Šesté České Budějovice dnes přivítají osmou pražskou Spartu. Oba celky poslední duel prohrály, a tak mají co napravovat.

V sestavě Sparty chybí kvůli krátkodobé indispozici Filip Chlapík, šanci tak dostane nadějný Josef Slavíček. Mimo hru jsou dále zranění Buchtele, Forman, Němeček, Dvořák, Jurčina a Prymula.

V budějovické sestavě je minimum změn, mimo hru jsou Venkrbec, Toman či Štencel.

Oba celky jsou na ledě, jdeme na utkání.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
27 Percy

Slavíček

Rozhodčí: Hradil (CZE), Lacina (CZE) - Hynek (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 6 086

0:54

První útoky patří jasně Motoru. Nejprve nahazoval Piskáček, jeho tečované nahození skončilo těsně vedle. Pak Ondráček dorážel po Pechově nabídce.

2:14

Už také Pražané předvedli první útočné výpady, ale zatím Hrachovinu téměř neohrozili.

2:50

Potřetí v krátké době je Motoru odpískaný ofsajd.

3:32

David Kaše prověřil Hrachovinu střelou od mantinelu, pro budějovického brankáře to byla snadná práce.

5:45

Domácí se snaží k obráncům Sparty přistupovat co nejrychleji, aby je nutili k chybám. A to se jim celkem daří.

6:52

Thorell hledal Horáka, který ve výhodné pozici v mezikruží promáchl.

8:26

Ondráček se dožadoval vyloučení soupeře, sekera na něj byla celkem zjevná, ale vylučovat se zatím nebude.

9:15

Martin Jandus vlétl do útočné třetiny, křížnou přihrávkou hledal před brankou Valského, který ale netrefil kotouč před prázdnou brankou.

10:42

Sobotka pálil skrz několik hráčů, Hrachovina si i tak našel puk a lapil ho.

12:23

Po domácím zaváhání v rozehrávce měla Sparta velkou možnost. Vitouch připravil pozici Konečnému, kterému ale v poslední chvíli vypíchl kotouč obránce Jandus.

13:27

Hra nemá v posledních minutách velké tempo. Sledujeme spíše boj u mantinelu než velké příležitosti a rychlé kombinace.

14:12

Ondráčkovu střelu dorážel Gulaš, Salák ale odolal oběma pokusům.

15:28

Další zajímavá akce Motoru. Abdul objel branku a nabízel přihrávku spoluhráčům. Vondrku ale odraz překvapil.

16:57

Hra se přelévá z jedné strany na druhou. Ani jeden z týmů se nemůže dostat na delší časový úsek do obranného pásma soupeře.

18:47

Sparta teď měla dobré možnosti, Štich však v pádu zachránil cestu finální přihrávky před branku.

19:13

Vyloučen hráč David Vitouch (Sparta), 2 min. za Podražení

19:25

Vyloučen hráč Jiří Ondráček (Č. Budějovice), 2 min. za Hákování

20:00

První třetina je u konce. Byl to spíš boj plný přerušení než festival šancí. Ani jeden z týmů neměl delší převahu.

21:05

Před Šenkeříkem se otevřel prostor, tak budějovický obránce vypálil, ale Salák si poradil.

21:27

Oba celky jsou v plném počtu.

22:01

Vyloučen hráč Ondřej Mikliš (Sparta), 2 min. za Podražení

22:54

Jihočeši měli slibně rozehrané pozice, ale několikrát situaci prováhal Pech či Gulaš.

23:58

Petr Šenkeřík (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Jindřich Abdul. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:0
Celou početní výhodu strávila na ledě domácí první pětka a na jejím konci se Motor raduje. Petr Šenkeřík vypálil od modré čáry a sparťanský David Dvořáček si srazil puk do vlastní sítě.

25:24

Další slušnou pozici měl Bindulis, ale branku Sparty z mezikruží minul.

26:06

Pražané jsou pod tlakem a nemohou se dostat ze sevření aktivních Jihočechů.

26:06

Trest týmu (Sparta), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

27:17

Znovu pálil tvrdě Gulaš, ale nepropálil blok před sebou. Domácí ale tlačí dál.

28:20

Druhá minuta přesilovky byla ze strany Motoru slabší, hosté se ubránili.

28:45

Vyloučen hráč Daniel Voženílek (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

30:01

Jihočeši se zatím celkem snadno brání, Sparta se nemůže ustálit v přesilovkovém vzorci.

30:53

Až v závěru přesilovky tvrdě pálil Konečný, ale branku domácích minul.

