Do druhého zápasu ve dvou dnech Dynamo vstupuje již s novou posilou. Proti Plzni se na centru třetí formace představí Ondřej Roman. Křídla mu budou dělat Ondřej Rohlík a Vladimír Svačina, kterého Roman dobře zná ze společného působení ve Vítkovicích. Ty včera Dynamo porazilo 4:3.

0:22

Do útočného pásma Plzně puk okamžitě po buly zavezl Milan Gulaš, jeho střela ale byla sražena.

1:07

Střílel také Petr Straka, ale trefil bránícího hráče do helmy.

Slanina

Rozhodčí: Veselý (CZE), Hejduk (CZE) - Rampír (CZE), Špringl (CZE)

1:13

Na druhé straně ofsajd Dynama.

1:39

Roman ve středním pásmu dobře hledal Svačinu, jenže ten byl obsazen a k puku se nedostal.

2:06

Vyloučen hráč Marek Ďaloga (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Přesilovka pro Plzeň, dvě minuty za vysokou hůl dostává Marek Ďaloga.

2:32

Vyloučen hráč Jakub Nakládal (Pardubice), 2 min. za Držení hole
Tohle může být pro Dynamo hodně nepříjemné! Jakub Nakládal dostává dvě minuty za držení a Plzeň bude hrát minutu a půl pět na tři.

3:16

Poulíček zablokoval střelu Čerešňáka, je však bez hole.

3:47

Úplně volný Kracík dostal přihrávku před branku, ale promáchl a Dynamo vyhazuje.

4:06

Dynamo je ve čtyřech, po další plzeňské střele má navíc Kantor puk v lapačce.

4:35

Matej Paulovič vystihl hostující rozehrávku a v oslabení měl v útočném pásmu spoustu času, Frodla ale nepřekonal.

5:10

Na druhé straně dostal mezi kruhy přihrávku rozjetý Kodýtek, ale Kantor chytá!

5:53

Zdráhal si málem dal vlastní gól, když puk před pardubickou branku nahazoval Luboš Rob, ale Kantor udržel kotouč před čárou!

6:15

Přichází první komerční přestávka, zatím v Pardubicích sledujeme parádní hokej.

6:34

Do šance se hnal Suchý, ale nepřebruslil Nakládala a nakonec minul.

6:53

Nepovedená přihrávka domácích na Camaru znamená zakázané uvolnění.

8:03

Stachovu bekhendovou střelu vyráží Kantor.

8:38

Trest týmu (Plzeň), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Škodovka špatně střídala a její střídačka dostává dvě minuty, které odsedí Sebastián Malát. Pardubice budou hrát první přesilovku.

8:49

Plzeň však okamžitě po buly vyhazuje.

9:44

Přes minutu plzeňského oslabení je pryč, ale Dynamo ještě nebylo v pásmu.

10:18

Mandát ovšem dostal dobrou střílenou přihrávku mezi kruhy a Frodl jeho teč fantasticky vyrazil hokejkou!

11:12

Střela Anděla letěla vysoko nad.

12:27

Petr Straka dobře tečoval střelu před Kantorem, ten ale zareagoval.

13:32

Stach z velkého úhlu trefuje tyč.

14:28

Claireaux vybojoval puk v útočném pásmu domácích a nabil Kolářovi, ten ale míjí.

14:41

Zakázané uvolnění Plzně.

15:33

Blümel se mezi kruhy dostal ke kotouči, jeho první střelu Frodl vyrazil betonem, druhá už mířila vysoko do ochranné sítě.

15:50

Volný prostor se otevřel také před Camarou, který šel sám na Frodla, ale ten vyráží!

16:19

Příklep rozjetého Vály končí v lapačce Frodla.

16:34

Svačina v útočném pásmu dobře vybojoval kotouč a uvolnil Romana, ten ale bekhendovým blafákem Frodla nepřekonal!

16:49

Vyloučen hráč Petr Kodýtek (Plzeň), 2 min. za Nedovolené bránění
V závěru třetiny si ještě Dynamo zahraje přesilovku. Petr Kodýtek dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

16:56

Jan Mandát (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Juraj Mikuš a Anthony Camara. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 1:0
A domácím trvalo sedm vteřin než přesilovou hru využili! Jan Mandát tečoval nahození od modré čáry přímo za bezmocného Frodla.

18:01

19:58

Dvě vteřinky před sirénou to ještě zkoušel Blümel, ale Frodl má puk v lapačce.

20:00

Plzeň byla od začátku utkání lepším týmem, ale po první třetině vede pardubické Dynamo 1:0. Šikovou tečí využil v sedmnácté minutě přesilovku Jan Mandát.

