Za hodinu začíná utkání trápícího se Dynama s Plzní. V pardubickém klubu došlo odpoledne k celkem zásadní změně: Východočeši vyhodili sportovního manažera Jaromíra Kverku, jeho místo zaujme Dušan Salfický.

1:05

Vyloučen hráč Robert Kousal (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Hned ve druhé minutě si Plzeň zahraje přesilovku. Dvě minuty za vysokou hůl totiž dostává Robert Kousal.

1:28

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Plzeň), 2 min. za Podražení
Početní výhoda Západočechů ovšem netrvala ani půl minuty. Za podrážení je vyloučen Milan Gulaš.

Malát

Rozhodčí: Obadal (CZE), Šír (CZE) - Rampír (CZE), Špringl (CZE)
Počet diváků: 6 674

1:56

Ke střele se dostal Matěj Beran, ale netrefil.

2:35

Po dobré přihrávce si do mezikruží vybruslil Petr Kodýtek, ale Kacetl našel puk v lapačce.

2:56

Už to vypadalo, že Dynamo ujede dva na jednoho, ale Matěj Blümel puk v útočném pásmu dojel pozdě.

3:28

Oba týmy jsou kompletní.

4:27

Teď už se domácím brejk dvou na jednoho vydařil! Tomáš Knotek měl po pravé ruce Michala Rouhu, ale rozhodl se pro individuální zakončení a Frodl schoval puk do lapačky.

5:23

Od modré čáry vypálil Juraj Mikuš a pěkně rozezvučel břevno Frodlovy branky!

6:17

Dobrou žabičku přes půl hřiště dostal Sebastián Malát, ale během otočky mu při zpracování kotouč odskočil.

6:21

Vyloučen hráč Ondřej Machala (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Ondřej Machala dostává dvě minuty za vysokou hůl a Plzeň si zahraje další přesilovku.

6:33

Dynamo hned po vhazování procedilo puk do středního pásma.

7:23

Plzni se ani druhá přesilovka zatím příliš nedaří. Domácí vyhazují.

8:34

Gulaš našel před brankou dobře postaveného Vojtěcha Němce, a ten jen těsně nezakončil!

8:52

Na druhé straně před prázdnou bránou promáchl Matěj Beran!

8:52

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
A další přesilovka pro Plzeň. Dynamo špatně vystřídalo a dvě minuty za šest hráčů na ledě odsedí Denis Kindl.

9:41

Kacetl vyrazil Gulašovu střelu a Dynamo vzápětí vyhazuje.

10:36

Přes obránce zkusil střílet Vojtěch Němec, ale domácí znovu dostávají puk ven z pásma.

11:50

Prudkou střelu vyslal na Frodla Matěj Blümel, ale hostující gólman byl znovu připravený.

12:24

Zakázané uvolnění domácích.

12:31

Ondřej Machala (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Denis Kindl. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:0
Ondřej Machala dostal puk do samostatného úniku a prostřeluje Frodla přesnou střelou k tyči!

12:31

A na led pardubické enteria areny létají plyšáci, kteří po utkání poputují udělat radost dětem do dětského domova.

13:01

Z levého křídla pálil Matyáš Kantner a puk se odrazil od Kacetlových betonů, nikdo z plzeňských však nebyl připraven na dorážku.

14:17

Zdráhal s Kusým si nerozuměli v obranném pásmu a poměrně tvrdě se srazili. Kdyby šlo o soupeře, jednalo by se o ukázkový čistý hit.

15:26

Harju stál před Frodlem na dorážku, ale těsně minul.

16:16

Po střele od modré čáry před brankou šermoval hokejkou Petr Straka, ale Kacetl puk zkrotil a přerušil hru.

16:23

17:23

Beran pálil, ale Frodl udržel puk před brankovou čárou.

18:24

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Plzeň), 2 min. za Vražení na hrazení
Přesilovka pro Dynamo. Bohumil Jank dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

18:24

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Plzeň), OT 10 min. za Vražení na hrazení
A k tomu ještě deset minut osobního trestu. Dvě minuty odsedí Filip Přikryl.

18:55

Denis Kusý trefuje levou tyč!

