Do budějovické sestavy se vrací kapitán Pavel Pýcha a Kanaďan Gilbert, mimo hru zůstává z řady marodů navíc například i mladík Pavel Novák. Proti svému bývalému klubu bude chytat Marek Čiliak. Do Sparty se z hostování vrátil Forman.

Kometa se také musí obejít bez řady hráčů, dnes jim v zápase například chybí Klimeš, Rákos, Bartejs, V. Němec či Šoustal.

Oba celky se utkávají poprvé v sezoně v Budějovicích. Předchozí dva duely v Brně oba vyhráli domácí. Jednou uspěli po nájezdech, podruhé drtivě 10:4.

Na ledě už jsou rozhodčí, za chvilku dorazí i oba celky a půjde se na věc.

Bondra

Rozhodčí: Kika (CZE), Obadal (CZE) - Zíka (CZE), Axman (CZE)

Domácí na ledě první, Kometa ho následuje o pár desítek vteřin později.

0:21

První akci hostů zastavil ofsajd, Holík si nepohlídal rychlost spoluhráčů u modré čáry.

1:23

Do domácí obrany vnikl Mueller a poprvé prověřil Čiliaka, ten odrazil kotouč do rohu.

2:07

Na druhé straně zapsal úvodní střelecký pokus Gilbert, ale i Vejmelka je pozorný.

4:09

Gilbert se prodral před branku, kde hledal Martina Nováka, který se ale k zakončení nedostal. Akci ještě rozvířil nájezdem Kubíček, ale kotouč už nezískal.

5:36

Několik desítek vteřin hráli v útočném pásmu Jihočeši, ale k vážnému ohrožení branky soupeře se nedostali.

6:12

Na druhé straně pálil z mezikruží Střondala, ale bývalý gólman Komety měl dobrý výhled a ránu lapil.

7:13

Slováček dlouhým pasem hledal Voženílka, ten se sápal po kotouči, ale těsně na něj nedosáhl. Ze situace je zakázané uvolnění.

7:37

Největší šance zápasu! Domácím se náramně povedl přechod přes střední pásmo, Beránek dostal kotouč ideálně do jízdy a ze strany upaloval sám na Vejmelku. Svižnou ránu ale brněnský gólman srazil do ochranné sítě.

8:07

Záhy střílel od mantinelu Toman a tentokrát měl Karel Vejmelka výrazně snazší práci.

9:02

Zámorský při střele zapomněl kotouč za sebou a nabídl šanci soupeři. Dopředu se probíjel Karabáček, ale jeho pokus srazil vracející se Král.

10:05

Hollandovo nahození tečoval výrazně mimo tři tyče projíždějící Zaťovič.

10:49

Hra se přelévá, teď pálil bez přípravy Kubíček a Vejmelka si nadvakrát poradil. Následuje strkanice před brankou Komety.

10:49

Vyloučen hráč Šimon Kubíček (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost

10:49

Vyloučen hráč Michal Gulaši (Kometa), 2 min. za Hrubost
Po vzájemném vyloučení se hraje 4 na 4.

11:54

Domácí obranu pozlobil Karel Plášek, dostal se ke dvěma zakončením, ale ani jedno nebylo příliš nebezpečné.

12:25

Pokus Karla Plášila z pravé strany byl pro Vejmelku snadnou kořistí, poté ale raději přerušil hru.

13:32

Obránce Svozil se vydal dopředu, střelou pod břevno překvapil Čiliaka, který zakročil maskou.

14:49

Brno se střelbou nešetří. Dávid Bondra zkusil pozornost Čiliaka z rohu, ten puk jen vyrazil, k jeho štěstí do míst, kde byli jeho spoluhráči.

16:04

Vyloučen hráč Filip Král (Kometa), 2 min. za Držení protihráče

16:35

Tři tvrdé rány Aldersona! První vyrazil Vejmelka vyrážečkou, druhou zastavila tyč, při třetí se brněnský brankář zaskvěl lapačkou.

17:38

Zbytek početní výhody už se však Motoru zdaleka tolik nedaří a nemůže se dostat do pásma.

18:52

Karabáčkovo nahození překvapivě potrápilo Vejmelku, který se štěstím zvládl situaci v brankovišti.

19:26

Vyloučen hráč René Vydarený (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

20:00

První třetina je námi. Strhující podívaná to nebyla, šancí bylo málo. Ty dvě největší měli domácí, Beránek v sólu nechal vyniknout Vejmelku, pak v přesilovce Alderson napálil tyč. Kometa musí přidat, směrem dopředu toho moc nenabídla.

