Hezký podvečer z Olomouce, kde od 18 hodin vypukne dohrávka 7. kola Tipsport extraligy mezi místními kohouty a hostující Spartou Praha.

V sestavě Sparty je velká novinka, poprvé za ni bude bojovat Vladimír Sobotka, muž, která má šest stovek startů ve slovutné NHL.

Do sestavy Olomouce se vrací uzdravení útočník Petr Kolouch a obránce Tomáš Valenta.

Základní pětky už se seřadily kolem středového kruhu, můžeme začít.

Zikmund

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Úlehla (CZE) - Frodl (CZE), Komárek (CZE)

1:29

Sparta začala zostra, na minutu a půl zavřela domácí před branku a motala jim hlavy, kohouti se nakonec osvobodili jen za cenu vyhození.

2:17

Jakub Valský (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Rostislav Olesz. Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:0
Udeřilo ale na druhé straně. Olesz dostal fůru času a prostoru v útočném pásmu, takže se rozhlédl a předložil puk před odkrytou branku Valskému, který neomylně zamířil pod víko.

2:44

David Vitouch (Sparta) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Miroslav Forman. Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:1
Vitouch okamžitě vyrovnává, oba góly dělilo 27 sekund.

3:34

Domácí se v tísni dostali do pěkné šance, to když Burian posunul puk k Nahodilovi, který dvakrát po ledě zkoušel prostřelit Jakuba Neužila.

4:44

Sparta znovu sevřela kohouty v pásmu, svým pohybem je zatím úplně jinde než domácí. Vytěžila z toho ale jen dvě zblokované střely, jednu z nich z hole Sobotky.

6:12

Vitouch jel ve dvou na jednoho s Říčkou, finální přihrávku ale obrana Olomouce zblokovala.

6:38

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Podražení

6:48

Řepík hned po buly pálil příklepem a rozvlnil síť z vnější strany.

7:23

Němeček nahodil puk od modré do ohně, Konrád si ho pohlídal.

7:35

A další slibná pozice pro Spartu, tentokrát pálil z mezikruží Rousek.

8:50

Domácí jsou v plném počtu.

11:12

Vyloučen hráč Martin Jandus (Sparta), 2 min. za Sekání
Šanci na početní výhodu dostávají i domácí po sekání Janduse na Valského.

12:50

Olesz v dobré pozici střílel po ledě, což pro Neužila v rozkleku nebyl problém zlikvidovat.

13:30

Hosté jsou v plném počtu.

14:19

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2+10 min. za Hákování
Švrček je dalším vyloučeným, když si v souboji s rozjetým Říčkou pomohl hokejkou. Protože si neodpustil komentář, dostal olomoucký brousek ještě osobní trest. Dvě minuty tedy za něj kroutí Tomeček.

16:00

Košťálek nahodil od modré, Konrád jeho pokus schoval v lapačce.

16:21

Němeček z levé strany minul levou šibenici a vyhnal hosty z pásma v okamžiku, kdy na led skočil Tomeček.

17:22

Trochu pěstí po závaru před Konrádem, ale nic vážného. Sudí se přesto radí s tresty.

17:22

Vyloučen hráč Silvester Kusko (Olomouc), 2 min. za Hákování

17:22

Vyloučen hráč Matúš Sukeľ (Sparta), 2 min. za Hrubost

17:22

Vyloučen hráč Silvester Kusko (Olomouc), 2 min. za Hrubost
Druhý trest za Kuska odpyká Mácha, hosté hrají přesilovku 5 na 4.

18:36

Na konci kombinace Sparty byl střílející Buchtele, mířil však hodně nepřesně.

19:30

Domácí jsou v plném počtu a osvobozují se.

19:59

Kucsera ještě donutil k zákroku lapačkou sparťanského gólmana Jakuba Neužila.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut a skóre je vyrovnané 1:1, což je pro domácí hodně lichotivé. Většinu času totiž měla navrch Sparta, která těží z lepšího pohybu.

20:00

Sparta v Olomouci končí sérii venkovních zápasů, ve čtyřech duelech pokaždé bodovala, přičemž jen jednou prohrála v prodloužení. Pražané jsou po znovurozjetí ligy velmi úspěšní, získali 12 z 15 možných bodů a to hráli doma jen jednou.

20:00

Olomouc je na tom úplně opačně, nachází se v útlumu. A když říkám útlum, myslím tím opravdovou bídu, z celkem 9 zápasů jich 7 prohráli, navíc šest porážek mají v řadě. Jediné světlo v černočerném tunelu jim blýsklo naposledy s Plzní, kterýžto duel dovedli do prodloužení a získali jeden bod.

