Sváteční retro utkání pardubického Dynama s Kometou Brno začne zhruba za čtvrt hodinky.

1:09

Hráči Komety se od začátku utkání drží u kotouče, ale do útoku se zatím nedostali.

2:12

Zakázané uvolnění Dynama, vhazovat se bude před Kacetlem.

Mallet

Rozhodčí: Pavlovič (SVK), Hradil (CZE) - Lučan (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 10 194

2:18

Jan Štencel nahazoval kotouč od modré čáry, ale netrefil branku.

2:35

Antonín Dušek z Dynama jel sám na Vejmelku, ale po forhendové kličce nezvládl zvednout puk přes Vejmelkův beton!

3:37

Dynamo krouží po útočném pásmu, ale do zakončení se mu dostat nedaří.

4:13

Úplně volný Jan Hruška dostal přihrávku přímo před Kacetla, ale nedokázal zpracovat puk!

4:54

Cardwell napálil kotouč na modré čáře, ale Vejmelka byl pozorný.

5:18

Petr Holík (Kometa) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jan Štencel a Peter Mueller. Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1
Kometa jde dnes jako první do vedení! Petr Holík dostal krásnou přihrávku přímo před prázdnou pardubickou brankou a bekhendem v pohodě dorazil kotouč do sítě.

6:53

Jihomoravané s vedoucím gólem ožili a dál se tlačí do prostoru před Kacetlem.

7:35

Jacob Cardwell zachyboval před brankou a připravil dobrou šanci pro Jana Süsse, ale ten naštěstí pro Dynamo neprocedil puk za Kacetlova záda!

8:21

Ofsajd Komety.

9:30

Jako nůž máslem prošel Jordann Perret brněnskou obranou, ale před Vejmelkou nedokázal zakončit!

9:37

Vyloučen hráč Tomáš Malec (Kometa), 2 min. za Sekání
Perret byl navíc faulován a vybojoval první přesilovku pro Dynamo. Dvě minuty za sekání inkasuje Tomáš Malec.

11:04

Dynamo drží útočné pásmo, tvrdý příklep Sýkory vyráží Vejmelka.

11:58

Petr Holík se snažil o střelu mezi dvěma pardubickými zadáky, ale neprošla.

12:17

Perret měl dobře našlápnuto a už dostával přihrávku. Byl však zády k Vejmelkovi a během otočky mu puk odskočil.

13:23

Michal Gulaši pálil od modré mimo.

14:27

Martin Dočekal bekhendem sám před Kacetlem trefil pardubického brankáře!

16:29

Nádhernou akci Komety zakončoval v útočném pásmu příklepem z první Peter Mueller, ale vůbec netrefil branku!

16:56

Mikušovo nahození od modré sebral Vejmelka svou lapačkou.

17:44

Jan Mandát byl sám na hranici útočného pásma, ale nedokázal zpracovat dlouhou přihrávku.

18:04

Dobrou střelou pozdravil svého bývalého parťáka Kacetla brněnský útočník Tomáš Vondráček. Domácí brankář mu však odpověděl pohotovým zákrokem.

18:34

Martin Dočekal těsně před Kacetlem ze vzduchu tečoval kotouč, který domácí gólman jen tak tak vyrazil!

19:35

Vyloučen hráč Martin Zaťovič (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění
V závěru třetiny si Východočeši zahrají další přesilovku. Martin Zaťovič za pardubickou brankou zajel do Kacetla a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

19:48

Leoš Čermák v oslabení netrefil branku.

20:00

V Pardubicích končí první třetina. Kometa v ní byla jasně lepší a po zásluze vede 1:0, když se po pěkné kombinaci v šesté minutě prosadil Petr Holík.

20:01

Začíná druhá část hry, do které Dynamu vstupuje s minutu a půl dlouhou přesilovkou.

20:48

Marek Hovorka měl dobrou pozici na levém kruhu pro vhazování, ale dlouho si chystal střelu a Vejmelka se na ni stihl připravit.

21:25

Rostislav Marosz to přehnal s bekhendem a vyhodil kotouč z vlastního pásma.

21:46

Kometa už je kompletní.

22:04

Od modré to zkoušel Mikuš, ale Vejmelka puk za svá záda nepustil.

22:33

Dynamo se však i při vyrovnaném počtu hráčů na ledě stále drží v útočném pásmu.

23:08

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Mandát a Jacob Cardwell. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1
Domácí na začátku druhé třetiny výrazně zlepšili herní projev a vyrovnávají! Mezi kruhy si kotouč zpracoval Patrik Poulíček, natáhl ke střele a rozvlnil síť za Vejmelkou.

23:55

Na Rolinka zírala odkrytá branka, ale domácí matador nedokázal zpracovat!

24:39

Střelu Miloše Bubely betonem zkrotil Vejmelka.

25:04

Příklep Ondřeje Němce vyrazil Kacetl.

26:18

Od pravého mantinelu vystřelil Bedřich Köhler, ale Kacetl celou situaci vyřešil v klidu lapačkou.

26:42

Zakázané uvolnění Komety.

27:43

Martin Zaťovič dobře vypálil z prostoru mezi kruhy, ale Kacetl měl beton položený na správném místě.

29:48

Mladý Daniel Voženílek se výborně natlačil před Vejmelku a chystal si forhendovou střelu, brněnského gólmana však nepřekonal!

31:37

Kometa se na chvíli nastěhovala do útočného pásma domácích, ale nijak výrazněji Dynamu nezatopila. Kacetl navíc přerušuje hru svou lapačkou.

