Vítám vás o tomto víkendu podruhé z Brna. Včerejší duel skončil jako ty předchozí, jen se změnou vítěze, jelikož Kometa dokázala urvat duel v prodloužení gólem Martina Zaťoviče 2:1. Vítkovice tak mají dnes druhý sériový mečbol.

Ač jde o zápasy play off a o hity a šarvátky není nouze, oba týmy jsou kompletní. Vítovicím sice chybí brankář Svoboda, ale i ten už by měl být připraven a hosté jen nechtějí zasahovat do týmu.

Poslední poplácání brankářů a jde se na to.

Fridrich

Rozhodčí: Pešina (CZE), Hejduk (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)

0:06

Vítkovice vyhrály vhazování, puk ale Polák nahození pouze odevzdává domácím.

0:33

Po pár vyšívačkách ve středním pásmu najel Zaťovič po levém mantinelu a poslal první pozdrav Dolejšovi, který schoval puk v lapačce.

1:07

S pukem po rychlém nahození od obránců ujel Valský, Galvinš jej marně zezadu rozhazoval a Valský se snažil zakončit na lapačku bekhendem. Dolejš situaci zvládl.

1:52

Vyloučen hráč Karel Plášek (Kometa), 2 min. za Vysoká hůl

2:00

Vítkovice tak rozehrají první přesilovku. Vyhrávají buly a už staví klasické rozestavení.

2:23

Hruška vyzýval přihrávkou do slotu Svačinu, tomu se ale puk ztratil pod hokejkou jednoho z domácích beků a už jej nevydoloval.

3:10

Kometa oslabení zatím zvládá dobře, Vítkovice jsou ale opět v postavení a kombinují kolem Vejmelky.

3:27

Pro puk si nakonec sjel z modré čáry Polák a poslal pořádnou bombu. Puk ale šel Vejmelkovi přímo na hruď.

3:45

Pyrochta křižným pasem vyzval Flicka na pravém Kruhu, ten ale drží hokejku nalevo a přihrávka mířila na praváka. Kometa oslabení přežije.

4:10

Zaťovič se u mantinelu šermoval s Dejem, hra je nyní převážně ve středním pásmu.

4:56

Rákos dobře forčekoval a vybojoval šanci, kdy sehrál puk na pravý mantinel na Vincoura, jehož pokus ještě chtěl usměrnit Rákos. Dolejš teď měl problémy. Puk ale zůstal někde v něm.

5:50

Do útoku se valí čtvrtá formace Brna o puk ale přichází.

6:08

Gewiese nastartoval Schleisse, který okamžitě našel Svačinu osamoceného před brankou a měl trestuhodně moc času. Střelu ale pozdržel a to byla příležitost pro Vejmelku, aby povyjel, zmenšil úhel a Svačinovu střelu zápěstím k levé tyči lapil.

6:13

Vhazování si bere na svou stranu Kometa a druhá formace spěchá do útoku.

6:41

Domácí se ale neusadili u Dolejše a tak Krenželok mohl posunout puk na Galvinše, který poslal žabku na Vejmelku, ten ale vyrážečkou puk poslal do sítě nad ním.

7:12

Další rána Poláka od modré čáry. Tento defenzivní bek má v této sérii pořádnou sřeleckou slinu. Vejmelka ale dobře viděl.

17:53

Němec s Bondrou a Klepišem teď kombinovali, Němec vydoloval puk za brankou a posílal puk před ni na Klepiše. Ten puk netrefil a v brance pak skončil právě Klepiš, kterého tam hosté uklidili.

8:30

Do zakončení teď po Kučeřiíkově pasu šel Kusko, zvolil bekhend, ale už byl příliš blízko Dolejšovi.

9:22

Do útoku jdou po chvíli hosté, Svačina se Schleissem ale o kotouč brzo u mantinelu přišli.

