Něco přes půl hodiny zbývá do začátku dnešní předehrávky 44. kola mezi Dynamem a Olomoucí. Na křídle druhé formace domácích se představí novic z Hradce Králové Matej Paulovič, jenž se včera stal součástí výměny za Švéda Oscara Eklunda.

1:31

Od modré čáry vypustil skrytou střelu Rostislav Olesz, ale Kantor puk betonem vyrazil.

39 Laš

Rozhodčí: Pešina (CZE), Horák (CZE) - Kajínek (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 4 517

2:25

Do sestavy Dynama se vrátil Robert Kousal a hned hledal před brankou Tybora, ten ale puk nezpracoval.

4:04

Příliš atraktivní hokej se v Pardubicích zatím nehraje, oba týmy čekají na své větší šance.

4:33

Chybu ve vlastním obranném pásmu teď vyrobil Denis Kusý a poslal do zakončení jednoho z olomouckých útočníků, ten ale netrefil branku.

5:20

Tybor prostrčil puk před prázdnou branku Olomouce, ale Kousal neměl hokejku v takové pozici, aby dokázal pohotově dorazit puk do sítě!

8:21

Vyloučen hráč Jan Kolář (Pardubice), 2 min. za Podražení
Hodně nešikovně teď na útočné modré čáře upadl obránce Jan Kolář, který přitom podrazil soupeře a dostává dvě minuty.

8:28

Olomouc získala vhazování a drží se v útočném pásmu.

8:44

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Pavel Musil a Tomáš Dujsík. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 0:1
A svou přesilovku po třiadvaceti vteřinách využívá! Přihrávku před klečícího Kantora přijal Lukáš Nahodil a v pohodě zasunul kotouč do poloodkryté branky.

9:20

9:47

Lukáš Nahodil byl v další obrovské šanci, když zakončoval brejk dvou na jednoho, tentokrát jej však Pavel Kantor vychytal!

11:10

Pozici před pardubickou brankou si hledal Jan Káňa, ale pod nohy se mu vrhl Kantor a přikryl puk lapačkou.

12:31

Mezi kruhy se zničehonic dostal k puku Ondřej Machala, ale Lukáš jeho střelu vyrazil.

13:14

Z pravé strany pálil Harju, jeho pokus byl ale sražen mimo.

14:22

Pavel Kantor rozehrál hokejkou, ale namazal přímo na hůl Zbyňka Irgla. Ten však naštěstí pro Dynamo nestál v dobrém úhlu a pouze vrátil puk Kantorovi do lapačky.

15:21

Martin Látal (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Patrik Poulíček a Jan Kolář. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:1
A máme vyrovnáno. Patrik Poulíček posunul puk doleva na rozjetého Martina Látala, který se protlačil před Lukáše a překonal jej!

16:11

Pavel Musil dostal puk úplně volný před Kantorem, trefil ovšem pouze beton pardubického brankáře!

17:16

Zakázané uvolnění Olomouce.

19:02

Po dvou gólech hra opět utrpěla na kráse, opticky jsou aktivnější domácí, ale pouze se snaží o založení útoku. Většinou neúspěšně.

19:58

Za pardubickou brankou se k puku dostal Jan Knotek a rychlou otočkou se snažil překonat Kantora! Snažil se mu mířit mezi betony, ale gólman kotouč udržel!

20:00

Stav po ní je vyrovnaný 1:1. Jako první šla do vedení Olomouc, když se v přesilovce prosadil Lukáš Nahodil, za Dynamo pak skóroval Martin Látal.

20:53

Na úvod druhé části tu je zakázané uvolnění domácích.

22:00

Další zakázané uvolnění Dynama.

22:10

A do třetice...

22:41

Olomouc však ani z jednoho vhazování v útočném pásmu nic nevytěžila, gólmani se zatím moc nezapotili.

23:46

Ke střele se dostal Lukáš Nahodil, ale netrefil branku.

24:10

24:58

Dobrou pozici měl také Petr Strapáč, ale Kantor vyráží.

25:58

Olomouc zabírá, volný prostor se otevřel před Tomášem Dujsíkem, který zkoušel překonat Kantora střelou na lapačku, ale neuspěl.

27:30

Krásnou sérii kliček teď předvedl Robert Kousal a úplně volný trefil Lukáše do betonu. Od něj se puk odrazil přímo na hůl Radoslava Tybora, ale ten poloodkrytou branku vysoko přestřelil!

