Dobrý večer všem čtenářům a fanouškům české hokejové extraligy. Základní část dnes vrcholí posledním 52. kolem, které s definitivní platností rozlouskne řadu otazníků.

Sparta v tuto chvíli drží čtvrté místo v tabulce, přičemž souhra dnešních výsledků ji může posunout až na druhou příčku, ale také srazit na pátou. Olomouc je sedmá, má jistotu předkola a níž už v tabulce neklesne, to je jisté.

Oba celky se dosud utkaly třikrát. Lepší bilanci ze vzájemných zápasů má Olomouc, která sice nejprve prohrála 0:4, v dalších duelech však dokázala Pražany porazit po výsledcích 2:1 a 4:1.

Kolouch

Rozhodčí: Pražák (CZE), Šindel (CZE) - Brejcha (CZE), Jelínek (CZE)
Počet diváků: 8 412

0:28

Hosté se ihned po buly prodrali do útočného pásma. Machovský si tak připisuje první zákrok dnešního zápasu.

0:56

Vhazování před brankou Olomouce.

1:43

Machovský kryje puk do lapačky a poprvé v utkání přerušuje hru. Vhazovat se bude v útočném pásmu Olomouce.

2:20

Domácí teď na chvíli zavřeli hosty před jejich brankou. Ze strany to zkusil Buchtele, Konrád si však svou tyčku pohlídal.

3:51

Hosté zatím aktivně napadají a snaží se zastavovat rozehrávku Sparty hluboko v útočném pásmu.

4:59

Pech obkroužil branku Olomouce a okamžitě vystřelil, Konrád byl připravený.

5:40

Teď naopak dvakrát za sebou zahrozili hosté. V hale to jen zahučelo, o což se postarali fanoušci Olomouce. Těch je dnes v hledišti poměrně hodně.

6:50

Hokejisté Sparty teď šikovně vyhodili puk z pásma. Kotouč letěl dostatečně daleko, aby domácí stihli vystřídat, ale příliš pomalu na to, aby rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.

7:57

Vyloučen hráč Robert Říčka (Sparta), 2 min. za Vysoká hůl

8:15

Sukeľ dostal puk do středního pásma, hosté se ale rychle stěhují zpět před branku Sparty.

9:11

Tentokrát vyhodil puk Jurčina, a to přes všechny čáry až za branku Olomouce. Hosté musí začít znova.

9:26

Zakázané uvolnění Olomouce. Moravskému týmu se první přesilovka zatím příliš nedaří.

9:57

Říčka je zpět na ledě, Sparta hraje v plném počtu.

11:05

Káňa se natahoval po puku v útočném pásmu, příhrávka na něj však byla příliš dlouhá. U puku jsou tak nyní opět domácí.

12:27

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence Lukáš Klimek. Stav zápasu Sparta - Olomouc 0:1
Hosté jdou do vedení. Olomouc přečkala velkou šanci Sparty, hned poté se puku ujal Lukáš Klimek, který poslal do úniku Lukáše Nahodila. Útočník Olomouce se natlačil tělem před obránce, potáhl si Machovského a mezi jeho betony zasunul puk za čáru.

12:51

Zakázané uvolnění Olomouce.

13:34

Kolouch dostal puk mezi kruhy a okamžitě vystřelil. Machovský kryje do náruče a přerušuje hru.

14:21

Domácí brankář musel opět zasahovat. Olomouc vybojovala vhazování v útočném pásmu.

14:50

Konrádova lapačka v akci. Po čase se k zakončení dostali také domácí hokejisté, na brankáře Olomouce si ale nepřišli.

15:25

Buchtele si sjížděl před branku pro přihrávku, letící puk však trefil jeden z obránců hostů a usměrnil ho přímo do brankoviště. Konrád musel velmi rychle zareagovat. Situaci však zvládl a skryl puk pod lapačku.

16:28

Sparťané celkem bez problémů odrazili útočný výpad Olomouce, neudrželi však puk na svých hokejkách. Opět tedy hrají hosté.

