Vítejte při sledování dohrávky 29. kola domácí hokejové extraligy mezi Českými Budějovicemi a Libercem. Utkání začíná v 17.10 hodin.

Domácí trápí značná marodka. Dnes nebudou hrát z různých důvodů Abdul, Valský, Toman, Štich či Bindulis.

Liberec udělal oproti poslednímu utkání jedinou změnu, v brance začne Jaroslav Pavelka. Exbudějovický Petr Kváča tak začne jako náhradník. Mimo hru jsou zkušení Šmíd, Vitásek a Klepiš.

Před utkáním Motor ocenil Milana Gulaše a Lukáše Pecha, kteří nedávno vstoupili do Klubu ligových střelců.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
Piskáček
Šenkeřík
65 Bučko
Bučko
27 Percy

Rychlovský

Rozhodčí: Pešina (CZE), Kika (CZE) - Lederer (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:54

Jelínek tvrdou ranou sestřelil jen Bučka, který prožil nepříjemné úvodní střídání.

1:09

Pavelka snadno zasahuje proti nahození Vráblíka a přerušuje hru.

1:48

Před Hrachovinou se zjevil nekrytý Zachar, který zkusil zakončit po bekhendovém blafáku. Domácí brankář si však poradil.

3:23

Beránek nedokázal využít zaváhání hostující obrany. Karabáček mu přichystal pozici, ale Beránek z těžké pozice nevystřelil.

4:31

Pavelkovi vypadla střela Ondráčka z velké dálky. Ke štěstí libereckého brankáře těsně vedle jeho branky.

4:43

Gríger měl dobrou možnost, ale trefil jen oblouk branky. Tu při zákroku navíc Hrachovina vyhodil ze základního postavení.

6:03

Klapka se natlačil před branku, k zakončení se sice nedostal, ale zboural Piskáčka i Hrachovinu. Oba však budou v pořádku.

6:38

Hanzl hezky uvolnil Karabáčka, jeho ránu líbivě stáhl lapačkou Pavelka.

7:30

Další výpad rychlého Zachara zlikvidoval Hrachovina, poradil si i s jeho tečovanou střelou.

7:58

Jan Ordoš (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Michal Ivan a Marek Zachar. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 0:1
Tygři se ujímají vedení. Střelu Michala Ivana od modré čáry tečoval do protipohybu Hrachoviny pohotový Jan Ordoš.

8:30

Vyloučen hráč T.J. Melancon (Liberec), 2 min. za Sekání

9:28

Dlouho se domácí nemohli seskupit v útočném pásmu. Až pak Gulaš našel na brankovišti Hanzla, který jej tečoval jen do ochranné sítě.

10:34

Ještě pálil Štencel z dobré pozice, ale Pavelka si poradil. Nebyla to nejlepší přesilovka na úvod z domácí strany.

12:49

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Petr Šenkeřík a Jan Piskáček. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 1:1
Aktivita Motoru vede k vyrovnání. Dlouhé minuty domácí napadali soupeře, až ho dostali do úzkých. Obránci Piskáček se Šenkeříkem připravili puk pro Milana Gulaše, který z výhodné pozice trefil přesně horní růžek branky.

13:39

Ofsajd zastavuje domácí akci, Karabáčkova střela už byla zbytečná.

14:47

Veterán Pech oslovil dlouhým pasem neméně zkušeného Michala Vondrku, který ale jen trefil Pavelku do betonu.

15:26

Jan Piskáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech a Jiří Ondráček. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 2:1
Motor otáčí skóre a dostává se do vedení. Znovu se prosazuje sváteční střelec Jan Piskáček, který po minulé trefě přes celé kluziště tentokrát dává gól téměř z nulového úhlu, kdy procedil puk mezi betony Pavelky.

16:54

Trest týmu (Liberec), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě

17:16

Gulaš pálil bez přípravy, brankář Liberce byl proti další změně skóre.

18:18

Tentokrát Gulaš hledal v mezikruží Ondráčka, ten byl přikrytý několika soupeři.

19:19

Hosté jsou kompletní, ale moc času na vyrovnání už jim v této části nezbývá.

20:00

Motor otočil stav v úvodní části, když na teč Ordoše zareagovali Gulaš a Piskáček. Tygři byli aktivnější v začátku zápasu, pak převzal iniciativu domácí výběr.

20:24

Zdeněk Doležal (Č. Budějovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Lukáš Pech. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 3:1
Domácí potrestali chybu libereckého Štibingra třetím gólem. Hostující bek před Vondrkou dal puk jen o mantinel za sebe, kde se ho zmocnil Lukáš Pech, přesně oslovil Zdeňka Doležala, který trefil volnou část branky.

22:40

Liberec je pod dekou a nemůže se vůbec dostat do tempa. Naopak Jihočeši jsou rozjetí a natěšení na další útočné akce.

23:41

Rychlovský zkusil vypálit z levé strany, Hrachovina puk jen vyrazil, ale k jeho štěstí do míst, kde byli domácí hráči.

23:53

Vyloučen hráč Lukáš Pech (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry

25:24

Zatím nejnebezpečnější situací liberecké přesilovky byla riskantní rozehrávka Hrachoviny. I s trochou štěstí to pro domácí dopadlo dobře.

26:43

Chlubna se šikovně uvolnil u mantinelu, hledal Venkrbce, který byl však ostře atakovaný Kolmannem.

