Dobré odpoledne při sledování české hokejové extraligy. Kladno dnes hostí na svém ledě Vítkovice a bude bojovat o první body v této sezoně. Všechny tři předešlé zápasy totiž domácí prohráli. To hosté bodovali ve všech svých čtyřech duelech a mají zatím osm bodů. Kdo se bude radovat dnes?

0:09

Zakázané uvolnění Vítkovic.

1:05

Oba celky mají za sebou první návštěvy útočného pásma.

Baláž

Rozhodčí: Hodek (CZE), Sýkora (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 2 653

1:19

Strnad prověřil z dobré pozice brankáře Vítkovic.

2:43

Hosté vyhráli buly v útočném pásmu, rychle však o kotouč přišli. Kladenští se ženou do útoku.

3:33

Domácí teď aktivně a hluboko v pásmu napadali vítkovickou rozehrávku. Hosté tak odehráli puk jen na zakázané uvolnění.

3:40

Valský spolu se svými spoluhráči teď v zajímavých pozicích, hosté odolávají.

4:07

Vyloučen hráč Jan Schleiss (Vítkovice), 2 min. za Držení hole

5:14

Hosté se osvobozují

6:07

Vítkovice první oslabení přečkaly, hosté jsou zpět v pěti.

7:19

Cikánek raději skryl puk pod lapačku a přerušuje hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

7:42

Domácí brankář opět skryl puk do své výstroje. Hra je přerušena.

8:05

Teď naopak Svoboda na druhé straně kryje střelu do lapačky.

8:20

Zakázané uvolnění Kladna posouvá hru zpět před domácí branku.

8:26

Trška hned po buly tvrdě vypálil od modré čáry, domácí gólman to neměl jednoduché, neboť se před jeho brankou pohybovalo hned několik hráčů obou týmů. Vítkovickou střelu si však našel a podržel ve výstroji.

9:59

Vyloučen hráč David Stach (Kladno), 2 min. za Podražení

10:35

Hosté se drží v útočném pásmu.

11:12

Kladenští podruhé v krátkém čase vyhazují puk ven z pásma.

11:59

Také Kladenští své oslabení přečkali, pokračuje se v pěti na obou stranách.

12:29

Puk vypadl z hrací plochy a skončil na střídačce. Hra je přerušena.

13:07

Jágr drží kotouč v útočném pásmu, hostům se nedaří jej o puk obrat.

13:48

Brankář Svoboda se rozhodl podržet kotouč a nepouštět se do nějaké riskantní rozehrávky. Vhazovat se tak bude v útočném pásmu Kladna.

14:16

Rozhodčí zastavili hru, neboť jeden z hokejistů přihrál rukou. Domácí tak přišli o útočné pásmo, vhazovat se bude ve středním pásmu.

15:20

Nash přizvedl Balážovu střelu do ochranné sítě. Domácí gólman díky tomu nemusel zasahovat.

16:01

Kladenští získali puk za vlastní brankou a jedou do útoku.

16:06

Vyloučen hráč Šimon Stránský (Vítkovice), 2 min. za Sekání

16:35

Machačova rána od modré čáry se nevešla mezi tři tyče.

17:08

Domácí zamkli soupeře v pásmu a ostřelují soupeře, odkud to jen jde.

17:40

Jágr a další kladenští hokejisté teď zle zatápí vítkovické obraně. Před brankou hostů to hoří, domácí jsou ve velkém tlaku.

18:06

Hosté jsou v plném počtu, ale v posledních vteřinách měli velké problémy.

19:00

Do konce první třetiny zbývá jedna minuta a domácí mají i nadále drtivý tlak.

20:00

Prvních dvacet minut utkání je za námi, na gól se v Kladně stále čeká. Blíže k němu byli domácí, kteří především v posledních minutách před přestávkou masírovali Vítkovice a pálili ze všech stran. Hosté však nápor přečkali.

20:11

Hostům se nepodařilo přejít přes útočnou modrou, a rozhodčí tak hned zkraje druhé třetiny pískají ofsajd.

21:07

Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Strnadovi se však nepodařilo prostrčit puk Stachovi, hosté tuto situaci nakonec zvládli velmi dobře.

22:43

Hosté vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

22:51

Zikmund se tlačil do brankoviště, aby dostal puk za čáru. Hosté tuto šanci přečkali.

23:40

Baláž vyvezl puk až do útočného pásma. Jeho unavení spoluhráči tak mohli vystřídat.

24:52

Vítkovice jsou ve vlastním pásmu na puku a pomalu postupují dopředu.

