Dobrý a téměř letní podvečer. Zdravím Vás z Českých Budějovic, kde z pár minut začne desátý barážový zápas. Domácímu Motoru už "o nic" nejde, spíš si jen vylepšit bodový účet. Ale hostující Rytíři potřebují minimálně dva body a už mohou slavit postup do extraligy.

0:11

Strmeň rozehrává puk od své brány dál do hřiště.

0:44

Třetí lajna Motoru uzavřela Rytíře před Cikánkem, který musel likvidovat jednu nebezpečnou dorážku.

Bláha

Rozhodčí: Lacina (CZE), Svoboda (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 6 421

1:29

Po střele Svenlunda od modré poslal do akce svou lapačku golman Motoru.

2:08

Dančišin nahodil bekhendem puk na kladenskou bránu, ale tohle Cikánek v pohodě uhlídal. Vzápětí se hra přesouvá na druhou stranu kluziště.

2:41

Jágr zkoušel z ostrého úhlu Strmeně překvapit, ale ten si přední tyč zkušeně pohlídal.

3:39

Výbornou nahrávku dostal mezi kruhy úplně samostatný Čermák, ale napálil puk jen do brankáře.

5:15

Vyloučen hráč Martin Beránek (Č. Budějovice), 2+10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

5:46

Jaromír Jágr (Kladno) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Ladislav Zikmund. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 0:1
OD Zikmunda dostal puk do jízdy nikým nekrytý Jaromír Jágr a zkušeně poslal puk do pravého rohu Strmeňovy brány.

7:18

Motor se hrnul kupředu, ale jeho akci zastavil ofsajd. Za pár vteřin pálil na domácího brankáře Kaut, ale trefil jen lapačku.

8:32

Jaromír Jágr (Kladno) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Tomáš Plekanec. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 0:2
A první lajna Kladna dál úřaduje. Jágr se dostal k puku, rychle se otočil, zazvonila tyč a puk byl v bráně.

10:25

Budějovice těžko něco vymýšlejí, hostující celek nenechává nic náhodě.

11:57

Vyloučen hráč Tomáš Plekanec (Kladno), 2 min. za Hákování

12:22

První přesilová hra ze strany Motoru se zatím nedaří...

13:47

Vydarený pálil od modré, ale jen do Cikánkova břicha.

14:10

Plekanec vyrazil hned ze dvířek do útoku, nahrával Strnadovi, ale toho Strmeň vychytal.

15:04

Kde je puk? Plekanec nahodil na Strmeně, ale ten kotouč neměl v bezpečí. Kledenští se tak snažili puk ještě zpod domácího brankáře hokejkami vydolovat.

16:52

Pavel Novák nic ve svém úniku nevymýšlel a poslal puk na Cikánka, ten v klidu zasáhl.

17:34

Druhý ofsajd Budějovic během pár vteřin za sebou.

18:02

... a další. Dostat se k Cikánkovi je teď pro domácí celek celkem neřešitelný úkol.

19:33

Teď je na ledě jen jeden tým. Kladno. Domácí jsou rádi za každý vyhozený puk.

20:00

Kvalita obou týmů je na hře obrovsky znát. Stejně jako diváci v Budvar aréně, tak i domácí hokejisté, působí hodně odevzdaně.

20:37

Vypadá to, že Kladno se už nikam bezhlavě hnát nebude, v klidu vyhazuje a první pětka střídá.

21:15

Strnad dostal pas od Vampoli a hned Strmeně zkoušel, puk minul bránu jen o pár centimetrů.

23:16

Připomíná mi to dnes zápas například z desátého kola první ligy. Nic se na ledě neděje, takhle by barážový zápas vypadat neměl...

24:09

Jaromír Jágr (Kladno) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Brendon Nash a Tomáš Plekanec. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 0:3
A máme tu hattrick! A kdo jiný, než slavaná osmašedesátka. Jágr se "projížděl" okolo Strmeně a v tu chvíli Nash pálil na budějovickou bránu, šikovná Jágrova teč poslal puk do brány.

26:42

Budějovicčtí se sice snaží, ale chybí tomu kvalita. Dneska to opravdu bije do očí, bohužel pro Motor. Kladno si v pohodě dělá přesně to, co potřebuje a co mu stačí.

28:06

Po delší době si musel na puk sáhnout i Cikánek, a to po střele Ondřeje Kachyni.

28:26

Vyloučen hráč Petr Vampola (Kladno), 2 min. za Hákování

28:46

Vyloučen hráč André Lakos (Kladno), 2 min. za Držení protihráče

29:54

Zdeněk Doležal (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně). Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 1:3
Tak přeci jen! Dvojnásobnou přesilovku střelou do víka využívá Zdeněk Doležal.

30:46

Kladno je v plném počtu.

31:40

Nic naplat, první formace Rytířů si hraje svůj hokej a když je na ledě, k puku se nikdo jiný téměř nedostane. I teď Jágr něco vymýšlel, ale nakonec akce nevyšla.

