Příjemné nedělní odpoledne! Pražská Sparta hostí v rámci 32. kola hokejové extraligy na svém ledě Olomouc. Utkání vám přineseme v podrobné online reportáži, vítejte u ní.

Soupeři jsou v tabulce sousedy. Jenže zatímco osmá Sparta nabírá formu a z posledních sedmi zápasů pětkrát vyhrála, Olomouc spíš strádá. Předchozích šest duelů, pouze jediný triumf.

Ještě jednou zdravím z pražské O2 areny a přeji hezkou třetí adventní neděli. Led už je upravený a za pár minut na něj nastoupí hráči.

V brance Sparty střídá Matěj Machovský Alexandera Saláka, jenž Pražanům v pátek pomohl k vítězství v Hradci. Olomouckou klec bude opět krýt Jan Lukáš.

Burian

Rozhodčí: Horák (CZE), Hejduk (CZE) - Ondráček (CZE), Hynek (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:12

Sparta vyhrála úvodní buly, začala kombinovat s pukem za brankou a následně vyhodila na zakázané uvolnění.

0:31

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Tomáš Pavelka a Vladimír Sobotka. Stav zápasu Sparta - Olomouc 1:0
To byl hodně rychlý začátek, domácí najednou vedou! Puk se po střele Pavelky odrazil přímo před Jana Buchteleho, který střílel do odkryté branky.

2:03

Střelu Formana kryje Lukáš.

2:28

O puk se teď už delší dobu svádí boj v rohu hřiště.

3:03

Jan Bambula (Olomouc) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Tomáš Černý a Lukáš Nahodil. Stav zápasu Sparta - Olomouc 1:1
Olomouc vyváží puk z rohu hřiště a hned skóruje! Machovského z hranice pravého kruhu prostřelil Jan Bambula.

4:12

Střelu Dvořáka vytečoval mimo branku Řepík.

4:59

Nyní se pro změnu hraje po rozích sparťanského obranného pásma.

5:20

Oba celky střídají, puk je za brankou Hanáků.

6:46

S kotoučem více hrají hosté, kteří ovšem nejsou nijak nebezpeční.

7:43

Dlouhou pasáž bez přerušení ukončil Machovský, který lapil olomoucké nahození. Následuje komerční přestávka.

7:43

Úvod zápasu byl takový zvláštní. Týmy si nevytváří šance, hrají opatrně, více ve svých obranných pásmech a po mantinelech, přesto padly už dvě branky.

8:11

Černý při ráně na modré zlomil hůl a pak i s ní odehrál kotouč, aby zabránil sparťanskému brejku. Obránce Mory tak dostane dvouminutový trest.

8:11

Vyloučen hráč Tomáš Černý (Olomouc), 2 min. za Nedovolená výstroj
Dvě minuty za hru se zlomenou holí (nepovolená výstroj).

9:48

Hosté při oslabení navštěvují i útočné pásmo, Klimek vyzkoušel Machovského.

9:31

Sparťané chtěli zakombinovat do prázdné branky, ale přihrávky se jim nevydařily.

11:21

Střelu Dvořáka odráží Lukáš. Puk pak skončil zezadu na síťce olomoucké branky, kde jej Lukáš ztlumil.

11:37

Rozhodčí přerušují hru při dalším boji o kotouč na zadním mantinelu kousek od Machovského.

11:55

Domácí nahazovali kotouč do pásma, Lukáš jej pak přikryl vyrážečkou. Vhazovat se bude po jeho levici.

13:02

Gólmani si na obou stranách zkusili rutinní zákroky betonem. Machovský puk dokonce odrazil do ochranné sítě.

13:02

Na řadu přichází další přestávka na úklid ledové plochy.

13:17

Olomoučtí vyráží na další zteč, ale nemohou se prokousat přes sparťanskou modrou čáru.

14:21

Puk se při útocích z obou stran zpravidla nedostává dál než do středního pásma.

15:31

Krejčí nahrál do šance Káňovi, který trefil boční síťku.

16:00

Domácím se v poslední době přece jen daří dostávat do útočného pásma, ale Hanáci pracují v obraně velmi dobře.

16:30

Icing Sparty.

16:48

Pražané se při střídání vyhýbali puku, aby nehráli v šesti.

17:32

Dvořákův pokus se snažil jeden ze sparťanských útočníků ze vzduchu doklepnout za Lukáše, ale nezadařilo se mu.

18:37

Střelu Formana vytěsňuje Lukáš.

19:04

Domácí teď už tlačí na hosty a vykoledovali si faul, sudí ponechávají výhodu. Nejspíš fauloval David Krejčí, který si soupeře podržel na mantinelu.

19:05

Vyloučen hráč David Krejčí (Olomouc), 2 min. za Držení protihráče

19:39

Mora se rychle osvobozuje. S hrou v oslabení evidentně nemá problém.

