Zdravím vás z Hradce Králové, kde v 15 hodin začíná poslední derby letošní extraligové sezony mezi domácím Mountfieldem a Dynamem Pardubice.

Hradec na křídle druhé formace poprvé představí novou posilu Jakuba Orsavu z Komety, který se shodou okolností v minulosti objevil i v pardubickém dresu. Hosté zase vyrukují s Patrikem Poulíčkem na centru prvního útoku.

Zajímavý bude zápas také pro švédského beka Oscara Eklunda, který ještě v půli ledna bojoval v pardubických barvách, ale zamířil právě do Hradce výměnou za útočníka Mateje Pauloviče.

Blümel

Rozhodčí: Kika (CZE), Staňo (SVK) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 6 617

0:28

Hosté vyhráli první vhazování a Svačina hned házel puk na Mazance, tečovat se snažil Mandát, ale na puk nedosáhl.

1:28

Od modré vypálil Radim Šalda, ale Kantor kryje a připisuje si první zákrok v dnešním utkání.

2:35

Velká šance Hradce! Perret obešel hostujícího beka a přihrával puk před prázdnou branku Pardubic, nikdo jej ale nadvakrát nedokázal zamést!

4:12

Denis Kusý (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Johan Harju. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 0:1
Dynamo ve středním pásmu vystihlo hradeckou rozehrávku a dostalo se do brejku tři na dva! U puku byl Denis Kusý, který zvolil střelu přes obránce a posílá svůj tým do vedení!

6:01

Volný prostor se otevřel na druhé straně před Petrem Koukalem, na jeho příklep měl ale Kantor dobrý výhled a připisuje si další zásah.

6:36

Další brejk Hradce, zleva to zkoušel Perret, ale Kantor vyráží do rohu.

8:18

Na vrcholu levého kruhu pro vhazování byl kotouč přistrčen na hůl Oskarse Cibulskise, který hned vystřelil, ale Kantor vyráží.

8:42

Radim Šalda (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Filip Pavlík a Aleš Jergl. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 1:1
Tentokrát je ale již vyrovnáno! Parádní práci v útočném pásmu odvedl Aleš Jergl, který našel na modré čáře Filipa Pavlíka a jeho střelu za Kantora tečoval Radim Šalda!

11:04

V útočném pásmu Dynama vybojoval u mantinelu puk Matej Paulovič pro Michala Vondrku, ten se pokoušel vybídnout další spoluhráče, ale puku se zmocňuje Hradec.

11:20

Na druhé straně hru přerušuje Kantor, bude se vhazovat po jeho pravici.

11:53

Hradec začíná využívat drobné pardubické chybičky a těží z nich. Po brejku dvou na jednoho byl ke střele pobídnut Radek Smoleňák, ale příklepem nezamířil přesně.

13:00

Teď Kantor chytá do lapačky střelu Radovana Pavlíka od mantinelu.

13:16

Pořádný kus prostoru měl před sebou Matěj Blümel, jenže stál zády do hry a než stihl zareagovat, Hradec puk zametl pryč.

13:54

Smoleňákova rána z první letí vysoko nad.

14:53

Po další Perretově přihrávce dobře střílel Lukáš Žejdl, ale Kantor vyráží.

15:14

Adam Kubík byl úplně sám před Kantorem, ale ten znovu chytá!

15:42

Vyloučen hráč Rhett Holland (Pardubice), 2 min. za Podražení
Mountfield si vytvořil tlak v útočném pásmu a vytěžil z něj přesilovku. Rhett Holland dostává dvě minuty za podrážení.

16:13

Dynamo vyhazuje až k Mazancovi.

17:01

Početní výhoda se zatím Hradci moc nedaří. Pardubice vyhazují kotouče.

17:42

Dynamo je kompletní.

18:46

Domácí jsou však nadále aktivnějším týmem, další střelu Smoleňáka vyráží Kantor.

19:38

Hrálo se úplně jinde, když do sebe v rohu za pardubickou brankou pošťuchovali Radek Smoleňák s Rhettem Hollandem, k potyčce ale nedošlo a hraje se dál.

20:00

Teď už ne, protože za vyrovnaného stavu 1:1 končí první třetina. Hosté šli do vedení, když se v páté minutě trefil Denis Kusý, ale čtyři a půl minuty po něm určil průběžné skóre šikovnou tečí Radim Šalda.

20:36

Radek Smoleňák (Hr. Králové) vstřelil branku (19. gól v sezóně), asistence Matěj Chalupa. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 2:1
Sotva začala druhá část, Hradec už oslavuje parádní vstup do třetiny! Na hranici útočného pásma dostal přihrávku Radek Smoleňák, srovnal mířidla a trefil se přesně k tyči!

22:09

Na Kantora dotíral Perret, ale hostující gólman se tentokrát nenechal rozhodit a přerušuje hru.

22:54

Dopředu vyrazil Matej Paulovič podporován Tomášem Rolinkem, ale nezamířil přesně.

23:52

Tvrdou ranou od modré čáry jen těsně minul Richard Nedomlel!

24:35

Po delším čase v útoku také Dynamo, ale Harju Mazance příliš neohrozil.

25:46

Zakázané uvolnění hostů.

27:11

Dynamo se sice drží u puku, ale pouze jej nahazuje do útočného pásma a dál není schopné pokračovat.

27:40

Při brejku dvou na jednoho teď s přihrávkou příliš dlouho otálel Lukáš Cingel a Kantor puk zastavil!

28:44

Další hradecký nájezd a Perretovo zakončení, ale střela byla sražena mimo.

29:29

Kousal měl dobrou pozici mezi kruhy, ale vůbec netrefil branku!

30:30

Klima nejprve nedokázal využít přihrávku při brejku dvou na jednoho a Kantor následně kryje i další nebezpečnou střelu od modré čáry!

