Již známe sestavy obou týmů. Dynamu bude chybět Radoslav Tybor, kterého v první formaci nahradí Michal Vondrka. V dresu Komety se poprvé objeví Daniel Krenželok a Šimon Stránský z Vítkovic.

0:45

První větší šanci dnešního utkání si hned zkraje nachystalo Dynamo! Přihrávku do volného prostoru dostal Johan Harju, ale trefil pouze lapačku Karla Vejmelky.

1:34

O zakončení se na druhé straně pokoušel také expardubický Luboš Horký, toho ale zastavil ofsajd.

Plášek

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Kika (CZE) - Gebauer (CZE), Kis (CZE)
Počet diváků: 9 719

1:58

Horký byl v další šanci, tentokrát mu puk zablokoval dojíždějící obránce.

2:22

Kometa výrazně přidala na tempu, žabičku před branku dostal Lukáš Kucsera, ale puk nezasáhl.

3:42

Ve středním pásmu se dobrou kličkou uvolnil Robert Kousal a hledal najíždějícího Machalu, ten ale nedosáhl na puk.

5:42

Zakázané uvolnění Komety Brno.

5:45

Od modré čáry střílel Tomáš Voráček, ale puk byl tečován mimo.

6:38

Od Rolinka dostal přihrávku Matej Paulovič a nachystal si skrytou střelu přes obránce, Vejmelka však byl pozorný.

7:07

Martin Zaťovič vystihl domácí kombinaci a hnal se dopředu, vystřelit však nedokázal.

7:22

8:18

Mladík Svozil zkusil nahodit puk od modré čáry, ale Kantor jej v pohodě sbírá do lapačky.

8:40

Ve velké šanci se objevil Peter Mueller, ale téměř osamocený před Kantorem minul kotouč!

9:27

Vyloučen hráč Jan Kolář (Pardubice), 2 min. za Hákování
Příliš aktivní byl v osobním souboji u mantinelu Jan Kolář a dostává dvě minuty za hákování. První přesilovka pro Kometu.

9:37

Dynamo hned po vhazování dostává puk až za Vejmelku.

10:16

Přímo mezi kruhy dostal nabito Jakub Orsava a trefil domácího gólmana do masky!

11:23

Bartejs od modré pálil mimo.

11:50

Lukáš Kucsera nepříjemně tečoval střelu Michala Gulašiho a Kantor zasáhl na poslední chvíli!

12:35

Dynamo celkem aktivně krouží po útočném pásmu, Mikuš napálil pouze Vejmelku.

13:36

Michal Gulaši v útočném pásmu Komety napálil odražený kotouč, ale zvládl jej zablokovat jeden z domácích obránců. Kantor pak už v pohodě přerušil hru a následuje komerční přestávka.

13:58

Stanislav Svozil (Kometa) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Peter Mueller. Stav zápasu Pardubice - Kometa 0:1
Kometa jde po krásné akci do vedení! Přihrávkou napříč pásmem našel Peter Mueller Stanislava Svozila, který obkroužil branku a překonal Kantora, který se nestihl přesunout.

14:19

Matěj Blümel (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Tomáš Rolinek a Juraj Mikuš. Stav zápasu Pardubice - Kometa 1:1
Dynamo však záhy vyrovnává na 1:1! Velmi trestuhodně nejprve prázdnou branku netrefil Juraj Mikuš, puk se však odrazil od Vejmelkova betonu zpět do hry a několikátou dorážkou uspěl Matěj Blümel!

15:59

Další střelu si nachystal Peter Mueller, Kantor ji ale kryje.

17:01

Z levého křídla dobře vypálil rozjetý Jan Mandát, ale Vejmelka jeho pokus vyrazil.

18:43

Z první v útočném pásmu vypálil Tomáš Rolinek, ale před brankou nečíhal nikdo z jeho spoluhráčů, takže Vejmelka si připsal celkem pohodový zákrok.

19:54

Ve středním pásmu do puku plácl Luboš Horký a Kantor musel hodně rychle na zem.

20:00

První třetina tak končí za vyrovnaného stavu. Kometu nejprve poslal do vedení mladík Stanislav Svozil po pěkném objetí branky a jednadvacet vteřin po něm vyrovnal Matěj Blümel.