19:48

Frodl fantasticky betonem vytáhl střelu Roberta Kousala!

20:00

Plzeň měla v první třetině možnost tří přesilovek, ale ani jednu nevyužila. Skórovalo naopak Dynamo, když samostatný únik proměnil Ondřej Machala.

20:48

Pokračující přesilovka z první třetiny sice už Dynamu skončila, nicméně domácí jsou stále u kotouče.

21:29

Až teď si zahrála Plzeň. Vráblíkovo nahození od modré však v klidu kryje Kacetl.

22:10

V útočném pásmu se hezky uvolnil nažhavený Machala, ale nakonec minul branku!

23:03

24:27

V prvních pěti minutách prostřední třetiny sledujeme od obou mužstev velmi urputný hokej.

25:01

Plzeňskou střelu vyráží Kacetl lapačkou.

26:26

Zhruba dvě minuty se teď hrálo bez přerušení, ale souvislý tlak neměl ani jeden tým. Hru však svým zákrokem přerušuje Dominik Frodl.

26:51

V útočném pásmu se ke střele dostal Robert Kousal, ale puk byl nakonec tečovaný a vylétl vysoko do ochranné sítě.

27:17

Také Plzeň ujela do brejku dvou na jednoho, ale do přihrávky se dobře položil domácí bek Jan Zdráhal a akci Západočechů přerušil.

28:14

Tentokráte zase dobrá útočná akce domácích, jenže Blümel otálel se zakončením a střelu mu stihl zablokovat obránce.

28:33

Johan Harju se prokličkoval až před Frodla, před kterým byl úplně sám, ale nedokázal zvednout puk přes jeho beton! Neuspěl ani s dorážkou.

29:20

Dobrou střelu Vráblíka sbírá do lapačky Ondřej Kacetl.

31:02

Rozjetý Jan Eberle trefuje z pravého křídla tyč!

31:20

Před Kacetla se natlačil znovu Jan Eberle a povalil domácího gólmana na zem. Ten se těžce zvedá, ale vypadá to, že bude pokračovat.

32:14

Plzeň má teď velký tlak v útočném pásmu, ale domácí prozatím odolávají.

32:55

Dynamo má dnes štěstí, už mockrát se plzeňským odrazil kotouč jinak, než potřebovali.

33:09

Teď mohou Pardubice tlak hostů odrazit v přesilovce. Podruhé totiž míří na trestnou lavici Milan Gulaš, tentokrát za podrážení.

33:45

Jan Kolář vybídl Denise Kusého, jenže proti němu další skvělý zákrok lapačkou vytasil Dominik Frodl!

34:08

Juraj Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Jan Zdráhal a Denis Kindl. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:0
Konečně se Dynamo dočkalo druhého gólu! Na modré čáře se do puku opřel Jan Zdráhal a po teči Juraje Mikuše puk prolétl až do branky.

35:45

Filip Přikryl pálil mimo.

36:10

Úplně sám před Kacetlem stál Matyáš Kantner, jenže zády k bráně a Kacetl mu zvládl sebrat kotouč.

37:16

Kacetl si připisuje další zákrok a hra je přerušena.

39:14

Dynamo dlouho kroužilo po útočném pásmu, až vypálil Oscar Eklund. Frodl však jeho pokus kryje lapačkou.

40:00

Ve druhé třetině navýšil domácí vedení v přesilovce Juraj Mikuš a je to 2:0 pro Dynamo. V poslední době však vždy takto rozehrané utkání Východočeši ztratili ve třetí části. Uvidíme, jak to dopadne dnes.

40:26

Tvrdou střelu z bezprostřední blízkosti si hned na úvod třetí třetiny nachystal Matyáš Kantner, ale Kacetl vyráží!

41:31

Petr Straka (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Dominik Frodl. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:1
Z nenápadné akce se najednou Západočeši dostávají zpět do zápasu! Z pravého křídla si najel Petr Straka a na sílu prostřelil Kacetla pod břevno.

42:11

Další velká šance hostů, puk se naštěstí pro Dynamo odrazil pryč!

42:31

Johan Harju vystřelil, Frodl vykopává puk betonem.