10:04

Marek Kalus (Vítkovice) vstřelil branku (10. gól v play-off), asistence Robert Flick. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 0:1
Hodně zvláštní situace. Flick se zapomněl s Bartejsem u střídačky Komety a oba obránci domácích šli střídat. Flick tak nejprve střílel a odražený puk nakonec zpoza branky poslal Kalusovi, který jej poslal do pravého rohu Vejmelkovy branky.

10:54

Puk je zašlápnutý u mantinelu v pásmu Komety. Hruškova formace se snaží jej vydolovat, ale Král jej našel první.

11:49

Parádní hit teď predvedl Flick, Hollanda teď přišpendlil na mantinel za Vejmelkovou brankou.

12:19

Svozil teď sjížděl na pomoc Muellerovi, od kterého mířil puk před branku. Mladý obránce ale puk netrefil čistě a tak z dobré příležitosti sešlo.

13:05

Hodně intenzivní je teď hra na obou stranách. Vincour teď poslal pokus zápěstím z levého kruhu na Dolejše a ten raději přerušuje. Hráči si mohou chviličku oddechnout, následuje komerční přestávka.

13:20

Hra už zase pokračuje a Dej už míří do útočného pásma. O puk nyní bojují u mantinelu na pravém kraji třetiny. Dejovi přišel na pomoc Polák, ale puk berou domácí.

14:23

Svozil teď zkušeně viděl, že Dej před ním padá a tak si puk stáhl doleva a z kruhu poslal dobrou střelu. Ukazuje, proč má být draftován v prvním kole, ale Dolejš mu první gól v sérii lapačkou nedaruje.

14:42

Na ledě už je první útok Komety a Holík se s Muellerem za brankou na mantinelu snaží něco vymyslet, zatím jsou ale stále otočeni čely do hrazení.

15:44

Vyloučen hráč Marek Kalus (Vítkovice), 2+10 min. za Naražení zezadu
Kalus teď zbytečně poslal krosčekem jednoho z Brňanů. Rozhodčí přidávají i osobní trest.

15:56

Lakatoš výborně hokejkou sáhl do přihrávky Krále na Muellera a naháněl vypíchnutý puk až do třetiny Komety. Pak ale raději střídá.

16:21

Král teď poslal puk Muellerovi na levý kruh a Američan hned mířil zápěstím na vzdálenější tyčku. Dolejš ale opět dokázal zasáhnout lapačkou a vypadnutý puk odpaluje Dej.

17:18

Na ledě už je druhá přesilová formace Komety. Polák ale jako mazák zašlápnul puk za Dolejšem u mantinelu a přesilovka tak je u konce.

18:40

Kometa je teď aktivnější a Bondra se otáčel ve slotu s pukem. Jeho střela ale neměla gólové parametry, když puk sjel po čepeli.

19:11

Hruška teď ve formaci s Fridrichem jedou obléhat Vejmelkovu branku. Po pár přihrávkách mířil puk na Pyrochtu, který vyzkoušel střelu příklepem. Chyběla ale clona před Vejmelkou a ten tak přerušuje hru.

19:54

Hosté získali pásmo, hru ale přerušuje rozhodčí, protože bude vylučovat.

19:59

Vyloučen hráč Rhett Holland (Kometa), 2 min. za Krosček

19:59

Vyloučen hráč Robert Flick (Vítkovice), 2 min. za Sekání
Před Vejmelkovou brankou se dva Kanaďané pošťuchovali tak dlouho, až rozhodčí oba aktéry odměnil dvouminutovými tresty.

20:00

V sérii se ještě nestalo, aby tým, který dal první branku zápas prohrál. Jestli chce Kometa sérii prodloužit, bude muset toto pravidlo zlomit. Střelecky jsou domácí o mnoho aktivnější, pokusy ale míří často mimo tři tyče. Na střely mimo branku je to 8:1, pokusy na branku jsou vyrovnané 10:9.

20:00

Druhá třetina začne ve čtyřech hráčích na obou stranách, protože Holland s Flickem budou ještě bez sekundy dvě minuty na trestné lavici.