19:59

Sobotka už jen stihne přejet modrou čáru a to bude prozatím vše.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka skončila a dá se konstatovat, že se odehrála prakticky bez větších příležitostí. Oba týmy jednou skórovaly, Sparta se do útoku dostávala častěji, ale příliš nebezpečná nebyla. Olomouc totiž předvádí také solidní výkon a vychází ze zajištěné obrany.

20:06

Sparta opět vyhrála na buly a ještě jí zbývá minuta z přesilovky.

20:55

Wow, Lukáš teď vytáhl famózní zákrok hokejkou, kterou vyškrábl sparťanskou střelu po skvělé Sobotkově přihrávce spoluhráči před odkrytou branku. Nádherný moment.

22:20

S kotoučem hraje také Olomouc, která se usadila v útočném pásmu, ale puk spíš koluje podél mantinelů.

24:21

Mora dál kombinuje v útočné třetině.

24:38

Domácí se dostali ven ze svého pásma, ale následně se provinili postavením mimo hru.

25:30

Kdyby ledovou plochu snímala termokamera, asi by teď prostor podél mantinelů musel být úplně rudý, oba týmy hrají stále hlavně po nich a nedarují si žádný volný prostor.

26:44

Jan Buchtele (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Ondřej Mikliš a Vladimír Sobotka. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:1
Nyní se však přece jen prosazují domácí, kteří tolik ze hry neměli. Znovu se prosadil Jan Buchtele.

27:01

Zakázané uvolnění domácích.

27:16

Dvořák před brankou podrazil Nahodila a Olomouc si zahraje první přesilovku. Ještě předtím však přichází komerční přestávka.

27:16

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (Sparta), 2 min. za Podražení

27:57

Káňa na modré rukavicí zachytil vyhozený kotouč a Olomouc se dál drží v útočné třetině.

28:31

Teď už se domácí osvobozují.

28:58

Tomečkovu ránu z levé strany Machovský chytá.

29:05

Pražané znovu vyhazují.

30:22

Doležal zkoušel vystřelit, jeho pokus zblokovala olomoucká obrana.

30:34

Ofsajd Olomouce.

31:14

Obě mužstva vyměňují formace, kohouti drží puk na svých holích.

31:58

S Řepíkovou střelou na rameno si Lukáš nadvakrát poradil.

32:12

Horák dostal puk do mezikruží, zblízka ovšem minul Lukášovu klec.

33:07

Sparťané nyní hrají jako v přesilovce, olomoucká pětka je unavená a domácí se snaží udeřit.

33:43

Vilém Burian (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jan Bambula a Lukáš Nahodil. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:2
Místo toho se ovšem Olomouc dostala ze svízelné situace, a ba co víc, vyrovnává! Machovský neudržel střelu Viléma Buriana z pravé strany a puk se za jeho zády došoural až za brankovou čáru.

34:34

Krejčí lehce poslal puk pryč z obranného pásma.

36:46

Sparta vyráží do útoku. Thorellovu ránu z levé strany Lukáš sebral do lapačky.

36:46

Po komerční přestávce bude utkání pokračovat.

37:07

Mora posílá puk přes všechny čáry na icing.

37:23

Lukáš vychytal i Matuškinovu střelu z předbrankového slotu.

39:01

Hosté se drží v útočné třetině.

39:49

Pražané puk dostávají pryč a prostřední dějství se už dohrává.

40:00

V Praze i nadále platí nerozhodný stav. Zápas je poměrně vyrovnaný, i když lze vidět, že Sparta má větší útočnou kvalitu a Olomouc v některých momentech drží brankář Jan Lukáš. Ten si také připsal jeden z nejhezčích zákroků ročníku, když pohybem holí ukradl Spartě gól.

40:09

Podobně jako na startu úvodní části Sparta rychle po vyhraném vhazování posílá puk nechtěně na icing.

40:37

Sám před brankářem Lukášem zůstal jeden ze sparťanských útočníků, ale přestřelil horní růžek, na který mířil.

41:01

Rozhodčí domácím odpískali sporný icing.

41:57

První dvě minuty úvodní třetiny se i přes dvě zakázaná uvolnění hrají zejména v obranném pásmu Olomouckých.

42:31

Lukáš raději přikryl puk před napadajícím hráčem domácích.

42:49

Jan Bambula (Olomouc) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Lukáš Nahodil a Vilém Burian. Stav zápasu Sparta - Olomouc 2:3
Olomouc byla důrazná na brankovišti a prosazuje se! Kotouč nějakým způsobem prošel pod ležícím Machovským. Úspěšným střelcem je Lukáš Nahodil.

43:32

Aktivní byl na druhé straně Buchtele před Lukášem a propuká první větší mela. Branka zůstává mimo svou pozici.

