Dobré nedělní odpoledne z Olomouce, kde od 17 hodin začne utkání 33. kola Tipsport extraligy ledního hokeje mezi místními kohouty a Spartou Praha.

Letmý pohled do tabulky prozradí, že půjde o souboj sedmého s desátým, přičemž Pražané ztrácejí aktuálně šest bodů.

Do sestavy domácích se vrátil po mistrovství světa dvacetiletých obránce Jakub Galvas. Sponzor klubu mu dokonce zaplatil dřívější cestu domů, aby se k týmu mohl připojit co nejdříve, Hanáky totiž zrovna v obraně docela trápí zranění

Mora v pátek utnula svou pětizápasovou sérii porážek vybojovanou výhrou v Litvínově 4:1. Bylo to první vítězství od chvíle, kdy se zranil její nejlepší střelec Zbyněk Irgl.

Jones

Rozhodčí: Hradil (CZE), Mrkva (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 517

Své potíže má i Sparta, která rozhodně nečekala, že se bude pohybovat na hraně předkola. Naposledy prohrála s předposledním Chomutovem 3:4 gólem devět vteřin před koncem.

Německý kouč Uwe Krupp po zápase prohlásil: "Jste na dně? Zvedněte se a pracujte. A pokud nechcete, sbalte se a jděte domů, všude je spousta dalších zaměstnání."

Tak uvidíme, jak budou sparťané dnes pracovat. V extrémně vyrovnané tabulce se počítá každý bod, takže už jen z toho pohledu nás čeká zajímavý zápas týmů bojujících o pozici v desítce.

Oba týmy už krouží na ledě posledních pár koleček, ještě se nahecovat u brankáře a za nějakou minutku můžeme začít.

Stadion je zaplněný tak nějak standardně na olomoucké poměry, tedy něco přes čtyři tisíce diváků.

0:40

První střelu po ledě do středu branky si připsal domácí Burian, na opačné straně z protiútoku provětral Konrádovi lapačku Kudrna.

2:35

Sparta je v úvodu aktivnější a víc na puku, domácí se nemohou dostat ke kloudné kombinaci.

3:50

Brankář Machovský chtěl rozehrát, ale našel jen hokejku Strapáče, který se hned rozjel směrem na branku, střelu však srazil jeden z vracejících se sparťanů do ochranné sítě.

4:00

Jaroměřský pálil od modré, clonit spěchal Nahodil, ale Machovský si puk bez potíží našel a schoval v lapačce.

4:33

Po zaváhání Škůrka jeli dva sparťané na jednoho, Konrád si ale s Rouskovou střelou poradil.

6:40

Ondrušek nahodil puk ze středního pásma a Machovský před dojíždějícím Strapáčem raději nezkoušel rozehrávat.

8:22

Piskáček se krásnou stahovačkou zbavil Švrčka, střelu mezi betony si ale Konrád vychutnal.

8:50

V dobré pozici pálil Beran mimo. Sparta je rozhodně živější a aktivnější.

10:38

Konečně se domácím podařilo založit útok a kombinací se dostat až do útočného pásma. Strapáč posílal puk na branku spíš na dorážku, tu ale Machovský nedovolil.

12:20

Nahodil neporozuměl Švrčkovu úmyslu, a tak je z toho zakázané uvolnění a vhazování před Konrádem.

13:09

Blair Jones (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Piskáček. Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:1
Hosté jdou do vedení po nenápadné akci, Jones zavezl puk do pásma a v obklíčení dvou obránců vystřelil na branku, ovšem přímo nad Konrádovo pravé rameno.

14:20

Vyloučen hráč Jiří Smejkal (Sparta), 2 min. za Zdržování hry

15:40

Kolouch mohl dorážet do odkryté branky, prudký puk mu ale přeletěl hokejku.

16:23

Hosté jsou v plném počtu, ubránili se bez větších potíží.

16:52

Skladaný našel před brankou Holce, který z bezprostřední blízkosti chtěl trefit prostor u vzdálenější tyče, Machovský si ale ve složité situaci poradil.

17:14

Další rychlá akce kohoutů i se zakončením, které tentokrát obstaral bekendem po ledě Ostřížek, Machovský ale stihl betony včas sklapnout.

17:22

Hned po buly vypálil od modré Jergl, těsně však minul.

19:05

Petr Vrána (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Andrej Kudrna a Tomáš Dvořák. Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:2
S první střelou Vrány si Konrád ještě poradil, ale odražený puk rodák z nedalekého Šternberku pohotově dopíchl do sítě.

20:00

Sparta vede po první třetině 2:0 a nutno říct, že docela zaslouženě. Olomouc začala být nebezpečná až v závěru třetiny, jinak působila hodně letargicky.

21:11

Forman využil své rychlosti a dostal se před Konráda, ten ale jeho bekendový pokus kryl.

22:27

Tak dlouho obrana Olomouce ustupovala, až byl Piskáček mezi kruhy a vypálil na Konráda.

