Vítám vás u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. V ní se dnes proti sobě postaví hokejisté Dynama Pardubice a Sparty.

V sestavě domácích se dnes poprvé objeví nová posila Anthony Camara, sedmadvacetiletý Kanaďan zaujme místo na křídle druhé formace. Další novic Marek Ďaloga bude znovu hrát v obraně s Jakubem Nakládalem.

Na svůj první start za Spartu si naopak ještě počká nejčerstvější přírůstek v kabině Pražanů Vladimír Sobotka, ten v sestavě dnešního soupeře Pardubic nefiguruje.

Dvořáček

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Šír (CZE) - Axman (CZE), Bryška (CZE)

0:12

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Zdráhal a Vladimír Svačina. Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:0
V boxu činovníků ještě nestihli ohlásit ani všechny rozhodčí a domácí už jdou do vedení! Po úspěšné buly Dynamo zavezlo puk do útočné třetiny, od modré jej na branku nahodil Jan Zdráhal a tečí jej za Neužila usměrnil Patrik Poulíček.

1:04

Hodně rychle ale mohlo být vyrovnáno! Pavel Kantor vyrazil betonem puk přímo před Andreje Kudrnu, ten ale poloodkrytou branku z velkého úhlu netrefil.

2:41

Zakázané uvolnění Sparty Praha.

2:55

Po Nakládalově nahození se v dobré pozici objevil Radoslav Tybor, ale trefil pouze Machovského beton.

3:19

Domácí jsou zatím hodně aktivní, jejich další útok ale zastavil ofsajd.

3:50

Sparta dobře vystihla pardubickou kombinaci ve středním pásmu a dopředu díky tomu mohl Michal Řepík, přes obránce Dynama však zakončit nedokázal.

4:35

Robert Říčka (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence David Němeček. Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:1
Stejně nenápadně, jako se před chvílí prosadily Pardubice, teď vyrovnává i Sparta. Robert Říčka z pravého křídla švihem poslal puk přímo pod víko za překvapeného Pavla Kantora.

5:35

Svačina dobře tečoval střelu Marka Ďalogy, ale puk letěl jen těsně mimo.

6:27

Puk opustil hřiště a následuje komerční pauza, ovšem bez úpravy ledu.

6:42

Do další akce se hnal Řepík, ale i jeho zastavil ofsajd.

7:42

David Tomášek (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Robert Říčka a Martin Jandus. Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:2
Tlak domácích z úvodu zápasu ustal a Sparta otáčí skóre! Po odražení kotouče od zadního mantinelu si puk u pravé tyče pardubické branky zpracoval bývalý útočník Dynama David Tomášek a překonal Kantora.

8:55

Po delším čase si na puk sáhl také Jakub Neužil, lapačkou ovšem pouze přikryl nepovedenou přihrávku domácích.

12:29

Sparta v aktuálních minutách opravdu hodně zaměstnává domácí. Pavel Kantor na poslední chvíli viděl další tečovanou střelu od modré.

13:11

Dynamo pouze vyhazuje puky do středního pásma a brání se nájezdům Sparty.

14:11

Nahodit puk od modré zkoušel domácí Vála, ale ten byl tečován úplně mimo branku.

15:48

Bomba Tomáše Dvořáka byla sražena do ochranné sítě za Kantorem.

16:19

Podél levého mantinelu se do útočného pásma procpal Matej Paulovič, jenž posunul puk na Lukáše Anděla, jeho další přihrávka před branku však už spoluhráče nenašla.

17:02

Na levém křídle dobře mířil Jan Mandát, ale Neužil jeho pokus vyrazil betonem.

18:06

Do dalšího zakončení domácích se dostal Matej Paulovič, jeho pokus byl ale tečován do ochranné sítě.

19:06

Vyloučen hráč David Němeček (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Dynamo si dnes jako první zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje David Němeček.

20:00

V první polovině přesilovky však Dynamo nepředvedlo nic. Končí tak první třetina, po které domácí prohrávají 1:2. Po dvanácti vteřinách jim sice vedení zařídil Patrik Poulíček, ale skóre následně otočili Robert Říčka a David Tomášek.

20:26

Vyloučen hráč Matej Paulovič (Pardubice), 2 min. za Podražení
Přesilovku Dynamo nedokončí, dvě minuty za podrážení totiž dostává Matej Paulovič.

20:56

Po pravém křídle se prohnal rozjetý Marek Ďalogy, který v minulosti hrál také za Spartu, ale do zakončení se nedostal.

21:48

Sparta už hraje přesilovku, Dynamo vyhazuje kotouč.

22:25

Pražané se teď vteřinu před vypršením trestu Pauloviče provinili zakázaným uvolněním.

22:47

Ihned po návratu z trestné lavice se do zakončení dostal Matej Paulovič, jeho pokus však zblokoval Jan Piskáček.

23:47

Volný Svačina dostal přihrávku přímo před branku Sparty, Neužil ale jeho pokus vyrazil betonem!

25:34

Z pravého křídla prudce vypálil David Dvořáček, orazítkoval ale pouze mantinel za Kantorem.

26:25

Ke střele se dostal také Michal Řepík, bolestivě zasáhl do nohy Marka Ďalogu.

27:22

Jan Zdráhal nechtěně před vlastní brankou přikopl puk přímo na hůl Matúše Sukeľa, Kantor ale jeho pokus vyrazil.

29:08

Přihrávku do jízdy dostal Marek Ďaloga, ale dostal se do ofsajdu.

29:38

Kantor vyráží střelu Lukáše Pecha.

30:39

Pardubičtí obránci trestuhodně nechávají zakončovat hráče Sparty, jednu střelu vyrazil Kantor, dorážka už šla naštěstí pro Dynamo mimo.