20:00

20:08

Holík s Muellerem tedy bez Zaťoviče vymýšlí, jak překonat střední pásmo.

21:22

Do střely se položil z levého kruhu Lakatoš a po něm i Mallet. Žádný z pokusů ale Vejmelku nepřekvapil.

21:50

Vyloučen hráč Peter Schneider (Kometa), 2 min. za Podražení
Přísné vyloučení, došlo spíše ke kontaktu, ale rozhodčí vylučují. Schneiderova hůl v kontaktu před brankou Vejmelky nebyla.

21:54

Vítkovice tak mají krátkou přesilovku 4 na 3 a po návratu Hollanda a Flicka pak klasickou přesilovku.

22:18

Polák střílel od modré čáry, Vejmelka puk je vyrazil před sebe, kde jej ale našel Svačina. Tomu ale puk projel pod čepelí a ani Krenželok na kotouč nedosáhl.

23:38

Mallet si vzal puk v levém rohu a vybruslil s ním do slotu, odkud zápěstím zkoušel trefit střelu mezi betony. Po zákroku brněnského brankáře se strhla mela, ale rozhodčí tentokrát trestat nebudou.

23:54

Kometa už je v plném počtu a pár vteřin po návratu Schneidera nahazují puk na zakázané uvolnění.

24:12

Vhazování Rákos vyhrál pro Kometu, ta ale dopadla úplně stejně, jelikož nahození letí přes všechny čáry.

24:22

Koch se teď zřejmě dost lekl, když jej zezadu za brankou Dolejše o puk připravil Mueller. Šermovaná hokejkami ale končí pukem v ochranné síti.

24:36

Král teď inkasoval hodně drsný hit před vrátky vlastní střídačky. Lakatoš se s ním vůbec nemazal a brněnský obránce se odplazil skrz vrátka na střídačku.

25:33

Valský se teď šikovně prosmýkl mezi Pyrochtou a Kovářem, do střely se ale nedostal, jelikož mu puk ujel.

26:20

Svačina si teď počkal na Svozila a narazil ho na mantinel v pásmu Komety. Agresivita Vítkovic narůstá, zatím ale kromě Kaluse v mezích pravidel.

27:17

Puk už je dobrých patnáct minut zašlápnutý u mantinelu vedle levého kruhu útočného pásma Vítkovic. Nakonec se kotouč objevil na modré čáře u Pyrochty, který vyzkoušel zápěstím Vejmelku. Ten měl ale dobrý výhled, jelikož většina hráčů byla stále u místa, kde se o puk bojovalo.

27:59

Probíhá komerční přestávka. Jeden z čárových rozhodčích si nechává zalepit šrám na prstech.

28:25

Kometě se teď nedaří přejít s pukem do útočného pásma. Hruškova formace se jim usazuje v třetině.

28:58

Mallet obdržel parádní dlouhou přihrávku na levý kruh a zkoušel hned střílet na vyrážečku Vejmelky. Brankář ale dával dobrý pozor.

29:43

Druhá formace Brna se dokázala dostat do útočného pásma a Valský zkoušel spolu s Vincourem něco vymyslet. Valský si připsal dva pokusy, ale první vyrazil Dolejš, druhý pak Kalus, který už je po trestu zpět.

30:54

Bondra si sjížděl na přihrávku od levého mantinelu od Němce do slotu, k puku se ale nedočkal, jelikož mu do ní vjel Dej.

31:37

Čas Kometě neúprosně letí a nedostává se do šancí. Vhazuje se ale na středovém kruhu, jelikož puk skončil mimo hrací plochu.

31:58

Holíkova formace jde do útoku. Právě centr hledal šikovnou žabkou zpoza brány Zaťoviče. Ten ale bekhendem vystřelit nedokázal.

33:09

Rákos teď měl dvě dorážky po střele Hollanda, kdy byl už sám před Dolejšem. Po něm ještě dorážel Valský a trefil zřejmě tyč. Dolejš už byl překonán, jenže štěstí se od Komety opět odklonilo.

