Domácí se musí obejít nově bez několika zraněných hráčů. K Vondrkovi se Slováčkem se přidali i Venkrbec, Toman a brankář Strmeň.

Takové problémy Vítkovičtí neřeší, jejich branku bude opět střežit ve formě chytající Aleš Stezka.

Jihočeši jsou v tabulce na sedmé příčce, mají 19 bodů. Odehráli 12 utkání.

Vítkovice sehrály duelů zatím jen sedm, z toho pouze jeden doma. V tabulce jim patří s devíti body třináctá pozice.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
27 Percy

Afanasijev

Rozhodčí: Šír (CZE), Obadal (CZE) - Lhotský (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 5 522

V této sezoně se oba celky potkávají poprvé. Loni měly vzájemnou bilanci shodnou. Každý tým vyhrál jednou v základní hrací době a jednou po nájezdech či prodloužení.

Oba týmy jsou na ledě, jdeme na utkání.

0:49

Vlažný start, ani na jedné straně nevyšel úvodní útok.

1:54

Štencel dobře zapracoval v obraně a vyrazil i dopředu, Stezka jeho nahození však snadno odrazil.

2:42

Jihočeši se zatím vůbec nedostali do souvislejší útočné akce.

3:55

Jan Piskáček se podruhé v utkání provinil zakázaným uvolněním po jeho nepřesné přihrávce.

4:11

Gulaš uvolnil Pecha, který zkusil překvapit vítkovického brankáře střelou z ostrého úhlu. To se mu však nepovedlo.

5:16

Štencel nahazoval kotouč od modré, kde se po něm natahoval Holec. Puk tečoval, ale těsně vedle branky.

6:10

Hrachovina ustál ošemetnou situaci po střele Hrušky. První vážnější možnost hostů.

6:44

Milan Gulaš se proháčkoval přes dva soupeře, nakonec musel zakončovat bekhendem, ale Stezku nezaskočil.

7:35

Chlán přebruslil obránce, natlačil se před branku a ohrozil Hrachovinu. Ten však jeho nájezd ustál.

8:28

Abdul udržel puk i proti přesile, nabídl ho Voženílkovi do jízdy, ten však nepropálil Stezku.

8:49

Polák ostře poslal Beránka na hrazení. Domácí mladý útočník zůstal ležet na ledě, na střídačku se dostal jen za pomoci masérů a míří hned do kabiny. To vypadá na další ztrátu pro budějovický útok.

10:00

Hosté vstoupili do utkání přeci jen o něco málo aktivněji. Teď však už je hra vyrovnaná.

10:30

Vyloučen hráč Radovan Bondra (Vítkovice), 2 min. za Vysoká hůl

11:46

Motor kombinuje v útočném pásmu, Pech vymýšlel přihrávky, pak si i sám najel před branku, ale gól z toho nebyl.

12:21

Jakub Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Martin Hanzl a Stuart Percy. Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:0
Devět sekund před koncem první početní výhody udeřila druhá domácí přesilovková formace. Střelu Hanzla vyrazil Stezka jen k Jakubu Valskému, který jej poslal do sítě.

14:12

Hosté se hned snaží o odpověď, ale budějovická obrana zatím pracuje spolehlivě.

15:07

Za hostující obranou se zjevil Miroslav Holec, střelou po ledě však nenavázal na svůj zásah z posledního utkání v Karlových Varech.

16:14

Střela Bukartse neznamenala pro Hrachovinu žádný problém, domácí brankář dál stráží čistý štít.

17:02

Zakázané uvolnění, zatím hlavně budějovickou doménu, teď předvedli i hráči Vítkovic.

17:50

Stezka podrží nahození Vráblíka a nechá vystřídat své spoluhráče.

19:01

Rozběhla se poslední minuta úvodní části, domácí myslí hlavně na zadní vrátka.

20:00

Budějovice vedou po první třetině 1:0. Vítkovice byly v úvodu o něco aktivnější, pak Motor hru vyrovnal a využil jedinou dosavadní přesilovku.

20:32

Pech zpoza branky zkoušel nachytat brankáře soupeře, nenachytal.

21:23

Stezka musí být dál ve střehu, nahození Šenkeříka však v klidu lapil.

22:33

Až teď Vítkovičtí poprvé zahrozili v této třetině, Polákovo nahození však šlo mimo tři tyče.

23:38

Před obráncem Gewiesem se otevřel prostor, a tak se rozhodl zakončit. Hrachovina však střelu viděl a pohodlně lapil.

25:10

Klokovo vyhození skončilo v ochranné síti. Dle rozhodčích však s tečí Karabáčka, proto nevylučují.

26:16

Hosté se trošku komicky srazili při přechodu přes modrou čáru. I to narušilo jejich útočnou akci, po níž Hrachovina přikryl kotouč pod lapačkou.

26:44

Vyloučen hráč Patrik Koch (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění

27:29

Pech hledal v mezikruží Ondráčka, ten nemohl zakončovat pořádně, a tak hosté vyhazují.

28:15

Jinak se Vítkovice v pohodě brání.

28:58

Početní výhody Motoru se nedají srovnávat. Ta první byla nabitá akcemi a střelami, v té druhé nebylo téměř nic.

29:23

Na druhé straně musí Hrachovina zasahovat po zakončení exbudějovického beka Karla Plášila.

29:49

Vyloučen hráč Jan Hruška (Vítkovice), 2 min. za Sekání

30:25

Nebezpečně pálil bez přípravy Gulaš, Stezka v poslední chvíli zasáhl ramenem. Pak si poradil i se zakončením Šenkeříka.

