Letošní třetí utkání mezi Dynamem a Karlovými Vary začíná v 18 hodin. V dosavadních dvou případech se pokaždé radovali Západočeši, ve druhém kole zvítězili nad Pardubicemi 5:2, v patnáctém pak 8:0.

0:28

Tomáš Rachůnek (K. Vary) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Dávid Gríger a Matěj Stříteský. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:1
První karlovarská akce znamená vedení hostů 1:0! Pardubickou obranou jako nůž máslem projel Tomáš Rachůnek a forhendovým blafákem překonal Kacetla.

0:55

Mezi kruhy se ke střele dostal Roman Vlach, ale Novotný si ji v klidu pohlídal.

Koblasa

Rozhodčí: Lacina (CZE), Svoboda (CZE) - Kajínek (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 6 504

2:16

Kotouč na teč posílal od modré čáry před Novotného Oscar Eklund, ale prolétl pouze do rohu hřiště.

3:03

Tomáš Mikúš hledal před brankou Vojtěcha Poláka, tomu ale puk přeskočil hokejku.

4:01

Dynamo jelo tři na dva, ale domácí útočník během snahy o přihrávku podklouzl a je po akci.

4:53

Vyloučen hráč Matěj Beran (Pardubice), 2 min. za Krosček
Dynamo se bude dvě minuty bránit ve třech. Nejprve fauloval Matěj Beran, jenž dostává dvě minuty za krosček...

4:53

Vyloučen hráč Oscar Eklund (Pardubice), 2 min. za Hákování
...A v signalizované výhodě si dvě minuty za hákování vysloužil i Oscar Eklund.

6:03

Karlovy Vary trefují tyčku! A před tím si dva dobré zákroky připsal také gólman Kacetl.

6:54

Vojtěch Polák (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Vladimír Eminger a Dominik Graňák. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:2
Kacetl během oslabení předvedl opravdu dost slušných zákroků, ale Vary jdou s koncem trestů přece jen do vedení 2:0. Po křižné přihrávce od Emingera se přesnou ranou prosazuje Vojtěch Polák.

7:22

Tak to je skutečně hrozivý úvod pro Dynamo. Následuje komerční přestávka.

7:40

Zpoza brány dostal přihrávku Johan Harju, ale netrefil.

7:56

Vyloučen hráč Matěj Stříteský (K. Vary), 2 min. za Držení protihráče
Přesilová hra také pro Pardubice. Dvě minuty za držení dostává Matěj Stříteský.

9:18

Tvrdá rána Zdráhala byla zblokována.

9:25

A další končí v lapačce Novotného.

9:41

Jinak se ale domácí moc k ničemu nedostávají, Vary naopak vyhazují kotouč.

10:25

Voráčkovu střelu někdo před Novotným tečoval, ale puk pouze zpomalil a hostující gólman jej v pohodě sbírá do lapačky.

11:23

Útok domácích byl moc rychlý a je z toho ofsajd.

12:48

Od modré nahazoval puk Dominik Graňák, ale Kacetl kryje. Následuje další komerční přestávka.

13:08

Vyloučen hráč Tomáš Rachůnek (K. Vary), 2 min. za Krosček
Dynamo si zahraje další přesilovku. Rachůnek dostává dvě minuty za krosček.

14:02

V dobrých pozicích byli Mandát a po něm Kusý, ale ani jeden neuspěl.

14:16

Do úniku dvou na jednoho se naopak v oslabení dostaly Vary, ale Kacetl s obráncem a vypětím všech sil udrželi puk před čárou.

18:08

Prudká Emingerova rána letí mimo.

19:07

Mandát se před Novotným pokoušel tečovat nabídku od modré čáry, ale puk nakonec letěl úplně někam jinam.

20:00

Skončila první třetina, která se domácím vůbec nepovedla. Už po osmadvaceti vteřinách prohrávali 0:1 a Vary posléze přidaly i druhý gól, když vytěžily tlak z dvouminutové přesilovky pět na tři.

