Dobrý den, vítejte u sledování online reportáže z 3. kola hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Litvínovem.

V Pardubicích se chystá zajímavý souboj, protože Litvínovu se mimořádně povedl vstup do sezony, dvakrát vyhrál a vede extraligovou tabulku.

Pardubice první domácí duel nezvládly. Nad Vítkovicemi sice brzy vedly, nakonec však prohrály 2:3. Pak však zvítězily v Liberci 2:0.

Litvínovští hokejisté se cestou do Pardubic zdrželi u dopravní nehody a start dnešního zápasu je tak posunutý o patnáct minut.

Matoušek

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jeřábek (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 305

A ještě než se vhodí úvodní buly dnešního utkání, proběhne v Pardubicích malý ceremoniál. Čároví rozhodčí Petr Blümel a Stanislav Barvíř se totiž loučí se svými rozhodcovskými kariérami.

0:20

Petr Čáslava to hned na úvod zápasu zkoušel přízemním nahozením od modré, ale Janus v pohodě zakročil betonem. Na druhé straně ofsajd Litvínova.

1:09

Dynamo je zpočátku aktivnějším týmem, ale v útočném pásmu se mu nedaří dostat se do zakončení.

2:34

Vyloučen hráč Jiří Hunkes (Litvínov), 2 min. za Podražení
A máme tu první přesilovku pro domácí. Bývalý pardubický bek Jiří Hunkes dostává dvě minuty za podražení.

2:46

Litvínov však ihned po vhazování dostává kotouč ze třetiny.

3:21

Dynamu se nedaří zformovat se v útočné třetině.

3:52

Sacha Treille teď zahrál hodně tvrdě za litvínovskou klecí, kde poslal k ledu dva hostující hráče. Hra je přerušena, ale vylučovat se nebude.

4:34

Litvínov je v plném počtu.

5:27

Ofsajd domácích.

5:48

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (Pardubice), 2 min. za Krosček
Přesilovou hru okusí také Chemici. Dvě minuty za krosček pro Tomáše Vondráčka.

6:08

Jakub Černý teď promarnil obrovskou šanci, když Jiří Hunkes napálil kotouč od modré čáry a litvínovský útočník nadvakrát úplně sám před Kacetlem nedokázal dostat kotouč přes jeho beton.

6:45

Litvínov pokračuje v přesilovkovém náporu, ale Kacetl pro tentokrát schovává kotouč do lapačky a hra je přerušena.

7:03

Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry. Na cestě zpět do útoku Severočechy zastavilo postavení mimo hru.

7:26

Dynamo znovu vyhazuje puk až k Janusovi.

7:48

Domácí v plném počtu. Následuje komerční přestávka.

8:27

Od mantinelu pálil Petr Sýkora, Janus však v pohodě zasáhl.

9:42

Patrik Poulíček projel útočné pásmo a nebezpečně nahodil kotouč od modré čáry. Dorážka domácích však letěla mimo.

10:29

Jan Myšák (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence František Lukeš a Viktor Hübl. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:1
Hosté jdou do vedení! Domácí obraně se utrhl šestnáctiletý Myšák, a i přesto, že jej stíhal domácí obránce, dokázal si poradit a překonal Kacetla.

11:27

Ale teď mohlo být vyrovnáno! Čáslavův padáček od modré orazítkoval tyč Janusovy klece, který vůbec nic neviděl!

11:59

Jan Ščotka (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:2
Místo toho ovšem Litvínov utíká do dvoubrankového vedení! Chybnou domácí rozehrávku zachytil expardubický bek Jan Ščotka a z mezikruží se nemýlil.

14:06

Na litvínovských je dvoubrankové vedení hodně znát. Tlačí se dopředu, ale Kacetl prozatím odolává.

14:39

Ofsajd Severočechů.

15:04

Dynamo se na chvíli nastěhovalo do útočného pásma, ale žádnou vážnější šanci si nevypracovalo.

15:37

Jan Ščotka (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Trávníček a Lukáš Doudera. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:3
A s Pardubicemi to dnes vypadá zle. Další únik Litvínova znamená vedení hostů 3:0. Podruhé v dnešním utkání se prosazuje Jan Ščotka.

15:37

Ondřej Kacetl míří na lavičku. Zachytá si Milan Klouček.Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Ondřej Kacetl, nahradil ho Milan Klouček

17:27

Poulíček si už chystal puk do dobré pozice, ale místo toho je pískán ofsajd.

18:09

Dynamo se teď opět dostalo trochu více do hry, ale všechny jeho šance prozatím kryje jistý Janus.

18:31

Vondráček bolestivě zblokoval bombu Kubáta.

