Hezké odpoledne ze Zlína, kam k souboji dvou posledních týmů tabulky přijelo Kladno.

Domácí jsou poslední, na svého rivala ztrácejí 7 bodů.

Zlín v předchozím kole padl v Karlových Varech 1:4, zatímco Kladno prohrálo v Třinci 0:2.

V prvním vzájemném utkání v Chomutově vyhrálo Kladno 3:2 v prodloužení. V 64. minutě rozhodl obránce Kyle Wood.

Ciampini

Rozhodčí: Hradil (CZE), Vrba (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 5 312

Ve zlínské sestavě dnes poprvé nastoupí obránce Tomáš Hanousek, který přišel výměnou za Tomáše Mikúše z Karlových Varů. Bude hrát s Tomášem Žižkou.

Zápas začne slavnostně. Malou pozornost dostane trenér Zdeněk Čech, který se zítra dožívá 70 let. V roce 1995 byl u prvního postupu Zlína do finále extraligy.

0:33

Vyloučen hráč Jake Dotchin (Kladno), 2 min. za Zdržování hry

1:33

Zlín to zkoušel od modré, střely Hanouska a Němce se neujaly.

2:33

Kladno je kompletní.

3:05

Suhrada hezky prošel po levém křídle, Bow jeho střelu vyrazil.

3:27

Kašík dvakrát zasahoval proti střelám Plekance z levého kruhu.

4:24

Zcela volný Dvořáček si najel od zadního mantinelu před Kašíka. Zkoušel kličku, domácí gólman s pomocí spoluhráčů odolal.

5:56

Honejsek zkoušel rychlou přihrávkou vysunout do brejku Vopelku, ale poslal ji moc prudkou, takže se píská zakázané uvolnění.

6:34

Plekanec hledal u vzdálenější tyčky Hlavu, který jeho přihrávku nezpracoval.

7:07

Vyloučen hráč Jiří Ticháček (Kladno), 2 min. za Hákování
Bek Mamčics se prokličkoval až k hostující brance a vybojoval pro domácí druhou přesilovku.

8:17

Po šanci Karafiáta se hosté utrhli a zahrozili Plekancem. Zblízka ale Kašíka nepřekonal.

8:44

Zbořil se trošku krkolomně protlačil až k Bowovi, ale v pádu ho příliš neohrozil.

9:09

Zlín nevyužil ani druhou přesilovku.

9:35

Gazda pálil od modré a trefil tyčku.

10:16

Hezká kombinace první lajny hostů vyvrcholila tvrdou střelou obránce Dotchina, kterou Kašík vyrazil do ochranné sítě.

10:44

Na ledě zůstal ležet Okál, zřejmě má ve tváři krvavý šrám.

12:08

Strnad rychle vlétl do pásma, jeho rána z levého kruhu zamířila do Kašíkovy lapačky.

12:51

Kašík vymrštil levý beton proti svižné střele Plekance.

13:35

Zlín podruhé trefil konstrukci branky. Po průniku Flynna se o to postaral Sedláček.

14:18

Dvoráček hezky prošel do pásma, sjel si doprostřed hřiště a vypálil. Kašík předvedl efektní zákrok lapačkou.

15:04

Na ledě zůstal ležet jeden z hlavních rozhodčích a zvedá se ztěžka, zato s úsměvem. Palcem nahoru ujistil, že bude v pořádku, diváci ho odměnili potleskem.

15:08

Po vyhraném buly Kašíka otestoval Ciampini.

15:40

Plekanec je herně nezastavitelný, jeho hře chybí jen gól. Dvakrát během chvilky vyzkoušel Kašíka, který měl zejména při druhé ráně co dělat, aby to ustál a nesrazil si puk do branky.

16:27

Třikrát zasahoval Bow, nejnebezpečnější byl asi pokus Kazdy.

17:30

Po střele Sedláčka se strhla menší mela.

17:38

Suhrada propadl na modré, ale hosté toho nevyužili, protože Strnad pokazil přihrávku.

19:53

Po chybné rozehrávce Hejcmana měl vedoucí gól na holi Plekanec, jeho tyč těsně minula pravou tyčku.

20:00

První třetina nabídla svižní hokej nahoru dolů, kterému chyběly jen góly.

20:00

Střely na branku v 1. třetině: 12:14.

20:00

Šest kladenských střel, tedy skoro polovinu, vyslal Tomáš Plekanec. Na ledě strávil 8 minut a 19 vteřin - nejvíc ze všech hráčů v zápase.

20:08

Druhá třetina začala střelou Hlavy od modré, kterou Kašík vyrazil.

21:19

Honejsek zůstal volný před brankou, ale nedosáhl na přiklepnutí do Vopelky.

21:58

Úsměvná scénka. Jeden z čárových jel k Bowovi pro puk, ale poklouzl a poslal ho na led.

22:08

Kašík předvedl efektní zákrok lapačkou.

22:44

Domácí byli v přečíslení, ale Zbořil to řešil příliš individualisticky.

23:05

Hezká akce první lajny hostů. Kašíka neprostřelil Plekanec, zblízka neuspěl ani Jágr.

23:21

Další tyčka Zlína, tentokrát po střele Mamčicse.

