Dobrý den, vítejte u sledování rozhodujícího sedmého semifinále extraligy mezi Spartou a Libercem.

Liberec v sérii vedl už 3:0 na zápasy a vypadalo, že v pohodě postoupí do finále. Jenže Pražané se nakonec vzepjali a i díky dvěma vítězstvím v prodloužení si vynutili sedmý zápas.

Podaří se jim dokonat obrat, což v samostatné historii ještě žádný český tým nedokázal? Možné to je, čistě psychologicky na tom musí být momentálně mnohem lépe sparťané.

Sparta se musí obejít bez obránce Němečka, který dostal trest od disciplinárky, protože trenéři pozměnili složení obranných dvojic. Poprvé v play off proto nastoupí Piskáček. Hosté hrají ve stejném složení.

Dlouhý

Rozhodčí: Šír (CZE), Hradil (CZE) - Špůr (CZE), Ondráček (CZE)

0:35

Po chybné rozehrávce domácích od zadního mantinelu se dostal do velké šance Vlach, ale byl příliš blízko gólmanovi Machovskému a nestačil puk protlačit pod ním do sítě.

1:40

Boj o puk u střídaček byl tak složitý, že sudí raději přerušili hru.

2:50

Utkání má náboj a hraje od začátku dost aktivně. Další liberecká střela, kterou vyslal od modré Birner. Bylo to spíše nahození, přesto si Machovský oddechl, když puk sebral do lapačky.

5:00

Liberec je v úvodu utkání jasně aktivnějším týmem, který se často drží v útočném pásmu. Teď si sparťané oddechli po dalším náporu a závaru před vlastní brankou.

6:10

Sparťanský kouč Josef Jandač vehementně kreslil svým hráčům na tabuli, jak bránit před vhazováním v obranném pásmu. Všichni cítí, že kdo bude skórovat jako první, bude ve velké psychologické výhodě.

7:14

První vážnější šance Spasrty, která se dostala do rychlého brejku, Vedl ho Tomášek a po jeho zakončení vznikl před Kváčou závar. Liberecký gólman nepřehlednou situaci zvládl ustát.

7:41

Ondřej Vitásek (Liberec) vstřelil branku (3. gól v play-off), asistence Petr Jelínek a Ronald Knot. Stav zápasu Sparta - Liberec 0:1
Liberec se dostává do vedení! Vitásek dostal křížnou příhrávku do jízdy a šel zprava sám na bránu. Zvolil střelu pod horní víko, Machovský se jen ohlédl.

8:05

Sparta mohla rychle odpovědět, když Řepík objel bránu a poslal přihrávku na druhou tyč k Horákovi. Ten však tísněn zblízka minul.

10:16

Bulíř posunul puk v přečíslení na Musila, ten však po souboji s obránce padl na kolena a bylo pro něj těžké zakončit.

10:49

Liberec hrozí nebezpečnými nájezdy. Machovský musel řešit nepříjemnou Jelínkovu střelu zleva, následně se dostal ještě k dorážce od mantinelu.

13:00

Utkání má velký spád a teď se hraje dlouho bez přerušení, ovšem bez šancí.

14:25

Liberec propadl při rozehrávce a puk se rychle dostal k Rouskovi u pravé tyče. Byl však pokrytý bekem a těžko se mu zakončovalo. Stále se hraje bez přerušení.

16:45

Sparta se snaží s výsledkem ještě něco udělat do konce první třetiny, ale Liberec je pozorný a nepouští ji do vyložených šancí.

17:00

Nakonec se Sparta přece jen dostala k zakončení, po přihrávce Řepíka to byl Horák, opět ale neskóroval.

18:07

Liberec se vymanil z nejhoršího a teď se usadil v pásmu. Domácí dostali puk z pásma a chtěli do brejku, ale kotouč skončil na liberecké střídačce.

18:30

Jelínek byl sám u tyčky a snažil se dotlouct puk pod betony Machovského.

21:32

I ve druhé třetině má zápas velký spád a minimum přerušení. Špaček to zkoušel zleva, ale minul. Hra se přelévá ze strany na stranu.

22:35

Zikmund v brejku musel zakončovat, protože nabízející se spoluhráči byli pokryti. Kváča jeho ránu kryje a drží.

23:47

Sparta šla tři na dva, ale Sobotka nedokázal nahrát přes Knota, jenž mu do nahrávky vložil hůl a dostal puk z psáam.