33:41

Vhazovat se bude po pravici Vejmelky.

33:41

Mikyska neuspěl proti Klepišovi, forčeking Vítkovic ale nedovoluje Kometě rychlý přechod a k puku se dostávají hosté.

34:22

Domácí dokázali Vítkovické vytlačit ze třetiny a hosty pak zastavil ofsajd.

34:50

Vítkovice ale využívají trenérskou výzvu kvůli postavení hráče v brankovišti.

34:50

Rozhodčí stále zkoumají danou situaci. Zaťovič sice v brankovišti byl, ale snažil se z něj uniknout, což mu nedovoloval Kovář. Brankáři Zaťovič ale nijak nebránil. Rozhodčí si chtějí být ale jistí.

34:50

Rozhodčí už opustili tablet a volají videorozhodčímu. Gól je odvolán!

34:50

Zámorský střílel od modré čáry, ale jeho střelu si překvapivě stáhl Mueller u pravé tyče. Snajpr ale tentokrát nezakončoval, hodil puk do slotu, kde byl osamocený Holík, který už snadno trefil prázdnou branku.

35:40

Pokračuje se tedy při vedení Vítkovic. Hruškova formace se snaží u mantinelu něco vymyslet. Není ale kam poslat přihrávku.

36:20

Na ledě už je zpět první formace Komety. Sporný moment musí rychle hodit za hlavu.

36:43

Hruška teď pronikl mezi beky a střílel ze slotu, byl ale ještě docela daleko a střelu tak Vejmelka vyrážečkou kryje.

37:20

Před brankou se po střele Schleisse strhla malá šarvátka. Rozhodčí ale zůstávají v klidu.

37:42

Rákosova řada se snažila získat pásmo, což se jí po odrazu Vincourovy střely od Dolejše do sítě nad brankou vlastně podařilo.

38:01

Král se teď musel vyhnout napadajícímu Malletovi a nemá tak čas a rozhled na dobrou rozehrávku.

38:40

Od levého mantinelu nahazoval Hruška a jeho pokus tečoval Lakatoš. Puk proletěl vedle levé tyče, ale hráčům v modrém jistě zatrnulo.

39:06

Mueller narazil Pyrochtu na mantinel, ale ani tento hit nepomůže domácím se osvobodit. Vejmelku teď vyzkoušeli Polák, Mallet a Schleiss, brankář vše ale zvládl.

39:24

Vyloučen hráč Jan Schleiss (Vítkovice), 2 min. za Hrubost

39:24

Vyloučen hráč Radek Kučeřík (Kometa), 2 min. za Hrubost

39:50

Hraje se ve čtyřech a tak má Lakatoš více prostoru. S pukem prošel přes modrou a bekhendem dobře mířil na vyrážečku Vejmelky. Ten zasáhl a puk vytěsnil na tyčku, od které se puk odrazil do rohu.

40:00

Stav se sice vyrovnal, ale pouze na malou chvíli. Rozhodčí nakonec gól Holíka neuznal pro postavení Zaťoviče v brankovišti. Kometě nyní zbývá 20 minut na otočku zápasu a vyrovnání série.

40:05

Stejně jako druhá část začíná třetí třetina ve čtyřech na obou stranách.

40:34

Na Vjemelku vypálil z mezikruží Hruška, který pak do brněnského brankáře ještě najel. Královi se Zámorským se to nelíbí a tak se hráči opět strkají u branky.

40:49

Bartejs najel s pukem do útočné třetiny a bekhendem dával puk před branku. Ve vzduchu se jej snažil trefit Klepiš, Dolejš byl ale rychlejší a puk sebral.

41:45

Mueller z levého rohu viděl najíždějícího Holíka v mezikruží a ten rychle pálil mezi betony. Dolejš je ale sklapnul velmi rychle.