17:22

Domácím se teď nedařilo projít přes střední pásmo, situaci proto vzal do svých rukou Piskáček. Obránce Sparty vypálil od vlastní modré a donutil brankáře Konráda zasáhnout.

17:35

18:45

Sparta je v tlaku. Nejprve nevyužila přečíslení dva na jednoho, od té doby však Pechova formace masíruje Olomouc v jejím pásmu.

19:00

Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

19:26

Vyloučen hráč Lukáš Klimek (Olomouc), 2 min. za Podražení

19:50

Domácí jsou nastěhovaní před brankou Olomouce, gólu se však zatím nedočkali.

20:00

První třetina utkání je za námi. Hosté zatím hrají odvážně a tlačí se do šancí. Tato taktika jim také přinesla první gól, díky kterému drží po dvaceti minutách těsné vedení. I Sparta je nebezpečná a několikrát obraně Olomouce zle zatopila. Na rozdíl od Moravanů však na první gól zatím nedosáhla.

20:18

Tomášek zavezl hned po buly puk do útočného pásma. Sparta pokračuje v přesilovce.

20:55

Vyloučen hráč David Tomášek (Sparta), 2 min. za Hákování

21:26

Klimek je zpět na ledě, začíná zkrácená přesilovka Olomouce.

22:19

Domácí hokejisté vyhazují puk přes všechny čáry.

22:31

Dvořáček se prodral v oslabení až do zakončení, jeho střelu za strany Konrád vyrazil do rohu.

22:55

Sparta hraje v plném počtu.

23:38

Zakázané uvolnění Sparty vrací hru zpět před Machovského.

24:15

Vojtěch Tomeček (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Martin Vyrůbalík a František Skladaný. Stav zápasu Sparta - Olomouc 0:2
Jeden z domácích hokejistů nechal při rozehrávce puk za sebou, díky čemuž zůstali hosté v útočném pásmu. A během chvilky toho využili. Vyrůbalíkovu střelu od modré čáry tečoval mimo dosah Machovského Vojtěch Tomeček.

25:02

Sparta se tlačí za snížením, brankář Konrád se má teď co ohánět.

25:49

Vhazování v útočném pásmu Olomouce.

26:07

Hosté se ocitli v šanci po další nepříliš vydaření rozehrávce Sparty před vlastní brankou. Ostřížek však z prostoru mezi kruhy netrefil branku.

26:29

Domácí hokejisté zatlačili soupeře před jeho brankou. Gólman Konrád toho zřejmě přes hráče před sebou příliš neviděl, po střele od jednoho z domácích puk proskákal jen pár centimetrů od levé tyčky olomoucké branky.

27:06

Dvořák dostal puk na modrou čáru a bez přílišných rozpaků jej poslal na branku. Konrád se stihl přesunout a kryje kotouč do náruče.

27:24

Domácí teď nepřešli útočnou modrou v souladu s pravidly, rozhodčí proto zastavuje hru. Ofsajd.

27:34

Zakázané uvolnění Olomouce. Hra je v posledních minutách docela rozkouskovaná.

27:58

28:30

Hostům se podařilo během prvních zhruba třiceti vteřin oslabení dvakrát vyhodit puk.

29:08

Hosty teď podržel brankář Konrád, který si poradil se skákajícím pukem před svou brankou a ukryl ho do výstroje.

29:24

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Milan Jurčina. Stav zápasu Sparta - Olomouc 1:2
Domácí snižují v přesilové hře na 1:2 ze svého pohledu. Jan Buchtele se odpoutal od olomouckého obránce, sjel si pro přihrávku od Pecha a zakončil zblízka do horního roku branky přes Konrádovu lapačku.

30:48

Rousek se hned po vhazování před vlastní brankou prodral až do zakončení na útočné straně a jen těsně minul branku. Obránci Olomouce teď nestačili, Sparta byla velmi blízko vyrovnání.

