Vážení čtenáři, vítejte u onlinového přenosu 28. kola hokejové extraligy. V olomoucké Plecharéně domácí přivítají pardubické Dynamo. Poslední vzájemný zápas na ledě Východočechů skončil bez branek. Po prodloužení se radovali kohouti.

V sestavě Olomouce dnes nechybí David Krejčí, který poslední duel proti Třinci vynechal kvůli blíže nespecifikovaným zdravotním komplikacím.

Oba celky právě vjely na led! Domácí Mora nastoupí v černých dresech, perníkáři oblékají bíločervenou sadu. Do úvodního buly zbývá minuta. U online přenosu Vás ještě jednou zdraví Václav Havlíček.

Pochobradský

Rozhodčí: Lacina (CZE), Staňo (SVK) - Komárek (CZE), Ondráček (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:05

Zápas začal. Hraje se v obranném pásmu domácích.

0:27

Jan Lukáš si připisuje první zákrok. Po vyhraném buly pálil od modré Michal Hrádek, Lukáš jeho bombu vyrazil výstrojí.

1:42

Pardubice teď zamkly Olomouc ve vlastní třetině. Jan Lukáš musel likvidovat hned dva střelecké pokusy hostů.

2:10

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Podražení
První přesilovku zápasu budou hrát Pardubičtí. Faulem se provinil domácí kapitán.

3:20

Adam Musil (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Juraj Mikuš a Robert Říčka. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 0:1
Gól pro Pardubice! Až po minutě přesilovky se dokázali hosté zformovat do přesilovkového vzorce, čehož využil Juraj Mikuš, jehož ránu od modré za Lukášova záda usměrnil Adam Musil.

6:10

Vyloučen hráč Patrik Poulíček (Pardubice), 2 min. za Hákování
Početní převahu si zkusí také Olomoučané. Za hákování si odchází sednout Patrik Poulíček.

7:01

Na steč vyrazil Jan Knotek, přihrávkou pod sebe oslovil Nahodila, ale jeho ránu srazila pozorná obrana Pardubic.

7:45

Střely Nahodila ani Krejčího Frodla neohrozily. Pardubický gólman pak posunul bránu. Vhazuje se po jeho levici.

8:14

Hosté v plném počtu.

8:43

Olomouc je teď aktivnějším týmem. Kucsera pálil přes pardubického beka, Frodl připraven. Následně se neujal ani pokus Kuska.

9:48

Trest týmu (Pardubice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Pardubice si nejspíš chtěly bránění ulehčit mužem v poli navíc. To pozornosti sudí neuniklo a Olomouc jde do početní výhody.

11:13

Vyloučen hráč Dominik Frodl (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
Olomouc sehrála hezkou přesilovkovou kombinaci. Káňa z pravého kruhu přihrával před bránu, ale Frodl vykopl bránu z ukotvení. Pět na tři.

11:45

Jan Káňa (Olomouc) vstřelil branku (12. gól v sezóně), asistence Lukáš Nahodil a David Krejčí. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:1
Jan Káňa využívá dvojnásobnou početní převahu. Krejčí zleva posunul na Nahodila, který přes osu hřiště oslovil nejlepšího střelce domácích. Káňovi rána z první vůbec nesedla, přesto projela pod betonem Dominika Frodla.

13:13

Až teď hrají Pardubice znovu v pěti.

14:41

Po delší odmlce se o slovo přihlásilo Dynamo. Kousal se dostal k puku a zleva se snažil bekhendem procedit kotouč za Lukášova záda. Olomoucký gólman ale mezeru mezi tyčkou a tělem včas vyplnil.

15:30

Lukáš opět v permanenci. Do útočné třetiny najel Paulovič a Lukáš jeho ránu musel krotit na dvakrát.

15:53

Černý po vyhraném buly pálil od modré, na Frodla si ale nepřišel. A protože se neujal ani další pokus z hole Hanáků, vhazuje se před pardubickým gólmanem.

16:30

Ondrušek chyboval v rozehrávce a Kousalovu ránu musel Lukáš betonem vyrazit.

17:35

Hned po buly tvrdě pálil Řezníček, ale Frodl proti jeho pokusu dobře vybruslil.

19:40

Pardubice se vyhnaly z útočné třetiny.

20:00

První perioda je u konce. Hanáci dokázali v dvojnásobné přesilovce srovnat stav zápasu. Střelecky aktivnější však byly Pardubice.

21:20

Švrčkovu ránu kryje na začátku druhé třetiny Frodl. Vhazuje se před svatyní Pardubic.

22:09

Úplně sám byl před brankou Burian, ale nikdo ze spoluhráčů ho nedokázal oslovit.

22:39

Icing Pardubic.

23:08

Káňa se po Kucserově zadovce dostal až do brankoviště, kde upadl. Volný kotouč odehráli Pardubičtí do bezpečí.

24:35

Oba týmy se střídají v držení kotouče. Sráží je nepřesná rozehrávka.

25:07

Nepohlednou pasáž mohl ukončit Kunc. Byl sám na ose hřiště, ale jeho rána postrádala razanci.

25:07

26:02

Blümel nabral rychlost a přejel do útočného pásma, kde ale postrádal podporu spoluhráčů.

26:33

Zakázané uvolnění Olomouce.

26:48

Hrádek po buly nenašel nikoho v bílém, útok zakládá Mora.

27:50

Úplně sám vyplaval před Frodlem Kolouch, ale z blízka nedokázal pardubického gólmana prostřelit. Tohle byla největší šance druhé třetiny.