20:00

Oba celky jsou na ledě, jdeme na druhou periodu.

20:40

Druhou část začínají hosté ve zkrácené přesilovce.

20:58

Šanci měli ale domácí, Štencel se dostal do mezikruží, odkud ale Vejmelku nepropálil.

21:39

Z trestné lavice vracející se Vydarený možná trochu překvapil útočným výletem, obhodil si soupeře a i vypálil, ale ránu mu vykopl Vejmelka.

22:37

Holík křížným pasem vyslal do úniku soupeře Beránka, který si ale dal kotouč daleko od hole a nájezd nezakončil podle představ.

23:46

Vyloučen hráč Peter Trška (Kometa), 2 min. za Držení protihráče

24:38

Pýchovo nahození brankáře hostů nemohl překvapit.

25:54

Druhá minuta přesilovky Motoru vyšla daleko lépe. Nejprve pálil nebezpečně Plášil těsně mimo, záhy z úhlu zkoušel štěstí Toman. Bezbrankový stav ale platí dál.

26:47

Prospalův tým pokračuje v aktivitě. Přikryl kouzlil za brankou, nečekaně na první tyčce oslovil Karabáčka, který však neměl příliš prostoru k zakončení.

27:41

Podobně se hosté dostali do své zatím největší šance. Překvapeného Čiliaka ale Střondala zblízka trefil do prsou.

28:15

Různých strkanic a drobných potyček po odpískání dnes vidíme celou řadu. Potvrzuje to, že oba celky moc chtějí vyhrát a přerušit nepříznivé série.

29:33

Po Slováčkovo nahození se natahoval Karabáček, ale nedokázal ho přesně tečovat.

30:16

Michal Gulaši ukázal, proč nosí zelenou přilbu pro krále Radegast indexu. Na modré ukázkovým "stromem" poslal k zemi Karabáčka.

30:29

Po velkém zaváhání Plášila měl slušnou pozici Holík, ale z mezikruží střílel jen do středu branky.

31:47

Brněnský tlak teď stoupá! Nebezpečný Mueller se dostal k puku, nabídl příležitost Holíkovi, jehož pěknou střelu vyrazil Čiliak ramenem.

32:17

Opět v akci Čiliak, který musel řešit přečíslení soupeře. Brněnští jsou v posledních minutách rozhodně nebezpečnějším týmem.

33:15

Další střelecký pokus nabídl Klepiš, typicky hledal nějaké nečekané řešení, ale mezeru mezi betony Čiliaka neobjevil.

33:24

Vyloučen hráč Martin Beránek (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

33:41

Jakub Klepiš (Kometa) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Peter Mueller a Petr Zámorský. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 0:1
Brno rychle využívá přesilovku a jde do vedení! Mueller z levé strany nahazoval puk před branku, kde ho mimo dosah Čiliaka usměrnil Jakub Klepiš.

34:24

Brněnská převaha pokračuje, ránu Gulašiho ale Čiliak dobře viděl.

36:30

Motor se vůbec nemůže dostat z pásma. Kometa výrazně přidala na bruslení a domácí nestíhají.

37:18

Klepiš zadovkou překvapil obránce a oslovil Vincoura, proti kterému dobře zasáhl domácí brankář.

38:13

Po hodně dlouhé době se připomněli domácí. Jonák se dostal na brankovišti k dorážce, ale Vejmelka měl beton připravený.

39:30

Zámorský po riskantním manévru před vlastní brankou dojel až do útočné třetiny, kde i vypálil, ale šlo o slabý pokus.

40:00

Druhá třetina je minulostí. Její úvod byl vyrovnaný, Motor zahrozil v přesilovce, ale pak začali mít hosté výrazně víc ze hry. Několikrát je podržel Čiliak, až v přesilovce přesnou tečí otevřel skóre Klepiš. Motor se ze šoku nevzpamatoval.

40:00

Kometa zpátky na ledě, Motor už také, takže jdeme na třetí třetinu.

41:12

Před Čiliakem tečoval nahození Valský, ale nedokázal puk usměrnit.

41:37

Václav Karabáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Zdeněk Doležal a Ondřej Slováček. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:1
Rychlá souhra Motoru znamená vyrovnání! Zdeněk Doležal zavezl kotouč do útočné třetiny, ostrou přihrávkou nastřelil kotouč před branku, kde ho přesně pod břevno tečoval Václav Karabáček.