31:13

Také Machovský na druhé straně vytáhl velmi dobrý zákrok, domácí gólman zasáhl pro změnu betonem.

31:37

Ofsajd Sparty, vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:10

Smejkalova tvrdá střela z vrcholu pravého kruhu zaduněla na plexiskle za olomouckou brankou.

33:21

Rousek opět skvěle zrychlil ve středním pásmu, díky čemuž se prodral do přečíslení. Přes vracejícího se obránce Olomouce ovšem neprostrčil puk na spoluhráče.

35:21

Puk vypadl z hrací plochy.

36:11

Buchtele se blýskl velmi dobrou individuální akcí. Z rohu se proháčkoval až před branku Olomouce, načež poslal puk do horní tyče.

37:18

David Tomášek (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Petr Kalina a Matúš Sukeľ. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:2
Je vyrovnáno! David Tomášek dostal puk k mantinelu, a přestože střílel z celkem těžkého úhlu, trefil se přesně nad levé rameno brankáře Konráda. O2 arena bouří.

38:01

Další střelu domácího týmu kryje Konrád do lapačky a přerušuje hru.

38:40

Sparťané jsou v ráži a není se čemu divit. Podařilo se jim stáhnout dvoubrankovou ztrátu a nyní se aktivně tlačí za dalším gólem. Obrana Olomouce je často pod tlakem.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:44

Machovský kryje puk do lapačky. Po odpískání se strhla první vážnější potyčka mezi hokejisty, rozhodčí okamžitě zasahují.

40:00

Čtyřicet minut utkání je minulostí. O2 arena sleduje drama, oba týmy to mají v tuto chvíli k vítězství stejně daleko. Hosté nejprve navýšili druhým gólem své vedení, Sparta se však poté dokázala vrátit do zápasu – nejprve v polovině třetiny snížila, chvíli před přestávkou pak také vyrovnala.

40:31

Hráči obou týmů se přetlačují o puk u mantinelu poblíž olomoucké branky.

41:10

Skladaný zavezl puk do útočného pásma a pokusil se také zakončit. Jeho střela však minula branku Sparty.

42:01

Sparta ztatila hned ve středním pásmu puk, hrají tedy Olomoučtí.

42:36

Vyloučen hráč Martin Vyrůbalík (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

43:10

Domácí hokejisté jsou v útočném pásmu a vyměňují si puk.

43:53

Olomouc teď dvakrát rychle po sobě vyhodila puk ven z vlastního pásma.

44:36

Olomouc hraje v plném počtu. Ve stejnou dobu dostal Káňa trochu prostoru s pukem, díky čemuž rychle nabruslil do pásma a tvrdou ranou vyprášil Machovského vyrážečku.

45:30

Domácí teď trochu zmatkovali při rozehrávce, Olomouc se tak celkem jednoduše dostala v útočném pásmu k puku.

46:30

Útočící hráč Olomouce v brankovišti Sparty. Tak posoudil rozhodčí zatím poslední situaci na ledové ploše. Vhazovat se proto bude ve středním pásmu.

46:47

Konrád spolehlivě zasáhl proti letícímu puku a hned ho také vytřepal z výstroje, aby rozhodčí nepřerušoval.

47:16

Vyloučen hráč Lukáš Rousek (Sparta), 2 min. za Podražení

47:40

Hosté zavezli puk do útočného pásma, ten však okamžitě vypadl z hrací plochy na domácí střídačku. Rozhodčí nařizuje buly ve středním pásmu.

48:16

Hosté dostali sérií rychlých přihrávek domácí obranu pod tlak, v klíčové chvíli pro zakončení však jednomu z útočníků přeskočil puk přes čepel. O chvíli později se domácí osvobodili.

49:16

Domácí hrají v plném počtu.

49:24

Vyloučen hráč Pavel Musil (Olomouc), 2 min. za Podražení

49:56

Konrádovi vypadl puk z výstroje po tvrdé střele jednoho z domácích, okamžitě ho ale zastoupili obránci, kteří odpálili puk až za branku Sparty.