28:19

Robertson zkusil překvapit Lukáše bekhendem ale olomoucký brankář jeho úmysly přečetl.

28:58

Po odrazu se ke střele dostal Rohlík. Před sebou neměl žádného z obránců, Lukáš však reflexivním zákrokem drží nerozhodný stav.

31:16

Olomoučtí šli po sérii soubojů dva na jednoho, svoji akci ale nedokázali zakončit.

31:48

Zakázané uvolnění posouvá hru před bránu Pardubic.

31:59

Fordl teď nic neviděl, ale střela od modré z hole olomouckého beka mířila mimo jeho tři tyče.

33:17

Musilovu ránu zblokoval Ondrušek.

34:19

Říčka pálil z pravého kruhu, Lukáš ramenem vyrazil.

36:27

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče
Tvrdý souboj u zadního mantinelu posoudili rozhodčí jako faul. Na dvě minuty odchází na trestnou lavici za faul na Poulíčka domácí kapitán Jiří Ondrušek.

36:45

Lukáš vyráží Košťálkovu ránu od modré.

37:20

Nepřesná rozehrávka vyhání Pardubice do středního pásma.

37:46

Anthony Camara (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence David Cienciala a Robert Říčka. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:2
Další gól z přesilovky! Pardubice se znovu ujímají vedení. Cienciala pohotově rukou zpracoval těžkou přihrávku a předložil kotouč na brankoviště volnému Camarovi, který usměrnil puk na místo určení.

38:33

Pardubice budou muset zvládnout zbytek druhé třetiny ve čtyřech. Na trestnou lavici odjíždí Poulíček.

39:30

Mora v přesilovce, kvůli ofsajdu, zatím nezahrozila.

39:48

Krejčího rána zleva nenašla skulinku mezi betony Frodla.

40:00

Skončila druhá třetina, která hokejové krásy moc nenabídla. Pardubice se však znovu ujaly vedení.

40:30

Hosté v pěti.

41:00

Frodl ukryl ve výstroji nahození. Po vhazování se pokračuje ve středním pásmu.

41:26

Mora se nepřesnou rozehrávkou provinila proti pravidlům. Zakázané uvolnění.

41:49

I Frodl, ve snaze rychle rozehrát, vyhazuje na icing.

42:30

Lukáš vyrazil tvrdou nabídku Nakládala. Domácí pak nevyužili možnost jít do protiútoku.

43:37

Musil našel na modré Camaru, který se proháčkoval až před Lukáše. Jeho bekhendová klička ale byla už navíc.

44:50

Teď bylo před Frodlem dusno. Žádná ze střel a tečí však pardubického gólmana nevyvedla z míry.

47:45

Šikovný Káňa se proháčkoval až do útočného pásma, zadovkou oslovil Kucseru, jeho ránu vykryl hokejkou Frodl.

48:11

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Matej Paulovič a Jan Košťálek. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:3
Pardubice odskakují na dva góly. Patrik Poulíček převzal do otevřené obrany přihrávku od Matěje Pauloviče a svůj samostatný únik proměnil tvrdou ránou mimo Lukášův dosah.

48:30

Vyloučen hráč Robert Říčka (Pardubice), 2 min. za Nedovolená výstroj

49:17

Ondrušek se v přesilovce dostal ke střele, ale Frodla nepřekvapil.

50:33

Pardubice jsou kompletní.

51:03

Zakázané uvolnění Olomoučanů.

51:26

Kunc najížděl do předbrankového prostoru, ale bekhendem ještě hledal lépe postavné spoluhráče. Měl však střílet, neboť nenašel nikoho v černém.

51:34

Pardubice se osvobozují zakázaným uvolněním.

52:34

Následuje další icing Pardubic.

52:47

A opět. Olomouc teď bruslí více.

53:31

Dujsík se na pravém kruhu dostal ke střele. Mezi ním a pardubickým gólmanem nikdo nepřekážel. Projektil olomouckého beka však pouze vyprášil Frodlovu výstroj.

54:08

Vyloučen hráč Adam Musil (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Po potyče za bránou Domonika Frodla odchází na trestnou lavici Musil.

54:32

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Matěj Blümel. Stav zápasu Olomouc - Pardubice 1:4
Pardubice se prosazují v oslabení! Matěj Blűmel vyhrál souboj ve středním pásmu a ujížděl sám na Lukáše. Klička mu sice nevyšla, ale pro duchapřítomného Patrika Poulíčka nebyl problém zasunout puk do odkryté klece.

56:09

Osamocený Krejčí pálil z osy hřiště, ale bránu v nadějné pozici minul.

56:10

Pardubice jsou opět v pěti hráčích.

56:47

Kucsera ujížděl a při forhendové kličce přepadl přes Frodla. Sudí zákrok jako nedovolený neposoudili.

58:00

Byly oznámeny poslední dvě minuty zápasu. Pardubice kontrolují kotouč.

58:41

Hra se po zakázaném uvolnění Pardubic přesune před branku Dominika Frodla.

59:47

"Hoši děkujem!" Skandují necelé dvě desítky pardubických fanoušků, kteří si našli cestu na olomoucký zimní stadion. O vítězi je rozhodnuto.

60:00

Zápas skončil. Pardubice oplácí Olomouci prohru z vlastního ledu a po přesvědčivém vítězství berou tři body. Mora ve třetí třetině pouze šestkrát vystřelila na bránu a musí dnes skousnout porážku. Děkujeme, že jste sledovali náš online přenos.