29:17

Voráček se uvolnil za olomouckou brankou a hledal najíždějícího Tybora, ten znovu neuspěl.

29:52

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2+10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Teď však trochu bolestivě domácím zařídil přesilovku. Jan Knotek se Tyborovi postavil do cesty ve středním pásmu a ramenem do obličeje jej tvrdě poslal k ledu.

29:52

Dvě minuty za Knotka odsedí Michal Vodný.

31:00

Vladimír Svačina (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Radoslav Tybor a Robert Kousal. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:1
A také Dynamo svou početní výhodu využívá! Před Lukáše se nacpal Vladimír Svačina a dorval puk za jeho záda. Gól ale ještě řešil videorozhodčí kvůli podezření na vysokou hůl.

31:59

Olomouc mohla vyrovnat v brejku dvou na jednoho, ale Pavel Musil během zakončení podklouzl a Kantor nakonec puk vyrazil.

32:59

František Skladaný (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Rostislav Olesz a Martin Vyrůbalík. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:2
Teď už však vyrovnáno je! Odrazem o brusle domácího hráče přenechal Rostislav Olesz v mezikruží puk Františku Skladanému a ten překonal Kantora!

35:24

Vladimíru Svačinovi v mezikruží najížděl volný spoluhráč, ale pardubický útočník vzal zakončení na sebe a Lukáš jej vychytal.

35:58

Vystřelil Radoslav Tybor, ale olomoucký brankář má další zákrok.

36:41

Tvrdou ránu vyslal Martin Vyrůbalík, ale Kantor vyráží.

38:00

Prudká přízemní střela Matěje Blümela prolétla jen těsně kolem olomoucké branky!

38:58

Ofsajd Olomouce.

39:52

Tybor dostal další nabídku před prázdnou branku, ale ani tentokrát nedokázal dostat puk za čáru!

40:00

Po konci druhé třetině se za pardubickou brankou strhla mela a vypadá to, že rozhodčí se chystají vylučovat. Po čtyřiceti minutách je stav vyrovnaný 2:2.

40:00

Vylučovat se nakonec nebude a třetí třetina začne při plném počtu hráčů na obou stranách.

40:40

Kantor sbírá do lapačky střelu Jiřího Ondruška od modré čáry.

41:34

Dynamo špatně vystřídalo a do šance se dostal Vilém Burian, Kantor však jeho pokus vytěsnil betonem!

42:13

Vyloučen hráč Robert Kousal (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Hanáci budou hrát přesilovku. Robert Kousal dostává dvě minuty za vysokou hůl.

42:59

Olomouc se teď sama vyhnala z útočného pásma.

43:56

Na pardubickém brankovišti stál připravený Rostislav Olesz, jenž ze vzduchu trefil puk, ale Kantor jej chytil do lapačky.

44:13

Dynamo je kompletní, Kousal zpět na ledě.

44:34

Vilém Burian objel pardubického brankáře a bekhendem se už chystal zakončit do úplně prázdné branky, ale trefil tyč!

45:53

Na levém kruhu pro vhazování napřáhl Jan Zdráhal, ale Lukáš drží.

47:13

Od Lukáše se odrazil kotouč, který napálil Rhett Holland, ale olomoucký brankář přerušuje hru.

47:58

Vyloučen hráč Rostislav Olesz (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Dynamo jde hrát další přesilovku. Rostislav Olesz si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

48:16

Olomouc ale vyhazuje kotouč.

49:39

Dynamu se přesilovka nedaří. Od modré teď sice vypálil Jan Kolář, ale Lukáš našel v pohodě puk v lapačce.

50:17

Dynamo se i po vypršení přesilovky chvíli drželo v útočném pásmu, ale žádnou větší šanci si nepřipravilo.

51:00

Před Kantorem se najednou zjevil Lukáš Nahodil, ale Kantor vyráží.

53:41

Čas zápasu se nachyluje a na ledě začíná být cítit boj o minimálně jeden bod.

54:28

Voráček ve vlastním obraném pásmu namazal Irglovi, ten ale neměl komu předat kotouč a sám toho moc nezmohl.

54:44

Trest týmu (Olomouc), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Teď mohou domácí sehrát klíčovou přesilovku! Olomouc špatně vystřídala a dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Odsedí je Lukáš Nahodil.

55:14

Hned zkraje Olomouc vyhazuje kotouč.

