Dobrý podvečer, vítejte u online přenosu utkání 2. kola baráže o extraligu mezi Českými Budějovicemi a Chomutovem.

Za pár minut začne druhé kolo prolínací soutěže. Motor tentokrát doma vyzve Chomutov. Jihočeši budou chtít před domácím publikem určitě uspět za tři body, naopak Chomutov už jednu barážovou výhru má.

Oba týmy už naskakují na ledovou plochu Budvar arény. Tak jdeme na to!

Ale ještě před úvodní buly Motor dostane pohár pro vítěze Chance ligy 2018/2019. Ještě společná fotka a zápas může začít.

Šťovíček

Rozhodčí: Šír (CZE), Svoboda (CZE) - Kis (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 6 421

0:53

Radek Duda poprvé otestoval Petra Kváču, ten raději puk chytl do lapačky.

1:35

Jihočeši zatím moc nevědí, jak se dostat do útočného pásma, naopak, na druhé straně zase hrozí Piráti.

2:30

Zatím víc chytá Kváča, Peters si na puk ještě nesáhl.

2:59

Vyloučen hráč Justin Peters (Chomutov), 2 min. za Zdržování hry
Golman hostů dostal 2 minuty za posunutí brány. Je tu první přesilovka!

3:29

Václav Karabáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Babka. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 1:0
A máme tu první trefu! Po Babkově nahození se jako první k puku dostal Václav Karabáček a s dorážkou neměl problém.

4:55

Z pravé strany to na Peterse zkusil Gilbert, ale nebyla to nijak těžká rána, aby to Kanaďan ve službách Chomutova nechytl.

5:25

Miloslav Čermák (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Roman Přikryl a Jakub Doktor. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 2:0
Domácí jsou odměněni za svou aktivitu. Ránou od modré propálil vše před sebou Roman Přikryl a puk nakonec šikovně ztečoval Čermák a posílá hned z kraje duelu Motor do slibnégho vedení.

7:13

Plná budějovická hala je v laufu. A to samé platí i o týmu ve žlutých dresech.

8:21

Vydarený rozehrává od své brány, ale vzápětí jdou za pukem hosté. Následně Jakub Sklenář posílá puk na Kváču, ten ho vyrážečkou posílá do sítě nad sebou.

10:17

Piráti to zase z dálky zkoušejí na brankáře Motoru, ale puk končí v lapačce golmana.

10:37

Icing Pirátů.

10:12

Endál byl kousek s pukem u brány Peterse, ale nakonec se puk z brankoviště mezi tři tyče nepodařilo procpat.

10:29

Vyloučen hráč Zdeněk Kutlák (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry

12:47

Jan Stránský (Chomutov) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Pavel Klhůfek a Ivan Huml. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 2:1
Hosté snižují. A také v přesilové hře. Pavel Klhůfek dal přihrávku před branku, odkud se pěknou střelou prosadil Jan Stránský.

14:00

Teď už vidíme spíše opatrnější hru z obou stran.

15:25

Pavel Klhůfek (Chomutov) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Lukáš Kovář a Jakub Sklenář. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 2:2
A je srovnáno. Chomutov si dokonale rozebral obranu Motoru, proti Klhůfkově střele se Kváča natahoval opravdu marně. Ta šla do prázdné.

17:09

A rázem jsou "na koni" Severočeši, kteří ale hodně využívají nepřesností na domácí straně.

18:20

Lukáš Endál (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Pavel Pýcha a David Gilbert. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 3:2
Sotva jsem to dopsal, tak Lukáš Endál se nenechal odstavit od puku a v pádu dal třetí gól Motoru.

19:15

Vyloučen hráč Cody Bradley (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry
Dvakrát udělal na buly chybu Bredley a Motor hraje další oslabení.

20:00

První dvacetiminutovka je za námi. A tak bohatou na góly ji čekal asi málokdo. Druh třetina začne na necelých sedm minut. Střely na branku – 14:7 Střely mimo – 2:1 Zblokované střely – 4:5 Vhazování – 50%:50% Trestné minuty – 4:2

20:24

Flemming nahazuje do útočného pásma a hra se hned stěhuje za Kváču.

21:18

Petr Koblasa (Chomutov) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Radek Duda a Vladimír Růžička. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 3:3
V poslední vteřině stihl Chomutov, nutno říci, že s velkým štěstím, zase vyrovnat. Petr Koblasa jen tak tak dotlačil puk za čáru u Kváčovy levé tyče.

22:30

Domácí se usazují před Petersem, ten se teď musí dost ohánět.

23:06

Pýchova přízemní střela šla jen těsně vedle tyče hostující brány.

24:07

Žiga Pavlin to zkusil hned po buly, ale Peters je pozorný a má puk v lapačce.

24:23

Jeden icing za druhým ze strany Pirátů teď kouskují hru.

25:10

Po chybě domácí rozehrávky se ke střele dostal Stránský, ale Kutlák puk na poslední chvíli odtečoval mimo domácí bránu. Teď je to právě Chomutov, kdo diktuje tempo hry.

