Magee

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šindel (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 8 862

2:04

Klimeš byl napadán hráči čtvrté útočné formace domácích, a tak raději přikryl kotouč.

2:47

Mueller zakončoval z ostrého úhlu bekhendem, Salákovu branku však minul.

3:25

Chlapík do samostatného úniku skvěle načasovanou příhrávkou vyslal Doležala, Klimeš ho ale vychytal. Domácí mají i další příležitosti a jsou v náporu.

4:58

Nadějnou pozici měli i hosté, obránci Sparty ale nebezpečnou situaci před svým brankářem včas zachránili.

6:20

Pražané jsou v úvodu aktivnější a snaží se Klimeše zasypávat střelami.

6:53

Úvodní dvě minuty byly opatrnější, pak se ale začaly rodit první šance i další jejich náznaky. Nyní následuje první komerční pauza.

7:30

Chlapík tečoval střelu svého spoluhráče z obrany, zlomila se mu ale hokejka.

7:38

Rozhodčí signalizovali vyloučení, nakonec ovšem trest neudělili. Opakované záběry přitom potvrzují zásah brněnskou hokejkou do obličeje domácího obránce.

8:32

Peter Mueller (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Petr Holík a Vladimír Roth. Stav zápasu Sparta - Kometa 0:1
Do vedení se dostává Brno! Peter Mueller si parádně vycouval zpoza domácí brány podél mantinelu a následně zavěsil.

9:22

Vyloučen hráč Rhett Holland (Kometa), 2 min. za Zdržování hry
Hosté jdou do oslabení, Holland vyhodil kotouč mimo hřiště.

10:37

Domácí se až po minutě přesilovky usadili v útočné třetině.

11:22

Hosté jsou zpět v plném počtu a oslabení přečkali bez výraznějších komplikací.

12:15

Mikliš vjel do útočné třetiny a pálil. Klimeš jeho pokus chytá, prostor před ním uklízí jeho spoluhráči. Uklízet se vydali i čety s hrably. Je tu další komerční přestávka.

12:35

Další zákrok pro gólmana Komety, domácí dále hýří pohybem.

13:19

Patrik Prymula (Sparta) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Buchtele. Stav zápasu Sparta - Kometa 1:1
Nyní už za Klimeše dotlačili i kotouč. Nadvakrát se levé tyče gólmana prosadil Patrik Prymula, který puk procpal kolem betonu. Pro dvacetiletého útočníka je to první extraligová trefa.

14:41

Sparťané posílají puk na zakázané uvolnění a tribunami mezitím zní jméno Patrika Prymuly.

15:15

Bude se vylučovat, domácí hrají ve výhodě.

15:36

Vyloučen hráč Luboš Horký (Kometa), 2 min. za Hákování

16:10

Hosté po odrazu puku dostávají puk mimo svou třetinu, stíhají ale jen částečně vystřídat.

17:14

Vyloučen hráč Zdeněk Doležal (Sparta), 2 min. za Podražení
Při snaze vypíchnout puk v útočném pásmu Doležal podrazil soupeře. Hrát se bude chvíli ve čtyřech.

17:53

Na ledové ploše po osobním souboji leží jeden z hráčů hostí. Vylučovat se nebude.

17:53

Byl to Marek Ďaloga, kterého nyní v předklonu odváží spoluhráči na střídačku.

18:24

Salák zakročil proti střele, puk následně vyklepal z lapačky a domácí se osvobozují.

19:18

Neuvěřitelný Salák vychytal hned dvě střely hostující první přesilovkové formace do na první pohled prázdné brány.

19:18

Vyloučen hráč Milan Jurčina (Sparta), 2 min. za Hrubost
A domácí si hned po návratu do plného počtu zase zahrají oslabení.

19:59

Více ze hry měla v závěru první části Kometa, zápas potvrzuje to, co se od něj čekalo. Hokejový souboj Prahy s Brnem má velice třaskavý náboj.

20:00

Tvrdé souboje, skvělou atmosféru i svižný hokej nabídlo první dějství. Po jeho konci se ještě pár hráčů obou týmů sjelo u středového kruhu a něco si vyříkávali. Rozhodčí situaci uklidnili.

20:00

Hosté mají k dispozici ještě téměř 80 vteřin z přesilové hry.

20:45

A už operují v útočné třetině, kde se snaží něco vymyslet.

