Příjemný podvečer při sledování komentovaného přenosu moravského derby. Zatímco šesté Brno bojuje o přímý postup do čtvrtfinále, desátý Zlín o předkolo.

V obraně Komety dnes poprvé nastupuje Zbyněk Michálek, který se po roce vrátil do Česka ze zámoří.

Hosté jsou oslabení o zraněného obránce Noska a distancovaného útočníka Okála. Z prvoligové Jihlavy jim pomůže forvard Anděl.

Derby bude pikantní pro gólmana Libora Kašíka, který se na podzim vrátil z KHL do extraligy v dresu Brna, kde ale neuspěl a v lednu zamířil do mateřského Zlína.

Anděl

Rozhodčí: Pešina (CZE), Kika (CZE) - Lederer (CZE), Ganger (CZE)
Počet diváků: 7 700

Slavnostní předehra, exzlínský Petr Holík dnes odehraje 500. zápas v extralize, Leoš Čermák 800. Oba dostali pamětní dres.

0:21

Kometa se provinila zakázaným uvolněním. Hra se vrací před Vejmelku.

0:28

A hned další icing domácích.

0:58

Vyloučen hráč Tomáš Fořt (Zlín), 2 min. za Podražení

1:25

Domácí akci překombinovali, hosté puk vyhodili.

2:22

Trma vrma před Kašíkem, domácí ale skákavý puk nezpracovali a Zlín znovu vyhodil.

3:09

Zlín oslabení přečkal bez úhony, vyloučený Fořt se hned zapojil do brejku, jeho střelu po ledě Vejmelka vyrazil.

4:57

Hra se nyní odvíjela převážně ve středním pásmu, než se Brno dopustilo zakázaného uvolnění.

5:27

Oba gólmani byli v pozoru, nebezpečné střely pokryli.

6:42

Elitní lajna domácích zamkla Berany na minutu před Kašíkem, který se vyznamenal proti střele Muellera zblízka. Po dlouhém obléhání pak Kaším puk přikryl pod lapačku. Následuje úklid plochy.

7:07

Mikyska se k zakončení nedostal, na druhé straně zastavil brejk hostů ofsajd.

7:31

Kašík puk zasedl, hostující kapitán Žižka pak reklamoval u rozhodčích počínání domácích, kteří se puk snažili vyšťourat zpod brankáře.

9:18

Vyloučen hráč Jiří Ondráček (Zlín), 2 min. za Podražení

9:33

Peter Mueller (Kometa) vstřelil branku (19. gól v sezóně). Stav zápasu Kometa - Zlín 1:0
Brno využilo bleskově přesilovku. Meuller dostal krosem od Erata puk na hůl a odkrytý prostor v bráně přesně trefil.

11:27

Zaťovič se natlačil před obránce, sám před Kašíkem ale střílel do těla hostujícího brankáře.

13:55

Holík se proháčkoval před Kašíka, znovu ho ale nepropálil. Za pár chvil ho sice překonal, hostujícího gólmana ale zachránila tyčka.

16:26

Dlouhou pasáž hry bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění Komety.

16:47

Valenta napřáhl od modré, trefil nejbližšího protihráče.

18:12

Až teprve teď dojde na druhou komerční pauzu v třetině. Zasloužil se o to Vejmelka, který přikryl slabou střelu Šlahaře.

18:29

Tomáš Fořt (Zlín) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Jiří Ondráček a Dalibor Řezníček. Stav zápasu Kometa - Zlín 1:1
Zlín z ničeho nic srovnává. Obrana domácích zapomněla na Fořta, který převzal za jejími zády nahrávku od Ondráčka a zacílil přesně k tyči.

18:51

Vyloučen hráč Dominik Lakatoš (Zlín), 2 min. za Vysoká hůl

18:56

Zlín hned po buly vyhodil.

19:14

Při návratu do pásma byl Mueller v ofsajdu.

20:00

Kometa byla v úvodní třetině aktivnější, ale stav derby je po úvodní třetině nerozhodný 1:1. Domácí budou mít na začátku druhé třetiny ještě výhodu přesilovky, trvat může 51 sekund.

20:53

Hosté jsou v pěti.

21:06

Bedřich Köhler (Kometa) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Michal Gulaši a Martin Zaťovič. Stav zápasu Kometa - Zlín 2:1
Brno se znovu ujímá vedení. Exzlínský útočník Köhler dorazil za záda Kašíka puk po střele od modré.

22:26

Hruška objel velkým obloukem branku hostů, Kašík se ale stihl přesunout a u tyče puk zastavil.

23:34

Řezníček švihl do puku z jízdy, Vejmelka vyrazil betonem.

24:51

Eratova řada zamkla hosty před Kašíkem, nakonec je z toho ale zakázaného uvolnění domácích.

25:21

Zbořil zachytil rozehrávku domácích, po pár krocích vypálil a Vejmelka přikryl puk na vyrážečku.

26:17

Zlín se nastěhoval před Vejmelku, který zasáhl proti bekhendové střele Fořta. Pokračovat se bude po uklizení ledu.