25:09

Svoboda skvělým přesunem zastavil kladenské zakončení, kterým vyvrcholilo přečíslení dva na jednoho.

26:34

Hraje se hokej ve vysokém tempu, domácí jsou zatím aktivnější a ženou se za prvním gólem v utkání. Dočkají se ho?

27:58

Hráči obou týmů se nyní přetlačují o puk v rohu za brankou Kladna.

28:40

Výtisk měl velké problémy při rozehrávce zpoza branky, navíc ho napadal jeden z domácích hokejistů. Zkušený zadák však ošemetnou situaci nakonec zvládnul.

29:52

Hostům se nedaří vymanit se ze svého pásma.

30:02

Základní hrací doba se přehoupla do své druhé poloviny, na první gól se stále čeká.

30:29

Vyloučen hráč Nicolas Werbik (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče

31:04

Bukartsovi se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště až za branku Kladna.

31:19

Postavení mimo hru ze strany Kladna.

31:48

Stachovi se nepodařilo poslat puk do odkryté části branky, teď byli domácí opravdu velmi blízko.

32:29

Werbik je zpět na ledě, hosté hrají v plném počtu.

33:20

Domácí hokejisté zůstávají i po skončení přesilovky na puku a drží svého soupeře v pásmu. Vítkovice toho zatím ve druhé třetině moc nevymyslely.

34:17

Strnadovu střelu kryje dnes velmi spolehlivý Svoboda. Brankář hostů má výrazný podíl na bezbrankovém stavu, který na Kladně zatím panuje.

34:48

Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, brzy však o puk přišli.

35:32

Krenželok v dobré pozici před brankou nedokázal poslat puk do branky za čáru, vzápetí na druhé straně nebezpečně zahrozil Hajný.

36:07

Cikánek se staví do gólmanského postoje, vhazovat se bude před brankou Kladna.

36:35

Jeden z hostů přizvedl Stachovu střelu až do ochranné sítě nad brankou.

37:14

Vyloučen hráč Jan Výtisk (Vítkovice), 2+10 min. za Vražení na hrazení

37:22

Hostům se podařilo hned v úvodu oslabení poslat puk ven z pásma.

38:00

Svoboda kryje Jágrovu střelu z pravého kruhu a drží puk na hrudi. Hra je přerušena.

38:33

Domácí pětka v čele s Jágrem kombinuje v útočném pásmu.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta a domácí jsou v drtivém tlaku. Hosté se brání ze všech sil.

39:52

Vítkovičtí jsou nastěhovaní v útočném pásmu, do přestávky ovšem mnoho času nezbývá.

40:00

Po druhé části je stav utkání stále bezbrankový. Kladenští byli po většinu času lepším týmem, zatím se jim však nedaří překonat výborného Svobodu v brance Vítkovic. Hosté zahájí třetí třetinu dlouhou přesilovkou pět na tři, což může být jeden z klíčových momentů zápasu. Uvidíme, máme se na co těšit.

40:27

Hosté jsou nastěhovaní v pásmu a přihrávají si puk.

40:45

Trška v dobré pozici vypálil do míst, kde byl připravený brankář Cikánek.

41:10

Brankář Kladna sbírá puk ze vzduchu do lapačky.

41:15

Domácí už jsou ve čtyřech.

41:36

Šimon Stránský (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Alexandre Mallet a Dominik Lakatoš. Stav zápasu Kladno - Vítkovice 0:1
První gól utkání je tady. Domácí sice přečkali oslabení, ovšem ihned po jeho skončení prostřelil Šimon Stránský kladenského gólmana a posílá svůj tým do vedení.

42:41

Jágr našel dobře rozjetého Zikmunda, který z prostoru mezi kruhy poslal rychlou střelu na branku. Svoboda skvěle zasáhl betonem a puk vytáhl mimo tři tyče.

43:50

Domácí jsou v útočném pásmu a tlačí se za vyrovnávací brankou.

44:39

Hraje se především před brankou hostů.

44:53

Lakatoš přejel útočnou modrou o kousek dříve než puk. Rozhodčímu tento moment neunikl, a tak píská postavení mimo hru Vítkovic.

45:28

Zakázané uvolnění Kladna, hra se přesouvá před brankáře Cikánka.

46:13

Kladenský pobyt v útočném pásmu byl tentokrát velmi krátký, hostům se podařilo vytlačit hru nejen do středního pásma, ale dokonce až za domácí branku.

46:44

Na ledě se začínají projevovat emoce. Rozhodčí teď museli po přerušení hry krotit několik hokejistů, kteří se pustili do ostřejší výměny názorů.