50:49

Olomouci se daří vyhazovat puk z obranného pásma, pro Spartu je proto těžké dostat se do souvislého tlaku.

51:24

Až v závěru početní výhody Sparta pořádného svého soupeře sevřela. Hosté se nicméně ubránili. Hra tedy pokračuje za nerozhodného stavu dál.

51:50

Vyloučen hráč David Tomášek (Sparta), 2 min. za Zdržování hry

52:09

Machovský kryje puk do lapačky a přerušuje. Další vhazování před brankou Sparty.

52:25

Pech a Buchtele ujeli v oslabení do přečíslení, které však nevyužili. Záhy na druhé straně skvěle zasahuje Machovský levým betonem.

53:50

Ani olomoucká početní výhoda nevedla ke změně skóre. Sparta hraje v plném počtu.

54:15

54:23

Vyloučen hráč František Skladaný (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

54:54

Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.

55:40

Hokejisté Olomouce se zodpovědně brání a znova vyhazují puk ven z pásma.

56:16

Ondrušek se v oslabení dostal do dobré šance, Machovský však jeho tvrdou ránu vyrazil ramenem.

56:23

Hosté hrají v plném počtu.

56:36

Vyloučen hráč Robert Říčka (Sparta), 2 min. za Hákování

57:15

Dvořák vyvezl puk do středního pásma a poslal ho až za branku Olomouce.

57:30

Kolouchovu ránu z prostoru mezi kruhy kryje Machovský do výstroje. Hra je přerušena.

58:00

Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:36

59:10

Domácí jsou u puku, Dvořák rozjíždí jednu z posledních akcí v této třetině.

59:51

Zakázané uvolnění Sparty.

60:00

Ve třetí třetině branka nepadla, skóre tak zůstává po šedesáti minutách nerozhodné. Zápas proto půjde do prodloužení.

Začalo prodloužení.

60:37

Domácí hned po vhazování začali aktivně napadat, Olomouc má tak problém vybruslit s pukem ven ze třetiny.

61:21

S pokusem Buchteleho si Konrád celkem bez problémů poradil.

61:52

Do nebezpečné palebné pozice se dostal Tomášek, Konrád drží Olomoucké nad vodou.

62:32

Polovina prodloužení je pryč, zatím je Sparta jednoznačně aktivnější a nebezpečnější.

63:23

Domácí hokejisté dál bruslí s pukem v útočném pásmu a předávají si ho.

63:34

Až nyní Konrád přerušuje hru. Hlavně hosté jsou asi rádi, že mohou vystřídat.

64:00

Probíhá poslední minuta prodloužení.

64:08

Ondrušek tvrdě vypálil od morde čáry, Machovský skvěle zasáhl lapačkou.

64:27

Další dobrý zákrok domácího brankáře, tentokrát ucpal Machovský mezeru mezi betony. Vhazování v útočném pásmu Olomouce.

Skončilo prodloužení.

65:00

Ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo o vítězi dnešního utkání. Po úpravě ledu bude proto duel pokračovat samostatnými nájezdy.

Začaly samostatné nájezdy.

1:0

Lukáš Rousek (Sparta) nájezd proměnil (14. gól v sezóně) .

1:0

Tomáš Valenta (Olomouc) nájezd neproměnil.

1:0

Jan Buchtele (Sparta) nájezd neproměnil.

1:0

Lukáš Nahodil (Olomouc) nájezd neproměnil.

2:0

Marek Kvapil (Sparta) nájezd proměnil (1. gól v sezóně) .

2:0

Petr Kolouch (Olomouc) nájezd neproměnil.

2:0

Matúš Sukeľ (Sparta) nájezd neproměnil.

2:0

Rostislav Olesz (Olomouc) nájezd neproměnil.

60:00

V dramatickém zápase nakonec vítězí Sparta, která porazila Olomouc po nájezdech.