32:51

Rostislav Marosz v dobré pozici vůbec nevystřelil.

34:08

Daniel Voženílek nahodil kotouč od modré čáry, ale Vejmelku nakonec prověřil jeden z jeho spoluhráčů, když omylem hodně nebezpečně tečoval kotouč směrem na vlastní bránu.

36:18

Vyloučen hráč Martin Dočekal (Kometa), 2 min. za Podražení
Dynamo si zahraje třetí přesilovku v dnešním utkání. Martin Dočekal inkasuje dvě minuty za podrážení.

37:19

Dynamo víří v útočném pásmu, nabito dostal Marek Trončinský, ale střelou z první trefil pouze bránícího hráče.

38:09

Kometa vyhazuje.

38:26

Trest týmu (Kometa), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Sotva Kometa šla do plného počtu, už bude znovu v oslabení. Hosté totiž špatně vystřídali a dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Odsedí je Jan Hruška.

39:46

Dynamo je hodně aktivní v útočné třetině...

40:00

Využít přesilovku však nedokázalo, alespoň ne teď. Ve třetí třetině mu ještě zbývá půl minuta. Aktuální stav je 1:1, když se po Mandátově pasu prosadil Patrik Poulíček.

40:26

Kometa je v pěti.

40:45

Vyloučen hráč Daniel Voženílek (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
První přesilovku v dnešním utkání si zahraje také Brno. Daniel Voženílek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

41:06

Ostře vypálil Mueller, Kacetl vyráží.

41:13

41:18

Dynamo vyhazuje přes všechny čáry.

41:50

Petr Holík z první po Muellerově pasu napříč pásmem pálil mimo.

42:10

Mueller si dobře připravil pozici, ale napálil Kacetla!

42:45

Dynamo hraje v plném počtu.

43:54

45:35

Vyloučen hráč Jan Mandát (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Další přesilovka pro Brno. Jan Mandát usedá na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl.

46:19

Martin Erat (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Peter Mueller a Jan Štencel. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:2
Druhou přesilovku už Kometa využívá. Dobrou přihrávku napříč pásmem dostal Martin Erat a trefil se krásně pod víko Kacetlovy branky.

47:16

Vondráček hledal dobře rozjetého Zaťoviče, a ten těsně před brankou nedosáhl na kotouč!

49:15

Vyloučen hráč Petr Holík (Kometa), 2 min. za Sekání
Přesilovka pro Dynamo. Petr Holík dostává dvě minuty za sekání.

50:56

Domácí se při přesilovkách zvládají držet v útočném pásmu, ale z jejich hokejek nepřichází vůbec žádné střely.

51:15

Kometa hraje v plném počtu.

52:19

Petr Holík (Kometa) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Peter Mueller a Martin Zaťovič. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:3
Hosté utíkají do dvoubrankového vedení! Peter Mueller viděl v útočném pásmu dobře najíždějícího Petra Holíka, který střílí svůj druhý gól v dnešním utkání.

52:19

Kometa sice vede 3:1, ale aktuální dění se moc na hokej nesoustředí. Hostující příznivci si udělali v pardubické hale předčasný Silvestr a odpálili pyrotechniku. Několik dýmovnic a dva dělobuchy.

53:14

A hokej se nám dnes protáhne. Po jedné z tvrdých brněnských střel se rozbilo plexi za pardubickou brankou a do akce půjdou pradcovníci arény. r

53:14

V sektoru hostů mezitím zasahují těžkooděnci.

53:19

Situace na stadionu se uklidnila, plexi je opravené a hra může pokračovat.

53:49

V útočném pásmu to zápěstím z dobré pozice zkoušel Marosz, ale Vejmelka byl úspěšnější.

54:06

Tomáš Vondráček málem dorážel do branky, ale Kacetl puk na poslední chvíli zastavil!

54:47

Z levé strany pálil Patrik Poulíček, ale Karel Vejmelka zkrotil kotouč na hrudi.

56:31

Marek Hovorka z vrcholku levého kruhu přestřeluje!

57:35

Po nucené pauze jsou lepším týmem domácí, Kometa ovšem stále vede o dvě branky a směřuje za výhrou.

57:39

Dynamo si vyžádalo oddechový čas.

57:39

Ondřej Kacetl zůstává na střídačce. Východočeši odehrají zbytek utkání bez brankáře.

60:01

Jan Hruška (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Martin Erat a Alexandre Mallet. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:4
A je zřejmě definitivně rozhodnuto. Prázdnou branku trefuje Jan Hruška.

59:13

Perret z úhlu trefuje Vejmelku do masky.

60:00

Utkání končí. Kometa díky povedené třetí třetině, ve které vstřelila tři góly, poráží Dynamo 4:1. Z Pardubic vám hezký zbytek večera a hlavně hodně štěstí v novém roce přeje Marek Votke.

10. ledna 2024 18:00Kometa-Pardubice 6:7P
7. ledna 2024 17:00Pardubice-Kometa 3:4P
24. listopadu 2023 18:00Kometa-Pardubice 4:3P
6. října 2023 18:00Pardubice-Kometa 5:3
24. února 2023 18:00Pardubice-Kometa 1:3
8. ledna 2023 17:00Kometa-Pardubice 1:4
27. listopadu 2022 17:00Pardubice-Kometa 4:3N
13. října 2022 18:00Kometa-Pardubice 4:3P