Po půl roce se dnes v Pardubicích znovu objevují hokejisté Jágrova Kladna. V dubnu zde hráli baráž, tentokráte však již půjde o regulérní extraligový špíl v rámci osmého kola. Začínáme v 18.00!

0:20

Jágr se hned v úvodu utkání ve středním pásmu natahoval po volném kotouči do jízdy, ale nedosáhl na něj.

0:36

Na druhé straně byl zase volný prostor před Radoslavem Tyborem, ale ten příliš dlouho otálel se zakončením a nakonec poslal puk úplně mimo.

Jelínek

Rozhodčí: Pešina (CZE), Obadal (CZE) - Jindra (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 9 241

1:22

Z pravého křídla to přízemní střelou zkoušel Marek Hovorka, ale Denisu Godlovi nemohl nadělat žádné starosti.

2:35

Zakázané uvolnění Kladna.

3:18

Dynamo se v prvních minutách zdržuje na kotouči více než soupeř z Kladna, ale koncovka je nulová.

3:59

Velkou šanci teď však měl na levém křídle Látal, ale jen těsně přestřelil!

4:25

Jágrova střela přes obránce na druhé straně letěla mimo.

5:07

Denis Kusý (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Patrik Poulíček a Jan Zdráhal. Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:0
Dynamo nejprve spálilo obrovskou šanci z mezikruží, ale kotouč se ještě dostal na modrou ke Zdráhalovi, který našikmo přes pásmo našel Kusého, jenž zametl puk do odkryté brány!

6:06

Úplně sám na Godlu jel Radoslav Tybor, ale kladenského gólmana nepřekonal!

7:17

Probít se dopředu pokoušelo také Kladno, ale zastavil jej ofsajd.

7:17

Během komerční přestávky se v aréně vzpomíná na Karla Gotta. Lidé tleskají ve stoje.

8:46

Brendan O´Donnell nenápadně projel pardubickou obranou a překonal i Jakuba Štěpánka, trefil však pouze tyč!

9:44

Martin Látal se procpal před Godlu, ale ten jeho bekhend vyrazil.

12:31

Látal byl v další šanci když mu kotouč do mezikruží sklepl obránce Zdráhal, ale pardubický útočník nevystřelil ideálně.

13:34

Oscar Eklund se procpal až před Godlu, ale nadvakrát proti němu se svým bekhendem neuspěl.

13:58

Jaromír Jágr poslal krásnou přihrávku spoluhráči přímo před prázdnou bránu, ale vyrovnání překazila na ledě ležící zlomená hokejka, od které se puk odrazil mimo!

14:09

V dalším samostatném úniku byl Radoslav Tybor, ale ani tentokrát neuspěl!

14:48

Vyloučen hráč Marek Hovorka (Pardubice), 2 min. za Hákování
Máme tu první vyloučení v dnešním utkání. A přesilovku si zahraje Kladno, protože Marek Hovorka inkasuje dvě minuty za hákování.

15:14

Dynamo vyhazuje.

15:56

Střela Brendona Nashe od modré byla sražena mimo.

17:13

Již za plného počtu se kotouč dostal k Jakubu Strnadovi, jenž stál před poloodkrytou bránou a mohl vyrovnat, ale přestřelil!

19:01

Rozběhla se poslední minuta první třetiny.

20:00

Skončila první třetina, ve které jsme sledovali velmi pohledný hokej. Aktivnější bylo domácí Dynamo a po zásluze vede 1:0, když se v šesté minutě prosadil mladík Denis Kusý.

20:34

David Stach (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jaromír Jágr. Stav zápasu Pardubice - Kladno 1:1
Parádní vstup Kladna do třetiny a je srovnáno! Jaromír Jágr prošel přes Rhetta Hollanda a předložil puk do druhé vlny Davidu Stachovi, jenž v klidu překonal Štěpánka.

22:16

Od modré pálil Brady Austin, ale kotouč pouze proskákal kolem branky.

23:25

Přihrávku do dobré pozice dostal Radoslav Tybor, ale netrefil branku.

24:38

Martin Látal (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Zdráhal a Johan Harju. Stav zápasu Pardubice - Kladno 2:1
Dynamo si teď v útočném pásmu vytvořilo souvislý tlak a znovu jde do vedení! Zdráhalovu střelu od modré pohotově tečoval Látal a Godla se za kotoučem pouze ohlédl.