20:29

Vyloučen hráč Jan Káňa (Olomouc), 2 min. za Podražení

21:19

Buchtele promáchl před prázdnou bránou po odraženém puku.

21:54

Tomáškovu střelu Konrád vyrazil před sebe a domácí obrana ho odpálila ze třetiny

22:31

24:00

Škůrek pálil od modré, Neužil zasahuje.

26:04

Košťálek se dostal do nájezdu, puk mu ale skákal po hokejce a Konrád si s jeho mícháním poradil.

27:01

Káňa v tísni projel až do pásma a předložil puk Kolouchovi, který donutil Neužila k zákroku vyrážečkou.

28:55

Valský nabral rychlost, objel obránce a střílel na bližší tyč, tam ale nebylo místo.

30:45

Vyloučen hráč Martin Jandus (Sparta), 2 min. za Držení protihráče

31:50

Sparta zvládá oslabení v klidu, nepouští Moru do pásma.

32:36

Tak až v poslední půlminutě se to kohoutům podařilo, Škůrkovo nahození tečoval Nahodil, ale příliš vysoko.

33:53

Mora je ve druhé třetině mnohem odvážnější, tvrdou dělovku Švrčka vytáhl Neužil špičkou betonu.

36:18

Hosté šli ve třech na dva, finální přihrávku ale zblokoval Švrček do ochranné sítě.

37:24

Vyloučen hráč Lukáš Kucsera (Olomouc), 2 min. za Sekání

37:47

Řepíkova tvrdá dělovka končí v rukavici Konráda.

38:57

Po velkém závaru Sparty kohouti vyhazují a střídají.

39:33

Lukáš Kucsera (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Silvester Kusko a Jan Švrček. Stav zápasu Olomouc - Sparta 2:1
Domácí Kucsera skočil z trestné lavice na led a výsledkem byla akce dvou na jednoho, kterou proměnil do odkryté branky.

40:00

Druhou třetinu odehráli úplně jiní kohouti. Postupně se Spartě vyrovnali v pohybu a také v šancích. Od nějaké 30. minuty byli aktivnější, a i když v oslabení čelili silnému tlaku, jejich vedoucí gól v závěru třetiny není až takové překvapení.

40:00

Zatímco po první třetině byl poměr střel na branku 5:12 ve prospěch Sparty, ve druhé části to podle statistiků vychází na 13:6 pro domácí. Celkem tedy rovných 18:18.

40:00

Jakub Neužil v brance Sparty je na Hané známé jméno. Ne v Olomouci, ale v nedalekém Prostějově, kde působil 4 roky a ještě kus. Zezačátku naplňoval pověst talentovaného mladíka, ale postupně jeho výkony stagnovaly.

40:00

Proto ho v průběhu pátého roku Jestřábi poslali pryč, přesněji do Kadaně. Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné a letošní sezonu působí Neužil ve Spartě, která ho vychovala. A vede si velmi dobře, ve čtyřech zápasech měl průměr 1,55 a úspěšnost 92,7 %.

40:38

Tomeček se v akci 1 na 1 uvolnil do středu, mířil ale mimo.

41:17

Lukáš Nahodil (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Dujsík. Stav zápasu Olomouc - Sparta 3:1
Sparta zapomněla na modré Nahodila, který jel sám na Neužila a střelou nad skóroval.

43:03

Sparta přeházela útočné lajny, Sobotka se posunul místo Rouska do první, změn je ale více.

45:34

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Hrubost

45:34

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Hrubost

46:47

Nejprve Němeček pálil z úhlu, pak Jandus přímo do Konrádovy lapačky.

47:55

Týmy jsou v plném počtu.

50:29

Košťálek dorážel zblízka, avšak jen do připraveného Konrádova betonu.

51:00

Ondrušek zblokoval puk botou a s bolestí ve tváři kulhá na střídačku.

52:30

Mikušova střela vyhlavičkovaná Konrádem.

53:17

Neužil dnes nemá dobrý den. Tentokrát vyjel z branky a byl rád, že mu do ní nepřistál čtvrtý gól.

53:44

Kudrna pálil z levého kruhu a po jeho střele Konrád nevěděl jistě jestli mu puk nevyjel do branky. Skóre však zůstává stále stejné.

55:00

Domácí už se soustředí jen na bránění náskoku. Pět minut před koncem to může být ještě hodně předčasné.

55:43

Zblokovaná střela Poizla skončila v ochranné síti, vhazovat se bude před Konrádem.