Oproti původnímu zápisu se do budějovické branky postaví Jan Strmeň.

Hostům chybí z různých důvodů řada hráčů. Například Anděl, Blümel, Mandát, Vondrka či potrestaný Kostitsyn.

Ani Jihočeši nejsou zdaleka kompletní. Největší ztrátou je absence kapitána Pýchy. Mimo hru jsou i Pavel Novák, Christov či Venkrbec.

Pardubice jdou do utkání jako favorit. V tabulce jsou na sedmé příčce, naposledy prohrály po dvou výhrách. Motor je s výraznou ztrátou poslední, na 12. příčku ztrácí 13 bodů. Jihočeši naposledy ztratili v poslední minutě výhru v Plzni.

Štetka

Rozhodčí: Horák (CZE), Pražák (CZE) - Pešek (CZE), Malý (CZE)

Oba celky jsou na ledě, jdeme na utkání.

1:06

Nakládal jako první vypálil, ale ranou jen zlomil hokejku spoluhráče Poulíčka.

2:38

Aktivnější jsou v prvních desítkách vteřin hosté, do zakončení se ale nedostávají.

3:16

Až teď zaváhal za brankou Vydarený a nabídl šanci Zohornovi, který z mezikruží těsně minul.

3:40

Na dlouhý pas si najel Přikryl, ale sudí mu píská těsný ofsajd.

4:27

Třetí pardubická lajna se dlouho držela v útočném pásmu, ale znovu jí scházela střelba.

6:06

Motor se zatím dopředu skoro nedostává a Barulin dle mého stále čeká na první zákrok.

6:53

Lytvynov teď nápaditě hledal hokejku Doležala před brankou, ale domácí forvard na puk nedosáhl.

6:54

Vyloučen hráč David Gilbert (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

8:00

Motor zatím dobře brání úvodní oslabení, Pardubice se nemohou dostat do pozic v útočné třetině.

8:14

Další akci Východočechů navíc zastavil ofsajd, domácí obrana může zůstat v klidu.

9:05

Až v závěru početní výhody pálil zleva Paulovič, ale Strmeň se stihl přemístit.

10:16

Hra zatím nemá vysoké tempo. Hodně se přerušuje, odpovídá tomu bezbrankový stav a pouze pět střeleckých pokusů na branku. Všechny zatím pardubické.

12:05

Juraj Mikuš (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Radoslav Tybor. Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 0:1
Pardubice jdou do vedení. Juraj Mikuš si jako poslední hráč na modré čáře dovolil drzou kličku, kdy se elegantně zbavil Aldersona. Pak zkusil vypálit a lehká střela Strmeňovi propadla do sítě.

13:05

V další nadějné pozici byl Bučko, tentokrát však domácí brankář vykopl ránu pravým betonem.

13:34

Vydarené vyhodil kotouč do boxu časoměřičů, ten se však před tím dotkl plexiskla.

14:16

Dynamo je usazené v pásmu Motoru a vypadá to, jako kdyby hrálo přesilovku. Není tomu tak, stav na ledě je rovnoměrný.

15:03

Na začátku 16. minuty utkání vyslal Motor první střelu na branku soupeře a hned to byla velká šance! Doležal obral o puk Pauloviče, nájezd z úhlu na Barulina ale neproměnil.

16:23

Teď se domácí znovu dostali do útoku a kroužili kolem branky. Znovu však už bez zakončení.

17:12

Doležal ztratil kotouč na červené čáře a hosté jeli dva na jednoho. Camara oslovil Kousala, který ale na Strmeně nevyzrál.

18:33

Jonák s Holcem se drali za pukem na hraně brankoviště a nebyli daleko od úspěchu. Barulin ztratil hokejku, ale situaci zvládl.

20:00

Pardubice vedou po první třetině 1:0. Utkání má zatím bídnou úroveň. Hosté jsou rozvážní, ale i tak mají výraznou převahu a vedou po gólu Mikuše. Motor vyslal celkově pouhé tři střely, tu první až v 16. minutě.

20:22

Zatímco v první části Motor čekal na střelu na branku 16 vteřin, teď se dočkal už po 22 vteřinách. Autorem nahození Matěj Toman.

21:20

Vyloučen hráč Jakub Nakládal (Pardubice), 2 min. za Podražení

22:19

Minuta přesilovky pryč, výsledkem dvě střely Přikryla mimo.

23:33

S absencí kapitána a nejproduktivnějšího hráče Pýchy ztratili Jihočeši hodně kvality v přesilovce. Tohle byla na úvod bída.

25:15

Domácí se chvíli snažili dostat do šance, ale brzdí je strašně chyb. Po jedné z nich Dynamo vyrazilo kupředu, Camara ale nepracoval těžký puk, a proto nezakončil přesně.

27:20

Vlažné tempo utkání se příliš nemění. Pardubičtí nemají příliš touhu se cpát do zakončení, domácí se většinou brzdí sami. Výsledkem je jediná branka a minimum šancí.