20:27

Na úvod druhé třetiny jedno zakázané uvolnění Komety.

21:23

Denis Kusý (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Martin Látal a Jan Kolář. Stav zápasu Pardubice - Kometa 2:1
A domácí otáčí skóre zápasu! Střelu Martina Látala po vyjetí zpoza branky Vejmelka vyrazil pouze před sebe a puk mu do sítě dorazil dobře stojící Denis Kusý!

22:10

Kousal předložil puk Kolářovi, který vypálil z první, ale Vejmelka vyráží.

23:24

Dobré střídaní má za sebou domácí Denis Kusý, který dvakrát krátce po sobě zavezl puk do útočného pásma, nakonec z toho byla však pouze jedna střela obránce Zdráhala, kterou Vejmelka vyrazil.

24:13

Vyloučen hráč Matěj Blümel (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Brno si zahraje druhou přesilovku. Matěj Blümel dostává dvě minuty za vysokou hůl.

24:26

Domácí vyhazují.

25:19

Od modré čáry střílel Ondřej Němec a pardubický brankář měl vcelku zakrytý výhled, puk však našel ve výstroji.

25:55

Ve vlastním oslabení se podařilo dostat do zakončení Michalu Vondrkovi, Vejmelku ale nepřekonal.

26:08

Jakub Orsava v rychlosti projel půl hřiště, ale branku nakonec netrefil.

26:38

A z protiútoku měli domácí dvě veliké šance, útočníkům Dynama však ve finální fázi vždy odskočil puk!

27:24

Zdráhal dotíral na brněnském brankovišti, ale hostující obrana odolala.

27:47

Domácí bek Tomáš Voráček zablokoval dvě brněnské střely v řadě, podruhé se od něj puk odrazil do ochranné sítě a vhazuje se před Kantorem.

28:53

V útočném pásmu domácích to z otočky zkusil Juraj Mikuš, ale minul.

29:39

Dynamo teď zamklo Kometu v jejím obranném pásmu, ale žádná střela se zatím neujala.

30:24

Vejmelka kryje střelu od modré čáry a po delším čase přerušuje hru. Vyždímaní hosté odjíždí střídat.

30:41

Vyloučen hráč Ondřej Němec (Kometa), 2 min. za Držení protihráče
Dynamo si zahraje první přesilovku v dnešním utkání. Dvě minuty za držení pro Ondřeje Němce.

31:36

Robert Kousal (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jan Kolář. Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:1
A nabídnutou šanci domácí využívají! Do mezikruží si najel Robert Kousal a skrz několik hráčů překonává i Karla Vejmelku!

31:50

Před Kantora se cpal Šimon Stránský a už měl vše připravené na zasunutí do prázdné branky, na poslední chvíli jej ale zablokoval domácí bek!

33:00

Martin Zaťovič se rozjel po levém křídle a rozvlnil síť! Hostující fanoušci se okamžitě začali radovat, útočník Komety sice trefil puk za tyčku, ale zvenku.

35:08

Domácí si začínají čím dál víc věřit na puku. Martin Látal po kombinaci v útočném pásmu vyzval ke střele Denise Kusého, ten však trefil pouze Karla Vejmelku.

36:16

Daniel Rákos málem dorážel do prázdné branky, ale Kantor mu na poslední chvíli do cesty vystavil svůj beton!

37:24

Střela Martina Erata prolétla jen těsně vedle Kantora!

37:50

A záhy byl Robert Kousal s Michalem Vondrkou v brejku dvou na jednoho, ale Vondrka střelou z první taktéž minul!

39:53

V závěru třetiny to Kometa znovu zkusila ze středního pásma a Kantor měl znovu co dělat. Střelu Tomáše Bartejse lapačkou zkrotil až na druhý pokus.

40:00

V prostřední části se za domácí prosadili Denis Kusý a v přesilovce Robert Kousal, kteří zajistili průběžný stav 3:1.

40:36

Kometa se po půlminutě raduje z kontaktního gólu, ale téměř ve stejném čase vypadla branka ze svého postavení. Situaci zkoumají rozhodčí.

