Dobré páteční odpoledne z Olomouce, kde v 18 hodin začne poslední utkání utkání 45. kola Tipsport extraligy mezi místními kohouty a Rytíři Kladno.

Zápletka utkání je jasná, domácí drží desáté místo, poslední postupové do předkola play off, dvanácté Kladno by se na něj rádo dostalo, před vzájemným soubojem je však mezi týmy desetibodový rozdíl.

Kladno se nachází v útlumu, prohrálo sedm zápasů v řadě, ukončit černou sérii na Hané by tedy pro něj bylo dvojnásob vhodné. Rytíři po reprezentační pauze padli doma se Zlínem po matném výkonu 2:3.

Kohouti dnes nastoupí po pauze poprvé a bude zajímavé sledovat, jestli se na nich projeví nějaká nerozehranost. Před přestávkou hráli v dobré formě, bodovali osmkrát z posledních devíti utkání, doma naposledy porazili Zlín 3:1, pak ještě odvezli všechny body z ledu sedmé Energie Karlovy Vary.

Melka

Rozhodčí: Kubičík (CZE), Staňo (SVK) - Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 5 500

Ačkoliv oba týmy patří k těm méně produktivním v extralize (HCO 103 vstřelených gólů, Kladno 108), letošní vzájemné souboje dvakrát přinesly sedm branek, tak se nechme překvapit jak se vyspali střelci i brankáři na obou stranách.

A když jsme u brankářů - žádné překvapení v zahajovacích sestavách, v domácí kleci bude stát Branislav Konrád (úspěšnost zásahů 91,75 %, 13 výher a 14 porážek), v hostující Lukáš Cikánek (87,67 %, 0 výher!!! a 7 porážek)

Uvidíme zda zafunguje kouzlo Jaromíra Jágra na návštěvnost, na podzim plecharénu vyprodal. Zhruba 8 minut před úvodním buly je zcela plný jen sektor olomouckého kotle, ale zbytek stadionu je také solidně obsazený a lidé sedí i na nejméně oblíbených místech v rozích, což dává jisté náznaky.

0:22

Švrček z obranné třetiny našel na útočné modré Nahodila, který si sám sjel před Cikánka a zkoušel ho překonat takovou lehkou střelou nahoru, která ale skončila pod rukou kladenského brankáře.

0:50

Domácí pokračují v tlaku, z otočky střílel po ledě Irgl, Cikánek vyráží betonem.

1:32

A střelu si připisuje i třetí útok Mory, bylo to spíš nahození Jaroměřského, které ještě zkoušel neúspěšně tečovat Ostřížek.

2:29

Domácí pokračují v tlaku, po akci Musila s Klimkem raději Cikánek ukryl puk do lapačky a přerušil hru.

3:12

Hovorka autorem první kladenské střely na bránu, krátkou kličkou ji schoval za obránce, Konrád si ale puk dokázal najít a vyrazit.

4:41

Kladno se osmělilo a dvě střídání strávilo v pásmu Mory, střela obrovitého Lakose od modré ale byla spíš nabídkou na teč.

5:36

Klimkem s Musilem jeli na jednoho obránce, který dobře kryl možnou přihrávku, a tak Musil vypálil. Mířil nahoru, jenže až příliš a přestřelil branku.

6:31

David Ostřížek (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Jaroměřský a Jan Knotek. Stav zápasu Olomouc - Kladno 1:0
Po vyhraném buly projel Jaroměřský až před branku, kde puk nabídl do strany Ostřížkovi, který z první trefil odkrytou branku.

8:05

A už to mohlo být o dva, Klimek nabídl puk Nahodilovi do druhé vlny, který byl úplně sám před Cikánkem, ten ale proti jeho střele vytáhl perfektní zákrok vyrážečkou.

9:07

Další zvýšená teplota v kladenském pásmu tentokrát zásluhou třetí lajny Mory, zakončená střelou Olesze od modré.

11:21

Zbyněk Irgl (Olomouc) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Vilém Burian a Tomáš Valenta. Stav zápasu Olomouc - Kladno 2:0
No páni! Irgl dostal puk za obranu a v nájezdu vymetl pavouky snad v obou rozích.

12:02

Cinnnk! Redlich se ocitl sám před Konrádem a rozezněl levou tyčku.

13:48

Velmi snadno se dostávají kohouti do útočné třetiny, nyní to demonstrovali Irgl s Burianem, z čehož těžil střelu Káňa, byla ovšem sražená do ochranné sítě.

14:04

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče
Kladno dostává šanci na korekci první přesilovou hrou.

15:41

Kladnu se přesilovka zatím nedaří, naopak domácí třikrát jeli do přečíslení, pokaždé si ho ale pokazili nepřesnou přihrávkou.

16:08

V okamžiku, kdy už skákal Vyrůbalík na led nebezpečně pálil zblízka a z úhlu Hovorka, Konrád si nebyl jistý kde má puk, nakonec ho ale našel ve své výstroji.

17:08

Vyloučen hráč David Stach (Kladno), 2 min. za Podražení
První přesilovka pro domácí po faulu Stacha, který byl v souboji s Ostřížkem pozdě.

18:31

Třikrát posílal Dujsík od modré puk do ohně, ale pokaždé vylétl ven.

18:56

Další podobný pokus tentokrát od Jaroměřského končí úspěšným zásahem Cikánka.