30:52

Další šance končí přerušením, Valský byl podle sudích v brankovišti.

31:46

Ondráček byl v mezikruží ve velmi nadějné pozici pro domácí, trefil ale bránícího hráče soupeře.

32:52

Valský se natahoval po puku před poloprázdnou brankou, ale měl ke kotouči daleko.

34:16

Hrachovina přerušuje hru, když si našel střelu Galvinše od modré v klubku těl.

35:45

Řada ztrát, osobních soubojů, pevné defenzivy. Dnešní utkání nepřináší festival šancí, je to spíše boj o každý metr ledu.

36:36

Každopádně poslední desítky vteřin patří spíše celku trenéra Holaně. Naopak Motor trochu vypadl ze hry.

37:54

Ani v rozehrávce se teď Jihočechům moc nedaří, dokumentuje to i další zakázané uvolnění.

38:16

Flickův pokus schytal do ramene hlavní rozhodčí. Jistě to štíplo, bez modřiny se to neobejde, ale sudí bude pokračovat.

39:03

Vítkovice byly blízko vyrovnání! Fridrich trefil zblízka tyč!

39:12

Vyloučen hráč Lukáš Pech (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

40:00

I po druhé třetině platí stav 1:0 pro domácí. Motor měl navrch v úvodu druhé třetiny. Některé možnosti však nevyužil, a tak Vítkovice v závěru periody tlačily. Celkově je to spíš urputný hokej.

40:33

Vítkovice ještě dokončují přesilovku, Polák však střelou od modré branku míjí.

41:16

Pech je na ledě, domácí se ubránili v prvním dnešním oslabení.

43:05

Aktivita je zatím na vítkovických hokejkách, až teď se dopředu dostala Voženílkova formace.

43:56

Bukarts svižně vyrazil přes půl hřiště, střílel na vzdálenější tyč, ale Hrachovina spolehlivě zneškodnil puk vyrážečkou.

45:35

Trest týmu (Č. Budějovice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

46:08

Rostislav Marosz (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Roberts Bukarts a Roman Polák. Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:1
Vítkovice vyrovnávají a využívají nabídnutou početní výhodu. Rychlou přihrávku Bukartse z rohu kluziště dostal nadvakrát do sítě Rostislav Marosz.

47:30

Branka na 1:1 odpovídá tomu, co se na ledě děje. Jihočeši byli v posledních minutách příliš pasivní, jen posouvali puky. Naopak hosté se snažili být aktivní a za to dostali gólovou odměnu.

48:36

Inkasovaný gól domácí poměrně vykolejil. Směrem dopředu už Motor dlouhé minuty neukázal téměř nic.

49:31

Hruška byl v útočném pásmu sám, přesto se natlačil před Hrachovinu, který následně přikryl kotouč.

50:51

Souboj, souboj a zase souboj. Tak vypadají poslední desítky vteřin. Důsledný přístup brzdí ofenzivní rozlet na obou stranách.

53:19

Oba celky myslí na tři body, zároveň však ani jeden nechce udělat chybu, aby neztratil celý zápas.

54:44

Gulaš se dvakrát hrnul ke střele, soupeři mu však vždy v poslední chvíli zakončení překazili.

55:04

Icing Motoru vrátí hru před Hrachovinu.

56:11

Jihočeši zvýšili aktivitu při napadání a nutí soupeře k chybám. Teď to skončilo zakázaným uvolněním.

56:58

Dnešní utkání sleduje 5522 diváků.

57:23

Stezka lapil zakončení Bindulise a přerušuje hru.

58:36

Kapitán domácích Gulaš z rohu hledal Pecha, ten však byl obsazený.

59:28

Ještě zbývá čas na poslední útok, jinak se bude pokračovat v prodloužení.

59:55

Poslední vhazování základní části, Vítkovice jsou před Hrachovinou.

60:00

Vyrovnaný duel nabídne své pokračování v prodloužení.

60:25

Pech s Gulašem si neporozuměli, vše končí zakázaným uvolněním.

61:33

Fridrich jel sám na Hrachovinu, ten se vyznamenal v obrovské šanci.

61:55

Robert Flick (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Petr Fridrich a Lukáš Krenželok. Stav zápasu Č. Budějovice - Vítkovice 1:2
Je rozhodnuto. Fridrich sice ještě neuspěl v nájezdu, ale záhy vypálil od modré čáry Robert Flick a jeho pokus Petr Fridrich tečoval do sítě.

60:00

Vítkovice si odvážejí z Budějovic dva body za výhru v prodloužení. Jihočeši měli mírně navrch v první polovině utkání, pak se začali víc osmělovat hosté. Remíza v bojovném utkání byla spravedlivá, Vítkovice urvaly bod navrch.

16. února 2024 17:30Vítkovice-Č. Budějovice 5:7
30. ledna 2024 17:30Vítkovice-Č. Budějovice 1:2
30. prosince 2023 17:00Č. Budějovice-Vítkovice 3:4N
29. září 2023 17:30Č. Budějovice-Vítkovice 2:1
19. února 2023 16:00Vítkovice-Č. Budějovice 1:4
6. ledna 2023 17:30Č. Budějovice-Vítkovice 0:2
25. listopadu 2022 17:30Vítkovice-Č. Budějovice 4:3
9. října 2022 17:00Č. Budějovice-Vítkovice 2:3N