56:32

Kousal dostal dobrou nabídku na levé křídlo, ale Jan Lukáš se zvládl přesunout a puk zastavil!

56:44

Dynamo opět z přesilovky nevytěžilo nic, Olomouc je kompletní.

57:39

Ofsajd domácích.

58:43

Minutu a sedmnáct vteřin před koncem třetí třetiny je pískáno zakázané uvolnění Olomouce.

58:43

Olomouc bere oddechový čas.

59:43

Zakázané uvolnění Dynama...

59:43

A domácí nechávají své hráče odpočinout, takže taktéž berou oddechový čas.

60:00

Oba týmy berou bod, za chvíli začne prodloužení o ten bonusový.

Začalo prodloužení.

60:33

Prostor si vytvořil Radoslav Tybor, ale dnes již tradičně netrefil branku.

61:09

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Hákování
Ondřej Machala vybojoval faul a Dynamo bude hrát další přesilovku. Dvě minuty za hákování pro Tomáše Dujsíka.

61:39

Olomouc vyhazuje puk po Kousalově střele.

62:35

Olomouc znovu vyhazuje.

63:09

Dynamo zase moc nehrozilo a Hanáci jsou kompletní.

63:59

V útočném pásmu se uvolnil Pavel Musil, ale Kantor jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

64:37

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Olomouc), 2 min. za Držení hole
Další přesilovka pro Dynamo! Lukáš Nahodil inkasuje dvě minuty za držení.

Skončilo prodloužení.

65:00

Prodloužení skončilo, rozhodnou samostatné nájezdy.

Začaly samostatné nájezdy.

1:0

Radoslav Tybor (Pardubice) nájezd proměnil (15. gól v sezóně) .

Jako první se za domácí rozjel Radoslav Tybor a překonal Lukáše mezi nohy.

1:0

Jan Káňa (Olomouc) nájezd neproměnil.

Jan Káňa za Olomouc neproměnil.

1:0

Denis Kusý (Pardubice) nájezd neproměnil.

Denis Kusý za Dynamo nedal.

1:1

Zbyněk Irgl (Olomouc) nájezd proměnil (13. gól v sezóně) .

Za Olomouc se rozjel Zbyněk Irgl, Kantor si na puk sáhl, ale nakonec je to gól!

1:1

Robert Kousal (Pardubice) nájezd neproměnil.

Domácí Robert Kousal neproměnil.

1:1

Lukáš Klimek (Olomouc) nájezd neproměnil.

Lukáš Klimek zkoušel rozhýbat Kantora, ale bekhendem jej nakonec nepřekonal. Stále 1:1.

2:1

Vladimír Svačina (Pardubice) nájezd proměnil (6. gól v sezóně) .

Za domácí si vzal teď na starost nájezd Vladimír Svačina a trefuje se přesně k tyči!

2:1

Pavel Musil (Olomouc) nájezd neproměnil.

Pavel Musil nedal.

2:1

Ondřej Machala (Pardubice) nájezd neproměnil.

Rozhodnout mohl domácí Ondřej Machala, ale ani on neproměnil.

2:2

Vilém Burian (Olomouc) nájezd proměnil (2. gól v sezóně) .

Vilém Burian musel dát gól a neselhal! 2:2.

2:2

Zbyněk Irgl (Olomouc) nájezd neproměnil.

K dalšímu nájezdu se rozjel Zbyněk Irgl, ale zamotal se do kličky a neuspěl.

3:2

Vladimír Svačina (Pardubice) nájezd proměnil (7. gól v sezóně) .

Stejně tak se na druhé straně podruhé rozjel Vladimír Svačina a prosadil se úplně stejně, jako v prvním případě! Dynamo vítězí.

60:00

Utkání tedy našlo rozuzlení až na poslední možnou chvíli, a to při samostatných nájezdech, které rozhodl Vladimír Svačina. Z Pardubic vám příjemný večer přeje Marek Votke.

4. února 2024 17:00Olomouc-Pardubice 2:1
18. prosince 2023 18:00Pardubice-Olomouc 8:2
3. listopadu 2023 18:00Olomouc-Pardubice 1:5
24. září 2023 18:00Pardubice-Olomouc 3:1
22. března 2023 17:00Olomouc-Pardubice 2:3
21. března 2023 19:00Olomouc-Pardubice 4:5P
18. března 2023 17:00Pardubice-Olomouc 2:0
17. března 2023 19:00Pardubice-Olomouc 5:1