42:43

Po křížném pasu Holíka zkoušel pálil z první Mueller, ale rána mu moc nevyšla.

43:03

Kometa po inkasované brance hned přidala a tlačí se před Čiliaka.

43:50

Jihočeši se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

45:05

Motor se nemůže dostat na delší čas na puk, Brno tlačí.

45:53

Peter Mueller (Kometa) vstřelil branku (20. gól v sezóně), asistence Petr Zámorský. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:2
Domácí darují soupeři vedení. Plášil vedl protiútok, ale nepřesnou zpětnou přihrávkou vyslal soupeře do útoku. Zámorský přes šířku pásma našel Petera Muellera, jenž z první mířil přesně.

46:29

S postupujícím časem i přes předchozí vyrovnání mají brněnští hokejisté stále více a více ze hry. Motor nestačí bruslařsky a Vejmelka má povětšinou volné chvíle.

47:42

Po dlouhé době vyrazili domácí dopředu, Pýcha ale pálil bekhendem mimo.

48:13

Záhy se do rány opřel Roman Přikryl, ale na svůj první letošní gól čeká dál.

48:49

Zpátky k brance Motoru, kde hlídkoval Schneider, ale zametl volný kotouč mimo tři tyče.

49:34

Doležal se pokusil rychle objet branku a překvapit Vejmelku, to první zvládl, to druhé nikoliv.

50:47

Plášil mohl napravit své gólové zaváhání, jeho nahození proletělo těsně vedle. Gólman hostů toho moc neviděl.

51:16

Každopádně Jihočeši otupili nápor soupeře a konečně se také dostávají častěji dopředu. Aby se alespoň prodlužovalo, musí Vejmelku zaměstnávat víc.

51:50

Vydarený pálil rychle bez přípravy, následná dorážka Kubíčka nebyla nebezpečná.

52:07

Stále ale nesmíme zapomínat na rychlé brejky Komety, kterých může v dalších minutách přibývat.

52:43

Vyloučen hráč Karel Plášil (Č. Budějovice), 2 min. za Držení protihráče
Přísné vyloučení, domácí zuří, ale přichází přesilovka soupeře a komplikace v cestě za vyrovnáním.

53:53

Holík mohl hosty přiblížit výhře, po pasu Muellera minul poloprázdnou branku.

53:55

Petr Zámorský (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Petr Holík a Martin Zaťovič. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:3
Co nezvládl Holík, to trefil Petr Zámorský. Brněnský bek napřáhl od modré a trefil přesně. Čiliak toho moc neviděl.

54:19

Za necelých šest minut se dají dát dva góly. Domácí ale vědí, že se jim případné prodloužení výrazně vzdálilo.

54:32

Třetí branka navíc dodala hostům klid. Vincour střílel z dobré pozice, ale do špatných míst.

55:53

Hráči Motoru vypadají, že na zvrat už nemají fyzické ani psychické síly. Ale třeba se pletu.

56:55

Vejmelka kryje střelu Nováka. Čiliak odjel na střídačku, Motor to zkusí v šesti.

57:29

Petr Holík (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Peter Mueller a Rhett Holland. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 1:4
Domácí přišli o kotouč, Petr Holík si pohrál s bránícím Kubíčkem a pohodlně poslal kotouč do odkryté klece.

58:59

Utkání už se jen dohrává, o jeho osudu je rozhodnuto.

59:56

Ondřej Slováček (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Daniel Voženílek. Stav zápasu Č. Budějovice - Kometa 2:4
Zpoza branky se domácí dočkali ještě snížení. Rozhozeného Vejmelku trefil do zad Ondřej Slováček.

60:00

Kometa si z jihu Čech odváží tři body. Polovinu utkání byli Jihočeši o něco lepší, pak ale hosté výrazně přidali a zbytek utkání opanovali. Na začátku třetí třetiny sice Motor vyrovnal, dalšími chybami ale soupeři nabídl rozhodnutí. Kometa vítězí zaslouženě 4:2.

14. února 2024 17:30Č. Budějovice-Kometa 1:2
28. prosince 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 2:5
5. listopadu 2023 17:00Č. Budějovice-Kometa 5:2
27. září 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 4:0
24. ledna 2023 18:00Kometa-Č. Budějovice 5:2
11. prosince 2022 17:20Č. Budějovice-Kometa 3:1
28. října 2022 17:00Kometa-Č. Budějovice 3:0
18. září 2022 17:00Č. Budějovice-Kometa 6:2