Příjemný sváteční večer ze Zlína, kde se dnes přesně po dvou letech představí Hradec Králové. V roce 2018 vyhráli na Štěpána domácí 6:4.

Zlín dnes registruje hromadný návrat marodů. Po krátké pauze nastoupí obránci Nosek a Žižka, po delší přestávce útočníci Herman, Fryšara a Dufek, který má zatím jen tři starty.

Zlín jde do utkání po desetibrankovém debaklu na Spartě, Hradec už bez produktivního obránce Filipa Hronka podlehl doma Vítkovicím v nájezdech.

První vzájemný duel letošní sezony vyhrál ještě v září Hradec na Moravě 3:2.

Síla

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Obadal (CZE) - Bryška (CZE), Axman (CZE)

Domácí odehrají zápas v retro drese beranem na hrudi z 90. let minulého století.

0:19

Řezníčkovo nahození od modré vyrazil Mazanec hokejkou.

0:52

Na opačné straně zlomil hůl Sklenář, takže puk po jeho střele Huf snadno chytil.

2:05

Kubiš dostal puk do brankoviště, ale za záda Mazance ho nedostrkal.

2:40

Vzápětí pálil tvrdě, ale nepřesně po ledě reprezentant Gazda.

3:37

Zlín začal aktivněji, hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

4:58

Hosté si vytvořili první souvislejší tlak, ale ani proti jedné ráně od modré nemusel zasahovat. Dvě byly nepřesné, třetí vytečoval domácí bek do ochranné sítě.

5:55

Kevin Klíma (Hr. Králové) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Petr Zámorský. Stav zápasu Zlín - Hr. Králové 0:1
Nosek nevyhodil puk a jeho chybu potrestal ránou přesně do růžku branky Kevin Klíma.

7:35

Domácím hoří rozehrávka. Honejskův kiks ale tentokrát Cingel nepotrestal, zblízka trefil Hufa.

7:57

Vyloučen hráč Filip Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za Podražení

8:36

Hosté vyhodili puk, Berani zakládají útok za vlastní klecí.

9:15

Poté, co Gazda zlomil hůl, Hradec znovu vyhodil.

10:16

Hosté jsou v pěti, oslabení přečkali bez větších trablů.

11:47

Soupeři se dobrou minutu přetahovali u mantinelu o puk, než ho hosté vydolovali.

13:18

Netradiční hattrick. Třetí zlomená hůl v úvodní třetině, 2:1 vedou domácí.

13:50

Herman střílel po ledu z otočky, Mazanec kryl betonem.

14:49

Vyloučen hráč Daniel Gazda (Zlín), 2 min. za Nedovolené bránění
Tlak hostů vyplynul z toho, že domácí obránce Ferenc dvakrát nezaviněně upadl. Ještě před vyloučením Gazdy mohl zvýšil Lev, jenže z osy hřiště napálil Hufa do hrudi.

15:51

Domácí po velkém úsilí puk nakonec vyhodili.

17:19

Zlín je v pěti, ale pořád se brání. Nakonec vyhodil na zakázané uvolnění.

17:25

Zlínský kustod dnes nebude mít věru radost, hokejku teď zlomil Karafiát.

18:11

Řezníčkovu střelu led vzduch chytil do lapačky Mazanec.

19:10

Honejsek obkroužil celé útočné pásmo, puk po své krasojízdě nahodil do brankoviště, kde ho ale nikdo ze spoluhráčů netečoval.

20:00

Na střely (7:8) i na šance chudou úvodní třetinu vyhráli zatím šťastnější hosté 1:0.

20:39

Tečovaný puk zasáhl do hlavy Koukala, hradecký útočník ale odjel naštěstí z ledu po svých.

21:50

Honejsek našel zpoza brány Ondráčka, jemuž ale střela po ledě nesedla a minul.