27:46

Holec z nulového úhlu chtěl překvapit Pavelku, ten ošemetnou situaci u tyčky ustál.

30:06

Vlach se dostal ke kotouči v útočné třetině, vystřelil přes obránce, ale Hrachovinu nenachytal.

32:06

Bílí Tygři očividně přidali. Zlepšili pohyb, zvýšili agresivitu a tlačí na domácí. Zatím ale bez efektu.

32:26

Najman se otočil kolem branky, vystřelil nepřesně, ale projíždějící Percy si dal skoro vlastní gól. Od něj se puk odrazil do tyčky!

32:59

Vyloučen hráč Michal Vondrka (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

34:47

Jihočeši precizně zvládli další oslabení, i když to druhé ještě není celé. Motor vůbec nenechal hosty vystřelit.

35:51

Na ledě se trošku přiostřilo. Motor se nemůže dostat z tlaku, vytvořil tři zakázaná uvolnění během jedné minuty.

36:54

Hanzl zpoza branky vyzval Lytvynova, který naskočil zřejmě poprvé v zápase. Gólem se však neuvedl.

38:15

Sledujeme část hry, která je dost neurovnaná. Oba celky hodně chybují při rozehrávce, a tak se kupí hlavně nepřesnosti a zakázaná uvolnění.

39:00

Václav Karabáček (Č. Budějovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jan Piskáček a Martin Hanzl. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 4:1
A je to už 4:1. Jan Piskáček krásně přes dvě třetiny uvolnil Václava Karabáčka, ten z úhlu najížděl na Pavelku a přesnou střelou k tyči ho pokořil.

39:51

Michal Vondrka (Č. Budějovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Milan Gulaš a Lukáš Pech. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 5:1
Další chyba hostů a je to už 5:1. Podobná situace jako zkraje třetiny - nedůrazné vyhození, Pech se ujmul puku, posunul ho Gulašovi, ten na brankovišti našel Michala Vondrku, jenž zametl kotouč do sítě.

40:00

Motor orámoval druhou třetinu třemi góly a je blízko výhry, když vede 5:1. Jihočeši mají navrch, na Liberci je deka. Prostřední část třetiny byla neurovnaná, ale hlavně domácím to moc vadit nemusí.

40:00

Před startem třetí části se řeší problém s ledovou plochou.

41:19

Vyloučen hráč Jiří Ondráček (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

42:02

Hosté mají asi jednu z poslední šancí, jak se trochu vrátit do zápasu. Ani třetí přesilovka Liberci však zatím nevychází.

43:15

Snadná práce pro Motor, při oslabení se domácí moc nezapotili.

44:35

Rosandič pálil dvakrát v krátkém sledu, jednou zasáhl Hrachovina, jednou puk srazil bránící Vráblík.

46:38

Domácí jsou možná až moc pasivní a dopředu skoro nehrají. Zatím jim to však stačí.

49:37

Hanzl nápaditým pasem nabídl zakončení Beránkovi, který v tísni zblízka přestřelil branku.

50:54

Holec byl v mezikruží v dobré pozici. Nechal však jen vyniknout Pavelku střelou do středu branky.

51:10

Jan Ordoš (Liberec) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Dávid Gríger. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 5:2
Další zaváhání domácí obrany už Severočeši trestají. Přečíslení dva na jednoho vyřešil Gríger přesným pasem na Jana Ordoše, který druhým gólem v utkání pokořil Hrachovinu.

51:29

Vyloučen hráč Adam Klapka (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl

52:55

Motor se ani v přesilovce nikam nežene, zatím ani nevystřelil.

53:47

Marek Zachar (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Michal Ivan. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 5:3
Už po návratu Klapky mohli hosté snížit, tehdy ale Rosandič nedostal přesný pas. Záhy však Marek Zachar zkusil vypálit a možná i trochu překvapil Hrachovinu.

55:45

Augustův celek se dál tlačí za dalšími góly a zápas ještě nevzdává. Dá se čekat, že to hosté zkusí i bez brankáře.

56:38

Klapkova formace zamkla domácí v jejich obranné třetině, další gól ale nevstřelila.

57:22

Jakub Rychlovský (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Martin Faško-Rudáš. Stav zápasu Č. Budějovice - Liberec 5:4
A je tu drama. Liberec se dostává na dostřel. Odražený kotouč v mezikruží přikopl bruslí Faško-Rudáš přímo na střelu Jakubu Rychlovskému, jenž prostřelil Hrachovinu.

58:35

Domácí se teď dobře brání, ale hosté pořád mají ještě čas.

59:16

Motor drží puk v útočném pásmu.

59:27

Liberec je v šesti.

60:00

Kdo by to byl řekl, že to ještě bude drama. Motor vedl po dvou třetinách 5:1, Liberec to ale nevzdal a třemi góly utkání zamotal. Na vyrovnání ale nedosáhl, a tak Jihočeši berou výhru 5:4.

7. ledna 2024 17:00Č. Budějovice-Liberec 1:8
3. ledna 2024 18:00Liberec-Č. Budějovice 4:1
24. listopadu 2023 18:00Liberec-Č. Budějovice 2:5
5. října 2023 17:30Č. Budějovice-Liberec 3:4P
22. února 2023 17:30Č. Budějovice-Liberec 3:4
8. ledna 2023 16:00Liberec-Č. Budějovice 2:3P
27. listopadu 2022 17:00Č. Budějovice-Liberec 4:1
4. října 2022 18:00Liberec-Č. Budějovice 6:1