31:29

Na druhé straně dostal nabito Valentin Claireaux, ale vůbec netrefil branku.

32:14

Vyloučen hráč Valentin Claireaux (Pardubice), 2 min. za Hákování
Další přesilovka pro Spartu, dvě minuty za hákování dostává Valentin Claireaux.

32:36

Pavelkovu střelu od modré vysoko nad tečoval Mandát.

33:23

V oslabení se před Neužila dokázal proháčkovat Matěj Blümel, trefil však pouze sparťanského brankáře!

34:31

Dynamo už bylo kompletní, když se před Kantora přihnal David Dvořáček, prudkým švihem ale domácího gólmana nepřekonal.

35:07

Další okénko v pardubické obraně mohl potrestat kapitán Sparty Michal Řepík, ale i jeho pokus Kantor vyrazil.

35:48

Vyloučen hráč Michal Řepík (Sparta), 2 min. za Podražení
Řepík teď nechal hokejku mezi nohama domácího hráče a dostává dvě minuty za podrážení.

37:22

Po minutě a půl přesilovky se Dynamo vůbec nedostalo do zakončení.

37:48

A Sparta je kompletní bez jediného ohrožení branky.

39:17

Claireaux se snažil přihrávat před branku, ale jeho pas byl zblokován.

39:17

Hra je teď ale přerušena, protože v obranném pásmu Dynama zůstal ležet Lukáš Pech, který s bolestivou grimasou zamířil z ledu rovnou do kabiny. Stejně jako během posledního utkání s Dynamem v Praze.

40:00

Ve druhé třetině gól nepadl, po čtyřiceti minutách tak Sparta vede v Pardubicích stále 2:1.

41:24

Sparta pokračuje v náporu, po střele Říčky si další zásah připisuje Pavel Kantor.

42:35

Puk do jízdy dostal Anthony Camara, ale u mantinelu jej o něj připravili obránci Sparty.

43:09

Sparta vyrazila do protiútoku, ale zastavil ji ofsajd.

43:15

Tentokrát je hra přerušena pro zakázané uvolnění Dynama.

43:43

Vyloučen hráč David Tomášek (Sparta), 2 min. za Hákování
Třetí přesilovka pro Dynamo, dvě minuty za hákování dostává David Tomášek.

44:06

V oslabení však dobrou přihrávku před Kantora dostal rozjetý obránce David Němeček a domácí gólman jeho pokus jen těsně vyškrábl!

44:59

Po přihrávce od Valentina Claireauxa se ke střele dostal Jakub Nakládal, ale Neužil našel puk v lapačce.

45:43

Dynamo nevyužilo ani další přesilovku, Sparta je kompletní.

46:32

Ofsajd Dynama.

48:32

Tybor zkoušel v útočném pásmu střelu z otočky, ale Neužil zastavil puk lapačkou. U něj dotíral ještě Claireaux, ale i s ním si obránci Sparty poradili.

48:45

Střela Juraje Mikuše letěla úplně mimo.

49:35

Sukeľ vymíchal domácí obranu i brankáře Kantora a posílal puk spoluhráčům před prázdnou kasu, zadáci Dynama ale kotouč odehráli.

50:33

Úplně volný Claireaux dostal na druhé straně přihrávku před Neužila, ale nedokázal puk ani zpracovat.

52:00

Mikuš dobře hledal Svačinu před brankou, ale Neužil jeho teč vyrazil.

52:20

Krátce nato před brankářem Sparty neuspěl ani Jan Mandát.

53:00

Říčka přímo před Kantorem napálil volný kotouč, ale pardubický brankář jej udržel před čárou!

54:08

Dynamo se snaží nacpat dopředu, rozhodčí mu ale v tuto chvíli píská zakázané uvolnění.

54:36

Hned po vhazování v útočném pásmu Sparty se do zakončení tlačil Lukáš Pech, jenž se vrátil do sestavy, Kantor před ním ale puk pokryl lapačkou.

54:47

Byl to znovu Lukáš Pech, kdo dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, i tentokrát ale jeho pokus končí v lapačce Kantora.

55:30

Další útočnou kombinaci Sparty překazil Vladimír Svačina, jenž poslal puk do středního pásma, Sparta následně dostala kotouč na zakázané uvolnění.

56:42

Tvrdý, ale zároveň čistý hit musel teď v útočném pásmu Dynama přijmout obránce Marek Ďaloga.

58:40

Do konce utkání zbývá minuta a dvacet vteřin, Dynamo žádá o oddechový čas.

58:49

Lukáš Rousek (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Michal Řepík a Tomáš Dvořák. Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:3
A je rozhodnuto. Po oddechovém času domácích už Pavel Kantor zůstal na střídačce a prázdnou bránu v pohodě z mezikruží trefil Lukáš Rousek.

59:25

Dynamu vůbec nejde propracovat se do útoku, Sparta dnes z Pardubic body odveze zaslouženě.

60:00

Je to tak. Po pojistce Lukáše Rouska do prázdné brány Sparta v Pardubicích vyhrává 3:1 a poráží Východočechy již podruhé v krátkém čase. Z Pardubic vám příjemný vstup do nového týdne přeje Marek Votke.

2. února 2024 18:00Pardubice-Sparta 1:3
17. ledna 2024 18:30Sparta-Pardubice 1:2P
31. října 2023 18:00Pardubice-Sparta 4:3
20. září 2023 18:30Sparta-Pardubice 4:3N
5. února 2023 14:45Sparta-Pardubice 4:2
10. ledna 2023 17:30Pardubice-Sparta 0:3
6. listopadu 2022 17:20Sparta-Pardubice 2:3
30. září 2022 18:00Pardubice-Sparta 2:3N