20:32

Anděl dotíral na Frodla, ten má ale puk v lapačce.

21:26

Mandát nahodil puk do útočného pásma Dynama, ale tam jej vybojoval Petr Kodýtek.

21:47

Bude se vhazovat po pravici Kantora.

23:10

Plzeň znovu špatně střídala a Dynamo bude hrát přesilovku. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí opět Sebastián Malát.

23:22

Z první to na levém křídle zkoušel Svačina, ale střela mu příliš nesedla a Frodl v pohodě chytá.

23:44

Nakládalova střela švihem od modré letí vedle.

24:01

Svačina napříč pásmem hledal Romana, ale puku se zmocnila Plzeň a vyhazuje.

24:51

Bomba Camary letí mimo.

25:37

Dopředu jde také Plzeň, ale Strakova přihrávka nikoho nenašla.

26:08

Ďalogovo nahození od modré má v lapačce Frodl.

26:27

Jakub Pour se snažil tečovat před Kantorem, ale pardubický gólman skákavý puk schoval do lapačky!

27:07

Ostrá střela volného Nakládala protáhla Frodla, ale vyráží ji betonem do rohu.

27:56

Kousal se jednoruč protáhl před Frodla, ale minul!

28:25

Okénka v obraně využil také Camara, jenž byl sám před Frodlem, ale bekhendem nedostal puk přes jeho beton.

28:35

Z protiútoku ujela Plzeň dva na jednoho, vzal to na sebe Jakub Pour, ale Kantor jeho střelu vyrazil!

28:46

Po vhazování v útočném pásmu Plzně pálil Rob, ale Kantor vyráží.

29:07

Vladimír Svačina (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Marek Ďaloga a Matej Paulovič. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 2:0
A z dalšího protiútoku Dynamo odskakuje do dvoubrankového vedení! V útočném pásmu se k puku dostal rozjetý Ďaloga, který ještě vybídl u levé tyče stojícího Svačinu, a ten v klidu trefil prázdnou bránu.

31:15

V Pardubicích se dnes hraje opravdu kvalitní hokej, Plzeň doráží, ale Dynamo odolává.

31:48

Od modré pálil Kaňák, Kantor vyráží.

32:23

Z ostrého úhlu Frodla prověřil Nakládal, ale plzeňský brankář prostor u tyče utěsnil.

33:38

Poulíček v útočném pásmu šikovně přistrčil puk Andělovi, ale ten se ke střele nedostal.

34:21

Před brankou Plzně dostal nabito Robert Kousal, ale střelu mu zablokoval Kvasnička.

34:21

Vyloučen hráč Roman Vráblík (Plzeň), 2 min. za Hákování
Další přesilovka pro Dynamo. Roman Vráblík inkasuje dvě minuty za hákování.

35:07

Plzeň dostala puk z obraného pásma, ten nakonec skončil až na pardubické střídačce.

35:14

Blümel pálil přes beka, ale střela byla sražena mimo.

35:55

Další pardubickou kombinaci zastavuje hra vysokou holí.

36:39

Dynamo i při vyrovnaném počtu hráčů drží útočné pásmo, Frodl si připisuje další zákrok.

36:55

Ďaloga po vhazování pálil mimo.

37:23

Na plzeňskou branku se valí jeden útok za druhým! Blümel dobře našel v mezikruží rozejetého Ďalogu, ale jeho tvrdou střelu má Frodl v lapačce. A Ďaloga hlavu v dlaních.

37:58

Z pravého kruhu to po další buly zkoušel Kolář, ale Frodl vyráží.

38:41

Zakázané uvolnění Škodovky.

39:09

Další icing hostů.

39:34

Zleva nepříjemně pálil Gulaš a Kantor chvíli nevěděl, kde je puk, domácí obrana jej ale zahrála mimo nebezpečí.

40:00

Ve druhé části ještě Dynamo zvýšilo svůj náskok, když se po dobré Ďalogově přihrávce do prázdné brány prosadil Svačina a vede po čtyřiceti minutách 2:0.

40:49

Mandát stíhal puk v útočném pásmu Pardubic, ale Frodl jej stihl odpálit do bezpečí.

41:41

Plzni se ve třetí části nedaří zformovat, Kantor je zatím bez práce.

42:11

Škodovce je pískán ofsajd.

42:57

Denis Kusý (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Juraj Mikuš a Jan Zdráhal. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 3:0
Tady se může lámat zápas! V útočném pásmu přihrávku od Zdráhala dostal Mikuš, který ještě nabízel puk před branku a za Frodla jej dorazil Denis Kusý.

