Dobré úterní odpoledne z Olomouce, kde za pár minut začne utkání Tipsport extraligy mezi místními kohouty a hosty z Karlových Varů.

Jde o dohrávku 27. kola, která se v řádném termínu nemohla odehrát pro poruchu chladícího zařízení.

Pro Olomouc jde o důležitý zápas v boji o místo v předkole play off. Vítězství by ji dalo definitivní jistotu. Nováček z Karlových Varů má také o co hrát, z aktuální čtrnácté pozice bojuje o lepší výchozí postavení s Chomutovem pro play out, z něhož vzejdou dva týmy pro baráž.

V sestavě kohoutů chybí křídlo první formace Aleš Jergl, který chytil skvělou formu a je největším překvapením Mory v novém roce.

Stloukal

Rozhodčí: Hodek (CZE), Úlehla (CZE) - Brejcha (CZE), Jelínek (CZE)
Počet diváků: 3 517

Naopak se vrací Petr Kolouch, který po faulu Zdeňka Okála vynechal pro zlomeninu nosu a otřes mozku 8 zápasů. Zlínský forvard za svůj zákrok dostal trest na dva zápasy, což berte jako drobný příspěvek do diskuze o faulu a trestu pro brněnského Erata.

Zahajovací pětky už jsou připravené ve středovém kruhu, vypadá to, že můžeme začít.

1:37

Skladaný se pokusil nahodit puku skrz obránce, Rohan ale včas sklepl brusle.

2:00

Škůrkova střela od modré už byla nebezpečnější, hlavně díky přejíždějícím hráčům, brankář Jan Bednář ale spolehlivě chytá.

2:51

Další střelu si po nápadité přihrávce Ostřížka připisuje Petr Kolouch, Bednář ji chytil mezi betony.

3:51

Na opačné straně nahodil od modré Podlipnik a byl z toho docela slušný vzruch před olomouckou brankou, protože puk po cestě dvakrát změnil směr.

5:29

Gorčík poměrně nepochopitelně pustil puk na červené čáře a je z toho zakázané uvolnění hostů.

6:00

Skuhravý u mantinelu pěkně zboural Tomečka.

6:13

Čtvrtá lajna Mory si ale vzala puk zpět a dohrála svou akci až do střely od modré, Bednář ale nepřipustil žádnou dorážku a schoval puk do lapačky.

7:22

Gríger zpoza branky dobře našel na levém kruhu Rohana, tomu ale střela švihem sjela z čepele a brankář Jan Lukáš ji bez problémů srazil do ochranné sítě.

7:42

Mora rozjela brejk tří na dva, který zakončil Strapáč střelou zápěstím, kterou však obránce Petr Šenkeřík zblokoval vysoko nad.

8:12

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Podražení
Švrček u mantinelu podrazil Vlacha a Energie má první přesilovku.

8:37

Plutnarovu dělovku kryl tělem Knotek a vzápětí se karlovarský bek dostal s pukem ze třetiny, takže se bude vhazovat ve středním pásmu.

9:31

Další tvrdá rána od modré končí na těle olomouckého hráče, Petr Strapáč se po dělovce Podlipnika skácel na led a tak sudí raději po chvilce přerušili hru.

10:10

V okamžiku, kdy do konce trestu Švrčka zbývá pár sekund vypíchl puk Skladaný a resultovala z toho střela Marka Laše přímo na Bednáře.

10:28

Už to vypadalo, že Jan Káňa zasune puk do odkryté branky, ale v poslední chvíli o něj přišel.

11:00

A znovu Jan Káňa v dobré pozici, když se k němu odrazilo Švrčkovo nahození, jenže puk byl tak rychlý, že olomoucký útočník nestihl zareagovat.

11:31

Cinnnk! Nahození Lukáše Kozáka skončilo na tyči olomoucké branky.

12:20

Burian vybojoval puk a nahodil ho před branku, kde výborně tečoval Irgl, trefil však Bednáře.

13:06

Mora udělala chybu v rozehrávce a Balán tvrdým příklepem z mezikruží těsně minul.