22:33

Matěj Sebera (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Pavel Kubiš a Martin Novotný. Stav zápasu Zlín - Hr. Králové 1:1
Domácí ujeli ve dvou na jednoho beka. Kubišovu střelu Mazanec vyrazil před dojíždějícího Seberu, který zblízka zavěsil do odkryté klece. Kubiš mu vzal puk, zlínský mladík se trefil poprvé v extralize.

23:00

Lev střílel z úhlu, Huf s obtížemi u bližší tyče kryl. Následnou rozmíšku za bránou domácích nechali rozhodčí bez trestu.

25:21

Puk se třepe v ochranné síti za bránou hostů, vhazovat se bude před Mazancem.

26:50

Noskovi utekl puk do středního pásma, po komerční pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

28:15

Kelly Klíma střílel z jízdy, Huf puk vyrazil, vzápětí pokryl domácí gólman i ránu od modré.

28:50

Honejsek ztratil na útočné modré puk, Lev ale sólo neproměnil, bránu minul.

31:25

Zlínský kouč si bere oddechový čas. Musí, protože hosté motali domácí pětici v pásmu dobré dvě minuty. Jednou Hufa zachránila branková konstrukce.

31:53

Až nyní můžou domácí vystřídat, po puku se mrskl Huf a ukončil tak drtivý tlak hostů.

33:08

Vyloučen hráč Pavel Kubiš (Zlín), 2 min. za Zdržování hry
Kubiš sevřel puk a hosté mají k dispozici dnes druhou přesilovku.

34:03

Posunutá brána domácích. Hosté svírali bránící čtveřici, Hufa ale nepřekonali od modré a ani z dorážky.

35:13

Domácí se ubránili a jsou v pěti. V největší přesilovkové šanci Hradce střílel z levého kruhu Pavlík vedle.

37:48

Zámorskému utekl na modré puk do středního pásma a to bylo pro domácí štěstí, protože hradecký tlak opět sílil.

38:48

Zámorský nahrál domácím, kteří podnikli brejk, na jehož konci střílel mimo Vopelka.

38:57

Čtvrtá zničená zlínská hokejka...

39:56

Vyloučen hráč Dalibor Řezníček (Zlín), 2 min. za Hákování

40:00

Zlín v prostřední třetině srovnali, herně i střelecky ale patřila tato část aktivnějším hostům. Poslední třetinu zahájí Hradec přesilovkou.

40:39

Jakub Orsava (Hr. Králové) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Filip Pavlík a Jérémie Blain. Stav zápasu Zlín - Hr. Králové 1:2
Pavlíkovu střelu vyrazil Huf na hůl Orsavy, který ho dorazil do prakticky prázdné brány.

42:00

Morong si najížděl před bránu, těsně předtím, než se hotovil vystřelit, vložil do hradecké nahrávky hůl zlínský obránce.

43:57

Hosté jsou dál aktivnější, Zachar ale Hufa střelou z kruhu nepřekonal, domácí gólman secvakl betony k sobě.

44:18

Dezorientovaný Gazda tečoval puk směrem k domácí bráně, k jeho štěstí těsně projel kolem tyče.

46:02

Berani se neustále brání, těžko můžou myslet na srovnání.

47:27

Konečně souvislejší akce domácích, po níž Karafiát střílel z levé strany do Mazance.

48:21

Vyloučen hráč Petr Koukal (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění

48:58

Hosté dvakrát v rychlém sledu vyhodili.

50:01

Mazanec střelu Karafiáta viděl, puk snadno lapil.

50:22

Hosté jsou v pěti ženou a ženou se na zteč zlínské brány.

51:19

Zlín nahazuje puky do pásma, jenže to není účelné, protože k Mazancovi nestihne nikdo dojet.

52:17

Zakázané uvolnění hostů vrací hru před jejich brankáře.

53:29

Köhler hlídkoval u pravé tyče hradecké brány, puk také dostal, Mazanec však prostor utěsnil.

55:09

Berani hrají individuálně, což proti kompaktní obraně hostů nemá naději na úspěch.