Třetí východočeské derby v letošní sezoně začíná za necelých dvacet minut. Hosté s sebou na centru třetí formace přivezli svou novou tvář Jakuba Lva.

0:16

První střela dnešního utkání patřila Hradci, konkrétně Matěji Chalupovi. Jeho pokus z úhlu však Kacetl vyrazil.

1:15

Hra se nám na chvíli zastaví, protože pracovníci arény pracují na rozbitém mantinelu.

Pilař

Rozhodčí: Šír (CZE), Mrkva (CZE) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 10 194

1:15

Hrajeme dál.

1:26

Nabídku na brejk hned po vhazování dostal Martin Látal, ale stihl jej hradecký obránce a šanci zneškodnil.

2:42

Dopředu to zkoušel také Matěj Beran, ale puk mu odskočil a Mazanec jej kryje lapačkou.

4:15

Hradečtí založili útok od vlastní brány dlouhou přihrávkou, která bez teče skončila až na druhé straně hřiště, ale zakázané uvolnění se nepíská.

5:18

Volný Aleš Jergl dostal přihrávku přímo mezi kruhy, ale skákavý puk netrefil ideálně a sbírá jej Kacetl!

6:12

Zakázané uvolnění Dynama.

7:24

Jakub Lev se objevil v první šanci v hradeckém dresu a v pěkně nebezpečné! Kacetl vyrazil puk přímo před něj a Lev mohl pouze dorazit puk do sítě, jenže minul.

7:59

Vyloučen hráč Filip Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
A je tu první přesilovka pro domácí. Filip Pavlík dostává dvě minuty za podrážení.

8:44

Vyloučen hráč Jan Mandát (Pardubice), 2 min. za Podražení
Přesilovka však příliš dlouho netrvala. V útočném pásmu fauloval Jan Mandát a taktéž dostává dvě minuty za podrážení.

9:22

Zdráhal pouze nahodil puk ze středního pásma a Mazanec jej v klidu sbírá do lapačky.

9:48

Další nabídka na únik pro Látala, ten však nezpracoval vysokou přihrávku.

10:12

Hradec má před sebou půl minuty přesilovky.

10:30

Kacetl vyráží příklep z první od Filipa Pavlíka.

11:44

Vlach hledal před brankou Berana, ten byl ale zády k puku a nezpracoval.

12:37

Hradec teď mohl využít chyby při domácím střídání, ale jeho hráči volný prostor zaregistrovali o zlomek vteřiny později než bylo třeba.

12:48

Po vhazování v útočném pásmu Mountfieldu si další zákrok připisuje Kacetl a následuje komerční přestávka.

14:10

Puk se zničehonic objevil v brankovišti Dynama a Kevinu Klímovi se jen těsně nepodařilo poslat jej bekhendem do odkryté branky!

15:17

Střílet zkoušel také Aleš Jergl, ale puk neprošel přes obránce.

16:42

Na modrou dostal nabito Juraj Mikuš, ale jeho střelu zblokoval hradecký obránce.

18:53

V posledních minutách první třetiny se střídá ofsajd se zakázaným uvolněním a na ledě se toho moc neděje.

19:35

Domácí bek naprosto propadl při jednoduchém odehrání kotouče a před Kacetlem se najednou zjevil volný Petr Koukal, který ovšem netrefil branku.

20:00

První třetina nám toho moc hokejového nepřinesla a stav je stále bezbrankový.

21:06

V úvodu druhé části se domácí drží v útočném pásmu, ale zatím bez zakončení.

21:30

Denis Kindl trefuje boční síť.

21:54

Zdráhal se dostal k puku za hradeckou brankou a pálil z otočky, netrefil však.

22:57

Mazanec si připisuje zákrok po nahození od modré čáry a hra je po delším čase přerušena.

23:33

Po pravém křídle se rozjel expardubický Jordann Perret, ale dobře jej odclonil domácí bek.

24:07

Zakázané uvolnění Hradce.

24:39

Matej Paulovič (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Radek Pilař a Michal Dragoun. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:1
První šance Hradce ve druhé třetině znamená jeho první gól! Matej Paulovič si nejprve dobře navedl puk mezi kruhy a následnou dorážkou po své střele posílá Mountfield do vedení!

24:57

Vyloučen hráč Lukáš Cingel (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Dynamo dostává možnost odpovědět v přesilovce. Lukáš Cingel inkasuje dvě minuty za podrážení.

25:28

Od modré tvrdě pálil Eklund, nicméně Mazanec sbírá i následnou nepříjemnou dorážku od Tybora!

25:47

Hradec dostává puk ven ze třetiny.

26:13

Do dobré pozice si najel Roman Vlach, avšak Mazanec vyráží.

26:57

Hosté jsou kompletní, následuje komerční přestávka.

27:57

Úplně sám před Kacetlem stál Oskars Cibulskis, jenže otálel se zakončením a z jeho šance nakonec nic nebylo.

30:23

Poulíček hledal před brankou lépe postaveného Berana, ale ten vůbec nezpracoval.

30:57

V další šanci domácích byl opět Poulíček, který se snažil před Mazancem nadvakrát dorážet, ale neuspěl.

31:20

Kacetl vyráží betonem tvrdý příklep Pavlíka od modré čáry.

33:14

V dobré pozici se objevil Matěj Beran, ale jeho střela neměla potřebnou výšku a Mazanec ji vyrazil betonem!