47:08

Svoboda s drobnými problémy kryje puk před svou brankou, Kladenští tak získali alespoň buly v útočném pásmu.

47:58

Cikánek špatně rozehrál, namazal přímo na hůl jednoho ze soupeřů. Stihl se však vrátit a puk skrýt do výstroje.

48:22

Dominik Lakatoš (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Šimon Stránský a Roberts Bukarts. Stav zápasu Kladno - Vítkovice 0:2
Hosté střílí druhý gól a výrazně se přibližují k vítězství. Po zásahu Dominika Lakatoše puk zapadl přesně do horního rohu branky mimo dosah kladenského brankáře.

49:28

Domácí neskládají zbraně a tlačí se do útočného pásma.

51:10

Zakázané uvolnění Kladna.

51:47

Hosté se tlačí do útoku a drží tak hru daleko od své branky. To je přesně to, co se teď Vítkovicím hodí nejvíc.

53:15

Vyloučen hráč Martin Kehar (Kladno), 2 min. za Držení protihráče

53:29

Vítkovičtí kombinují v pásmu.

54:16

Domácí čtveřici se podařilo vyhodit puk ven z pásma, to je však pro Kladno v tuto chvíli málo. Čas na případné vyrovnání se domácím krátí.

55:15

Domácí jsou v plném počtu.

55:59

Kladenští jsou nastěhovaní v pásmu, navíc mají výhodu.

56:15

Brady Austin (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence David Stach a Brendon Nash. Stav zápasu Kladno - Vítkovice 1:2
Tak přesilovku si domácí nezahrají, ale určitě jim to teď nevadí. Brady Austin dostal puk na vrchol pravého kruhu a tvrdou ranou propálil brankáře Svobodu.

56:51

Domácí se tlačí do útočného pásma, zatím se jim však nepodařilo před brankou Vítkovic usadit.

57:12

Vhazování v útočném pásmu teď domácí nezvládli, hosté získali puk a posílají ho rovnou ven ze své třetiny.

57:49

Kladenští jsou zpět v útočném pásmu.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:05

Tomáš Redlich (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Brady Austin. Stav zápasu Kladno - Vítkovice 2:2
Je vyrovnáno! Kladenští udrželi puk na modré čáře, díky čemuž se k zakončení dostal o chlup později Tomáš Redlich, který zůstal mezi kruhy ne zcela pokrytý. A domácí forvard prostřelil Svobodu.

58:05

Hosté si berou oddechový čas.

58:48

Strnad se tlačil podél mantinelu do zakončení a branku Vítkovic skutečně ohrozil.

59:22

Kladenští jsou při chuti a zůstávají v útočném pásmu.

60:00

Ve třetí třetině začaly padat góly. Hosté se nejprve dostali do dvoubrankového vedení, domácím se však díky povedenému závěru podařilo vyrovnat.

60:00

Po šedesáti minutách je tak stav 2:2, což znamená, že Kladno má už nyní jistý první bod v letošní sezoně. A Vítkovice budou bodovat i ve svém pátém letošním utkání.

Začalo prodloužení.

60:26

Roberts Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Šimon Stránský a Petr Šidlík. Stav zápasu Kladno - Vítkovice 2:3
Hosté vítězí! Hned v úvodu nastaveného času naservíroval Šimon Stránský puk Robertsu Bukartsovi přímo před odkrytou branku a lotyšský útočník celkem snadno rozhoduje.

Skončilo prodloužení.

60:00

Napínavé utkání Kladna a Vítkovic je minulostí. Hosté sice promarnili dvoubrankové vedení, nakonec si však přece jen odváží z Kladna vítězství v prodloužení. Domácím se nepodařilo dotáhnout obrat do konce, útechou jim může být alespoň první bod do extraligové tabulky.

60:00

Z dnešního zápasového přesonu je to všechno, pro další extraligové zpravodajství sledujte naše stránky. Děkujeme za pozornost a přejeme hezký zbytek večera.

12. února 2024 18:00Kladno-Vítkovice 0:4
10. února 2024 16:00Kladno-Vítkovice 2:3
2. února 2024 17:30Vítkovice-Kladno 4:2
22. září 2023 17:30Vítkovice-Kladno 2:3N
26. února 2023 16:00Kladno-Vítkovice 1:2
13. ledna 2023 17:30Vítkovice-Kladno 0:3
29. listopadu 2022 17:10Kladno-Vítkovice 2:3
16. října 2022 17:30Vítkovice-Kladno 2:0