40:36

Daniel Rákos (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - Kometa 3:2
Gól platí! Puk překročil brankovou čáru dříve, než konstrukce vylétla ze svého postavení a Daniel Rákos, který se dobře natlačil před Kantora, se může radovat!

41:05

Rhett Holland to zkusil z otočky, ale Vejmelka kryje.

41:56

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Kometa), 2 min. za Podražení
Východočeši si zahrají další přesilovku. Dvě minuty za podrážení inkasuje Daniel Rákos.

42:18

Dobrou střílenou přihrávku dostal Kousal, ale nedokázal usměrnit puk do sítě.

44:08

Dynamo drželo útočné pásmo i pár vteřin po vypršení trestu Rákose, ale Vejmelka přerušil hru a hosté se mohou zkonsolidovat.

46:42

Martin Erat využil chyby domácího obránce přímo před pardubickou brankou a jen těsně ji minul!

48:26

V útočném pásmu se k puku dostal Robert Kousal, ale ani on nezamířil přesně mezi tři tyče.

49:46

Kantor teď vyrazil střelu Tomáše Plekance, ani nevěděl jak!

50:22

Další nájezd Komety zakončil Ondřej Němec, ale netrefil.

52:02

Kometa rozhodně nechce z Pardubic odjet bez bodů a podle toho to na ledě vypadá. Přes dvě minuty se nepřerušovalo a Jihomoravané byli vpředu hodně aktivní, Dynamo však stále drží těsné vedení.

52:51

Plekanec nahazoval puk před branku, Kantor kontroluje.

53:31

Pavel Kantor riskantně rozehrál na modrou čáru přímo na hůl hostujícího beka, ten ale naštěstí pro pardubického brankáře netrefil branku.

54:19

Dynamo se dostává pod velký tlak a nedokáže dostat puk ven z vlastního pásma.

54:56

Domácí si mohou trochu odpočinout během komerční přestávky.

55:47

Vyloučen hráč Michal Ivan (Pardubice), 2 min. za Podražení
Kometa může vyrovnat. V nejhorší čas rozhodčí posílá domácí Dynamo do čtyř po tom, co Michal Ivan dostává dvě minuty za podrážení.

56:07

Tomáš Rolinek zablokoval střelu od modré a puk se od něj odrazil ven ze třetiny.

56:36

Domácí znovu vyhazují kotouč, minuta přesilovky hostů je pryč.

57:10

U tyče číhal na střelu od modré Martin Zaťovič, ale Kantor hru přerušil svou lapačkou.

57:55

Stanislav Svozil odvedl dobrou práci v útočném pásmu a do prázdné brány už si puk chystal jeden z jeho kolegů útočníků. Kantor se však roztáhl na brankovišti a puk chytil!

57:55

Kometa to dvě minuty před koncem zkusí v šesti.

58:18

Jan Mandát (Pardubice) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Robert Kousal a Michal Vondrka. Stav zápasu Pardubice - Kometa 4:2
A je hotovo! Vondrka s Kousalem v útočném pásmu sice nesmyslně překombinovali situaci, ale puk od mantinelu nakonec před branku vrátil Jan Mandát a kotouč se odrazil od hostujícího obránce do sítě.

58:34

Kometa pokračuje ve hře v šesti.

60:00

Zápas končí. Dynamo se sice ve třetí třetině, po tom, co Kometa snížila zásluhou Daniela Rákose na 2:3, začalo trochu bát o výsledek, ale výhru mu gólem do prázdné branky pojistil Jan Mandát. Z Pardubic vám pěkný víkend přeje Marek Votke.

10. ledna 2024 18:00Kometa-Pardubice 6:7P
7. ledna 2024 17:00Pardubice-Kometa 3:4P
24. listopadu 2023 18:00Kometa-Pardubice 4:3P
6. října 2023 18:00Pardubice-Kometa 5:3
24. února 2023 18:00Pardubice-Kometa 1:3
8. ledna 2023 17:00Kometa-Pardubice 1:4
27. listopadu 2022 17:00Pardubice-Kometa 4:3N
13. října 2022 18:00Kometa-Pardubice 4:3P