34:30

Hradecký brejk dvou na jednoho málem do odkryté branky zakončoval Kevin Klíma, ale skvěle se proti němu přesunul Ondřej Kacetl a puk vyrazil.

35:02

Vysoko nad pálil Perret.

35:31

Koukal se před Kacetlem dostal k puku mezi dvěma domácími beky, ale ze vzduchu minul.

36:32

Lukáš Cingel (Hr. Králové) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Radek Smoleňák a Matěj Chalupa. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:2
Domácí beci jen na chviličku přestali bránit a Hradec toho okamžitě využívá. Po přihrávce před branku puk přesně pod víko pověsil Lukáš Cingel! Kacetl po něm sahal lapačkou marně.

37:37

Ofsajd Hradce.

39:41

Rozkouskovaná hra se blíží ke svému závěru ve druhé třetině.

40:00

Skóre pro ní vyhlíží lépe pro hradecký Mountfield, který po gólech Mateje Pauloviče a Lukáše Cingela vede 2:0.

40:41

Třetí třetinu v první domácí formaci absolvuje Martin Látal, který teď zatáhl puk za hradeckou branku a hledal v mezikruží najíždějícího Mandáta, ten ale netrefil.

41:14

41:59

Vyloučen hráč Roman Vlach (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
V úvodu poslední třetiny dostává dvě minuty za nedovolené bránění Roman Vlach a Hradec bude hrát přesilovku.

42:36

Domácí vyhazují kotouč.

43:45

Poulíček projel s pukem až za hradeckou branku a našetřil Dynamu spoustu vteřin.

43:59

A Pardubice už jsou kompletní.

44:50

Michal Dragoun (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Aleš Jergl. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:3
Hradečtí hráči se hnali tři na nikoho a nemohlo to skončit jinak. V roli zakončovatele byl nakonec Michal Dragoun, který poslal puk za bezmocného Kacetla!

45:48

Vyloučen hráč Tomáš Voráček (Pardubice), 2+10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Přesilovka také pro hradecký Mountfield. Ve středním pásmu podle rozhodčích fauloval Tomáš Voráček, který dostává 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku. Menší trest odsedí Michal Pochobradský.

47:07

Již poněkolikáté jel dnes sám na branku Martin Látal, jeho bekhend však Mazanec vyrazil.

47:48

Dynamo je kompletní.

50:14

Jan Kolář (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Johan Harju a Juraj Mikuš. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:3
Nadechnou se ještě domácí k vyrovnání? Dynamo vybojovalo puk ve středním pásmu pásmu a na vrcholku pravého kruhu do něj práskl Jan Kolář, jenž nedal Mazancovi žádnou šanci.

50:35

Kacetl záhy chytá do lapačky také střelu Hradce Králové.

51:55

Perret se sice objevil úplně sám před Kacetlem, ale ještě před zakončením jej zastavil hvizd kvůli předešlé přihrávce rukou.

53:24

53:48

Koukal tečoval střílenou přihrávku od modré čáry, ale Kacetl zareagoval včas a vyráží.

55:15

Také Mandát na druhé straně tečoval těsně před Mazancem, ten však vůbec netrefil branku.

55:46

Do potyčky se u mantinelu v útočném pásmu domácích pustili Jan Mandát se Zdeňkem Čápem, ale rozhodčí ji roztrhli dřív než vůbec začala.

55:46

Vyloučen hráč Zdeněk Čáp (Hr. Králové), 2 min. za Hrubost
Oba borci však půjdou na trestnou lavici. Dvě minuty za hrubost pro Zdeňka Čápa...

55:46

Vyloučen hráč Jan Mandát (Pardubice), 2 min. za Hrubost
...A také pro pardubického Jana Mandáta.

57:08

Při hře čtyři na čtyři si Hradec chrání své dvoubrankové vedení a utkání se spíše dohrává.

57:53

Oskars Cibulskis dostal přihrávku do jízdy od Petra Zámorského, ale netrefil branku.

57:53

Domácí ještě zkouší brát oddechový čas a Kacetl zůstává na střídačce.

58:13

Jordann Perret (Hr. Králové) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jakub Lev. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:4
A je hotovo! Čtvrtý gól Hradce do odkryté branky přidává z levého křídla Jordann Perret.

58:30

Beran to zkoušel těsně před brankou Hradce bekhendem, ale Mazanec vyráží.

59:21

Hra stojí ve skrumáži u mantinelu ve středním pásmu, ale rozhodčí nechtějí přerušovat.

60:00

Už by to totiž stejně nic neřešilo. Hradec dvěma góly ve druhé a dvěma ve třetí třetině rozhodl o svém vítězství 4:1, z derby tak odjíždějí spokojenější fanoušci zpod Bílé věže. Hezký zbytek týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

23. března 2024 17:00Pardubice-Hr. Králové 3:2
20. března 2024 18:00Hr. Králové-Pardubice 0:1
19. března 2024 19:00Hr. Králové-Pardubice 2:1N
16. března 2024 15:00Pardubice-Hr. Králové 3:2
15. března 2024 18:00Pardubice-Hr. Králové 5:4P
23. února 2024 18:00Pardubice-Hr. Králové 3:2P
12. ledna 2024 18:00Hr. Králové-Pardubice 2:3
26. listopadu 2023 17:00Pardubice-Hr. Králové 5:2