14:03

Dezorientovaní domácí vyhazují na zakázané uvolnění, Vary v těchto chvílích dobře narušují jejich rozehrávku.

14:28

Kolouch už už na červené šlapal na plyn, ale předjel puk letící dlouhým obloučkem, takže se vystavil do ofsajdu.

16:20

Irgl hledal před prázdnou rankou Buriana, ale přihrávce chyběl kousek přesnosti.

17:48

David Škůrek se u vlastní branky nechtěl pouštět do větších akcí a přiťukl puk malou domů brankáři Lukášovi.

18:34

Výborná práce druhé lajny Energie, která zamkla domácí v pásmu. střelu Podlipnika nakonec řeší Lukášova lapačka.

19:10

Dávid Gríger (K. Vary) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Petr Šenkeřík a Stanislav Balán. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 0:1
Vary jdou do vedení a jen to odráží jejich mírnou převahu v závěru třetiny. Šenkeřík se dobře vyhnul obránci, zavezl puk před branku, kde našel hůl Grígera.

19:40

Laš se pokusil odpovědět, ale nepříliš prudká střela do středu branky neměla šanci na úspěch.

20:00

Je za námi první třetina, ve které padl jediný gól, v poslední minutě se trefil Gríger. Střely na branku: 11:13, střely mimo 3:7.

20:29

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (K. Vary), 2 min. za Krosček
Rachůnkovi se nelíbila Škůrkova hra tělem, tak ho počastoval krosčekem a zbytečně oslabuje svůj tým.

21:18

Hosté si při zámku hlídali Irgla, tak puk putoval přes Káňu na Strapáče, jeho střelu bez přípravy ale dokázal Bednář srazit nad.

22:17

Nebezpečné dvě střely Škůrka gólem neskončily, stejně jako teč Knotka, po níž puk těsně přeletěl břevno.

24:21

Tomeček se šikovně otočil kolem branky, ale puk před brankou nikdo nedokázal dorazit.

26:49

Kverka se Stloukalem zkoušeli střídavě zasunout puk k jedné nebo druhé tyči, ale Lukáš se stíhal přesouvat.

28:22

Zakázané uvolnění domácích jen odráží, že si moc neví rady s napadáním a dobrým bruslením Energie.

29:29

Holec nabral rychlost a dostal se i ke střele, ovšem pro Bednáře byla z kategorie lahůdek.

30:00

Přetlačovanou Ondruška s Balánem prohrála branka, která vypadla ze zarážek.

30:43

Burian našel u volené tyčky Strapáče, tomu se ale puk zamotal mezi nohy.

31:48

Dujsík si sjel před branku, ale bekendovou kličkou přehodil i branku.

32:34

Na opačné straně se po nečekaném odrazu dostal do střelecké pozice Tomáš Mikúš, brankář Lukáš nadvakrát puk schoval pod sebe.

32:46

Skuhravý střílel z bezprostřední blízkosti bekendem jen do připraveného Lukáše.

34:09

Energie se dostala do přečíslení dvou na jednoho, přihrávku Vlacha srazil obránce Škůrek jen zpět na karlovarského útočníka a ten zblízka minul odrytou branku.

37:58

Zakázané uvolnění domácích, tedy přechod do útočného pásma se Olomouci dnes moc nedaří, už je to snad podesáté.

39:10

Kolouch zkusil vystřelit, ale puk končí vysoko v ochranné síti.

40:00

Ve druhé třetině jsme neviděli žádnou trefu, nicméně nedá se říci, že by hokej dnes nudil. Oba týmy hodně bruslí a snaží se útočit, žel obrany mají zatím navrch. A když k tomu přičteme jen dva vyloučené, tak se nejde nuznému skóre ani divit.

40:00

Střely na branku ve 2. třetině: 16:5, mimo 4:2.

40:45

Švrček tvrdě vypálil golfem od modré, Bednář je ale zatím pevný jako skála.

41:11

Vyloučen hráč Jakub Černý (K. Vary), 2 min. za Hákování
Strapáč se napřahoval ke střele, ale kvůli hákování na ni nedošlo.