26:55

Miloslav Čermák spolu s kolegou najížděli na Peterse. Čermák zkusil vystřelit sám, ale hostující brankář předvedl pěkný semafor.

27:03

Peters je v permanenci, vhazuje se po jeho pravé straně.

27:47

Vyloučen hráč Stanislav Dietz (Chomutov), 2 min. za Držení protihráče

29:53

Hraje se zase 5 na 5. Domácí přesilovka nevypada úplně špatně, ale bohužel pro Motor - bez gólu.

30:39

Co teď na modré vymyslí Radek Duda? Vystřelí! Ale jen Kváčovi do břicha...

31:45

Dlouho byly Jihočeši nastěhovaní v obranné pásmu Pirátů. Ale žádné kloudné ohrožení branky z toho nebylo.

31:56

Jakub Doktor (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jakub Babka. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 4:3
Teď Budějovice svůj tlak dokázaly využít. Jakub Doktor, ač hodně tísněný protihráčem, dokázal puk zvednout pod horní tyčku.

33:44

Motor pokračuje v nátlakovém hokeji dál. Chomutovští se musejí hodně otáčet, aby nedostali další gól. Nejvíce dnes Pirátům zatápí druhá formace domuácích Karabáček - Doležal - Bredley.

33:54

Ivan Huml (Chomutov) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Pavel Klhůfek a Jakub Sklenář. Stav zápasu Č. Budějovice - Chomutov 4:4
Hned po buly ujel Klhůfek s Humlem domácí obraně a sám Pavlin na tyto dva nestačil. Huml se trefil Kváčovi mezi betony. A je tu zase srovnáno. Kam tohle dnes povede?

35:09

Domácí svými chybami zase vrací Piráty do hry. Vhazuje se před Kváčou.

35:36

Zakřiknutý Motor se zase dostává před Peterse. Je fakt, že když domácí "zařadí dvojku", Chomutov příliš nestíhá.

36:38

Vyloučen hráč Radek Duda (Chomutov), 2 min. za Hákování

38:17

Tato přesilovka se domácímu celku nevede, Motor se pomalu nedokáže dostat ani do pásma.

39:35

Vyloučen hráč David Štich (Chomutov), 2 min. za Napadení

40:00

V posledních vteřinách druhé třetiny se ještě domácí pokoušeli o gól, několikrát doráželi puk, ale nic z toho. Zbytek přesilové hry se dohraje až ve třetí třetině. Střely na branku – 27:17 Střely mimo – 8:5 Zblokované střely – 10:9 Hity – 3:6 Úspěšnost vhazování – 44%:56%

41:10

Kutlák nahrával Glbertovi, ale s jeho střelou neměl Peters žádný problém. Vše bylo totiž pomalé a dost čitelné.

41:33

Hraje se zase 5 na 5. Co nám oba týmy předvedou nyní?

42:40

Jan Sránský protečoval puk do útočného pásma a jsou to právě Piráti, kteří teď tlačí domácí celek.

44:12

Duda se dostal na červené ke kotouči, ale vzápětí o něj zase přišel. Tento exbudějovický hráč dnes na ledě příliš nezáří.

44:47

Třetí icing Chomutova během několika vteřin.

45:17

Čermák to zkusil na Peterse z dálky, ale kotouč končí v lapačce. Motor si alespoň vybojoval vhazování v útočném pásmu.

45:45

Pavel Klhůfek hraje dnes parádní hokej, rychle dobrusluje soupeře a hlavně dělá body.

46:48

Je vidět, že ani jeden tým nechce už udělat chybu. A ani jeden tým se ne a ne dostat do větší šance.

48:32

Tempo hry se sice trochu zvýšilo, ale nikam to nevede. Zatím to více "hoří" před Kváčou.

50:08

Koblasa se dostal k puku a nahrával Dudovi, ten z velké dálky ale Kváču neprověřil.

50:39

Po delší době je Motor ve svém útočném pásmu. Teď navíc Chomutov zahrál na icing.

51:37

Karabáček se prokličkoval mezi kruhy a zkusil střelu. Ale marně, napálil jen svého spoluhráče.

52:23

Je vidět, že Budějovice se tlačí za dalším gólem a Pirátům už jen vyhovuje nic nevymýšlet a puky spíš vyhazovat.

54:12

Hru přerušuje další komerční přestávka. Vyprodaná Budvar aréna bude sledovat, co ve zbývajících 5 minutách domácí tým vymyslí, aby mohl pomýšlet na výhru.

54:52

jen pár centimetrů dělilo Motor od 5. gólu, ale na druhé straně se hned také do přečíslení vydal Duda se spoluhráčem a mohli také zahrozit.

56:06

Jakub Doktor poslal zabičku na Peterse, ten si jen puk ze vzduchu pohodlně stáhnul k sobě.

57:15

Domácí celek se snaží, ale nejde mu to. Navíc Motor zahrál na icing. Vzápětí si kouč Václav Prospal bere oddechový čas.

58:00

Hlasatel oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. Uvidíme do té doby ještě gól?