26:33

Vyloučen hráč Ondřej Němec (Kometa), 2 min. za Faul kolenem
První přesilovka zápasu pro Zlín. Podle jeho asistenta Martina Hamrlíka jsou hororové.

26:46

Pavel Kubiš (Zlín) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Jiří Ondráček a Jakub Šlahař. Stav zápasu Kometa - Zlín 2:2
Krásnou kombinací prvního útoku jsou slova Hamrlíka pro tentokrát popřena. Kubiš dostal puk mezi obránce a po kličce zasouval do prázdné brány.

27:16

Plášek přenechal puk Plekancovi, který bránu netrefil.

28:00

Vejmelka před dojíždějícím Fryšarou raději puk přikryl pod lapačkou.

28:38

Na druhé straně si nechal puk v lapačce Kašík po střele od modré.

29:35

Domácí hráči nezkrotili puk na modré a provinili se ofsajdem.

30:04

Herman střílel z otočky do Vejmelky.

30:53

Gazda napřáhl od modré, puk po teči domácích skončil v ochranné síti.

31:36

Vyloučen hráč Pavel Kubiš (Zlín), 2 min. za Podražení

32:14

Bedřich Köhler (Kometa) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Petr Holík a Peter Mueller. Stav zápasu Kometa - Zlín 3:2
Köhler vrací Brnu v přesilovce vedení. Do puku se opřel mezi kruhy a Kašík nestihl ani zasáhnout proti jeho tvrdé ráně.

34:03

Nápor Komety přerušuje komerční pauza. Jako poslední pálil Baranka.

35:06

Plekanec je vidět před oběma brankami. Nejdříve střílel bekhendem do Kašíka, pak se bleskově vrátil, aby zastavil nadějnou akci soupeře.

37:00

Köhler mohl završit hattrick. Obtočil se kolem Fořta, zblízka v pokleku ale Kašíka nepropálil.

38:18

Plekanec vybídl ke skórování Erata, ten ale sám před Kašíkem selhal a trefil brankáře.

38:35

Zlínský Popelka se drží za hlavu. Puk dostal před odkrytou klec, jenže ho dopravil jen pod výstroj Vejmelky, který zasáhl, aniž věděl jak.

39:05

Vejmelka vychytal i Lakatoše, Herman pak nasměroval dorážku mimo tyče.

39:55

Vyloučen hráč Martin Zaťovič (Kometa), 2 min. za Nedovolené bránění

40:00

Po druhé třetině vede Brno 3:2, třetí ale začne v oslabení.

40:40

Vejmelka zasáhl proti teči, Kometa se v oslabení úspěšně brání.

41:41

Zlínu se přesilovka nedaří. Kuldovu střelu vytečovali domácí do ochranné sítě.

42:00

Brno je v pěti.

44:24

Hra teď plyne bez přerušení, co vyhovuje domácím, kteří drží jednobrankové vedení.

45:10

Vyloučen hráč Leoš Čermák (Kometa), 2 min. za Podražení
Brněnský kapitán posílá domácí do čtyř a dává hostům šanci srovnat v přesilovce.

46:10

Zlín se za minutu přesilovky ještě nezmohl na střelu.

47:11

Zlín sehrál přesilovku žalostně a div v ní neinkasoval. Mallet se dostal dvakrát do zakončení, puk za záda Kašíka nedostrkal i proto, že byl tísněný obráncem.

48:57

Domácí soupeře zmáčkli, Kašíka však neohrozili.

49:46

Vyloučen hráč Štěpán Fryšara (Zlín), 2 min. za Vysoká hůl

50:13

Hosté dvakrát v rychlém sledu vyhodili.

50:55

Mueller nabil Holíkovi, jeho dvorní nahrávač bránu netrefil.

51:34

Po zásahu jednoho ze zlínských hráčů skončil puk na hostující střídačce.

51:44

Zlín oslabení přežil a drží se v kontaktu.

52:41

Šlahař nahodil puk na Vejmelku, který si ho podržel v lapačce.

53:24

Brno se dopustilo zakázaného uvolnění a vhazovat se bude před Vejmelkou.

53:46

Mueller se prosmýkl před Kašíka, který nejlepšího střelce extraligy vychytal.

54:06

Petr Holík (Kometa) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Martin Zaťovič a Jan Štencel. Stav zápasu Kometa - Zlín 4:2
Tohle je pro hosty hodně hořké. Jejich odchovanec jim bere reálnou šanci na bodový zisk. Holík střílel do odkryté brány po nezištné nahrávce Zaťoviče.

56:28

Vyprodaný stadion už slaví vítězství Komety.

58:00

Do konce derby zbývají dvě minuty.

59:10

Zlín nekontroluje puk, zápas je rozhodnutý.

59:26

Vhazovat se bude před Vejmelkou, hosté rezignovali, ani neodvolal brankáře.

59:40

Vyloučen hráč Michal Gulaši (Kometa), 2 min. za Podražení
Už trochu alibistické vyloučení domácího hráče za rozhodnutého stavu opticky vyrovnává poměr vyloučených.