21:07

Vojtěch Polák (K. Vary) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jakub Flek. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 0:3
Druhá třetina a druhý tragický vstup v podání domácích hokejistů. Před brankou Dynama se uvolnil Vojtěch Polák a přes beka se trefil přesně do šibenice.

21:07

Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Ondřej Kacetl, nahradil ho Pavel Kantor

22:43

Vary jsou v laufu a patří jim útočné pásmo.

22:56

Tentokrát však Pavel Kantor sbírá do lapačky střelu od modré čáry.

23:13

Radoslav Tybor (Pardubice) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Jan Mandát. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 1:3
Ojedinělá akce domácích končí gólem a znovu je to o dvě branky. Obránce nejprve svou střelou trefil Jan Mandát, ale odražený kotouč se dostal k Radoslavu Tyborovi, který jej uklidil do sítě.

23:47

Juraj Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Patrik Poulíček a Martin Látal. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 2:3
Tak pozor, mohlo by to by to být ještě zajímavé! Hned z dalšího útoku Dynamo dává kontaktní gól, když zpětnou přihrávku Poulíčka poslal do branky Juraj Mikuš!

24:41

Johan Harju teď zastavil stoprocentní šanci Karlových Varů! Na puk totiž přímo před Kantorem číhal volný útočník, ale švédský mistr světa jej zastavil.

24:59

A rázem jsou aktivnější domácí. Další střelu zkoušel Tybor, ale Novotný vyráží.

25:11

Zakázané uvolnění Varů.

25:52

Z rohu hřiště dostal přihrávku přímo před Novotného Martin Látal, ale trefil pouze hostujícího gólmana!

27:31

Tybor dobře udržel útočné pásmo a hledal Kousla, ten však nedosáhl na puk.

28:08

Polákovu střelu a následně i dorážku vyráží Pavel Kantor.

28:46

Svou vlastní střelu dorážel také Martin Látal a kotouč letěl jen těsně kolem tyče!

29:48

Kindlovu i Voráčkovu střelu vyráží Novotný.

32:22

Ondřej Machala (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Patrik Poulíček. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 3:3
A máme vyrovnáno! Filip Novotný vyrobil za vlastní brankou velkou chybu, puk získal Patrik Poulíček a posunul jej před prázdnou branku na Ondřeje Machalu, pro kterého nebyl problém zakončit.

32:27

Začínáme tedy od začátku.

34:46

Jan Mandát (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jan Zdráhal a Denis Kusý. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 4:3
Dynamo se po velkolepém obratu pět minut před koncem druhé třetiny dostává do vedení! Jan Zdráhal sice při své střele od modré zlomil hůl, ale i tak kotouč dokázal tečovat Jan Mandát a končí v síti.

34:46

Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Filip Novotný, nahradil ho Jan Bednář

35:40

Další nebezpečná teč domácích, tu má ovšem v moci nový gólman v karlovarské brance Jan Bednář.

36:08

Tybor byl před Bednářem úplně sám a měl dlouhé vteřiny na zakončení, nakonec však vůbec netrefil branku!

36:58

Vyloučen hráč Dominik Graňák (K. Vary), 2 min. za Hákování
Dynamo si teď zahraje přesilovku. Dominik Graňák dostává dvě minuty za hákování.

37:17

Hra je ale přerušena a hodně zle to vypadá s útočníkem domácích Ondřejem Machalou, který dostal sekeru před kralovarskou brankou a vůbec nebyl schopný odjet na střídačku po svých. Nehýbe nohama a museli mu pomáhat spoluhráči...

37:27

Za velkého protestu tribun se však nevylučuje, hra pokračuje.

38:45

Kotouč poskakoval po útočném pásmu a několik domácích hráčů se jej snažilo zasáhnout, nakonec jej sbírá Bednář.

