Za dvacet minut začíná utkání pardubického Dynama s Bílými Tygry z Liberce. V jejich dresu se poprvé od svého přestupu proti bývalému zaměstnavateli postaví Rostislav Marosz. Pardubice již oficiálně bez Tomáše Rolinka.

0:35

Robert Kousal ve středním pásmu dobře protečoval puk na Radoslava Tybora, který mířil Schwarzovi mezi betony, ale neuspěl.

2:19

V útočném pásmu je také Liberec, ale několik jeho vyprodukovaných střel letělo mimo branku.

Zachar

Rozhodčí: Horák (CZE), Hradil (CZE) - Kis (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 7 253

2:38

Zakázané uvolnění Liberce.

2:56

K odraženému puku se dostal Jan Mandát a trefil vyrážečku Schwarze.

3:36

Libor Hudáček ujížděl úplně sám na Kacetla, ale pardubický brankář jeho bekhendový blafák zastavil betonem!

4:24

Vyloučen hráč Radan Lenc (Liberec), 2 min. za Sekání
První přesilovka pro Dynamo. Radan Lenc dostává dvě minuty za sekání.

4:42

Ze vzduchu se pokusil puk do branky sklepnout Kousal, ale byla mu odpískána hra vysokou holí.

4:50

Severočeši dostávají puk až za Kacetla, který musí z branky.

5:24

Zprava tvrdě z první pálil Marek Hovorka, ale netrefil.

5:46

Liberec znovu vyhodil kotouč.

6:26

Jan Kloz (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Denis Kusý a Patrik Poulíček. Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:0
Téměř současně s Lencovým koncem trestu se Dynamo dostává do vedení! Denis Kusý pěknou přihrávkou napříč útočným pásmem našel Jana Kloze, jenž zamířil přesně pod víko.

7:44

Z pravého křídla se před branku propracoval Petr Jelínek, ale Kacetl jeho střelu vyrazil.

8:44

Michal Bulíř vystřelil od modré čáry a Kacetl proti jeho střele vystrčil pravý beton. Puk se sice od něj odrazil do volného prostoru, ale naneštěstí pro Liberec tam nebyl nikdo na dorážku.

10:16

Petr Jelínek střílel z levého křídla, Kacetl byl však znovu připravený.

10:59

Pardubice teď sice ve třech proti jedinému obránci předvedly nádhernou útočnou kombinaci, ale finální přihrávka před úklidem do prázdné poslednímu hráči přeskočila hokejku!

11:31

Těsně mimo pálil rozjetý Marek Zachar, jenž ještě navíc v plné rychlosti narazil do mantinelu. Chvíli si poležel, ale bude pokračovat.

12:14

Michal Birner (Liberec) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Libor Hudáček a Tomáš Hanousek. Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:1
Teď už to ovšem je 1:1! Pěknou střelou zápěstím z mezikruží se prosadil Michal Birner.

13:28

Vyloučen hráč Oscar Eklund (Pardubice), 2 min. za Hákování
Tygři teď mohou jít do vedení, protože budou hrát přesilovku. Oscar Eklund nestíhal útočníka a pomohl si hákováním.

13:38

Šmídova rána od modré zblokována.

14:08

V oslabení se na útočný výlet vydal Martin Látal, ale Schwarz si jeho střelu pohlídal.

15:26

Vyloučen hráč Jan Zdráhal (Pardubice), 2 min. za Sekání
Dvě vteřiny bude Dynamo hrát ve třech. Jan Zdráhal dostává dvě minuty za sekání.

15:47

Ladislav Šmíd znovu pálil od modré, Kacetl vyrazil.

16:11

Dynamo vyhazuje.

17:05

Liberec předvádí opravdu kvalitní přesilovku s řadou nebezpečných přihrávek a střel, ale jednu takovou teď Kacetl zastavil a přerušil hru.

17:26

Dynamo je kompletní.

18:30

Vyloučen hráč Tomáš Havlín (Liberec), 2 min. za Hákování
V závěru třetiny přesilovka také pro Dynamo. Dvě minuty za hákování dostává Tomáš Havlín.

19:07

Pardubicím už však přesilovka tolik jako jeho soupeři nejde...