32:40

Thorell hledal zpoza branky Horáka, proti němuž skvěle zasáhl Hrachovina. To samé platilo i proti střele Moravčíka.

34:14

Jihočeši v posledních desítkách vteřin uchylují hlavně k vyhazování puku do středního pásma. Hosté dychtí po vyrovnání.

35:20

Domácí ztratili puk, Thorell vyslal do úniku Doležala, který ale pod tlakem nedokázal zakončit a Hrachovina podržel beton u své levé tyče.

36:58

37:49

Michal Vondrka chytře pošetřil čas v útočném pásmu a pozlobil soupeře.

38:50

Doležal pálil z pozice, kterou v Budějovicích dobře znají. Přečetl ji také Hrachovina.

39:24

Vyloučen hráč David Kaše (Sparta), 2 min. za Hrubost

39:33

Vyloučen hráč Lukáš Pech (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

40:00

Motor vede po druhé třetině 1:0, když se trefil po tečované střele Petr Šenkeřík. Bojovný duel pokračuje, Spartě se nedaří, Jihočeši zodpovědně hlídají těsný náskok.

40:40

Po nájezdu Horáka do Hrachoviny se strhla slušná mela. Vše ale asi skončí jen domluvou od rozhodčího.

41:23

Skvělý průnik Sobotky, proti kterému ale Hrachovina vytáhl skvělý zásah.

43:01

Domácí se snaží neutralizovat nápor soupeře tím, že drží kotouč u hrazení.

44:23

Hanzl v přečíslení hledal Vondrku, který ale nedostal přesnou přihrávku.

45:05

Sparta byla asi nejblíž brance v celém utkání. Řepík měl před sebou chvilku odkrytou klec, ale zaváhal na moment a Hrachovina mu skočil do střely.

46:10

Václav Karabáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Martin Jandus a Dominik Hrachovina. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:0
Při tlaku soupeře udeřili domácí. Vyhození z obranného pásma dojel Václav Karabáček, připravil si pozici a ze strany propálil Saláka.

47:10

Jihočeši jsou dál aktivní a naopak Sparta je hodně rozhozená.

47:55

Hrachovina i teď s trochou štěstí skočil do brankoviště a zasáhl ho pokus od Thorella.

49:00

6086 diváků sleduje dnešní utkání.

50:37

Sparta se ale dál snaží a utkání ještě nevzdává. Matuškin zkusil vypálit od modré čáry, ale Hrachovina zůstává bezchybný.

51:38

Domácí si nekomplikují život. Když se dostávají pod tlak, raději vyhodí puk do středního pásma nebo i dál.

52:53

Horák dostal přihrávku ideálně do mezikruží, mířil do spodní části branky, ale minul volné místo. Puk mu z hole mírně sjel.

53:42

Moravčíkovo nahození nikdo netečoval, a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Sparty, protože Hrachovina podržel kotouč.

54:46

Zakázané uvolnění Motoru, hra se vrací do domácí třetiny. Sparta má drtivý tlak, ale stále prohrává o dvě branky.

55:30

Čas hraje proti Pražanům, naopak Jihočeši sbírají každou vteřinku.

56:30

Kotouč je na budějovické střídačce, Sparťané už jistě přemýšlí, jak sehrají hru bez brankáře.

57:25

Sparta je v šesti, Salák na střídačce!

58:20

Řepík pálí mimo, pak Karabáček zblokoval pokus Sobotky. Vhazovat se bude v útočném pásmu Sparty.

58:20

Sparta si bere oddechový čas.

58:54

Jihočeši dostávají puk do středního pásma, Sparta chvátá zpět.

59:11

Hrachovina lapačkou zblízka ukradl gól Horákovi!

59:25

Další závar před domácím brankářem, Hrachovina nakonec přikryl kotouč a přerušil hru.

59:43

Puk je ve středním pásmu, to už asi Motor zvládne.

60:00

Motor slaví 1000. výhru v historii klubu. Jihočeši porazili Spartu 2:0 po vynikajícím výkonu Dominika Hrachoviny, který vychytal řadu šancí soupeře. Utkání bylo spíš boj než přehlídka možností. Pražané se trápí dál.

26. ledna 2024 17:30Č. Budějovice-Sparta 5:3
10. prosince 2023 16:00Sparta-Č. Budějovice 3:2P
27. října 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 1:4
15. září 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:2
17. února 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 3:4P
17. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:0
3. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:3
7. října 2022 17:30Č. Budějovice-Sparta 2:3P