40:00

Hned ve druhé minutě prostřední části sice Vary vstřelily gól na 3:0, nicméně Dynamo pak předvedlo něco na vlastní poměry málo vídaného. Tybor, Mikuš, Machala a Mandát dokázali během deseti minut utkání otočit a poslat svůj tým do vedení!

40:00

Stinnou stránkou druhé třetiny bylo pouze na pohled ošklivě vypadající zranění předposledního jmenovaného.

40:01

Do poslední třetiny nenastupuje ani domácí Robert Kousal.

40:21

Denis Kusý (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Kolář. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 5:3
Místo něj však místo v první formaci zaujal Denis Kusý, který právě teď z vrcholku kruhu pověsil puk přímo za Bednáře. 5:3 pro Dynamo!

40:42

Bednář teď kryje Vlachovu střelu z pravého křídla.

41:13

Špičkou lapačky teď Kantor vyrazil velmi prudkou střelu Adama Rašky!

41:38

Dynamo ujelo dva na jednoho, ale nepovedla se finální přihrávka.

42:58

Eklund z první vysoko přestřelil. Dynamo teď vůbec nepouští Vary ven z pásma.

43:22

Až teď si Pavel Kantor sáhl na kotouč, když zastavil karlovarské nahození.

43:47

Zakázané uvolnění domácích.

44:08

Po vhazování v útočném pásmu Dynama to z otočky zkoušel Denis Kindl, ale Bednář dobře zasáhl.

45:09

Matěj Beran teď možná sám sebe překvapil, když obehrál posledního beka Varů a najednou stál sám před Bednářem, ale nezakončil ideálně.

46:46

Sám před Kantorem byl také Vojtěch Polák, ale netrefil branku!

47:33

Raška mohl dorážet do prázdné branky, puk mu ovšem přeskočil hokejku!

48:45

Domácí ujeli dva na jednoho, měli spoustu času, ale Bednář nájezd pokryl, stejně jako chvíli nato Kusého střelu z mezikruží!

49:31

Přihrávku na teč dostal před Kantora Flek, ale netrefil branku.

51:01

Adam Raška (K. Vary) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Tomáš Mikúš. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 5:4
Vyhráno však Dynamo ještě nemá! Kontaktní gól totiž střílí i Vary, když v pádu prostrčil Tomáš Mikúš puk před Kantora na Adama Rašku, a ten zakončil přesně!

51:40

53:05

Přihrávku na levé křídlo dostal Johan Harju, ale přestřelil.

53:59

Domácí Kindl už se nadechoval na samostatný únik, ale Tomáš Mikúš se položil do přihrávky a zabránil velké šanci domácích!

55:54

Čtyři minuty před koncem utkání se hra trochu rozkouskovala a tempo je pomalejší.

58:09

Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny, Bednář odjíždí z branky!

58:24

Tomáš Rachůnek (K. Vary) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Jakub Flek a Petr Šenkeřík. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 5:5
A hosté power play okamžitě využívají, je opět vyrovnáno! V útočném pásmu dobře číhal Tomáš Rachůnek a dorazil puk za Kantora.

58:57

Zdráhalovu raketu jen tak tak vytahuje Bednář!

59:48

Gríger dostal přihrávku přímo před branku, ale minul!

60:00

Vary dokázaly minutu a půl před koncem základní hrací doby vyrovnat a budeme tak sledovat prodloužení.

60:15

Ondřej Beránek (K. Vary) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Matěj Stříteský. Stav zápasu Pardubice - K. Vary 5:6
Po patnácti vteřinách prodloužení končí! Karlovarský útočník Ondřej Beránek se dostal do samostatného úniku a trefil se Kantorovi přesně mezi betony.

60:00

Utkání tak končí, bonusový druhý bod si odveze Energie. Ta však dnes dokázala během deseti minut ve druhé třetině ztratit třígólové vedení. V poslední třetině ale nakonec Vary vyrovnaly dvěma góly na 5:5 a v prodloužení rozhodl Ondřej Beránek.