42:07

Dobře rozehraná přesilovka na volného Škůrka, jeho střela z první ale letěla úplně mimo. A olomoucký obránce jen zoufale zvedl oči k nebi.

43:04

V čase, kdy zbývá z přesilovky už jen sedm vteřin pískají rozhodčí ofsajd domácích.

43:40

Hosté v plném počtu a stále s hubeným vedením.

45:10

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Dujsík zahrál tělem Gorčíka, jenže puk už měl v tu chvíli za sebou a tak mají šanci hosté navýšit své vedení.

45:50

Gríger s Balánem dobře vyřešili přečíslení dvou na jednoho a Lukáš fantastickým zákrokem udržel kohouty na dostřel.

47:23

Domácí jsou v plném počtu.

49:39

Domácí honili puk po rozích dobrou minutu, ale nedokázali se s ním dostat do střelecké pozice, takže nakonec Energie vyhazuje na zakázané uvolnění a můžeme začít znovu.

49:54

Vyrůbalíkovu střelu zápěstím znovu chytá čarovná Bednářova lapačka.

50:39

Gorčík se chtěl vyhnout Škůrkovi, ale ten se naopak vyhnout nechtěl, takže karlovarský útočník pocítil každý z jeho 111 kilogramů.

51:09

Káňa ujížděl sám na Bednáře a mířil mezi betony, karlovarský gólman s tím ale počítal a včas je zavřel.

51:58

Tomečkovi v dorážce zabránil pád jednoho ze soupeřů v poslední chvíli, publikum se dožaduje faulu, sudí však nechávají pokračovat za plného stavu.

53:20

Balán natlačil Koloucha do brankoviště a sudí posílají hru do středního pásma.

53:46

Bednář, Bednář a zase Bednář. Karlovarský brankář nedovoluje domácím ani dorážky, všechno chytá na první pokus.

54:19

Vilém Burian (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jiří Ondrušek a Petr Strapáč. Stav zápasu Olomouc - K. Vary 1:1
Tak je přeci jen vyrovnáno. Burian se snažil před brankou tečovat, ale puk se mu ztratil z dohledu, jakmile ho však našel, zametl ho do sítě.

55:48

Tomeček krásně hledal najíždějícího Knotka, jehož teč těsně minula šibenici.

57:56

Ze třetí třetiny zbývá jen něco málo přes dvě minuty.

59:40

Vlach se krásnou kličkou zbavil Škůrka, v poslední chvíli mu ale puk vypíchl Vyrůbalík.

60:00

Střely na branku ve třetí třetině: 11:3. Celkem: 38:21.

60:48

Ostřížek si drze najel před branku a vypálil po ledě, Bednář zasáhl špičkou betonu.

61:22

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (K. Vary), 2 min. za Podražení
Rachůnek podrazil Vyrůbalíka a kohouti budou hrát ve čtyřech proti třem.

61:22

Oddechový čas pro Olomouc.

61:47

Irgl vyzkoušel svoji oblíbenou střelu zápěstím z kruhu, Bednář i přes clonu dvou hráčů chytá lapačkou.

62:31

Vary vyhazují a Mora musí začít znovu.

63:45

Vary jsou v plném počtu, do přerušení se bude hrát 4 na 4.

63:55

A to přerušení přichází právě teď po střele Ostřížka.

64:15

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (11. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - K. Vary 2:1
Knotek vystihl rozehrávku hostů na útočné modré a vyrazil sám na Bednáře. Ten jeho první střelu ještě vykryl, ale na dorážku už nestačil.

2. února 2024 17:30K. Vary-Olomouc 1:3
17. ledna 2024 18:00Olomouc-K. Vary 3:1
1. listopadu 2023 17:30K. Vary-Olomouc 4:5P
22. září 2023 18:00Olomouc-K. Vary 4:3
14. března 2023 17:00Olomouc-K. Vary 3:0
12. března 2023 15:30K. Vary-Olomouc 2:3P
11. března 2023 15:30K. Vary-Olomouc 7:4
9. března 2023 18:00Olomouc-K. Vary 4:1