V Pardubicích je vše připraveno pro start druhého zápasu národního týmu na turnaji Carlson Hockey Gamea 2018. Začínáme za deset minut.

0:01

Úvodní buly dnešního utkání získal český tým a hned je nastěhovaný v útočném pásmu.

0:46

Švédové ovšem nakonec získali kotouč a jejich první pětka odjíždí střídat, stejně jako ta domácí.

Nilsson

Rozhodčí: Oskirko (RUS), Soin (RUS) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 6 843

1:18

Rozjetý Carl Klingberg si ve středním pásmu řekl o přihrávku, ale puk mu při pokusu o zpracování odskočil.

2:09

Vyloučen hráč Rasmus Asplund (Švédsko), 2 min. za Držení protihráče
Hned zkraje zápasu si Češi zahrají přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče inkasuje Rasmus Asplund.

2:35

Domácí jsou zaparkovaní v útočném pásmu, ale Hellberg si je zatím ve svém počínání jistý.

3:17

Robin Hanzl (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Filip Pyrochta a Andrej Nestrašil. Stav zápasu Česko - Švédsko 1:0
A hned první početní výhoda znamená vedení českého národního týmu 1:0! V útočném pásmu dostal dobrou přihrávku Robin Hanzl a krásným taháčkem se trefil přímo do růžku!

4:18

Po Horákově pasu byl v dobré pozici Roman Červenka, ale Hellberg jeho pokus z křídla zastavil!

5:00

Na druhé straně dobrý švédský pokus betonem vykopl Dominik Furch a opět to byl Horák, kdo uklidil puk do bezpečí.

5:26

Hellberg si připisuje další zákrok a hra je přerušena.

6:56

Rozjetý Kousal za sebou v útočném pásmu šikovně nechal kotouč, ke kterému se dostal Filip Chlapík, ale Hellberg jeho následný příklep vyrazil.

7:49

Češi vytváří tlak na svého soupeře a Švédové raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

8:39

Filip Zadina si nádherně u mantinelu povodil hostující obránce a dostal se až do zakončení. Hellberg byl však pozorný.

9:33

Matěj Stránský hledal cestičky v útočném pásmu, ale modrou čáru dobře bránil Victor Olofsson a odpálil kotouč.

9:47

Vyloučen hráč Tomáš Pavelka (Česko), 2 min. za Podražení
Přesilovka také pro Švédsko. Tomáš Pavelka se posadí na dvě minuty za podražení.

10:43

Češi dobře brání a hosté musí ven z pásma.

11:13

Ve středním pásmu se za kotoučem rozjížděl Červenka, ale předstihl ho Linus Arnesson a míří do útoku.

11:47

Domácí jsou kompletní, Švédové tak během své první přesilovky Čechy nenapodobili a domácí stále vedou 1:0.

12:03

Martin Kaut v útočném pásmu viděl volný kotouč a zkoušel to bekhendem. Ten však švédskou bránu příliš neohrozil.

12:46

Filip Chytil se z ničeho nic dostal před švédského beka a vystřelil. Hellberg však chytá.

13:49

Za českou bránou bojoval o dobrou pozici Dennis Everberg, ale domácí obránci jej do šance nepustili.

14:25

Carl Klingberg (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Anton Rödin. Stav zápasu Česko - Švédsko 1:1
Teď už ovšem vyrovnáno je! Carl Klingberg krásně prošel českou obranou a trefil se přesně pod víko.

15:57

Hellberg raději přikryl kotouč před přijíždějícím Filipem Zadinou a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

16:57

Červenka hledal v útočném pásmu spoluhráče, ale Horákovi kotouč odskočil.

17:24

Češi jsou i přes vyrovnávací gól Švédů aktivnějším týmem. Hellberg si připisuje další zákrok.

18:36

Dennis Everberg si hledal cestičku skrz domácí obranu, ale do zakončení neprošel.

19:01

Rozběhla se poslední minuta první třetiny.

19:47

Před branku si pro puk sjížděl Linus Ölund, ale kotouč nezasáhl.