24:44

Cinnnk! Tečovaná střela Holce zazvonila o konstrukci.

25:40

Nahodil se na okamžik zjevil za obranou Sparty, rozhodl se pro tvrdou střelu, s jeho golfákem si ale Machovský věděl rady.

25:40

Olomouc se snaží být aktivnější, ale na Spartě je vidět klid z dvoubrankového náskoku.

28:37

Pech se vyskytoval v olomouckém brankovišti, čehož si všimli i sudí a přerušili hru.

29:12

Velký zmatek v brankovišti Sparty, kde se snažili dorážet Skladaný s Mrázem, nakonec však puk letí ze třetiny.

29:20

Vyloučen hráč Matěj Beran (Sparta), 2 min. za Hákování
Beran fauloval Rutara a domácí mají šanci se zápasem něco udělat ve své druhé přesilovce.

31:28

Kohouti dokázali Spartu zatlačit a Machovský musel řešit několik střel. Skóre ale i po přesilovce zůstává stejné.

33:42

Jergl našel Galvase, který ale nedokázal zblízka přelstít Machovského kličkou do forhendu. Tohle byla velká šance Olomouce.

34:42

Holec dostal přihrávku na útočnou modrou, udělal pár rychlých kroků a vypálil, Machovský vše řeší vyrážečkou.

35:41

Cinnnk! Buchtele z první napálil odražený puk a ten se odrazil od levé Konrádovy tyče.

39:37

Strapáč měl před brankou spoluhráče, raději však zkusil střelu do horní poloviny, s tou si však Machovský poradil.

39:50

Domácí zkouší ještě do přestávky snížit, rána dělmistra Škůrka tentokrát skončila sražená nad.

40:00

Skončila druhá třetina, po které zůstává stav 0:2. Nemohu se ubránit dojmu, že tak, jako v této části, měli hrát domácí od začátku a pak by nejspíš stav byl jiný. Byli aktivnější, častěji se hrálo před Machovským, naopak Sparta si vystačila s údržbou svého náskoku.

40:00

Střely na branku ve 2. třetině: 16:4. Celkem: 30:16.

41:25

Tomeček zkusil překvapit z úhlu Machovského, ten si ale hlídal i tuto možnost a puk skryl do lapačky.

41:51

Sill v rohu trpělivě masíroval hokejkou záda Mráze, rozhodčí to sledoval ze dvou metrů, ale na vyloučení to k údivu olomouckého útočníka nebylo.

43:43

A další dlouhý boj o puk v rohu sparťanské třetiny. Kdepak, kohoutům dnes chybí lehkost a nápad v kombinaci, kterým by hosty zaskočili.

45:41

Kohouti při přechodu do pásma v ofsajdu, pak se ještě srazil Strapáč s Delislem, roztržku vyřešili slovním poštěkáváním.

46:21

Dvakrát napřáhl na modré Švrček, hlavně druhý projektil měl po teči gólové parametry, šel však těsně mimo.

47:48

Komerční přestávku strávila první lajna Olomouce důkladnou poradou, tak uvidíme, jestli to přinese nějaký efekt.

49:24

Holec nahrál Galvasovi, který pálil bez přípravy, Machovský se ale stihl přesunout a přízemní střelu srazit do rohu betonem.

49:41

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

50:57

Více než minuta přesilovky pryč a domácí se zatím neusadili v útočném pásmu.

51:12

Přerušená hra z důvodu posunuté sparťanské branky.

52:05

Hosté jsou v plném počtu.

52:42

Galvasovu pobídku šikovně tečoval Kolouch, ale i s tím si Machovský poradil.

53:10

Vyloučen hráč Petr Kalina (Sparta), 2 min. za Podražení
Kalina podrazil rozjetého Strapáče a Sparta se zase musí bránit.

53:38

Jergl našel najíždějícího Ostřížka, ten si položil i Machovského, z velkého úhlu už ale nedokázal dostat puk do sítě.

55:10

Hosté v plném počtu, do konce třetí třetiny zbývá méně než pět minut.

55:10

Dnešní utkání sleduje 4517 diváků.

58:00

Začaly poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:40

Olomouc v šesti bez brankáře.

59:05

Zakázané uvolnění domácích a Konrád se vrací do branky.

59:09

Pohotová střela Jonese hned po buly a stejně pohotový zákrok Konráda.

59:24

Knotek ve snaze nahodit puk trefil čárového rozhodčího, který spadl na led a rozdýchává zásah do zad.

59:33

Vyloučen hráč Lukáš Klimek (Sparta), 2 min. za Zdržování hry
Klimek vyhodil puk za hrazení, Sparta se bude bránit ve čtyřech nejspíš proti šesti.

59:33

Domácí si ještě vybrali oddechový čas.

59:56

Jan Piskáček (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:3
Piskáček do prázdné branky dotvořil výsledek dnešního zápasu.