20:00

Za vyrovnaného stavu končí první třetina, ve které se nejprve prosadil domácí Jan Kloz a za Liberec vyrovnal Michal Birner. Dynamo do druhé třetiny nastoupí s půlminutovou přesilovkou.

20:35

Kousalova střela letěla mimo a Liberec je kompletní.

22:47

Na začátku druhé třetiny se zatím oba týmy hledají.

23:07

V mezikruží se teď o zakončení snažil pardubický Machala, ale nezpracoval.

24:30

Po vhazování v útočném pásmu Dynama se ke střele od modré dostal Michal Ivan, ale Schwarz jeho pokus vyrazil.

26:14

Pochobradský výborně tečoval střelu spoluhráče od modré čáry, ale Schwarz byl pozorný!

27:07

Na modré čáře puk napálil Rhett Holland, ale bolestivě trefil pouze spoluhráče Kousala.

27:40

Dynamo je teď aktivnějším týmem, Liberec dostane šanci odpočinout si během probíhající komerční přestávky.

28:13

Nepovedená dlouhá přihrávka domácích znamená zakázané uvolnění.

28:49

Kacetl podruhé v dnešním utkání betonem zlikvidoval Libora Hudáčka, kterému opět stačilo pouze bekhendem uklidit puk přes ležícího gólmana!

29:25

Na druhé straně byl v brejku také Ondřej Machala, ale ani on neuspěl!

30:36

Skrytý pozdrav zápěstím přes obránce Kacetlovi poslal Lukáš Krenželok, ale pardubický gólman odpověděl lapačkou.

31:22

Na další brejk číhal Radoslav Tybor, ale nezpracoval.

31:33

Sám na Kacetla uháněl Marek Zachar, ale domácí brankář opět nechal úřadovat lapačku!

32:12

Bulíř hledal prudkou přihrávkou před branku Hudáčka, ale puk prolétl do rohu hřiště.

32:58

U pravé tyče mohl do poloodkryté klece v klidu zakončovat Radan Lenc, ale to by se proti němu Kacetl nesměl skvěle přesunout a vytáhnout další zákrok!

34:02

Prudkou střelou zápěstím to zkoušel i Jan Ordoš, ale ani on nepochodil.

35:27

37:17

Machala dostal přímo před branku přesnou přihrávku od Matýse, ale nezakončil!

37:30

Vyloučen hráč Michal Bulíř (Liberec), 2 min. za Hákování
A z následné skrumáže před brankou je nakonec přesilovka pro Dynamo. Michal Bulíř dostává dvě minuty za hákování.

38:20

Radoslav Tybor (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Robert Kousal a Marek Hovorka. Stav zápasu Pardubice - Liberec 2:1
Tlak na brankovišti se domácím přece jen vyplatil! Několik střel a dorážek nejprve Schwarz pochytal, ale na pokus Radoslava Tybora už nestačil!

39:14

Od modré střílel Oldřich Kotva, Kacetl vyráží.

39:25

Půl minutky před koncem druhé třetiny jde Liberec znovu do čtyř. Radan Lenc dostává dvě minuty za sekání.

39:34

Radoslav Tybor (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Robert Kousal a Jan Kolář. Stav zápasu Pardubice - Liberec 3:1
Krásná souhra a gól do šatny znamená pardubické vedení 3:1! Kousalovu přihrávku do mezikruží za Schwarze uklidil znovu Radoslav Tybor!

40:00

Dva slepené góly v posledních dvou minutách prostřední dvacetiminutovky pardubického Dynama znamenají, že domácí vedou nad Libercem 3:1. Dvakrát se prosadil Radoslav Tybor.

41:51

Oldřich Kotvan vypálil tvrdě příklepem a Kacetl chvíli nevěděl, kde je puk, ale nakonec se zorientoval.

42:53

Na pravém kruhu pro vhazování poblíž Kacetla puk napálil Hudáček, ale domácí brankář vyráží.

43:34

Dynamo kombinovalo v útočném pásmu, ale puk nakonec skončil na liberecké střídačce.

44:20

Michal Pochobradský ujížděl po levém křídle, ale tísněn obráncem jen těsně minul.