20:00

První třetina je u konce. Skóre v ní otevřel ve čtvrté minutě přesilovkovou trefou Robin Hanzl a zhruba o deset minut později krásným zakončením "do vikýře". Druhá třetina začne zhruba v 15:08.

20:50

Z pravého křídla pálil Martin Pláněk, ale branku netrefil.

21:46

Vyloučen hráč Lawrence Pilut (Švédsko), 2 min. za Podražení
A Češi budou hrát další přesilovku. Dvě minuty za podražení inkasuje Lawrence Pilut.

22:18

Červenka hledal na křídle postaveného Hanzla, ale tomu při zakončení puk přeskočil hokejku a Švédové vyhazují.

23:15

Druhá přesilovka už domácím tolik nevychází. Švédové dobře brání své obranné pásmo a šetří čas.

23:46

A jsou kompletní.

24:22

Robert Kousal našel skulinku ve švédské obraně, ale neprokličkoval se přes posledního bránícího hráče a Hellberga tak neohrozil.

25:02

Lawrence Pilut poslal do šance úplně volného Johna Normana, jenž si však bekhendovou kličkou na Furcha nepřišel!

25:53

Mezi kruhy dostal dobrý pas také Jesper Pettersson, ale svým taháčkem vůbec netrefil branku.

26:38

Axel Jonsson připravil další zajímavou šanci Švédska, ale i jeho pokus Furch zlikvidoval.

27:41

Švédové si teď nerozuměli v útočném pásmu a sami se vyhnali až za vlastního brankáře.

28:17

Po delším čase se ke střele dostali také Češi. Martin Kaut to zkoušel z pravé strany, ale Hellberg puk vyrazil. Švédové následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

28:24

Vyloučen hráč Martin Kaut (Česko), 2 min. za Hrubost
Máme tu současné vyloučení. Martin Kaut inkasuje dvě minuty za hrubost...

28:24

Vyloučen hráč Lawrence Pilut (Švédsko), 2 min. za Hrubost
...A stejně tak Švéd Lawrence Pilut.

30:21

Švédský kapitán Patrik Zackrisson měl před sebou úplně odkrytou branku, ale zakončení mu nesedlo!

30:24

Oba týmy jsou kompletní.

31:28

Sám před Furchem byl Victor Olofsson, ale stav je stále 1:1!

32:50

Hra má vysoké tempo, ale ani jednomu z týmu se nedaří dostat se do nějaké vyložené šance, která by mohla znamenat vedení.

34:31

Vyloučen hráč Roman Červenka (Česko), 2 min. za Držení protihráče
Další přesilovka pro Švédsko. Dvě minuty za držení protihráče inkasuje Roman Červenka.

35:05

Český tým ale prakticky ihned vyhazuje a zatím se dobře brání švédským útokům.

36:08

V oslabení se dokonce do šance dostal Filip Chytil, ale plány na zakončení mu překazil vracející se obránce.

36:31

Češi jsou v pěti.

37:52

Martin Kaut ze vzduchu dobře sklepl kotouč pro Romana Červenku, jenž ale v útočném pásmu ztratil a musí se vracet.

38:51

Filip Zadina se z ničeho nic objevil v mezikruží, kam dostal přihrávku a ihned svou střelu mířil mezi Hellbergovy betony. Švédský brankář ale jeho úmysl přečetl a puk chytil.

39:34

Roman Horák dostal přihrávku do volného prostoru a uháněl na švédskou branku, bekhendem ji ale přestřelil!

40:00

Čtyřicet minut zápasu Česko - Švédsko je za námi. Gól jsme ve druhé třetině neviděli a stav je tak stále vyrovnaný 1:1. Třetí třetina začne zhruba v 15:53.

40:41

V útočném pásmu kroužil Roman Červenka, ale o puk nakonec přišel a do útoku jde Švédsko.

41:53

Z první pálil z pravého kruhu pro vhazování Andrej Nestrašil, ale branku netrefil.

43:31

Češi jsou více na puku, ale hosté dobře brání a české hráče k ničemu příliš nepouští.

44:28

Z otočky to zkoušel John Nyberg, ale jeho pokus neměl potřebnou razanci a Furcha vůbec neohrozil.