25:41

26:51

Kladno zajelo do útočného pásma, ale Štěpánek schovává kotouč do lapačky a přerušuje hru.

27:36

Brendon Nash pálil od modré, ale Štěpánek znovu našel kotouč ve své lapačce.

29:25

Ondřej Matýs si dobře vybruslil do kruhu pro vhazování a prověřil Godlu kvalitní střelou, ale kladenský brankář se nenechal rozhodit.

30:03

Na konci souhry první pardubické formace byl Robert Kousal, ale jeho střela letěla mimo.

31:11

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Denis Kusý a Jan Kloz. Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:1
Denis Kusý našel dobrou přihrávkou na pravém křídle postaveného Patrika Poulíčka, a ten zápěstím propálil kladenského Gólmana! 3:1 pro Pardubice.

31:39

Kousal se natahoval po puku těsně před brankou, ale nezasáhl jej!

32:01

Vyloučen hráč Ondřej Smetana (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
První přesilová hra také pro Dynamo. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Ondřej Smetana.

32:28

Kladenskému Patriku Machačovi se teď povedlo kotouč vyvézt až za Štěpánka.

32:37

Hned z protiútoku se však nádherně uvolnil Denis Kusý a předložil puk do jízdy Patriku Poulíčkovi, ten ale šanci na druhý gól odmítl.

33:11

Nejprve to zkoušel z křídla Kousal a po něm i Tybor, ale ani jeden z pardubických hráčů neuspěl.

33:44

Hovorka příklepem z levého křídla rozvlnil pouze boční síť.

33:56

Jeden z kladenských útočníků byl teď úplně, ale úplně sám před Štěpánkem! V klidu si zastavil a rozmýšlel, kam to dá, pardubický brankář však vytáhl parádní zákrok!

33:56

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
A Dynamo jde záhy do čtyř pro příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odsedí Martin Látal.

35:06

Matěj Blümel dostával přihrávku do jízdy, šel by sám na branku, ale nedosáhl na kotouč!

35:46

V mezikruží nebezpečně tečoval puk Ladislav Zikmund a Štěpánek skákající kus gumy zahlédl na poslední chvíli!

36:24

Vyloučen hráč Jakub Hajný (Kladno), 2 min. za Držení hole
Bude se hrát čtyři na čtyři. Jakub Hajný dostává dvě minuty za držení hole...

36:24

Vyloučen hráč Martin Látal (Pardubice), 2 min. za Hrubost
...A Martin Látal z Pardubic za hrubost. Oba hráči pak na sebe ještě pokřikovali skrz box časoměřičů.

37:37

Z levého křídla se před Štěpánka prodral Jakub Strnad, ale domácího gólmana nepřekonal.

37:51

Vyloučen hráč Johan Harju (Pardubice), 2 min. za Podražení
Další vyloučení na pardubické straně. Johan Harju dostává dvě minuty za podrážení.

38:01

Ostrá střela Bradyho Austina od modré letěla mimo.

38:16

Jaromír Jágr (Kladno) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Brady Austin a Ladislav Zikmund. Stav zápasu Pardubice - Kladno 3:2
Teď už je to ovšem gól! Kladno přesilovou hru využilo, neprosadil se nikdo jiný než Jaromír Jágr, jenž se do puku opřel zápěstím na pravém kruhu pro vhazování a propálil Štěpánka.

38:24

Oba týmy jsou kompletní.

39:46

V závěru třetiny ještě typickým způsobem v rohu hřiště operoval Jágr a snažil se vytvořit šanci pro spoluhráče, nakonec to však bylo bez ohrožení pardubické klece.

39:59

Vyloučen hráč Tomáš Redlich (Kladno), 2 min. za Podražení
Do třetí třetiny půjde Dynamo s přesilovkou. Vteřinu před vypršením času totiž dvě minuty za podrážení inkasuje Tomáš Redlich.

40:00

Skončila druhá část hry, po které jsou Pardubice stále ve vedení, ovšem již 3:2. Za domácí skórovali Látal s Poulíčkem, za Kladno pak Stach a Jágr.

41:36

Dynamu zbývá z přesilovky necelá půlminuta a ještě nic nepředvedlo.

42:00

Rytíři jsou kompletní.

43:21

Domácí drží útočné pásmo, ale opět jim drhne finální fáze.

43:48

U puku je teď Kladno a Nashovo nahození od modré bylo tečováno jen těsně mimo!