24:47

Bow vyškrábl střelu Vopelky ke vzdálenější tyčce.

26:12

Flynn to zkoušel z hodně ostrého úhlu, Bow ovšem skulinku mezi svými betony utěsnil.

27:01

Adam Zbořil (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Zlín - Kladno 1:0
Wood při vyvážení ztratil puk na modré, následně se srazil s Honejskem. Toho využil Zbořil, který měl celé útočné pásmo pro sebe. Najel si z boku před Bowa a prostřelil ho.

27:11

Bow si porazil se střelou Kubiše zpoza beka. Byl to těžký zákrok.

28:31

Bowa prověřil střelou z první Sedláček.

29:40

Bow zasáhl proti střele Okála.

30:11

Němec střílel od modré z první, Bow na jeho ránu dobře viděl.

30:50

Sedláček objel branku, ale prostor u tyčky nenašel.

31:22

První lajna hostů si vytvořila tlak, Zlín se ubránil za cenu icingu.

31:44

Flynn parádně uvolnil Hejcmana, který ale přihrávku nezpracoval a puk poslal vedle levé tyčky.

32:28

Na ledě zůstal ležet Frömel, led opuští za pomocí spoluhráčů a hned míří do kabin. Rozhodčí netrestají.

32:28

Vyloučen hráč Matěj Beran (Kladno), 2 min. za Hrubost

32:28

Vyloučen hráč Tomáš Hanousek (Zlín), 2 min. za Hrubost
Hanousek se mstil, za potyčku dostali trest oba hráči. Hraje se čtyři na čtyři.

33:06

Kyle Wood (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Marek Baránek. Stav zápasu Zlín - Kladno 1:1
Wood se rozjel z vlastního pásma, najel si do střeleckého prostoru a ránou mezi betony zaskočil Kašíka.

33:49

Kladno je při hře čtyři na čtyři aktivní. Melka ohrozil Kašíka a následně na něj povalil jednoho z beků.

34:17

Honejsek vystřelil po otočce, jenže přestřelil.

34:29

Oba týmy jsou v pěti.

35:46

Na ledě se začíná přiostřovat.

36:53

Dvakrát střílel od modré Ticháček. První pokus Kašík vyrazil, druhý chytil.

38:39

Honejsek propadl a hosté ihned otočili hru. Střela Krista z levého kruhu skončila v Kašíkově výstroji.

39:15

Vyloučen hráč Darek Hejcman (Zlín), 2 min. za Hrubost
Kristo tak dlouho otloukal Hejcmana, až se domácí útočník neudržel a vrátil mu to pěstí. Na trestnou jde sám.

39:47

Adam Kubík (Kladno) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jake Dotchin a Tomáš Plekanec. Stav zápasu Zlín - Kladno 1:2
Kladno otáčí skóre. Od modré střílel Dotchin, tečoval Kubík.

40:00

Druhá třetina přinesla i góly. Domácí šli do vedení, ovšem obránce Wood s útočníkem Kubíkem otočili skóre v kladenský prospěch.

40:00

Střely na branku ve 2. třetině: 11:10, celkem: 23:24.

41:38

Kladno začalo aktivně, chce svůj náskok pojistit.

42:13

Jakub Strnad (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Matyáš Filip a Antonín Melka. Stav zápasu Zlín - Kladno 1:3
Se Zlínem to vypadá zle nedobře. Po střele od modré úspěšně dorážel Strnad.

42:53

V poslední třetině jsou střely 0:5.

44:01

Po nastřelené tyčce nedokázal vydolovat puk k nebezpečné střelc Hanousek.

46:22

Zlín už se přece jen častěji dostává před Wooda, ale Kladno výborně bruslí a moc prostoru Zlínu nenechává.

47:29

Vyloučen hráč Adam Kubík (Kladno), 2 min. za Hákování

47:41

Rána Hanouska od modré skončila v Bowově výstroji.

49:21

Zblízka neprocpal puk za Bowa Hanousek.

49:29

Kladno zvládlo i toho oslabení a o další krok se přiblížilo k důležité výhře.

52:57

Obraz hry se nemění. Domácí se tlačí dopředu, ale narážejí na výborně organizovanou obranu.

54:03

Němec nastřelil puk na Bowa od vlastní modré čáry, následuje poslední komerční přestávka.

54:18

Ticháčkova rána skončila v Kašíkově lapačce, bude se vhazovat před domácím brankářem.

55:15

Další vhazování před Kašíkem znamená klid pro hosty.

55:43

Suchánkova střela od bočního mantinelu si našla cestu do Kašíkovy lapačky.

56:14

Antonín Melka (Kladno) vstřelil branku (2. gól v sezóně). Stav zápasu Zlín - Kladno 1:4
Je definitivně rozhodnuto. Hosté se dostali do přečíslení tři na jednoho, nahrávku Melky si srazil do vlastní branky Mamčics.

57:37

Zápas sledujeme 5 312 diváků.

57:37

Zlín to ještě zkouší v šesti bez Kašíka.

58:29

Matěj Beran (Kladno) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Adam Kubík. Stav zápasu Zlín - Kladno 1:5