Vítejte při sledování 8. kola hokejové extraligy z pardubické arény, kde se dnes představí Piráti z Chomutova!

Domácímu Dynamu zatím v tabulce náleží 9. místo, Chomutov je až poslední 14.

V sestavě Pardubic chybí zraněný kanadský zadák Cardwell, naopak Chomutov hlásí zvučnou posilu: útočníka Radka Dudu.

Dlouhý

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Veselý (CZE) - Kis (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 7 085

1:10

Buly po pravé ruce pardubického gólmana Kacetla.

1:51

Závar u chomutovské klece, domácí kanonýr Sýkora nedokázal s pukem objet ležícího chomutovského brankáře Lukeše a ten nakonec přikryl puk.

3:53

Zakázané uvolnění domácích.

4:33

Pardubický Mandát zachytil nepřesnou nahrávku Pirátů, ale v brejku nebyl nebezpečný.

5:28

Nahození na Kacetla, ten přerušuje hru.

7:13

Dudovu ránu zachytili domácí obránci, vzápětí zkoušel Kacetlovu pozornost znovu.

8:38

Vondráček měl při odloženém vyloučení Chomutova dvě šance, ale v prvním případě přestřelil s tečí bránu a ve druhém mířil jen do Lukeše.

8:38

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Chomutov), 2 min. za Krosček

8:58

Buly na útočné modré čáře Pardubic.

9:37

Tečovaný puk končí v ochranné síti za bránou Pirátů.

10:23

Budíkova střela nazdařbůh proletěla neškodně kolem Lukeše.

10:38

Hosté v pěti, během oslabení neměli vážnější problémy.

11:50

Kacetl zlikvidoval obrovskou příležitost Koblasy, kterého příhrou od zadního mantinelu vybídl Huml. Koblasa mířil po ledě mezi betony, ale na gólmana Dynama si nepřišel.

12:07

Vyloučen hráč Dávid Skokan (Chomutov), 2 min. za Vysoká hůl

13:46

Východočeši se marně snaží probít do útočného pásma, jejich přesilovka je zatím hodně rozpačitá.

14:07

Stejně jako minule se hosté s přehledem ubránili.

14:41

Ty Wishart (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Miloš Bubela a Antonín Dušek. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:0
Pardubičtí zavezli kotouč za bránu, Wishart si najel na nahrávku Bubely z rohu a táhlou střelou prostřelil Lukeše.

15:53

Agilní Duda se zkoušel prosadit bekhendem kolem obránce, to se mu nepovedlo, tak aspoň soupeři vzápětí naložil.

16:50

Puk nahozený Miromanovem před Lukešem dvakrát změnil směr, ale chomutovský brankáře nakonec úspěšně zasáhl pravým betonem.

18:27

Ofsajd Pardubic. Domácí moc nepouštějí Piráty před vlastní brankoviště, ti to proto často zkoušejí z dálky. Zatím bezvýsledně.

20:00

Dynamo má zatím mírnou optickou převahu, ale i Chomutov už měl nějaké možnosti vstřelit branku. Nejvíc byl v jeho dresu vidět "novic" Duda, který byl hodně aktivní hlavě v úvodních minutách zápasu.

20:43

Pirát Lukeš raději zastavuje puk po zdánlivě nevinném nahození od mantinelu.

20:55

Ivan Huml (Chomutov) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Masi Marjamäki a Marek Tomica. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:1
Obrana Pardubic si špatně rozebrala hráče, Huml měl půl útočné třetiny pro sebe a bezpečně zavěsil po levé Kacetlově ruce.

21:59

Dvě střely Pardubic pleskly jen do zadního mantinelu.

22:01

Icing Chomutova.

23:08

Chomutovský Sklenář nahodil lehkou střelu na Kacetla, ten kotouč podržel ve výstroji. Vhazování v útočné třetině Chomutova.

24:23

Pardubický Poulíček zkusil dá gól po objetí brány, ale nebylo kudy, Lukeš si tyčku dobře hlídal.

25:34

Vladimír Růžička (Chomutov) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Stránský. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:2
Chaos v obraně Dynama znamená druhou branku Chomutova. Růžička mladší si vyjel před bránu a nechytatelným švihem poslal puk "pod víko".

26:25

Úspěšně forčekujícího útočníka Dynama Treilleho zastavil v jeho výpadu ofsajd.

26:57

Vyloučen hráč Štěpán Lukeš (Chomutov), 2 min. za Hákování
Pardubický mladíček Kusý vybojoval další přesilovku. Trest za brankáře odpyká Marjamäki.

28:08

Stránský v brejku 2 na 1 neprostřelil Kacetla, domácí fanoušci si oddechli.

28:29

Vyloučen hráč Miloš Bubela (Pardubice), 2 min. za Napadení
Hraje se 4 na 4.

28:57

Začíná výhoda Chomutova.

29:38

Vladimír Růžička (Chomutov) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence David Štich a Radek Duda. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 1:3
Piráti odskakují zásluhou povedené teče Růžičky. Bubela se vrací do hry.

30:07

Vyloučen hráč Petr Čáslava (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
A může být hůř! Pardubický veterán Čáslava je dalším vyloučeným.

31:42

Piráti vpředu nebezpečně kombinují, ale ke kloudné střele se zatím nedostali.

32:07

Domácí jsou kompletní.

33:57

Lukeš chytá puk do lapačky po střele Perreta z pravého kruhu krátce po buly.

36:00

Pardubice nyní v útoku působí poněkud bezradně.

36:24

Ofsajd Pirátů.

37:16

Růžička mladší byl kousíček od hattricku - z dobré pozice na pravém křídle trefil levou tyč Kacetlovy brány!

38:25

Kontr 3 na 2 Pardubice nedotáhly, pak se na chvíli usídlily v útočném pásmu, ale jejich počínání ukončil touš v rukavici gólmana Lukeše.

38:49

Vyloučen hráč Ronald Knot (Chomutov), 2 min. za Držení protihráče

39:12

Sacha Treille (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Antonín Dušek a Miloš Bubela. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 2:3
Dušek našel zpoza brány mezi kruhy přesně Treilleho hůl, pro toho už nebyl problém poslat puk do sítě.

39:40

Ty Wishart (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Marek Trončinský a Tomáš Svoboda T.. Stav zápasu Pardubice - Chomutov 3:3
Kanadský bek se dnes podobně jako chomutovský Růžička mladší prosazuje podruhé - tvrdou ranou od modré čáry.

40:00

Chomutov byl ve druhé třetině lepší, jeho hráči lépe bruslili i pracovali s pukem. Zaslouženě pak šli do dvoubrankového vedení. Dynamo se však nepříznivému vývoji vzepřelo v poslední minutě této části. Svoje góly vměstnalo do pouhých 28 vteřin a srovnalo na 3:3.