21:19

Na branku Sparty nešla jediná střela, domácí hrají v kompletním počtu.

21:46

Zakázané uvolnění Komety.

22:07

Miklišovu střelu Klimeš dobře viděl a vyrazil.

23:08

Domácí jsou v ofsajdu a nemohou napadat rozehrávku hostů.

23:47

Hráči v rudém do druhé části po ubráněném oslabení vlétli opět o něco aktivněji a vynutili si další faul. Hrají ve výhodě.

23:49

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Kometa), 2 min. za Sekání

24:10

Hosté kotouč vyhazují až k Salákovi.

24:47

Hosté šli po pádu Kašeho ve středním pásmu do přečíslení dvou proti jednomu. Vypadalo to, že puk před prázdnou bránou odvrátil Němeček.

25:39

Luboš Horký (Kometa) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Michal Krištof. Stav zápasu Sparta - Kometa 1:2
Hosté se prosazují v oslabení a jdou opět do vedení. Horký po přihrávce Krištofa z nadějné pozice poblíž předbrankového slotu překonal Saláka.

26:13

Salák další příležitost Brna zneškodnil ramenem.

26:42

Přestávka na úklid ledové plochy

27:06

Domácí posílají puk na icing.

27:25

Se střelou Janduse od modré i následnými pokusy domácích si Klimeš poradil.

28:06

Vincour nezpracoval přihrávku do skvělé pozice přímo proti Salákovi.

28:44

A na druhé straně Doležala z bezprostřední blízkosti vyčapal Klimeš po přihrávce putující těsně před brankovištěm. Brněnský brankář se štěstím vyřešil i navazující příležitost, když Doležal trefil tyčku.

30:24

Icing domácího celku

30:28

Po zásahu Saláka přijde na řadu další buly po jeho pravém boku.

31:47

Před brankou domácích se rozjela menší rozmíška po střele hostů. Obránci Sparty totiž důrazně čistili prostor ve vlastním brankovišti.

32:46

Holíkův pokus mířil jen do plexiskla za sparťanskou klecí.

33:27

Rozhodčí hodlají znovu vylučovat na brněnské straně. Mezitím probíhá komerční pauza.

33:27

Vyloučen hráč Tomáš Bartejs (Kometa), 2 min. za Hákování

34:23

Sparťané mají po své poslední přesilovce, ve které inkasovali, co zlepšovat. V současné chvíli ale jen míchají a kombinují s puky poblíž hrazení.

34:27

Brána hostů není na své pozici, z ní ji vystrčil Klimeš. Kometa do tří nepůjde, což u části publika vzbouzí hlasité pískání.

35:16

Pražané si začínali puk posílat v rychlosti z hole na hůl, jenže opakovaně selhali v zakončení. Klimeš tak zasahovat nemusel.

37:01

Sparta se snaží nadále útočit, Brňané ovšem účelně brání a dobře si chrání modrou čáru.

37:34

Puk po teči Řepíka opustil hrací plochu.

38:24

Klimešova lapačka vystavila stopku Jandusově střele.

39:12

Domácím se nedaří vytvořit si nějakou výraznější příležitost.

39:41

Roman Horák (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Michal Řepík a Tomáš Dvořák. Stav zápasu Sparta - Kometa 2:2
Prosazují se však po dalším najetí do útočného pásma. Řepík poslal puk zpoza brány a z ostrého úhlu vyrovnává Horák, který kotouč procedil mezi špatně postaveným Klimešem a jeho pravou tyčkou.

40:00

I po druhé třetině nakonec platí vyrovnaný stav. Domácí měli více ze hry, pohybovali se v útočném pásmu a drželi puk, jenže hosté i přes svou pasivitu skvěle pozičně bránili a vykrývali nebezpečné prostory. Hned dvě skulinky v obraně objevili až těsně před sirénou Horák ve spolupráci s Řepíkem.

40:40

Domácí pokračují v nastoleném rytmu a drží kotouč na svých holích.

41:17

Střelu Hollanda Salák bez problému vyráží.

42:08

Poněkud rozháranou sekvenci plnou nepřesností zakončuje zakázané uvolnění Sparty.

42:54

Jeden z hostujících obránců zablokoval Horákovu střelu z mezikruží, domácí svého soupeře nyní mačkají.

43:12

Už to však neplatí, modrobílí se dokázali osvobodit.