25:59

Řepík po přesné přihrávce od Horáka se snažil rychle zakončovat. Kváča stačil puk zastavit betonem před brankovou čárou. Na druhé straně to zkoušel Birner.

27:53

Obraz utkání je naprosto vyrovnaný. Sparta je aktivní, protože musí vyrovnat, ale Liberec rozhodně není pasivní a také se dokáže udržet v pásmu a vyrážet do brejků.

30:00

Machovský přerušil ve chvíli, kdy je za námi přesně polovina utkání.

30:56

Zápas se v posledních minutách trochu zklidnil, Spartě trochu došla šťáva a Liberec se snaží držet na puku.

32:43

Adam Najman (Liberec) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Petr Jelínek. Stav zápasu Sparta - Liberec 0:2
Liberec šel tři na dva, Jelínek nastřelil puk před bránu na teč Najmana, který to provedl dokonale a dostal puk mimo dosah klečícího Machovského. Hosté jdou do trháku, Sparta je pod tlakem.

35:00

Sparta se snaží, ale těžko se prosazuje přes pozornou libereckou obranu.

35:48

Rosandič pálil od levého hrazení, Machovský kryje. Předtím to na druhé straně zkoušel podobně Buchtele.

36:34

Rousek si obhodil beka a střílel, ale brankář chytá. Sparťanský útočník vzápěti vztekle praštil hokejkou o plexi.

37:53

Špatná a zbrklá rozehrávka Sparty končí na icingu.

39:31

Hraje se převážně ve sparťanském obranném pásmu podél mantinelů. To pochopitelně vyhovuje hostům.

40:00

Adam Najman zvýšil ve druhé třetině náskok Liberce a ten je jednu třetinu od postupu do finále.

40:46

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (31. gól v play-off), asistence Jan Košťálek a Lukáš Rousek. Stav zápasu Sparta - Liberec 1:2
Sparta se vrací do zápasu! Košťálek dvakrát pálil od modré a odražený puk se dostal k volnému Řepíkovi, jenž v klidu dorazil do prázdné liberecké branky.

41:21

Vyloučen hráč Adam Najman (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl
První vyloučení v zápase a šance pro Spartu na vyrovnání.

43:21

Liberec sehrál oslabení dobře, nepustil soupeře do vyložené šance. V samotném závěru přesilovky řešil nepřehlednou situaci Kváča, který schoval puk pod lapačkou.

44:15

Liberec zjednodušil hru a dostává pokaždé rychle puk z vlastního pásma.

46:29

Sparta se znovu a znovu snaží přejít přes útočnou modrou a Liberec pokaždé kotouč vrací zpátky. Momentálně je taktická bitva.

46:50

Machovský vyráží Bulířovu střelu poté, co se Liberec po delší době zjevil v útočném pásmu

47:19

Jelínek dal puk přesně do jízdy Najmanovi, jehož štiplavou a táhlou střelu stačit chytit do lapačky roztažený Machovský.

48:10

Sobotka z dobré pozice minul. Mířil zblízka do horního růžku.

49:05

Na druhé straně opět pálil Bulíř, jeho pokus vyrazil Machovský.

50:00

Sparta stáhla sestavu na tři útoky, má deset minut na to, aby alespoň dostala utkání do prodloužení.

51:00

Puk se dostal k Pechovi nalevo, který měl před sebou volno, ale musel si kotouč přikopávat nohama, to ho zpomalilo.

52:24

Sparta teď zmáčkla soupeře před vlastní brankou, liberecká pětka byla hodně unavená a nakonec musela puk vyhodit na zakázané uvolnění. Kouč Augusta si logicky bere oddechový čas.

54:00

Liberec hlídá velice pečlivě svůj těsný náskok, Sparta se snaží zintenzivňovat tlak.

55:00

Jelínek odvádí pro Liberec výbornou práci, podržel puk v pásmu.

55:14

Gríger vybruslil zpoza branky a zkoušel zakončit bekhendem.

56:23

Machovský byl už na cestě na střídačku, aby Sparta hrála power play, ale musel se vracet a v pádu vyráží puk, jenž mířil do opuštěné klece.

58:15

Konec se blíží, kdy přijde další pokus o power play Sparty?

58:58

Liberec je aktivní a nedává Spartě příležitost.