27:36

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Hákování

28:39

Motor se držel v pásmu soupeře, Slováček s Doležalem pálili od modré, ale vše chodilo mimo branku.

30:20

Druhá minuta početní výhody byla výrazně slabší, Pardubice jsou kompletní.

30:52

Domácí se přeci jen ve druhé části dostávají častěji před brankáře soupeře než Východočeši. Že by to však byla šance za šancí, to ne.

32:11

Slováček už se dostával do nadějného přečíslení s Doležalem, ale zastavil je hvizd sudího a verdikt o přihrávce rukou. Správný.

33:40

Do zajímavé pozice se dostával Martin Novák, ale střelu mu obránci zblokovali.

35:06

Vyloučen hráč René Vydarený (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
Dlouhý zámek Pardubice vyústil faulem domácího kapitána.

36:05

Camara se dostal ke střele z mezikruží, Strmeňovi puk vypadl, ale pomohli mu obránci.

37:04

Na konci přesilovky ujel do brejku Ville, ale prováhal vhodný moment na přihrávku i na střelu.

37:50

Vyloučen hráč Jan Zdráhal (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl

38:38

Ze své pozice vypálil Alderson, ale nebylo to dostatečně důrazné zakončení.

40:00

Branku jsme ve druhé třetině neviděli. Motor se trochu zvedl, vyrovnal hru a byl i o něco aktivnější. Celkově ale úroveň utkání brzdí nepřesnosti a slabé tempo. Pardubice si spíš hlídají těsné vedení.

40:00

Týmy jsou zpátky na ledě, jdeme na závěrečnou periodu.

40:49

Pokus Tybora byl zblokovaný do ochranné sítě, vhazovat se bude před Strmeněm.

42:27

Pardubice se nastěhovaly do útočeného pásma, teď se však budou muset vrátit ke svému brankáři po zakázaném uvolnění.

43:54

Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Po "šermovačce" před Strmeněm jedou dopředu domácí.

45:06

V mezikruží se zjevil nekrytý Ďaloga, ale ránu mu nakonec srazil jeden z obránců.

45:16

Vyloučen hráč Šimon Kubíček (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost

45:16

Vyloučen hráč Marek Ďaloga (Pardubice), 2 min. za Sekání
Po vzájemném vyloučení se hraje čtyři na čtyři.

46:16

Po Novákově sražené střele jsme viděli první drobnou strkanici před Barulinem. Nebylo to však nic vážného.

47:29

Štencel se uvolnil a připravil pozici pro Aldersona, který přestřelil.

48:17

Toman udržel kotouč pro Kubíčka, jehož nahození ale nedokázal nikdo tečovat.

48:48

Doležal si nahodil puk za branku, sám si ho dojel a vystřelil, ale našel jen připraveného Barulina.

49:36

Na modré převzal puk Camara a vydal se na Strmeně. Vyzkoušel ho střelou na lapačku, neuspěl.

51:18

Zohorna trefil vyhozením kostku nad lede. Snad ji nepoškodil. Každopádně se hra vrací do obranného pásma hostů.

52:31

Nebezpečný Camara vystřelil přes obránce, těsně minul domácí klec.

54:00

Motor se snaží tlačit, ale výkonu domácích chybí přesnost a důraz v útočné třetině.

55:07

Slováčkův divoký výlet mohl skončit průšvihem pro domácí, ale Camara nedokázal zpracovat puk.

56:38

Domácím ubíhá čas a hosté se zkušeně brání.

57:23

Barulin přikryl kotouč, vhazovat se bude po jeho levici. Motor asi chystá hru bez brankáře, zatím k ní ještě nesahá.

57:47

Východočeši ale zkušeně drží kotouč, teď ho zašlápli v útočné třetině.

58:21

Nepřesná rozehrávka Vydareného vrací hru do budějovického pásma.

58:21

Time out Motoru.

58:35

Strmeň je na střídačce, Motor hraje v šesti.

59:02

Barulin zkusil napodobit Novotného a střílel přes celé do prázdné branky. Minul zhruba o metr.

59:19

Aldersonovi sebral jeden z bránících hráčů puk z hokejky, navíc se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:34

Icing Pardubic, domácí šance ještě žijí.

60:00

Je konec. Pardubicím stačila na vítězství jediná branka, kterou vstřelil v první třetině Mikuš. Utkání bylo slabé, tempo nízké, šancí málo.

3. března 2024 16:30Pardubice-Č. Budějovice 7:2
23. ledna 2024 17:30Č. Budějovice-Pardubice 3:4
8. prosince 2023 18:00Pardubice-Č. Budějovice 4:3P
22. října 2023 17:00Č. Budějovice-Pardubice 4:3P
15. února 2023 17:30Č. Budějovice-Pardubice 3:7
30. prosince 2022 18:00Pardubice-Č. Budějovice 4:1
17. listopadu 2022 17:00Č. Budějovice-Pardubice 2:4
2. října 2022 17:00Pardubice-Č. Budějovice 6:1