19:10

Hosté v plném počtu.

19:29

Po chybě Vyrůbalíka mohlo Kladno snížit, Konrád nevěděl, kde má puk, nakonec ho ale i s pomocí spoluhráčů našel dřív než mohl některý z Rytířů dorážet.

20:00

První třetinu dominovala na svém ledě Olomouc, velkých šancí měla na víc než jen dvě branky, které vstřelil Ostřížek a Irgl. Ostatně střely na branku jsou podle statistiků 18:6 a Kladno zatím působí hodně zakřiknutě. Uvidíme, jestli půjde výkon Rytířů ve druhé části nahoru.

20:33

Nahodil trefil puk letící vzduchem tak, že ho z vlastní třetiny poslal do hlediště, a sudí teď řeší, jestli ho vyloučit.

20:33

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Olomouc), 2 min. za Zdržování hry

22:20

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Podražení
Diváci se zlobí, Mora jde do tří, když Ondrušek promáchl puk a vzápětí skočil pod nohy soupeři.

22:26

Vyloučen hráč Petr Vampola (Kladno), 2 min. za Nedovolené bránění
Jen šest sekund uplynulo a Vampola Kladno připravil o výhodu, když fauloval Buriana. Z prvního trestu Nahodila zbývá sedm sekund, pak se bude hrát 4 na 4.

24:34

Sudí přerušili hru, olomoucký brousek Švrček se nemůže zvednout z ledu, vypadá to, že Hajný ho zasáhl kolenem na koleno. Vylučovat se ale nebude.

25:24

Jan Jaroměřský (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v sezóně). Stav zápasu Olomouc - Kladno 3:0
Tohle je večer Jana Jaroměřského, olomoucký obránce si vzal puk, objel branku a o brusli ho poslal do kladenské sítě.

26:56

Burian - Irgl - Burian - Irgl, olomoucká dvojice si rychle vyměňovala puky a nakonec Irgl pálil z úhlu jen do dobře postaveného Cikánka.

27:56

Musil jel ze strany, Cikánek proti němu vyjel až příliš, a tak když se olomoucký útočník rozhodl objet branku, měl velký problém vrátit se včas. Nakonec to ale stihl.

28:40

Valenta našel před brankou Vodného, který jen tečoval puk, Cikánek se vrhl na led a vyrazil.

30:30

Vyloučen hráč Zbyněk Irgl (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl
Irgl vystřelil a jak pokračoval v pohybu, zasáhl hokejkou do tváře Vampolu.

31:36

Vampola místo střely ztratil rovnováhu a svalil se na krovky.

32:02

Jágr ze své pozice dvakrát pálil, při Konrádovi stáli všichni svatí, zejména druhý pokus ho trefil snad do betonu, jinak byla branka odkrytá.

32:32

Domácí jsou v plném počtu.

33:24

Klimek si znovu vytáhl Cikánka z branky, který hodně ochotně vyjíždí, nabídku před prázdnou branku ale nikdo nevyužil. Střelu Jaroměřského od modré už si kladenský brankář pohlídal lapačkou.

35:49

Vyloučen hráč Marek Hovorka (Kladno), 2 min. za Hákování

38:18

Cikánek si málem hodil puk do branky, nakonec ho ale zastavil těsně před čárou.

40:00

Ani ve druhé třetině se Rytíři nezvedli, statistici jim napočítali jen tři střely na branku, naproti tomu domácí ubrali na svém tlaku, jako by se spokojili s pozitivním vývojem zápasu. Jejich vedení navýšil Jaroměřský, když objel branku a s pomocí brusle obránců ho dostal do branky.

42:54

Handl se vydal do nájezdu, natlačil se před branku a zkoušel zasunout puk, sedmnáctiletému útočníkovi záměr jen o kousek nevyšel.

46:09

Další kontr v podání Knotka, který se ale rozjížděl z místa, a tak raději hledal do druhé vlny Olesze, ten byl ale pokrytý.

46:09

V Olomouci je dnes vyprodáno, tedy 5500 diváků.

49:00

Tvrdá rána Austina od modré končí v pohotové lapačce Konráda.

49:25

Cinnnk! Ostřížek nabral rychlost a poslal puk před branku na Olesze, který ho bekendem z první poslal do tyče.

49:25

Plecharénou obíhají mexické vlny, to tu letos mockrát nebylo.

51:15

Vilém Burian (Olomouc) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jan Káňa a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Kladno 4:0
Rychlá akce, na jejímž konci byl Burian a jeho potová střela.

51:15

Střídání brankářů domácích. Z branky odešel Branislav Konrád, nahradil ho Jan Lukáš

51:15

Střídání brankářů, ovšem nikoliv u hostů, jak by se dalo čekat, ale u domácích. Konrád okamžitě zamířil do šatny, takže možná nějaký zdravotní problém.

53:12

Nový muž v olomoucké brance Jan Lukáš si připisuje první těžký zákrok po střele Bláhy z bezprostřední blízkosti.

53:52

Vyloučen hráč Pavel Musil (Olomouc), 2 min. za Hákování

55:40

Lukáš je odhodlaný nulu udržet, nyní kryl vyrážečkou ránu mířící do šibenice.

56:00

56:00

Mexické vlny znovu obíhají zaplněnou plecharénou, domácí diváci mohou být spokojení.