neúspěšně Eberle.

8:08

Olomouc je v plném počtu.

8:40

Olomouc hned zmáčkla Kometu a v dobré pozici se na modré sám objevil Lukáš Galvas, mířil ale příliš nahoru a navíc jeho pokus zblokoval některý z hráčů.

10:51

Další střelu si připisuje domácí Ondrušek, dělovka od modré končí v Čiliakově náruči.

12:16

Zaťovič mohl snížit do odkryté branky a vzápětí i dorážející Holík, kohouti ale se štěstím nulu zatím drží.

14:07

Ostřížek přišel v útočné třetině o puk a Kometa mohla rozjet útočnou akci. K její nelibosti je však přerušil hvizd sudího a ofsajd.

15:31

Vyloučen hráč Tomáš Malec (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Souboj Malec versus Holec posoudili sudí jako faul brněnského hráče a přesilovku si poprvé vyzkouší i Mora.

16:06

Vyrůbalík dostal nalito na modrou a zkoušel zápěstím poslat puk na teč, jenže ten končí vysoko v ochranné síti od brněnské hokejky.

17:19

Kometa se osvobozuje po dlouhém zámku, během kterého už domácí vymýšleli až moc a překombinovali své akce.

17:45

Kometa je v plném počtu, bude se vhazovat před Čiliakem.

19:20

Vilém Burian (Olomouc) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Petr Strapáč. Stav zápasu Olomouc - Kometa 3:0
Tak to je třetina snů pro kohouty. A do třetice se trefuje bývalý brněnský hráč, tentokrát je to Vilém Burian.

20:00

V Olomouci je za námi první třetina, kterou jednoznačně ovládli domácí 3:0. Velmi zajímavá také bude statistika střel, protože brněnského gólmana Marka Čiliaka zaměstnávali opravdu vydatně.

20:00

Všechny tři branky Mory si připrali hráči, kteří v Brně dříve působili. Pokud by se i ve zbytku zápasu držel tento mustr, dalším střelcem by se stal David Ostřížek, Martin Vyrůbalík a pak už v kádru kohoutů zbývá z Komeťáků jen náhradní brankář Martin Falter.

20:00

Střely na branku po první třetině 15:6, mimo 3:3, zblokované 2:3.

22:02

Vyloučen hráč František Skladaný (Olomouc), 2 min. za Podražení

23:18

Hynek Zohorna dostal puk na "čárky" a bez přípravy hned střílel po ledě, Konrád dokázal vytěsnit.

23:54

Osm vteřin před koncem přesilovky si další střelu připsal Bartejs, Konrád si ale poradil a nedovolil ani dorážku.

24:34

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Sekání

24:56

Burian ujel v oslabení, neměl ale rychlost tak napřáhl a vyprášil Čiliakovi beton.

28:06

Vyrůbalík se dostal ke střele z dálky, kterou Čiliak jistě chytá do lapačky.

28:17

Irgl měl na hokejce další gól, když stačilo přehodit ležícího Čiliaka, ale ještě chtěl svou šanci vyšperkovat kličkou, dostal se však sám ze střeleckého úhlu.

30:05

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Jan Eberle. Stav zápasu Olomouc - Kometa 4:0
A je tu čtvrtý gól v Čiliakově síti. Přišel nečekán, Knotek prostřelil brněnského gólmana z pravého kruhu.

32:16

Lukáš Galvas si na modré počkal až bude mít volno a pak vypálil, Čiliak lapačkou efektně chytá.

34:40

Nečas se šikovným manévrem dostal střelecké pozice, šibenici ale minul asi o půl metru.

36:06

Vyloučen hráč Michal Gulaši (Kometa), 2 min. za Krosček
Na Michala Gulašiho už toho bylo moc, a když ho ještě u mantinelu dohrál Eberle, oplácel krosčekem.

37:32

Mora je v přesilovce neškodná, není schopná se dostat do útočného pásma.

38:07

Gulaši je zpátky na ledě a spěchá na střídačku.

38:37

Vyloučen hráč Bruno Mráz (Olomouc), 2 min. za Sekání
Mráz se nechal od Nečase připravit o puk a pak situaci hasil sekáním.

39:30

Štencel pálil sám z pravé strany, ale zblízka minul.

40:00

Olomouc stále hraje s velkou chutí, ve druhé třetině ale citelně zvolnila. I tak je poměr střel na branku po 40 minutách 30:12.

40:40

Jakub Krejčík (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Martin Zaťovič a Petr Holík. Stav zápasu Olomouc - Kometa 4:1
Současně s koncem přesilovky napřáhl od modré Krejčík a ačkoliv Konrád puk ztlumil, nakonec se přece jen dostal za čáru.

41:32

A Kometa se hnala do další šance, takže kohouti raději vyhazují přes všechny čáry.

41:35

Hned po buly pálil znovu Zaťovič, Konrád ale tentokrát drží puk ve výstroji.

43:52

Brno zmáčklo kohouty v pásmu, kteří nakonec jen tak vyvezli puk a nakonec z toho byla i slušná střela Laše, kterou Čiliak mohl mít problém vidět přes svého obránce.

46:57

Kometa po snížení ukazuje, že zápas pro ni ještě není ztracený, snaží se cpát do zakončení. Kohouti zjistili, že jen čekat na konec se jí nemusí vyplatit.

48:50

Jan Štencel (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Holík. Stav zápasu Olomouc - Kometa 4:2
Kometa snižuje už na rozdíl dvou branek. Kohouti lehkovážně ztratili puk za rankou, Štencel si najel před branku a po ledě prostřelil Konráda.

49:03

Hned po buly byl v další obrovské šanci Vincour, sám před Konrádem musel střílet bekendem, nedokázal ale puk zvednout nahoru.

49:08

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Krosček

49:45

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence David Škůrek a Marek Laš. Stav zápasu Olomouc - Kometa 5:2
Klid vrací Olomouci Knotek, když zblízka dorazil puk za Čiliaka a využívá přesilovku.

50:36

Irgl s Ostřížkem jednoduše vybojovali puk a centr třetí lajny hned zaměstnal Čiliaka.

51:05

Konrád dostal hokejkou přes lapačku a byla z toho mela před olomouckou brankou. Rozhodčí ale neviděli důvod vylučovat, pokračuje se v plném počtu.

52:27

Uvidíme trestné střílení, jmenovitě brněnského Krejčíka, který byl faulován ve vyložené šanci.

0:0
52:27

Jakub Krejčík (Kometa) nájezd neproměnil.

Kličku do forhendu nedokázal Krejčík zakončit.

52:27

Dnešní utkání sleduje 5500 diváků, což značí vyprodáno. Několik stovek fandů přijelo i z Brna.

55:19

Jakub Galvas (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Marek Laš a Jan Knotek. Stav zápasu Olomouc - Kometa 6:2
Jakub Galvas dostal skvělou přihrávku do jízdy od Jergla, využil své rychlosti aby se zbavil obránce a pak bekhendovou střelou po ledě překonal Čiliaka.

56:02

David Škůrek (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Vilém Burian a Petr Strapáč. Stav zápasu Olomouc - Kometa 7:2