Dobré nedělní odpoledne z Olomouce, kde od 17 hodin začne utkání mezi místními kohouty a hosty z Kladna.

Plecharéna už dopředu hlásila vyprodáno, což se stane podruhé v této sezoně. Poprvé to bylo při tradičním moravském derby s Kometou, kterou pravidelně doprovází početná ekipa jejích příznivců. Tentokrát je důvod jiný.

Omšelou halu nad obvyklou návštěvu nezaplní fandové ani Kladna ani Olomouce, ale Jaromíra Jágra. Po tom, co nedohrál páteční utkání se Zlínem byly jisté pochybnosti o jeho startu na Hané nicméně na soupisce utkání je, takže by měl hrát, což publikum ocenilo potleskem.

Olomouc prožila nuzné časy plné porážek a dnes bude chtít dokázat, že je už zapomenuto. Před reprezentační pauzou porazila Karlovy Vary a po ní dokázala uspět v Pardubicích, páteční utkání rozhodl v prodloužení svým prvním gólem za Hanáky host z Mladé Boleslavi Pavel Musil.

Hajný

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Piragic (UNK) - Tošenovjan (CZE), Zgonc (SVN)
Počet diváků: 5 500

Kladno má v tabulce shodně 22 bodů. Po nevydařeném startu se Středočeši dostali do solidní provozní teploty a pravidelně bodují. Což budou chtít ostatně dokázat i dnes.

První vzájemný zápas na ledě Kladna přinesl zajímavou podívanou. Mora totiž vedla po 21 minutách 3:0, ale nakonec zápas ztratila 3:4 v prodloužení. Tam jako by ztratila svou duši a dlouho ji znovu hledala.

Lucie Skácelíková zazpívá v tento slavnostní den státní hymnu.

Menší problémy s mikrofonem a tak se zaplněný pustil do zpěvu i bez ní. Krásný moment. Ne však pro technickou četu.

0:11

První střelu si připsal z levé strany domácí Irgl, Denis Godla byl pozorný.

0:58

Na opačné straně vystihl rozehrávku Stach a vytěžil z toho střelu na bližší tyč, kterou Branislav Konrád kryl vyrážečkou.

2:13

Jakub Strnad (Kladno) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Patrik Machač a Tomáš Redlich. Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:1
Strnad měl mezi kruhy moře místa a prostřelil Konráda. Studená sprcha pro domácí.

2:23

Tomeček si dojel nahozený puk a zblízka ho napálil na bránu Godla včas sklapl betony.

3:43

Kombinaci první lajny Kladna zakončil od modré Barinka, Konrád neměl problém puk schovat do lapačky.

4:05

K Irglovi se odrazil puk a okamžitě ho švihem napálil na branku, ke své smůle jen do středu.

5:27

Melka na bral rychlost a pěkně se vyhnul Oleszovi, nakonec puk dovezl až do třetiny a vystřelil, ale byl to pokus z kategorie propagačních.

6:17

Austin u mantinelu rukou srazil Knotka, tribuny se zlobí, ale pokračovat se bude v plném počtu.

7:20

Z nouze Irgl bekendem nahodil puk na branku, kde ho ale ještě tečoval Jaroměřský, Godla ale dobře vše viděl a vyrazil.

7:20

Je 17 hodin a 11 minut a kdybychom všichni ztichli, slyšeli bychom olomoucké zvony včetně obrovského 8tunového Václava, který potřebuje čtyři silné muže, aby ho rozhoupali. Zní na počest Dne boje za svobodu a demokracii. Ale protože je tu neskutečný rachot, tak si to připomeňme aspoň takto.

9:32

Jágr z bezprostřední blízkosti těsně minul.

10:53

Melka po odpískání strčil do Švrčka, který si tohle nenechává líbit a byla z toho menší strkanice.

11:21

Musil projel křížem přes útočnou třetinu a hledal před brankou Skladaného, puk ale sebral za letu do lapačky Godla.

11:55

Velký závar před Godlou, který nevěděl, kde je puk, ale přes klubko pětice hráčů se ho domácím nepodařilo dostat do branky.

12:35

Brady Austin (Kladno) vstřelil branku (6. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:2
Austin dostal po chybě domácích puk na hokejku a golfem nádherně vymetl šibenici.

12:56

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Švrček za brankou trefil hokejkou do obličeje Réwaye a je prvním vyloučeným v zápase.

14:59

Obrovský zámek Kladna po druhou minutu přesilovky, který se neustále stahoval ke Konrádovi. Nakonec ale domácí odolali a už v pěti dostali puk ze třetiny.

17:20

Vyloučen hráč David Škůrek (Olomouc), 2 min. za Sekání

19:20

Domácí se osvobozují a jsou v plném počtu.

19:42

Tvrdá bomba Ondruška, Godla stále jistý a vyráží.