42:25

Mueller teď srazil puk ze vzduchu za branku, kde byl Zaťovič. Ten se chtěl obtočit kolem tyčky, neměl ale moc prostoru a skončil na zadku za brankou.

42:55

Vítkovicím se podařilo získat vhazování, domácí ale hned získávají kotouč a jdou do útoku. Pokus z téměř nulového úhlu posílal na brankoviště Kusko, ale Dolejš ani nemusel zasahovat.

44:13

Na ledě je už zase elitní útok domácích.

44:30

Mueller projel podél levého mantinelu a bekhendem nahazoval na Schneidera, který mezitím už skočil na led. Rakušan ale puk ve vzduchu netrefil.

44:52

Další vhazování v obranném pásmu Vítkovic. Hosté se teď nemohou dostat ze své třetiny a jen stínují. Kometu ale nepouští do vyložených střeleckých pozic.

45:40

Další zákrok Dolejše proti Rákosovi, který pálil z pozice těsně před Dolejšem. Hra je přerušená.

45:57

Kometa dělá pro vyrovnání opravdu maximum a hodně přidala. Němec zakončoval bekhendem z mezikruží mezi betony Dolejše. Ani tento pokus ale za záda vítkovického golmana neprošel.

46:28

Hra se rychle přelévá na druhou stranu, do zakončení se špičkou hokejky dostal Flick a Vejmelka musel po nějaké době do akce.

47:00

Král teď vzal přechod na sebe a s pukem přes modrou přejel sám. Byl ale v obklíčení třech bránicích hráčů, kteří ho o puk připravili.

47:45

Krenželok uniknul do brejku s Lakatošem, střílel ale sám a Vejmelka jeho pokus na lapačku stihl eliminovat.

49:00

První formace Brna je na ledě snad ob střídání. Od modré čáry pálil tvrdě Zámorský, ale jeho pokus obětavě zastavuje Krenželok.

49:23

Schneider už hraje stabilně s Rákosem a Klepišem, nyní pronikají do pásma a bojují v pravém rohu za Dolejšem.

49:48

Vyloučen hráč Filip Pyrochta (Vítkovice), 2 min. za Vysoká hůl
Pyrochta chtěl Rákosovi nadzvednout hokejku, ale trefil útočníka krom hole také do obličeje.

50:20

Kometě dlouho trvalo, než se dostala do útočného pásma, ale Polák dokázal okamžitě puk vyhodit.

50:42

Mueller prošel středem a střílel před kruhy, Dolejš vyráží betonem.

51:11

Jakub Klepiš (Kometa) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Filip Král a Peter Mueller. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 1:1
Kometa vyrovnává z přesilovky. Mueller nabil z levého kruhu Královi na modré čáře. Jeho dělovku ještě Dolejš vyrazil, ale Klepišovu dorážku už nemohl mít.

51:11

Gól se ale znovu zkoumá pro nedovolené bránění Dolejšovi od Zaťoviče.

51:11

Branka platí! Rozhodčí ukazuje na středový kruh.

51:35

Kometa chce rychle navázat a do útoku se nyní dral dokonce i typický defenzivní obránce Gulaši. Vjel mezi obránce a zápěstím střílel nad beton Dolejše. Ten si ale poradil a hra se přerušuje.

51:51

Bondra si počíhal na útočné modré na Hrušku a narazil jej na mantinel. Kometa hodně přidala na agresivitě.

52:46

Hosté stejně jako včera zjednodušují hru. Flick hned za červenou čarou nahazuje puk do pásma.

53:25

Puku hosté vládli jen krátce. Do útoku se tlačil Vincour po pravém mantinelu. jeho pokus dokázali obránci zblokovat a Dolejš puk raději schovává.

54:00

Vítkovice se dostávají do útočné třetiny, Flickova formace naháněla puk po mantinelech. Do zakončení se ale nedostali.

54:34

Elitní formace už ano. Zkoušeli to Polák a po něm z mezikruží Lakatoš. Jeho střelu Vejmelka vytáhl ramenem.