19:19

Rolinek z mezikruží pálil mimo.

20:00

Máme tu konec první třetiny. Severočeši vytěžili maximum co šlo a v Pardubicích po dvaceti minutách vedou 3:0. Dvakrát se prosadil bývalý pardubický obránce Jan Ščotka.

20:07

Po sedmi vteřinách hry ve druhé části přichází ofsajd Dynama.

20:37

Jordann Perret si před Janusem počíhal na přihrávku zpoza branky, ale namířil kotouč přímo do litvínovského brankáře.

20:53

Na druhé straně v pohodě lapačkou přerušuje hru Milan Klouček.

21:30

Tomáš Matoušek se na pravém kruhu pro vhazování dostal ke střele, ale Klouček ji vyrazil mimo tři tyče.

22:02

Chemikům je pískán ofsajd.

22:20

Jakub Petružálek byl v obrovské šanci, když se procpal před Kloučka a přihrával do druhé vlny najíždějícímu spoluhráči. Domácí obránce však akci zamezil.

22:51

Na druhé straně podél mantinelu pláchl Miloš Bubela, jenž se taktéž snažil přihrávat na druhou stranu, ale Janus kotouči do cesty vložil svou hokejku.

23:50

Dynamo se drží v útočném pásmu, další střela však letí mimo.

24:32

Slibná kombinace domácích, ale příliš komplikovaná. Puk sice poskakoval na brankovišti a gólman byl trochu dezorientovaný, ale nikdo z pardubických nedokázal černou gumu nasměrovat do sítě.

24:58

Střelu Marka Trončinského Janus chytil s daleko větším klidem a hra je přerušena.

25:07

Vyloučen hráč Josef Hrabal (Pardubice), 2+10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Další přesilovka pro Litvínov. Na dvě minuty + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku usedá na trestnou lavici domácí obránce Josef Hrabal. Menší trest odpyká Machala.

26:04

František Lukeš (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Karel Kubát a Viktor Hübl. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:4
Ten si ovšem na trestné lavici moc dlouho neposeděl. Karel Kubát vystřelil od modré čáry a kotouč za Kloučka dorazil František Lukeš. 4:0 pro Litvínov.

27:17

Na pravém kruhu pro vhazování dostal prostor Michal Trávníček, ale Klouček si s jeho pokusem poradil.

28:12

Perret střílel přes obránce a Janusovi vypadl kotouč z výstroje, pardubický útočník už však neměl dost času na to, aby si dojel pro dorážku.

28:04

Vyloučen hráč Marek Baránek (Litvínov), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje Marek Baránek.

29:33

Dynamu se ale přesilovka vůbec nedaří. Z tribun se ozývá pískot.

30:04

Hosté v plném počtu.

31:29

Dynamo sice drží útočné pásmo, ale vůbec není schopné vystřelit.

32:39

Tomáš Svoboda se protlačil až před Januse, ale jeho bekhend neměl potřebnou razanci.

33:41

Trončinského střela z první míří vysoko nad.

34:44

Po přihrávce od Bubely pálil Vojtěch Budík, ale kotouč skončil přesně v Janusově lapačce.

35:31

V prostoru mezi kruhy se ke kotouč dostal domácí Patrik Poulíček, ale jeho pokus neprošel přes bránícího hráče.

35:50

Na druhé straně za pukem v útočném pásmu spěchal Tomáš Matoušek, ale odstavil jej domácí obránce.

36:10

36:32

Černý dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale v útočném pásmu možná trochu zbytečně přibrzdil a z jeho šance nakonec nic nebylo.

37:03

Pardubice tlačí v útočném pásmu, ale Janus zalepil všechny mezírky ve své bráně. Litvínov nicméně vyhazuje na zakázané uvolnění.

38:59

Vondráček hledal v útočném pásmu Duška, ale přihrávku vůbec nenamířil přesně.

39:33

Litvínov se už delší čas nemůže usadit v útočném pásmu, ale nijak zvlášť ho to mrzet nemusí.

40:00

Ve druhé třetině Severočeši ještě navýšili své vedení a na jejím konci vedou v Pardubicích 4:0.

40:21

Zakázané uvolnění Litvínova. Vhazovat se bude před Janusem.

41:10

Další icing hostů. Hra je na obou stranách plná nepřesností.

42:07

Domácí hledají všemožné cestičky do útočného pásma, ale dnes se jim nic nedaří.

42:20

Zakázané uvolnění Litvínova.

42:36

Od mantinelu pálil Vondráček, ale Janus našel puk v lapačce.

42:58

Před Kloučka se probíjel Martin Hanzl, ale do zakončení se nedostal.

