Dobrý večer všem fanouškům hokejové extraligy. Posledním zápasem české nejvyšší soutěže před reprezentační přestávkou bude předehrávka 48. kola mezi Spartou a Vítkovicemi v pražské O2 areně.

Zatímco Sparta, které aktuálně patří 4. příčka v tabulce, pomýšlí na co možná nejlepší výchozí pozici do play off, Vítkovice na 12. místě bojují o každý bod a doufají v záchranu.

Hosté mají v tuto chvíli lepší výsledkovou formu, neboť vyhráli poslední čtyři zápasy. I domácí mají však důvod k optimismu, v minulém zápase se jim totiž podařilo přerušit sérii porážek. Kdo se bude radovat dnes?

Letošní bilance obou soupeřů hovoří jasně ve prospěch Pražanů. Sparta se radovala ve všech třech dosavadních zápasech, svého dnešního soupeře porazila nejprve 5:1, poté 3:1 a nakonec 5:3. Dnešní duel bude posledním vzájemným zápasem obou týmů v základní části.

Dočekal

Rozhodčí: Šindel (CZE), Šír (CZE) - Klouček (CZE), Ganger (CZE)
Počet diváků: 5 684

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše, zápas za chvíli začne.

0:40

Kalinova střela z prostoru mezi kruhy prosvištěla nad lapačkou brankáře Vítkovic, letěla však příliš vysoko a skončila na zadním plexiskle.

2:22

Štencel zachytil puk ve středním pásmu. Chvíli to vypadalo, že se vydá do útoku, nakonec ovšem vsadil na jistotu a vrátil puk zpět do obrany.

3:02

Oba týmy hrají v plném počtu.

3:21

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Tomáš Pavelka. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 1:0
Domácí jdou v úvodu utkání do vedení. Jan Buchtele se dostal s pukem za obránce, samostatný únik vyřešil rychlou a přesnou střelou nad vyrážečku.

4:56

Záhy mohlo být vyrovnáno. Puk se odrazil do prostoru před brankou Sparty, kde stál zcela osamocený Dej, ten však trefil jen Machovského beton.

6:12

V obranném pásmu Sparty zůstala na ledě zlomená hokejka. Machovský nechtěl riskovat, že se mu nepoužitelná část výstroje nějak připlete do cesty, a proto hokejku vzal a položil ji do branky, aby nezavazela.

6:56

Vítkovická střela z levého kruhu domácího brankáře nijak nezaskočila. Machovský skryl puk do výstroje a přerušuje hru.

7:16

Ofsajd Vítkovic, vhazovat se bude ve středním pásmu.

8:45

Hosté se usadili v útočném pásmu a na chvíli se jim podařilo zamknout Spartu. Většina střel však k Machovskému vůbec neprošla, domácí obránci odvádějí dobrou práci při blokování.

10:41

Útočník Pech teď nadělal svou aktivitou pořádný vítr před brankou Vítkovic, po jedné z jeho střel si Svoboda vůbec nebyl jistý, kde má puk. Všechno však pro hosty dobře dopadlo.

11:07

Vyloučen hráč Jesse Dudas (Vítkovice), 2 min. za Hákování

11:40

Řepík si sjel před branku pro přihrávku, puk ale šel příliš daleko od jeho čepele.

12:14

Košťálek ve snaze tvrdě vypálit od modré čáry zlomil hokejku a spěchá na střídačku.

12:26

Pech dostal puk do jízdy, přebruslil obránce a jel sám na branku. Mířil mezi nohy, trefil však pouze beton brankáře Svobody.

13:07

Hosté hrají v plném počtu.

15:05

Řepík drží puk v útočném pásmu, hosté se k němu nemohou dostat.

15:35

Sukeľ dostal puk před prázdnou branku, ve velké příležitosti však minul.

15:54

Hosté se teď dostali pod obrovský tlak, kteří řeší – alespoň prozatím – vyhozením přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

17:20

Domácí tým má výhodu, Machovský vyrazil na střídačku.

17:52

Vyloučen hráč Jan Hruška (Vítkovice), 2 min. za Hákování

18:10

Domácím se teď nepovedl přechod přes útočnou modrou, rozhodčí přerušují hru pro ofsajd.

18:49

Hosté dostali puk ven z pásma až za branku Sparty.