56:08

Mueller vjel po pravém mantinelu a na čárkách kruhu pálil zápěstím na Dolejše. Střela byla jedovatá, ale Dolejš situaci zvládl vyřešit.

56:25

Přes Křenželoka se Vítkovice dostaly do útočného pásma. Gewiese nahazoval od modré a Vejmelka jeho pokus raději kryje.

56:35

Ofsajd zastavuje první formaci Komety.

57:00

Lakatoš teď kulhá, po bombě Klepiše od modré, kterou schytal snad z metru. Jeho obětavost ale byla důležitá.

57:42

Ofsajd zastavuje i hosty. Na vhazování se rovná Flick, proti němu Kometa nasazuje elitní formaci vedenou Holíkem.

58:21

Flickova formace zvládá držet puk daleko od Dolejše.

58:56

Guĺaši se snaží získat útočnou třetinu pro poslední střídání elitní formace v základní hrací době.

59:37

Dopředu šly ale Vítkovice. Puk vzal ve středním pásmu Mallet, najel s ním do pásma a servíroval pas pro Kaluse. na druhé straně. Málo chybělo, aby Kalus rozhodl, puk k němu ale nedoputoval.

60:00

Čtvrtý zápas, třetí prodloužení a čtvrtý výsledek 2:1. Pro koho to ale bude?

60:00

Týmy už se rozbruslují. Kometa opět balancuje na hraně vyřazení, Vítkovice ale podobně jako včera působí unaveněji.

60:12

Kometa získala puk z vhazování, ale do útoku půjdou Vítkovice.

60:33

Pyrochta dlouho přemýšlel, co s pukem na modré čáře udělá. Po kličce nahazoval sám na branku a po něm ještě možná dorážel Lakatoš. Vejmelka ale vše zvládl.

61:18

Na ledě zůstává ležet Gewiese. Ten dostal od Rákose rukavicí do obličeje, ale tentokrát to byla zřejmě hokejová situace, neboť rozhodčí ani po poradě nevylučují.

61:24

Po vhazování pálil od pravého mantinelu Kučeřík, jeho rána ale neprošla lesem těl před Dolejšem.

61:36

Bondra teď podobně jako na druhé straně Gewiese odjíždí z ledu s bolestivou grimasou po ruce v obličeji. Ani toto ale faul nebyl.

62:13

Hra je mnohem rozvážnější a opatrnější, než ve třetí třetině. Krenželok s pukem nic nevymyslel a puk tak získávají domácí.

62:56

Valský se teď opřel do puku na pravém kruhu a Dolejš musel rychle k levé tyči. Vše ale zvládl.

63:04

Hned po vhazování Bartejs nabíjel mezi kruhy Rákosovi, ten pálil rychle, ale neumístil střelu tak, aby překonal Dolejše.

63:31

Branka za Dolejšem je posunutá a mezi tím rozhodčí upozorňují Lakatoše, aby si dával pozor na pusu.

63:50

Bondra vyzkoušel pozornost Dolejše z levé strany mocnou ranou. Na jeho pokus ale Dolejš viděl a byl ve výborném postavení.

64:53

Kometa bruslí rozhodně rychleji, Vítkovice jsou ale důraznější a tak je duel stále absolutně otevřený.

65:58

Koch podpořil útočné snažení a Vítkovice měly na hokejkách postupový gól. Mallet přihrál puk zpoza branky Kalusovi, který byl úplně sám před Vejmelkou. Kalus střílel nad vyrážečku a Vjemelka zachraňuje šance Komety.

46:12

Rhett Holland (Kometa) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Dávid Bondra. Stav zápasu Kometa - Vítkovice 2:1
Jede se do Vítkovic! Rhett Holland dostal od Bondry na levé straně pas a obrovská bomba s nápřahem ještě trefila někoho před brankou. Dolejš na změnu směru už nemohl reagovat.