45:16

Tybor dostal přesnou přihrávku přímo před prázdnou branku, ale hattrick z toho není, protože mu puk sklouzl z čepele!

45:40

Za Kacetlovou brankou teď rozhodčí řeší několik potyček.

45:40

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Liberec), 2 min. za Hrubost
A uvidíme hru čtyři na čtyři. Dvě minuty za hrubost pro Petra Jelínka z Liberce...

45:40

Vyloučen hráč Sébastien Piché (Pardubice), 2 min. za Hrubost
...A pro Sébastiena Pichého z Pardubic.

47:08

Mandát v útočném pásmu vybídl Eklunda a ten trefil tyč!

47:40

Oba týmy jsou kompletní.

48:19

Zakázané uvolnění Dynama po nahození Juraje Mikuše.

48:47

Do zakončení se po křídle cpal Rostislav Marosz, ale Mikuš jej parádně odstavil od puku.

49:12

Kacetl lapačkou zastavil další střelu Ladislava Šmída od modré.

49:59

Michal Birner (Liberec) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Michal Bulíř. Stav zápasu Pardubice - Liberec 3:2
Látal z Blümelem nevyužili obrovskou příležitost a z protiútoku Liberec snižuje na 2:3! Bulířovu přihrávku zpoza branky za Kacetla uklidil Michal Birner.

51:47

Liberec po kontaktním gólu zacítil šanci a v útočném pásmu je teď hodně aktivní.

52:19

Teď jej však zastavil ofsajd a následuje komerční přestávka.

54:04

Po chybě v liberecké rozehrávce se do zakončení dostal Radoslav Tybor, ale Schwarz si jeho střelu pohlídal.

55:00

Na polovině hřiště napřáhl Tomáš Filippi, ale Kacetl jeho pokus v klidu zastavil lapačkou.

55:22

Ofsajd Liberce.

55:50

Schwarz špatně rozehrál a od mantinelu mu puk okamžitě vrátil Mandát, liberecký gólman byl ale připravený.

56:04

Vyloučen hráč Tomáš Hanousek (Liberec), 2 min. za Nedovolené bránění
Přesilovka pro Dynamo. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Tomáš Hanousek.

56:39

Přímo před Schwarze dostal přihrávku na hůl Matěj Blümel, ale trefil pouze libereckého gólmana!

56:47

Vyloučen hráč Marek Hovorka (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Bude se hrát čtyři na čtyři. Dvě minuty dostává Marek Hovorka taktéž za nedovolené bránění.

57:03

Příklep Pichého letěl vysoko nad.

58:08

Liberci začíná třičtvrtěminutová přesilovka.

58:26

A je v šesti!

58:47

59:07

Schwarz je stále na střídačce a Pardubice teď netrefily prázdnou branku. Je z toho tedy zakázané uvolnění a domácí sahají pro oddechový čas.

59:07

Časomíra po přerušení běžela déle než měla a videorozhodčí zkoumá její správné nastavení.

59:17

Hovorka jel pro puk proti prázdné bráně, ale stihl jej odstavit liberecký zadák.

59:49

Liberec se snaží, ale stačit to už nejspíš nebude...

60:00

Vyloučen hráč Jan Zdráhal (Pardubice), 2 min. za Hrubost

60:00

Vyloučen hráč Michal Birner (Liberec), 2 min. za Hrubost

60:00

Je to tak! Dynamo díky skvěle zvládnutém závěru druhé třetiny, kde po dvou gólech Tybora v posledních minutách odskočilo na 3:1 vítězí nad Libercem. V poslední části za hosty pouze korigoval Michal Birner. Z Pardubic vám hezký víkend přeje Marek Votke.

18. února 2024 17:00Pardubice-Liberec 7:1
5. ledna 2024 18:00Liberec-Pardubice 1:4
19. listopadu 2023 17:00Pardubice-Liberec 2:3
1. října 2023 16:00Liberec-Pardubice 4:3N
28. února 2023 18:00Liberec-Pardubice 5:1
13. ledna 2023 18:00Liberec-Pardubice 3:4
29. listopadu 2022 18:00Pardubice-Liberec 1:3
16. října 2022 17:00Pardubice-Liberec 1:0P