44:39

V útočném pásmu se pohybovali hráči Komety, jenže Rákos zbytečně vrazil na hrazení domácího obránce. S brněnským útočníkem si šel situaci ještě vyřešit Forman.

44:39

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Kometa), 2 min. za Hákování

44:39

Vyloučen hráč Miroslav Forman (Sparta), 2 min. za Hrubost

45:23

Hraje se ve čtyřech na obou stranách, Klimeš zneškodnil šanci domácích, když pálil Řepík.

46:45

Salák a následně i obránci Sparty zablokovali tři střely hostů.

47:20

Komerční přestávka

47:33

Mikliš u mantinelu podrazil Vincoura a půjde si odpočinout na trestnou lavici.

47:33

Vyloučen hráč Ondřej Mikliš (Sparta), 2 min. za Sekání

47:58

Přímo u Saláka se opakovaně zkoušel prosadit Zaťovič, sparťanský brankář však s vypětím všech sil odolal.

48:36

Muellerův pokus minul branku, hosté se ale stále drží v útočné třetině.

49:18

Domácí se osvobozují poté, co Mueller ideálně netrefil nahrávku na střelu z dobrého místa.

49:34

Salák kryje kotouč a jeho tým už hraje v plném počtu.

49:49

Další dva nadějné pokusy od pravého kruhu na vhazování vyslal obránce Bartejs, Salák opět úspěšně zasáhl.

51:05

Gólman Pražanů přikrývá puk ležící u boční síťky. Hosté se ve svém útočném pásmu objevují čím dál častěji.

52:02

Hostům sudí odpískali postavení útočícího hráče v brankovišti. Branka Pražanů částečně leží mimo obvyklou pozici. Komerční přestávka.

52:44

Kašeho pokus z Klimeše sice vypadl, jenže poblíž nebyl žádný další hráč domácích, a puk tak ukořistil brankář.

54:35

Momentálně se nic moc neděje, k vidění je svižná hra plná přechodů z jedné strany na druhou. Nicméně bez šancí.

54:59

Rozhodčí přehlédli, že puk skončil v ochranné síti, a tak se hraje dál.

56:19

Až nyní je hra opět přerušena.

57:02

Salák se zase vytáhl. Lapačkou zakročil proti střele rozjetého Malleta z bekhendu.

59:07

V závěrečných minutách se puk vyskytuje zejména u mantinelů či ve středním pásmu.

59:28

Chlapík ovšem mohl rozhodnout. Avšak po přihrávce do druhé vlny minul Klimešovu bránu.

60:00

Závěrečná třetina byla možná tou herně nejvyrovnanější. Branku nepřinesla, a tak o tom, kdo získá druhý bod, rozhodne buď prodloužení ve třech, nebo samostatné nájezdy.

60:01

Na úvodním buly byl úspěšnější Horák a sparťané se díky tomu ujímají puku.

60:34

Také domácí z mezikruží pálili, Klimeš si s Thorellovým pokusem poradil.

62:01

A vychytal i dorážku Kašeho hned po střele Chlapíka.

62:37

Vyloučen hráč Alexandre Mallet (Kometa), 2 min. za Podražení
Mallet přesekl hokejku soupeře a Sparta si zahraje přesilovou hru v prodloužení. Trenér Jandač si vyžádal oddechový čas, tohle je velká příležitost pro domácí.

63:13

Thorellovu střelu zablokoval Gulaši.

63:27

Domácí hráče Komety mačkají těsně před Klimeše, který chytil pokus Chlapíka.

63:38

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence David Kaše. Stav zápasu Sparta - Kometa 3:2
Ale nyní už stejná spolupráce rozhoduje. Druhý bod bere Sparta. Chlapík po přihrávce Kašeho znovu pálil a nešťastný odraz od brněnského beka poslal puk obloučkem za bezmocného Klimeše.

18. února 2024 14:00Sparta-Kometa 4:5N
5. ledna 2024 18:00Kometa-Sparta 2:3
19. listopadu 2023 17:00Kometa-Sparta 2:1P
1. října 2023 16:00Sparta-Kometa 0:2
5. března 2023 16:30Kometa-Sparta 5:2
20. ledna 2023 18:30Sparta-Kometa 5:3
4. prosince 2022 17:00Kometa-Sparta 2:6
21. října 2022 18:30Sparta-Kometa 2:3