19:00

Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:52

Hosté hrají v plném počtu, Hruška je zpět na ledě.

20:00

První třetina utkání je za námi, pražská O2 arena zatím sleduje především bojovný hokej. O něco aktivnější je Sparta, která si díky gólu hned v úvodu utkání drží jednobrankový náskok. Také Vítkovice čas od času zahrozily, všechny pokusy hostů ovšem zastavil dosud bezchybný Machovský.

20:18

Sparta se hned v úvodu třetiny dostala do velmi zajímavé šance. Sukeľ zavezl puk do pásma a poslal jej před branku Rouskovi, jehož střelu zastavil brankář Svoboda jen s velkými obtížemi.

20:43

Vyloučen hráč Jan Košťálek (Sparta), 2 min. za Hákování

21:47

Hosté drží puk v útočném pásmu, zatím je to však z jejich strany bez větších šancí.

22:02

Až nyní musel Machovský podržel své spoluhráče, hosté několikrát nebezpečně vystřelili z prostoru před brankovištěm.

22:43

Domácí hrají v plném počtu.

23:49

Po krátké pasáži, kdy se do útoku tlačili domácí hokejisté, jsou nyní u puku opět Vítkovičtí.

24:28

Dvořák dostal puk do prostoru před odkrytou částí branky, jeho střelu na poslední chvíli zablokoval vítkovický Lakatoš.

26:09

Hosté zaváhali při rozehrávce z vlastního pásma, k puku se tak dostali hokejisté Sparty, kteří se snaží něco vymyslet před brankářem Svobodou.

26:31

Zakázané uvolnění Vítkovic.

27:03

Tentokrát vyhodili puk na icing domácí hokejisté, hra se tak přesouvá před Machovského branku.

28:08

Schleiss se už už tlačil před branku Sparty do zakončení, jeho snahu však přerušil hvizd píšťalky. Ofsajd.

28:53

Hosté jsou u puku, mají však trochu problém s aktivním napadáním Sparty.

29:45

Hosté teď docela divoce střídali a chvíli to vypadalo, že hrají v šesti, na což upozorňovali fanoušci i domácí střídačka. Rozhodčí ovšem nechali hru plynout dál.

30:25

Roberts Bukarts (Vítkovice) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Jan Hruška a Dominik Lakatoš. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 1:1
Zničehonic je vyrovnáno. Roberts Bukarts dostal puk do útočného pásma, nic nevymýšlel a z poměrně velké dálky prostřelil Machovského tvrdou ranou nad vyrážečku.

31:52

Vstřelená branka trochu oživila hru, domácí se tlačí před branku Vítkovic a snaží se o rychlou odpověď. Svoboda nyní drží své spoluhráče.

32:16

Také Machovský na druhé straně zasahuje. Brankář Sparty skryl puk do výstroje a přerušuje hru.

32:33

Zakázané uvolnění Sparty vrací hru zpět před brankáře Machovského.

33:26

Vyloučen hráč Jan Hruška (Vítkovice), 2 min. za Podražení

33:46

Hosté se celkem rychle po vhazování osvobodili, u puku jsou však opět domácí hokejisté.

35:00

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman a Lukáš Pech. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 2:1
Sparťané využívají přesilovku a jdou zpět do vedení. Domácí pětka dostala hosty pod tlak a po rychlé, pohledné kombinací na jeden dotek zakončil Jan Buchtele do odkryté branky.

36:42

Nyní to jsou opět hosté, kdo se žene za rychlou odpovědí. Obrana Sparty však zůstává organizovaná.

37:14

Sparta vstřelila třetí gól, rozhodčí se však ještě radí s kolegy u videa. Vstřelené brance předcházela tvrdá střela do masky vítkovického brankáře, těžko však říct, zda je právě toto důvodem přezkoumání.

37:14

Miroslav Forman (Sparta) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jan Buchtele. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 3:1
Gól platí, důvodem zkoumání videa bylo možné úmyslné kopnutí puku do branky. K tomu však podle rozhodčích nedošlo, a Sparta se tak raduje ze třetí branky v utkání, kterou vstřelil Miroslav Forman z dorážky po Buchteleho střele.

38:50

Na druhé straně zasahuje Machovský, který skryl střelu do výstroje a přerušuje hru.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:40

Hráči Sparty kontrolují hru a vypadá to, že si odnesou do kabiny dvougólové vedení.