33:23

Cikánek musel rychle skrýt puk pod lapačku, protože se na něj řítili tři Budějovičtí. Za pár vteřin zcela sám před Cikánkem bránu přehodil Jandus.

34:25

O kotouč se teď bojuje u mantinelu ve střední třetině. Ale ke slovo se zase dostává elitní lajna Rytířů.

35:28

Jandus vystřelil na Cikánka, puk se snažil ztečovat ještě jeho spoluhráč, ale Motoru akce nevyšla.

36:17

Budějovice zase útočí, snaha se Motoru upřít nedá. Jenže po chybách rychle přicházejí o puk. Jako teď, kdy se na Strmeně skoro sám řítil Lakos, ale na domácího golmana nevyzrál.

37:12

Martin Beránek (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Zdeněk Doležal a Cody Bradley. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:3
Doležal rychle zavezl puk do pásma, poslal ho na Cikánka. Ten ale puk vyrazil jen před sebe, kam si ve druhém sledu rychle dojel Martin Beránek a rychlou tečí snižuje na rozídl jediného gólu.

39:01

V posledních minutách druhé třetiny Motor výrazně ožívá. A má i slibné šance, "jen" je proměnit v góly.

39:48

Bláha prověři Strmeně nízkou střelou nad ledem. Jenže ta skončila v lapačce.

39:59

Jágr poslal puk k zadní tyči až do brány, ale sudí teď řeší, jestli to bylo ještě při třetině. Uvidíme...

39:59

Jaromír Jágr (Kladno) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Ladislav Zikmund a Brendon Nash. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:4
Tak to gól byl, puk přešel přes čáru ještě před sirénou. Jaromír Jágr dal všechny góly svého týmu.

40:00

Tohle byla pro Motor velká rána, protože v posledních minutách Kladno přehrával a vytvářel si tlak do brány. Tak uvidíme, co čtvrtá Jágrova trefa s Jihočechy udělá ve třetí třetině.

40:01

Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Jan Strmeň, nahradil ho Petr Kváča

41:03

Domácí kotel stále svůj tým povzbuzuje, ale celá hala je jinak "mrtvá".

41:41

Po Doležalově náhře střílel Přikryl, ale i jeho ránu Cikánek přikryl.

42:36

Mladíci Motoru statečně bojují o každý metr ledu. A vybojovali si útočné pásmo.

43:59

DUo Plekanec - Jágr zase úřadovalo, ale 4 gólového střelce tentokrát Kváča vychytal. Dopředu tak může jet Motor.

45:00

Gilberovi chyběly ke gólu po těčovaném puku jen centimetry.

45:43

Mladý Beránek nedává Lakosovi vůbec nic zadarmo, kladesnský hráč končil po souboji na zemi.

47:05

Dva na jednoho. Gilbert s Martinem Novákem. První jmenovaný ale zvolil střelu, jenže tu Cikánek betonem vyrazil.

49:17

Vidíme teď celkem pěkný hokej, rozhodně nohem lepší, než na začátku zápasu. Oba týmy se snaží pořád útočit. Ale ze strany Motoru míří všechny střely jen a jen do brankáře Kladna.

51:40

Jágr si to rozdal s Prospalem. Ale jeho synem. Hádejte, kdo vyhrál?

53:00

Redlich dostal rychlou nahrávku zpoza brány, ale pálil nad Kváču.

53:58

Zdá se, že Kladu ubývají poslední minuty v první lize!

54:32

Motor se ne a ne dostat před Cikánka. Kladno si zkušeně hlídá tři body.

56:36

Na ledě se neděje už nic zajímavého, oba týmy spíš bruslí ve středním pásmu. Zřejmě ani dnes si Motor nepřipíše body do barážové tabulky k současným dvěma.

56:55

Motor odvolává Kváču. Tak kam padne gól?

57:37

Domácí hrají aktivně, Cikánek má dost práce.

58:11

Vyloučen hráč René Vydarený (Č. Budějovice), 2 min. za Faul kolenem

58:52

Tlačenice o puk u jednoho z mantinelů. Kladno ale touží po páté trefě.

60:00

Oslavy Rytířů mohou začít, protože dnešní jejich výhra znamená jediné. Postup. Gratulujeme!

1. března 2024 17:30Č. Budějovice-Kladno 5:3
21. ledna 2024 16:00Kladno-Č. Budějovice 0:3
3. prosince 2023 17:00Č. Budějovice-Kladno 6:3
20. října 2023 18:00Kladno-Č. Budějovice 3:2P
3. března 2023 18:00Č. Budějovice-Kladno 5:2
15. ledna 2023 17:00Č. Budějovice-Kladno 6:2
2. prosince 2022 18:00Kladno-Č. Budějovice 1:6
18. října 2022 18:00Kladno-Č. Budějovice 2:1