Dobré páteční odpoledne u hokejového zápasu HC Olomouc versus HC Plzeň 1929, které začne v 18 hodin.

V olomoucké sestavě chybí obvyklý centr první formace Jan Knotek, na jeho místo se postaví Lukáš Klimek, křídlo mu bude dělat devatenáctiletý junior Matěj Kořenek, pro kterého to bude první start v extralize.

Oba týmy se potkávají velmi často, na vině je play off, které je svedlo dohromady mimo jiné také v posledních dvou sezonách. V té loňské dokonce čtvrtfinálová série došla až do sedmého zápasu, ve kterém se radovala Škodovka.

To už ale odvál čas, je tu nová sezona a v ní se zatím o ždibec vyčíslený třemi body vede lépe domácím kohoutům, kterým patří čtvrtá příčka. Plzeň je s deseti body osmá, má však proti Olomouci o zápas méně.

Kantner

Rozhodčí: Hradil (CZE), Staňo (SVK) - Bryška (CZE), Rožánek (CZE)
Počet diváků: 4 120

V dresu Plzně se představí aktuálně nejproduktivnější útočník extraligy Milan Gulaš, který za šest zápasů nasbíral kolosálních patnáct bodů (7+8). Lídrem bodových statistik u domácích je veterán Zbyněk Irgl (4+1).

Stejně bodů v olomouckém dresu má i Rostislav Olesz 2+3 a David Škůrek 1+4.

0:15

Olomouci nevyšla rozehrávka a už z toho byla první střela, pokus z velkého úhlu Jana Lukáše nepřekvapil.

0:35

Nebezpečně vypálil Mertl, Lukáš si připisuje další zákrok. Plzeň začala hodně zostra.

2:39

Statistikům zápasu se musí vařit závity, protože Plzeň v úvodu vysílá na olomouckou branku nepočítaně střel.

3:50

První akce kohoutů, při které se Klimek kličkou udělal místo na střelu a zápěstím vyzkoušel Frodla.

4:35

Icing domácích vrací hru před Lukáše, kde se zatím odehrává podstatná část první třetiny.

5:27

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Sekání
Martin Vyrůbalík přímo před zraky sudího sekl jednoho z indiánů a zbytečně oslabil svůj tým.

5:53

Jakub Pour (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš a Tomáš Mertl. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:1
Irgl ještě zlomil hokejku a to Plzeň dokonale využila. Pour zblízka vymetl šibenici.

6:19

Vyloučen hráč Peter Čerešňák (Plzeň), 2 min. za Pozdní dohrání
Čerešňák příliš pozdě dohrál soupeře, puk už byl za brankou, když na půlce hitoval jednoho z domácích.

6:19

Milan Gulaš si to ještě musel nechat od rozhodčích vysvětlit, což ocenil domácí kotel.

8:12

Strapáč střílel z čárek, ale netrefil branku.

8:19

Hosté jsou v plném počtu.

9:40

Tomeček hledal před brankou najíždějícího Hecla, ten ale těsně na puk nedosáhl.

12:35

Hecl si hbitostí udělal místo a našel před brankou hokejku Tomečka, ten ale nedokázal puk čistě trefit.

12:45

Skladaný vystřelil zpoza obránce, Frodl kryje vyrážečkou.

13:20

Devatenáctiletý Kořenek jel sám na Frodla, vystřelil ale nad.

13:28

Plzeň rychle přenesla hru a Eberle vyzkoušel střelu bekendem, byl však v takovém úhlu, že si Lukáš bez potíží poradil.

14:55

Irgl si proti dvě obráncům udělal stahovačkou místo na svou oblíbenou rychlou střelu zápěstím, Frodl musel ukázat reflex vykopnutím betonu.

16:01

Vyloučen hráč Rostislav Olesz (Olomouc), 2 min. za Podražení

17:03

Mertl našel před brankou Gulaše, který ale zblízka přestřelil.

17:58

V okamžiku, kdy z trestu Olesze zbývají tři sekundy a Plzeň měla velké problémy se dostat do pásma vyhodil Burian puk z vlastní třetiny přes plexisklo.

17:58

Vyloučen hráč Vilém Burian (Olomouc), 2 min. za Zdržování hry

18:25

Olesz dohrál u mantinelu Mertla jen to zadunělo.

18:56

Další dělovku zblokoval botou brusle Klimek a s bolestivou grimasou teď rozhýbává nohu.

19:52

Peter Čerešňák (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lukáš Kaňák a Vojtěch Němec. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:2
Plzeňský Kaňák akrobaticky zachytil puk na modré a Čerešňák bombou trefil znovu do horního rohu.

20:00

První třetina nabídla útočný hokej zejména ze strany Plzně, která zatím ukazuje, že si z play off pamatuje silné stránky Olomouce a snaží se hrát hodně fyzicky. Díky dvěma přesilovkovým trefám si do druhé třetiny ponese slibný náskok.

22:56

Zakázané uvolnění domácích, kteří se zatím nemohou dostat do tlaku.