44:11

Domácí obránci hrají s pukem a snaží se najít volného spoluhráče.

44:49

Hanáci ostřelují sparťanskou branku, avšak opakovaně míří mimo.

44:59

Pražané vyhazují na další icing.

45:57

Po pasáži plné nahození a posunů puku po mantinelech se icingem proviňují pro změnu hosté.

47:15

Forman na pravé straně nabral rychlost, překonal svého strážce a osamocený vypálil. Lukáš jeho ránu vyrazil. Puk končí mimo ledovou plochu.

47:15

Na řadě je komerční přestávka.

48:39

Řepíkovu ránu od modré Lukáš vytěsňuje mimo branku, na druhé straně černou pryž lapačkou zakryl Machovský.

49:31

V několika soubojích se nalevo od Lukáše utkali Dujsík s Doležalem. Oba aktéři si spolu ještě něco vyříkávají. Hra běží dál.

50:48

Po Řepíkově krosové nahrávce branku minul jeden ze sparťanských útočníků, nejspíš to byl Erik Thorell.

52:55

Klimek před brankou tečoval Kuskovo nenápadné nahození a puk trefil stojícího Machovského do betonu. Teď měli domácí štěstí.

53:45

Ze souboje v rohu dostali kotouč Pražané, kteří si následně došli pro faul a vyzkouší si třetí přesilovou hru v utkání.

53:53

Vyloučen hráč Michal Kunc (Olomouc), 2 min. za Hákování
Na trestné lavici už sedí Michal Kunc, ještě před domácí výhodou 5 na 4 je tu poslední komerční pauza.

54:01

Lukáš si s prvním zakončením domácích v nové početní výhodě věděl rady.

54:20

Sparťané před Lukášem vytvořili další závar, z kterého nakonec vyšlo olomoucké vyhození z obranného pásma.

55:45

Doležal pálil na přesouvajícího se Lukáše, leč při střele zlomil hůl.

55:55

Lukáš zakročil i proti další Matuškinově bombě.

56:48

Další dlouhý souboj v rohu sparťanského obranného pásma, kde hosté zašlapávali puk.

57:31

Pražané poslali puk na icing a čas na srovnání se jim rychle krátí.

58:18

Trenér Jandač už Machovskému rukou značí, že má ještě počkat, než vyrazí z branky.

58:19

Je tu vhazování po levém boku Lukáše, Machovský jde z brány! Sparta hraje v šesti.

58:45

Lukáš pohotově přikryl kotouč, a zamezil tak nebezpečně vyhlížejícímu závaru před svou brankou.

59:12

Matuškinův pokus chytá Lukáš a Jandač rozhodčím ukazuje gestem písmenko "T". Sparta si vybírá oddechový čas.

59:12

Sudí už domácí hnali pryč od střídačky, kde si hráči ještě vysvětlovali, jak další vteřiny sehrají.

59:23

Lukáš si připisuje další zákrok.

59:36

Tomáš Pavelka (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Filip Chlapík a Maxim Matuškin. Stav zápasu Sparta - Olomouc 3:3
Na zblízka tečovaný puk už nicméně nedosáhl, Sparta dokázala včas vyrovnat! Gól je připsán obránci Tomáši Pavelkovi.

60:00

Stav utkání tedy přece jen zůstává nerozhodný a rozhodne prodloužení. V něm se hraje pět minut ve třech hráčích na každé straně.

60:03

Úvodní buly zvládla úspěšně tentokrát Mora.

60:33

Sobotka zůstal sám, ale jeho bombu z nadějné pozice Lukáš zneškodnil.

61:02

Na druhé straně se do nájezdu ze strany dostal Rašner. Machovský jeho ránu po ledě betony vyráží.

62:21

Obě mužstva střídají, puk má na holích Olomouc.

62:32

Hosté nepřešli přes modrou čáru podle pravidel – ofsajd.

62:50

Machovský si přijíždějící kotouč sebral do lapačky.

63:28

Lukáš vychytal Horákův únik špičkou pravého betonu!

64:28

Olomoucký brankář zneškodnil i střelu Thorella a následné dvě dorážky.

64:58

Sparta zkusil poslední útok. Po pravé straně se rozjel Chlapík, ale Lukášova lapačka teď zafungovala jako masožravka. Olomoucký gólman zákrok hezky prodal divákům.

64:58

Rozhodčí zajel do boxu časoměřičů a po poradě s videorozhodčím ještě zbývají dvě sekundy místo původních šesti desetin.

65:00

Nic zásadního se už nestalo, vítěze dnešní bitvy určí samostatné nájezdy.

65:00

Rozhodčí si k sobě vzal oba kapitány, poté se Švrček vydal za trenérem a vrátil se zpátky k dvojici hlavních. Jestli jsem signalizaci dobře pochopil, tak začne Olomouc.