43:50

Další přihrávku dopředu stíhal Mandát, ale je z toho pouze zakázané uvolnění Dynama.

44:04

Vyloučen hráč Jan Mandát (Pardubice), 2+2 min. za Vysoká hůl
Plzeň však dostává zajímavou možnost odpovědět ve čtyřminutové přesilovce. Dvě plus dvě minuty za vysokou hůl totiž dostává Jan Mandát.

44:46

Dynamo našetřilo dobrou půlminutu u mantinelu a následně vyhodilo kotouč až k Frodlovi.

45:13

Paulovič opět vyhazuje.

45:45

Mezi kruhy dostal dobrou přihrávku Stach, ale vystřelit nedokázal.

46:07

Kantor zkrotil střelu Roba, pardubický gólman pak odolal i pokusům o dorážku.

46:45

46:29

Západočeši znovu ztratili útočné pásmu, ze jejich přesilovky už zbývá jen minuta a půl.

46:57

Další Robova střela sražena mimo.

47:35

Dynamo zase vyhazuje kotouč.

48:07

A Dynamo je kompletní. Suchého střelu kryje Kantor.

48:34

Na druhé straně pálil Svačina, Frodl vyráží.

49:24

Vyloučen hráč Jan Zdráhal (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Zdráhal zhatil plzeňskou šanci, ovšem za cenu faulu. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

49:55

Mezi kruhy měl puk Petr Kodýtek, ale vysoko přestřelil.

50:57

Matěj Blümel ujížděl na Frodla, ale plzeňského brankáře nepřekonal!

51:04

Z první to zkoušel Stříteský, ale jeho střela byla zablokována.

51:10

Vyloučen hráč Michal Hrádek (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
Patnáct vteřin dvojnásobné přesilovky pro Plzeň, dvě minuty za zdržování hry dostává Hrádek.

51:34

Dynamo už je ve čtyřech, v oslabení ovšem znovu ujel Matěj Blümel! Tentokrát si na Frodla nepřišel bekhendovým blafákem, neuspěl ani z dorážky.

52:37

Další brejk, plzeňské obraně ujel Lukáš Anděl, ale jeho zakončení už bylo pro Frodla o poznání snazší.

54:04

Takový zápas Plzeň proti Pardubicím dlouho nehrála, vůbec se jí nedaří dostat se před Kantora.

54:34

Matěj Blümel (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Lukáš Anděl. Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:0
Matěj Blümel v dnešním utkání přece jen protrhuje střeleckou smůlu a zvyšuje na 4:0! Ve formě hrající útočník dostal přihrávku od Lukáše Anděla od mantilenu a tečí z velkého úhlu překvapil Frodla.

55:05

V další šanci byl Camara, ale na jeho střelu přes obránce Frodl zareagoval.

56:56

Milan Gulaš (Plzeň) vstřelil branku (11. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - Plzeň 4:1
Kantor se však dnes čistého konta nedočká! Ze záporného úhlu jej překvapil Milan Gulaš a pardubický brankář si srazil puk do sítě.

57:17

Plzeň bere oddechový čas a Frodl zůstává na střídačce!

57:42

Střelu Gulaše se snažil tečovat Eberle, ale Kantor kryje.

58:18

Škodovka drží útočné pásmo, ale času už zbývá velmi málo.

59:02

Gulaš znovu z úhlu rozvlnil boční síť.

59:08

Gulaš se opět dostal ke střele, o poznání tvrdší projektil tentokrát ve výstroji ukryl Kantor.

59:25

Dynamo dostává puk do středního pásma.

60:00

Kantor sice v závěru utkání zachyboval, když si do brány srazil Gulašovo nahození ze záporného úhlu, Plzeň ale i tak v Pardubicích prohrála 1:4 a po vlažném výkonu darovala Dynamu pátou výhru v řadě. Krásné Vánoce a příjemné prožití svátků vám přeje Marek Votke.

12. února 2024 17:30Plzeň-Pardubice 1:3
30. ledna 2024 18:00Pardubice-Plzeň 3:1
17. listopadu 2023 16:30Plzeň-Pardubice 1:6
29. září 2023 18:00Pardubice-Plzeň 4:1
26. ledna 2023 18:15Pardubice-Plzeň 4:3
20. prosince 2022 17:30Plzeň-Pardubice 0:2
30. října 2022 17:00Pardubice-Plzeň 7:2
23. září 2022 17:30Plzeň-Pardubice 1:4