45:22

Andrej Nestrašil měl před sebou volný kotouč, ale nedokázal zakončit, protože jej výborně bránil švédský obránce.

45:30

Vyloučen hráč Matěj Stránský (Česko), 2 min. za Sekání
A je tu další švédská přesilovka. Matěj Stránský dostává dvě minuty za sekání.

46:48

Švédská početní výhoda je za polovinou, ale hosté se prozatím k ničemu většímu nedostali.

47:27

Furch přerušuje hru svou lapačkou a rozhodčí hasí drobnou potyčku za jeho brankou.

47:30

Češi jsou kompletní.

48:09

Roman Červenka zavezl kotouč do útočného pásma a nabil Martinu Pláňkovi, Hellberg však jeho pokus vyrazil.

48:40

Zakázané uvolnění České republiky.

48:49

Vyloučen hráč Anton Rödin (Švédsko), 2 min. za Hrubost
Přesilovku si zahrají také Češi. Anton Rödin dostává dvě minuty za hrubost.

49:09

Pálil Roman Horák, ale trefil pouze obránce před sebou.

49:23

Andrej Nestrašil (Česko) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Robin Hanzl a Michal Moravčík. Stav zápasu Česko - Švédsko 2:1
Další využitá přesilovka a Češi znovu vedou! Na 2:1 zvýšil po přesilovkové souhře Andrej Nestrašil, jemuž stačilo pouze zamést kotouč do poloodkryté klece.

50:09

Střílet zkoušel také Marek Hrbas, ale Hellberga neohrozil.

50:57

K dorážce se před Furchem dostal Axel Jonsson, ale nepochodil!

52:53

Mezi kruhy se ke kotouči dostal John Nyberg, ale jeho střela neměla razanci a v síti tak skončit nemohla.

53:52

Carl Klingberg znovu prošel domácí obranou, ale tentokráte branku přestřelil.

54:26

Švédové jsou aktivnějším týmem. Vedle teď pálil Victor Olofsson.

55:18

Další nepřesná střela Švédska, kterou měl na svědomí Linus Ölund.

56:38

Na pravém křídle čekal na přihrávku Carl Klingberg, ale svou bombou branku přestřelil.

57:16

Na druhé straně si mířidla v útočném pásmu mezi kruhy rovnal Andrej Nestrašil, ale taktéž netrefil.

57:53

Roman Horák (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Roman Červenka a David Šťastný. Stav zápasu Česko - Švédsko 3:1
Švédové hrají v šesti bez brankáře a Češi si zřejmě definitivně zajistili vítězství i ve svém druhém představení na turnaji! Do prázdné branky kotouč v klidu doklepl Roman Horák.

58:17

Švédský brankář je zpět v brance a hraje se pět na pět.

58:56

Vyloučen hráč Filip Chlapík (Česko), 2 min. za Hrubost
Současné vyloučení. Po Hellbergově zákroku se do rozmíšky pustili Filip Chlapík s Adamem Almqvistem a oba dostávají dvě minuty za hrubost.

58:56

Vyloučen hráč Adam Almquist (Švédsko), 2 min. za Hrubost

59:01

Běží poslední minuta dnešního utkání.

59:28

Češi drží útočné pásmo a pěknými kombinacemi baví diváky, čtvrtý gól ale nepřichází.

60:00

A už ani nepřijde. Utkání totiž končí a Češi po Finsku výsledkem 3:1 poráží také Švédy. O domácí branky se postarali Robin Hanzl, Andrej Nestrašil a do prázdné branky skóroval Roman Horák. Za Švédy se potom trefil Carl Kingberg. Pěkný víkend vám z pardubické Tipsport areny přeje Marek Votke.

4. května 2024 16:00Česko-Švédsko 0:2
8. února 2024 19:00Česko-Švédsko 1:4
17. prosince 2023 13:00Česko-Švédsko 3:5
9. listopadu 2023 19:00Švédsko-Česko 2:5
6. května 2023 16:00Česko-Švédsko 4:3
18. prosince 2022 16:30Česko-Švédsko 0:4
10. listopadu 2022 18:30Česko-Švédsko 1:4
15. května 2022 19:20Česko-Švédsko 3:5