43:11

Kusý dobře přenechal v útočném pásmu puk Hollandovi, ale ten netrefil branku.

43:44

Tvrdou střelu Mandáta sbírá do lapačky Frodl.

44:10

Roman Vráblík (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Michal Moravčík. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:2
Na modré dostal nabito úplně volný Roman Vráblík a nepříliš tvrdý příklep propadl jinak dobře chytajícímu Kacetlovi až do branky! Máme vyrovnáno.

44:45

Vyloučen hráč Peter Čerešňák (Plzeň), 2 min. za Podražení
Dynamo si může vzít vedení zpět při přesilovce. Dvě minuty za podrážení inkasuje Peter Čerešňák.

45:08

V oslabení však prakticky okamžitě po buly trefuje tyč Tomáš Mertl!

45:42

Ve vlastní přesilovce přichází další špatné střídání Dynama, a jsou za to dvě minuty. Opět je odsedí Denis Kindl.

46:45

Plzni začíná minutu dlouhá přesilovka.

47:00

Michal Moravčík (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:3
A okamžitě je využita! Na modré se do puku opřel Michal Moravčík a puk se nejspíš po teči došoural až do brány.

47:40

Dobrý výkon Dynama po celý dnešní zápas zmizel ve třetí třetině během osmi minut. Na koni už jsou hosté z Plzně.

48:19

Od pravého mantinelu to zkoušel Jan Mandát, to ale vyrovnáním skončit nemohlo.

49:17

Vystřelit zkusil také Jan Zdráhal, jeho pokus byl však zablokován.

51:10

Dynamo se zoufale snaží vyrovnat, ale úřaduje Plzeň, Kacetl vyráží její další střelu.

52:04

Z levého kruhu pro vhazování pálil Tomáš Mertl, Kacetl kryje.

53:07

Přihrávku mezi kruhy dostal Denis Kusý, ale nedokázal zpracovat puk, a ten mu odskočil od hokejky.

53:23

Další přihrávka pro Kusého, jenž byl připraven pálit z první, nicméně do dráhy puku vložil hůl plzeňský obránce a bylo po šanci.

55:31

Kousal hledal před brankou Mandáta, ale ten se do zakončení nedostal.

56:10

Po odrazu puku od mantinelu vystřelil Jan Kolář, Frodl však dobře viděl a ránu zastavil.

56:31

Z otočky střílel také Petr Straka, Kacetl vykopává.

57:29

Dynamo dotírá na plzeňskou branku, ale zatím marně.

58:37

Milan Gulaš už překonal Kacetla, ale znovu trefuje tyč!

59:49

Rhett Holland (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Johan Harju a Denis Kusý. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 3:3
Dynamo to zkusilo v šesti a vyplatilo se! Přece jen vyrovnává, když se po střele z levého křídla prosazuje Rhett Holland!

60:00

Dynamo nejprve ve třetí třetině během osmi minut třikrát inkasovalo a rázem prohrávalo 2:3, jedenáct vteřin před koncem však dokázalo srovnat a zápas jde do prodloužení!

60:21

Juraj Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Denis Kusý a Robert Kousal. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:3
A za jednadvacet vteřin je rozhodnuto! Dynamo bere dva body, když dobrý pohyb domácí trojice zužitkoval "taháčkem" z pravé strany Juraj Mikuš.

60:00

Východočeši tak přece jen Plzeň poráží, těžko ale říct, zda jde o zisk, nebo ztrátu. Ve vzduchu totiž stále visí pro domácí snad již tradičně promarněné dvoubrankové vedení ve třetí třetině. Z Pardubic vám pěkný víkend přeje Marek Votke.

12. února 2024 17:30Plzeň-Pardubice 1:3
30. ledna 2024 18:00Pardubice-Plzeň 3:1
17. listopadu 2023 16:30Plzeň-Pardubice 1:6
29. září 2023 18:00Pardubice-Plzeň 4:1
26. ledna 2023 18:15Pardubice-Plzeň 4:3
20. prosince 2022 17:30Plzeň-Pardubice 0:2
30. října 2022 17:00Pardubice-Plzeň 7:2
23. září 2022 17:30Plzeň-Pardubice 1:4