40:00

Druhá třetina zápasu skončila a především její druhá polovina nabídla zajímavou podívanou. Hosté nejprve srovnali skóre, nerozhodný stav ovšem vydržel jen čtyři a půl minuty. Závěr třetiny patřil Spartě, která využitou přesilovkou a následně gólem z brejku odskočila do vedení o dvě trefy.

40:15

Třetí třetina začíná zakázaným uvolněním Sparty, brankář Machovský se tak připravuje do postoje.

40:37

Štencel ve středním pásmu stáhl ze vzduchu letící puk. Nenápadná akce dost možná ušetřila hostům velké trable, protože za obranu si pro přihrávku najížděl jeden z domácích hokejistů.

41:22

Vyloučen hráč Peter Trška (Vítkovice), 2 min. za Hákování

42:03

Miroslav Forman (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jan Košťálek a Lukáš Pech. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 4:1
Domácí opět využívají přesilovku a zvyšují na rozdíl tří gólů. Podruhé v utkání se trefil Miroslav Forman, který si našel před brankou vyražený puk a okamžitě jej zametl za čáru.

44:05

Hosté mohli snížit. Kubalík zůstal před Machovským nepokrytý a jeden ze spoluhráčů mu poslal zpoza branky puk. Vítkovický útočník však ve velké šanci trefil jen domácího brankáře.

45:32

Po přerušení se před brankou Vítkovic spustila menší strkanice. Nejde však o nic přehnaného, rozhodčí tuto situaci ponechají bez vyloučení.

45:59

Blain tvrdě vypálil od modré čáry, Svoboda kryje puk do lapačky.

46:10

Vyloučen hráč Tomáš Pšenička (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl

47:08

Sparta se zatím v pohodě brání, hosté se dosud ani pořádně neusadili v pásmu.

47:33

Buchtele a Forman ujeli v oslabení ve dvou proti jednomu, zakončení prvního z nich brankář Svoboda velmi dobrým zákrokem zastavil. Po přerušení hry se do sebe pustili hráči obou týmů, rozhodčí budou vylučovat.

47:33

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Hrubost

47:33

Vyloučen hráč Jan Štencel (Vítkovice), 2 min. za Hrubost

48:10

Pšenička je zpět na ledě, Sparta toto oslabení zvládla velmi dobře.

50:01

Třetí třetina se přehoupla do druhé poloviny. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by se Vítkovicím mohl povést obrat, Sparta hru kontroluje.

51:20

Svoboda teď musel pořádně natáhnout levý beton, aby vyrazil tvrdou střelu jednoho z Pražanů.

52:29

Lakatoš z levého kruhu těsně minul branku, na tuto střelu by Machovský zřejmě nedosáhl.

53:25

Domácí hokejisté drží pásmo, Vítkovice se jen s obtížemi dostávají k puku.

53:39

Zakázané uvolnění domácího týmu.

54:52

Kudrna zavezl puk do pásma a rychle vystřelil, Svoboda kryje střelu do lapačky.

55:32

Když už se hosté dostanou k puku, často narazí na pevnou obranu Sparty. Domácí dnes svého soupeře do mnoha šancí nepouští.

56:49

Sparta se dál aktivně dere do útoku, snaží se střílet. Tato taktika na vítkovické hokejisty dnes platí.

57:45

Kovářova tvrdá střela z prostoru mezi kruhy zaduněla o zadní plexisklo.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:21

Alexandre Mallet (Vítkovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Jesse Dudas a Mislav Rosandič. Stav zápasu Sparta - Vítkovice 4:2
Tak přece jen naděje pro Vítkovice. Alexandre Mallet svým gólem stahuje o kousek ztrátu hostů.

58:21

Vítkovice si berou oddechový čas.

59:07

Hosté to zkouší v šesti, Svoboda je na střídačce.

59:43

Domácí se pozorně brání a závěr zápasu zvládnou.

60:00

Zápas skončil, z vítězství se raduje pražská Sparta, která tak i počtvrté v sezoně porazila vítkovické hokejisty. Důležitý krok k výhře udělali domácí v závěru druhé třetiny, kdy odskočili soupeři do dvoubrankového vedení. Ve třetí části si pak vedení pohlídali a dovedli zápas k vítězství.