44:31

46:06

Středočeši teď zamkli Dynamo v jeho obranném pásmu. Naštěstí pro Dynamo je však přerušená hra a následuje komerční přestávka.

46:11

Vyloučen hráč Ladislav Zikmund (Kladno), 2 min. za Hrubost
Ještě před vhazováním ale dochází k dalšímu vyloučení na obou stranách. Ladislav Zikmund za Kladno dostává dvě minuty za hrubost...

46:11

Vyloučen hráč Patrik Poulíček (Pardubice), 2 min. za Hrubost
...A stejně tak Patrik Poulíček z Dynama.

46:37

Dopředu spěchal Radoslav Tybor, ale zastavil jej ofsajd.

47:06

Vyloučen hráč Jaromír Jágr (Kladno), 2 min. za Sekání
Přesilovku si nakonec ale zahraje Dynamo. Na dvě minuty za sekání odjíždí na trestnou lavici Jaromír Jágr.

47:34

Jeden z kladenských hráčů byl bez hokejky, takže Dynamo hrálo 4 na 2, ale byla z toho pouze jedna střela, kterou Godla pokryl.

48:04

Kusý mířil z levé strany na lapačku, ale puk neprošel.

48:20

Robert Kousal trefuje tyč!

48:45

Dynamo pokračuje v přesilovce a v útočném pásmu je velmi aktivní.

49:05

Mikušův příklep Godla v klidu kryje.

50:14

Pardubice v dalším útoku zastavil ofsajd.

51:22

Vyloučen hráč Štěpán Bláha (Kladno), 2 min. za Držení protihráče
Východočeši si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za držení protihráče inkasuje Štěpán Bláha.

51:55

Tři ostré střely v krátkém časovém sledu letěly teď od modré čáry na Denise Godlu, ale kladenský brankář všechny zneškodnil.

52:38

Pardubice se téměř celou přesilovku drží v útočném pásmu, ale čtvrtý gól nepřichází.

53:18

Kladno se osvobozuje a brzy bude kompletní.

53:48

Godla teď několik vteřin ležel na brankovišti a byl zcela bezradný, trojce domácích však nedokázala puk dotlačit do branky! Veliká šance pro domácí...

54:05

Mohlo platit nedáš - dostaneš, ale Jakub Štěpánek v tlačenici na svém brankovišti předvedl dobrý zákrok lapačkou!

54:17

Po vhazování v obranném pásmu Dynamo vyhazuje na zakázané uvolnění.

54:59

Vyloučen hráč Ladislav Zikmund (Kladno), 2 min. za Podražení
Pardubice si pět minut před koncem vyzkouší další přesilovku. Dvě minuty za podrážení pro Ladislava Zikmunda.

55:15

Špatná přihrávka a domácí jsou venku z pásma.

55:29

V oslabení se na Štěpánka rozjel Tomáš Kaut, ale přes obránce netrefil branku.

56:09

Z první tvrdě pálil Hovorka, ale pouze doprostřed, což Godla dobře viděl.

56:59

Kladno je v pěti.

57:37

Jágr si sjížděl pro puk do mezikruží, ale nezpracoval.

58:04

Zikmund sám před Štěpánkem netrefil!

58:36

Kladno teď hodně tlačí svého soupeře... Pardubice se vůbec nemůžou dostat na kotouč.

58:51

Až teď Štěpánek přerušuje hru a dává svým spoluhráčům odpočinout.

58:51

Kladno si bere oddechový čas a bude to zkoušet v šesti hráčích.

59:27

Mandát, respektive Tybor mohl rozhodnout, když dostal přihrávku od spoluhráče, ale puk zablokoval jediný obránce Kladna!

60:00

Závěrečný velký tlak Kladna nakonec Dynamo s vypětím všech sil ustálo a získává dnes večer tři body za výhru 3:2. Příjemný vstup do nového týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

28. ledna 2024 17:00Pardubice-Kladno 3:1
20. prosince 2023 18:00Pardubice-Kladno 4:3
29. října 2023 16:00Kladno-Pardubice 2:6
17. září 2023 16:00Kladno-Pardubice 1:3
22. ledna 2023 17:00Pardubice-Kladno 4:2
18. ledna 2023 18:00Kladno-Pardubice 1:4
23. října 2022 17:00Pardubice-Kladno 6:2
16. září 2022 18:00Kladno-Pardubice 4:5P