31:14

Hradeckou branku obkroužil a hned zkusil vystřelit Vladimír Svačina, ale Mazanec byl dobře nalepený na tyči a vyráží.

32:17

Zakázané uvolnění Hradce Králové.

32:45

Přímo před branku dostal dobrou přihrávku Lukáš Žejdl, ale nezamířil přesně!

34:40

V útočném pásmu domácích Holland vytapetoval mantinel s jedním z obránců Mountfieldu a zastavil tak další hradecký výpad, hosté však musí přidat hlavně vepředu.

36:05

Vyloučen hráč Stěpan Zacharčuk (Pardubice), 2 min. za Podražení
Mountfield si zahraje druhou přesilovku. Na trestnou lavici usedá Stěpan Zacharčuk na dvě minuty za podrážení.

36:49

Derby vždy provázejí emoce a po Kantorově zákroku musí rozhodčí řešit strkanici u branky, tentokrát bez vyloučení.

37:44

Ani druhá přesilovka Mountfieldu moc nejde a Pardubice šetří vteřinky.

38:05

A Dynamo je kompletní.

39:52

Robert Kousal (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Stěpan Zacharčuk. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 2:2
Hosté vyrovnávají na 2:2! Hradecké obraně pláchl Robert Kousal a přesto, že byl faulovaný, dokázal překonat Marka Mazance.

40:00

Gólem do šatny tedy Pardubice srovnávají před poslední třetinou na 2:2. Hradec totiž šel do vedení hned v první minutě druhé části, když se prosadil Radek Smoleňák.

41:05

Z první to v útočném pásmu zkoušel Vladimír Svačina, Mazanec vyráží.

41:33

Chvíli nato si Mazanec připisuje další zákrok a Hradec uklidňuje hru za vlastní brankou.

43:50

Matěj Blümel (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Matej Paulovič. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 2:3
Dynamo vstoupilo do třetí třetiny velmi aktivně a znovu se dostává do vedení! Ze vzduchu puk za Mazance usměrnil Matěj Blümel, rozhodčí však budou ještě zkoumat video záznam...

43:50

Hradec se svou trenérskou výzvou neuspěl a gól platí! Dynamo vede 3:2.

45:55

Tempo hry se po vedoucím gólu hostů zvedlo, teď je však hra zastavena pro zakázané uvolnění Hradce.

47:02

Hradec je opět aktivnější, ale zastavuje jej ofsajd.

47:17

Robert Kousal byl v dalším samostatném úniku, ale tentokrát mu už radovánky překazil domácí obránce, jenž Kousalovi odehrál kotouč.

47:29

Po skrumáži před pardubickou brankou se začali radovat někteří hradečtí hráči a rozhodčí jsou znovu u videa.

47:29

Oscar Eklund (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Lukáš Cingel a Matěj Chalupa. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 3:3
A gól platí! Pardubická branka sice vypadla ze svého postavení, ale ještě před tím podle rozhodčích stihl puk za čáru dostat Oscar Eklund.

48:17

Rozhodčí jsou však potřetí u videa...

48:17

A pozor! Branka po předchozí situaci zřejmě nebyla správně ukotvena a znovu vypadla ze svého postavení. Jerglův gól tedy neplatí!

48:42

Hradec je dál velmi aktivní a touží po čtvrtém gólu. Kantor teď po přihrávce do brankoviště jen tak tak udržel puk před čárou!

50:50

Branku Pardubic obkroužil Perret, ale Kantor vyráží.

51:55

Jan Mandát (Pardubice) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Michal Vondrka a Robert Kousal. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 3:4
Po hluché chvilce vyrazilo dopředu také pardubické Dynamo a je z toho vedoucí gól! Mazanec nejprve vyrazil dobrou Vondrkovu střelu a puk za jeho záda nakonec došťoural Jan Mandát.

54:28

Pět a půl minuty před koncem vede pardubické Dynamo o gól a ze všech sil chce těsný náskok ubránit. Nesmí se však přehnaně zatáhnout a jen čekat na Hradec.

56:47

Matej Paulovič bolestivě zablokoval příklep od modré čáry a sotva odjíždí na střídačku. Dynamu však v tuto chvíli pomohl.

57:46

Hradec ale dotírá... Bekhendem od mantinelu se snažil naslepo dostat puk před branku Matěj Chalupa, ale nikdo si přihrávku nevyzvedl. Dynamo pak vyhodilo puk na zakázané uvolnění.

58:55

Do útočného pásma vyvezl puk hostující Patrik Poulíček, Hradec má ještě minutu.

59:24

Mountfield to zkouší v šesti!

59:45

Z dálky ale Pardubice branku netrefují a je z toho zakázané uvolnění.

59:45

Před vhazováním v útočném pásmu Dynama ještě hosté sahají pro oddechový čas.

60:00

Pardubice po vhazování zašláply puk u mantinelu a je konec. Po sérii uznaných a neuznaných gólů ve třetí třetině nakonec Dynamo bere tři body za výhru 4:3 a jeho naděje na záchranu ještě žije. Příjemný vstup do nového týdne vám z Hradce přeje Marek Votke.

20. března 2024 18:00Hr. Králové-Pardubice -:-
19. března 2024 19:00Hr. Králové-Pardubice -:-
16. března 2024 15:00Pardubice-Hr. Králové 3:2
15. března 2024 18:00Pardubice-Hr. Králové 5:4P
23. února 2024 18:00Pardubice-Hr. Králové 3:2P
12. ledna 2024 18:00Hr. Králové-Pardubice 2:3
26. listopadu 2023 17:00Pardubice-Hr. Králové 5:2
8. října 2023 19:20Hr. Králové-Pardubice 2:4