43:57

Karel Kubát nahazoval kotouč od modré čáry a trefil břevno Kloučkovy klece!

45:21

Bubela pálil od levého mantinelu, ale hodně nepřesně a kotouč letěl vysoko nad branku.

46:28

Litvínov kombinoval v útočném pásmu a domácí raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

46:55

Juraj Mikúš (Litvínov) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jakub Petružálek. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:5
Prosba hostujících příznivců "dejte jim bůra" byla vyslyšena. Juraj Mikúš za Kloučkova záda uklidil přesný pas napříč útočným pásmem od Petružálka.

47:39

Tůma si najížděl do dobré pozice, ale dostal příliš prudkou přihrávku a kotouč mu odskočil od hole.

48:17

Střelu Hollanda od modré kryje Janus.

48:27

Vyloučen hráč Rostislav Marosz (Pardubice), 2 min. za Podražení
Další přesilovka pro Litvínov. Rostislav Marosz odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

48:48

Příklep Ščotky letí mimo branku.

49:12

Ščotka poslal na Kloučka další nahození a před ním se snažili kotouč tečovat další litvínovští hráči, ale Klouček udržel puk před čárou.

49:40

František Gerhát (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jiří Hunkes a Viktor Hübl. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 0:6
Tak to už je debakl. František Gerhát dobře operoval kolem pardubického brankoviště a nakonec za Kloučka procpal Hunkesovo nahození.

50:08

Marek Trončinský (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Sacha Treille. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 1:6
Nakonec ale přece jen přichází čestný gól domácího Dynama! Úspěšným střelcem je Marek Trončinský, jenž u mantinelu s kotoučem nic nevymýšlel a vystřelil přesně do sítě.

50:08

Dnešní utkaní v Pardubicích sleduje 7 305 diváků.

50:38

51:16

Dynamo se po vhazování celkem dlouho drželo v útočném pásmu, ale opět nepřišla žádná nebezpečná střela.

52:05

Rolinek se procpal do útočného pásma a bekhendem zkoušel překvapit Januse, ale nebyl úspěšný.

52:47

Rostislav Marosz vymýšlel útočnou akci, ale byli na něm nalepení dva litvínovští obránci a Marosz tak nemohl uspět.

53:17

Sacha Treille (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Rostislav Marosz. Stav zápasu Pardubice - Litvínov 2:6
Přichází však další gól Dynama! Treille si v útočném pásmu vyměnil kotouč s úplně volným Maroszem, jenž nahodil kotouč zpět na Januse a Treille jej dostal do brány.

53:17

Litvínov si vyžádal oddechový čas.

53:56

Vyloučen hráč Karel Kubát (Litvínov), 2 min. za Zdržování hry
Přesilovka pro Dynamo. Karel Kubát dostává dvě minuty za zdržování hry - sevření puku.

55:24

Miloš Bubela zkoušel přihrávat před branku, ale kotouč neprošel.

55:49

Od modré pálil Budík, Janus jeho kotouč vyrazil.

55:56

56:35

Petružálek zavážel kotouč do litvínovského útočného pásma, ale hned za modrou o něj přišel a Dynamo může dopředu.

57:34

Holland nahazoval puk na branku, ale nikdo z domácích se k teči nedostal.

58:07

Poslední desetiminutovku jsou Pardubice hodně aktivní, ale dohánět v tento čas výsledek 2:6 je trochu pozdě.

58:43

Po delším čase si na kotouč sáhl také Milan Klouček a hra je přerušena.

59:01

Rozběhla se poslední minuta dnešního utkání. Bubela mířil vysoko nad.

59:25

Z podobného místa to zkoušel také Rhett Holland, ale Janus jeho pokus zneškodnil.

60:00

Je konec. Dynamo má dnes za sebou hodně nepovedený zápas, když prohrálo doma s Litvínovem 2:6. Hosté o své výhře rozhodli už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Dvakrát se prosadil bývalý obránce Východočechů Jan Ščotka. Z Pardubic se s vámi pro dnešní večer loučí Marek Votke.

5. dubna 2024 19:00Litvínov-Pardubice 5:6
4. dubna 2024 17:30Litvínov-Pardubice 2:3
1. dubna 2024 17:00Pardubice-Litvínov 3:0
31. března 2024 17:00Pardubice-Litvínov 2:1
26. ledna 2024 17:30Litvínov-Pardubice 1:3
10. prosince 2023 17:00Pardubice-Litvínov 2:4
27. října 2023 17:30Litvínov-Pardubice 4:1
15. září 2023 18:00Pardubice-Litvínov 5:1