23:14

Vyloučen hráč Martin Heřman M. (Plzeň), 2 min. za Hákování

24:12

Dvakrát nahodil Vyrůbalík puk před branku, ale domácím se ho nepodařilo usměrnit za Frodla.

25:12

Kolouch dorážel do odkryté branky, Frodl se ale stihl vrátit do branky a zastavit puk hrudí.

26:28

Skladaný vyjel s pukem ze třetiny, dostal se i ke střele, ale od levého mantinelu šlo spíše o propagační pokus.

26:35

Hned po buly vypálil Kořenek, puk rozvlnil boční síť.

27:05

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Plzeň), 2 min. za Podražení

27:29

Milan Gulaš (Plzeň) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Michal Moravčík a Peter Čerešňák. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:3
Gulaš ujel v oslabení, puk mu sice sklouzl, ale napodruhé ho dostal přes ležícího Lukáše

29:40

Hosté v plném počtu, kohouti se k pořádné šanci nedostali.

32:22

Obránce Ondrušek vyjel z rohu před bránu, aby způsobil zmatek před Frodlem, ale ten je zatím ledově klidný a vyřešil i tuto situaci.

32:59

Nahodil zkusil zblízka trefit šibenici, ale těsně minul.

33:23

Moravčíkovo nahození několikrát tečované doletělo až k brance a Lukáš ho musel lapačkou řešit.

34:07

Jank tvrdě vypálil od modré, tentokrát Lukáš puk dobře viděl a bez potíží chytá lapačkou.

36:50

Když už to vypadalo na přečíslení kohoutů, přejel Burianovi na modré Nahodil a vystavil ho do ofsajdu.

37:32

Kodýtek sám před brankou mířil nahoru, Lukáš se vyznamenal fantastickou lapačkou.

37:42

Vyrůbalík se drží za obličej, kterým zblokoval střelu Plzně a odjíždí na střídačku.

39:59

Obrovský závor před Lukášem, puk i poskakoval po čáře, odkud ho vykopl jeden z Olomouckých

40:00

Zápas se zatím vyvíjí jednoznačně, Plzeň přidala v oslabení třetí gól a kohouti mají o přestávce hodně práce s vymýšlením, jak obraz hry změnit.

41:52

Švrček objel branku Frodla, ale už nedokázal vystřelit.

44:01

Kořenek nahodil puk na branku a pak si ho i dojel a vystřelil z otočky, ovšem jeho pokusu chyběla razance.

46:01

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění

46:17

Jakub Pour (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš a Luboš Rob. Stav zápasu Olomouc - Plzeň 0:4
Rychlou kombinaci zakončil Gulaš, jeho ránu Lukáš vyrazil nad sebe a Pour ji dorazil za brankovou čáru.

47:20

Puk se odrazil ke Kodýtkovi, který stál na brankovišti, tentokrát ho ale Lukáš dokázal vychytat.

47:35

Vyloučen hráč Matěj Kořenek (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

48:07

Moravčík vypálil od modré, Lukáš srazil puk do ochranné sítě.

49:38

Přesilovku zakončil svou střelou Čerešňák, puk letící ve správné výšce nad betonem schoval Lukáš do lapačky.

51:18

Cinnnk! Plzeň si proházela v útočné třetině puk a Mertl zazvonil na břevno.

52:48

Valenta si sjel do druhé vlny a najednou byl sám před Frodlem, který ale jeho střelu dokázal vyškrábnout ramenem.

52:48

Vyloučen hráč Petr Kodýtek (Plzeň), 2 min. za Sekání

53:05

Vyrůbalík tvrdě vypálil od modré, Frodl nadvakrát puk schoval pod sebe.

54:27

Vyrůbalík znovu golfákem, Frodl tentokrát vyrazil pro změnu nad sebe, puk ale dokázali jeho obránci odpálit do bezpečí.

54:27

Utkání sleduje 4120 diváků.

57:25

Gulaš mohl vylepšit svou tříbodovou bilanci, ale z pravého kruhu těsně minul.

57:56

Vyloučen hráč Roman Vráblík (Plzeň), 2 min. za Podražení

58:34

Strapáč tvrdě vypálil z pravého kruhu, ale přímo do středu na připraveného Frodla, který nedovolil ani dorážku.

60:00

Indiáni přidali ve třetí třetině ještě jeden gól a deklasovali Olomouc na jejím ledě 4:0.

7. ledna 2024 17:00Olomouc-Plzeň 7:3
3. ledna 2024 17:30Plzeň-Olomouc 8:0
24. listopadu 2023 17:30Plzeň-Olomouc 1:2N
6. října 2023 18:00Olomouc-Plzeň 3:2
22. ledna 2023 17:00Olomouc-Plzeň 3:2
9. prosince 2022 17:30Plzeň-Olomouc 5:4
23. října 2022 17:00Olomouc-Plzeň 1:4
16. září 2022 17:30Plzeň-Olomouc 1:2