19:54

Závar před kladenskou brankou znovu končí u hostujícího gólmana.

20:00

Střely na branku po první třetině jsou podle statistiků 10:10, na góly je to ale zatím jasné, Kladno si i zásluhou chyb domácích ve vlastní třetině udělalo pohodlný náskok.

21:28

Švrček srazil na modré Stacha, který se těžko sbíral z ledu. Mora z toho vytěžila střelu Olesze, ale jen do připraveného Godly.

21:45

Vyrůbalík našel připraveného Koloucha, který těsně minul kladenskou branku.

22:11

Vyloučen hráč Patrik Machač (Kladno), 2 min. za Sekání

23:05

Škůrkova bomba natáhla Godlu, ale ten i s potížemi dokázal vyrazit.

23:55

Domácím se povedl rychlý přechod do pásma s finální přihrávkou na Tomečka, ten ale ostrou ránou přestřelil.

25:16

Ladislav Zikmund (Kladno) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Martin Kehar a Vítězslav Bílek. Stav zápasu Olomouc - Kladno 0:3
Zikmund nahodil puk z velkého úhlu a ten propadl Konrádovi do branky. Hodně laciný gól.

25:16

Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Branislav Konrád, nahradil ho Jan Lukáš

27:36

Domácí jsou opaření. Do druhé třetiny vstoupili agresivněji, ale třetí gól je úplně paralyzoval.

28:03

Irgl vypálil hned po buly, ale Godla dobře viděl puk a zasáhl vyrážečkou.

30:20

Nash tvrdě vypálil od modré a nový muž na ledě Jan Lukáš zasáhl ramenem.

31:17

Olomouc je ve vlastní třetině zmatená, často se dostává pod zámek i za plného počtu hráčů na ledě. Například teď nechala kroužit strnada dle libosti a nikdo z domácích po něm ani nešel.

32:43

Jágr vypíchl puk a jel sám na branku, kličkou se ale dostal z úhlu a nevystřelil.

33:16

Další nebezpečí před brankou Mory, rychlou akci třetí lajny zakončoval střelou Bílek.

33:34

Znovu Bílek v akci, jeho střelu vyrazil Lukáš helmou.

35:45

Irgl jel sám na Godlu, ale i kvůli obránci na zádech nedokázal skórovat.

35:45

Oddechový čas pro hosty.

37:36

Bílek znovu vystřelil, tentokrát minul vzdálenější tyč.

39:20

Knotek nebezpečně tečoval, Godla měl i štěstí, že ho puk trefil.

40:00

Střely na branku ve druhé třetině 18:12, celkem tedy 28:22.

40:23

Nabídku Jaroměřského od modré po dvou odrazech jen těsně přejel volný Irgl.

40:59

Klimek tvrdě vypálil z hranice pravého kruhu, Godla fantasticky kryje i tuhle bombu.

42:30

Strapáč chtěl u mantinelu dohrát Austina, ale nakonec si málem sám ublížil.

42:51

Vyloučen hráč Brendon Nash (Kladno), 2 min. za Podražení

43:23

Dvě dělovky Irgla a nebezpečné nahození Škůrka stihli za půl minuty přesilovky kohouti. Pak sudí přerušil hru pro zranění brankáře Godly.

43:23

Vypadá to, že bude pokračovat, vhazuje se před jeho brankou.

45:04

Hosté jsou v plném počtu.

45:31

Irgl se proháčkoval až před Godlu a zblízka zkoušel dostat puk do branky, skončil však zalehnutý soupeři na brankovišti.

46:16

Dujsík ztratil na vlastní modré puk a Redlich jel sám na Lukáše. K jeho smůle se mu zamotal puk pod brusle.

50:11

Vyloučen hráč Patrik Machač (Kladno), 2 min. za Zdržování hry

51:37

Škůrek vystřelil, ale domácí vzápětí vyklízejí pásmo, přesilovka se jim vůbec nedaří.

52:20

53:31

Knotek mohl snížit, ale byl překvapený, že se k němu puk dostal a zblízka těsně minul.

53:31

Olomoucký kotel už skanduje "Bojujte za Moru", "My chceme Moru" a jednou také "Moták ven".

53:31

Utkání sleduje 5500 diváků, tedy vyprodáno.

54:29

Vyloučen hráč Tomáš Kaut (Kladno), 2 min. za Hákování

55:09

Musil si vytáhl brankáře Godlu, ale prováhal okamžik ke střele.

55:29

Zbyněk Irgl (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence David Škůrek a Pavel Musil. Stav zápasu Olomouc - Kladno 1:3
Irgl dostal puk na své oblíbené místo v levém kruhu a příklepem odčaroval Godlu.

55:51

Vyloučen hráč Petr Strapáč (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

56:50

Austin vypálil od modré, Lukášovi sice vypadl puk, ale dokázal ho odehrát do rohu.