Příjemný nedělní podvečer! České Budějovice hostí v rámci 32. kola hokejové extraligy na svém ledě Kladno. Utkání vám přineseme v podrobné online reportáži, vítejte u ní.

Ani jeden z týmů momentálně neprožívá povedené období. České Budějovice prohrály pětkrát v řadě a na předposlední Kladno se nebezpečně dotahuje zvedající se Zlín.

Do kladenské sestavy se vrací Danny Kristo, pozice třináctého forvarda připadla Antonínu Melkovi.

Jihočeši mohou jednozápasovém trestu využít kapitána Milana Gulaše.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
27 Percy

Melka

Rozhodčí: Hodek (CZE), Kika (CZE) - Zíka (CZE), Bohuněk (CZE)
Počet diváků: 1 000

1:53

Oba celky předvedly první ofenzivní výpady, zatím však brankáři zůstávají v klidu.

2:20

Bow jako první zasahoval, proti Abdulově ráně však nemusel tasit těžký zákrok.

4:06

První domácí útok zamkl na chvíli Rytíře v jejich pásmu. K pořádné střele se však Gulaš a spol. nedostali.

5:03

Hrachovina musel zasahovat po nahození od modré čáry, i přes částečně zakrytý výhled si poradil.

5:50

Račuk objel branku, vytočil se ke střele, pak ale z úhlu nepřekvapil domácího gólmana.

7:03

Hanzl přichystal velkou možnost pro Beránka, který ale zblízka nedokázal prostřelit Bowa.

7:27

Kladenští však mají nadále mírně navrch. Budějovice se nemohou pořádně rozjet.

8:12

Filip se zjevil sám před Hrachovinou, domácí brankář však dobře povyjel a zmenšil střelecký úhel kladenskému forvardovi.

9:35

Holec tečoval nahození od modré čáry, pak se ještě dral za pukem, ale kanadský brankář hostů si poradil.

10:17

Bindulis namazal do mezikruží puk do jasné šance Hlavovi, ten se dlouho rozmýšlel, co s pukem udělá. Nakonec vypálil slabě do Hrachoviny.

11:49

Vráblík vypálil tvrdě od modré čáry, Bowa ale neprostřelil.

12:43

Pytlík dokázal vypálit přes Bindulise, ale na Hrachovinu si nepřišel.

14:57

Motor vstřelil branku. Vráblík propálil Bowa, jenže Novotný stál na hraně brankoviště a sudí okamžitě rozpažil.

14:57

Jihočeši přemýšleli o tom, že by si vzali trenérskou výzvu. Nakonec však se rozhodli, že do tohoto rizika nepůjdou.

16:17

Hráče Motoru však i neuznaná branka konečně trochu rozproudila a domácí pokračují v aktivitě.

16:50

Hlava už se řítil do šance, při zpracování přihrávky si však pomohl vysokou holí.

18:16

Po kladenské chybě v rozehrávce jel Gulaš s Ondráčkem dva na jednoho, domácí kapitán ale Ondráčka hledal pozdě a ten už zakončoval v těžké pozici.

19:16

Jakub Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Roman Vráblík a Jan Štencel. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 1:0
Nejaktivnější domácí řada slaví vedoucí branku. Jakub Valský získal v rohu kluziště kotouč, na kruhu se otočil a vypálil a jeho možná trochu sražený kotouč skončil v síti.

20:00

Motor vede po 1. třetině 1:0. Rytířům patřil úvod, postupně se Budějovice zlepšovaly. Vráblíkův gól ještě neplatil, ten Valského už ale ano. Celkově je utkání hodně opatrné. Je znát, že se oběma celkům nedaří.

20:31

Úvodní střelecký pokus druhé třetiny si připsal Indrák, z úhlu Hrachovinu neprostřelil.

21:11

Rytíři jsou i v úvodu druhé části aktivnější.

22:49

Beran dorážel po Baránkově nahození z rohu, ale skóre se nemění.

23:39

Plekanec nahodil puk před brankou od mantinelu, Indrák se snažil tlačit za kotoučem, ale Hrachovina si poradil.

25:05

Kladenští se nemohli dostat z vlastní třetiny, až na několikátý pokus se jim to povedlo.

25:22

Trest týmu (Kladno), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
První přesilovka zápasu, rozehraje ji Motor.

26:07

Lukáš Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (13. gól v sezóně), asistence Jiří Ondráček a Petr Šenkeřík. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:0
Domácí využívají první přesilovku. Šenkeřík nahazoval puk před branku, Bow ránu jen vyrazil, Ondráček pohotově připravil zakončení pro Lukáše Pecha, který trefil odkrytou branku.

26:23

Vyloučen hráč Antonín Melka (Kladno), 2 min. za Sekání

27:33

Pech hledal před brankou Ondráčka, ten neusměrnil puk mezi tři tyče.

27:55

Minutu a půl byla domácí první pětka na ledě a držela v šachu soupeřovo kvarteto. Gól to však nepřineslo.

28:52

Podruhé v krátké době stejný prohřešek hostů.

29:27

Plekanec s Machalou vyrazili dopředu i v oslabení, nedokázali ale zakončit.

30:49

Gulaš, Percy nebo Šenkeřík pálili, ale žádná velká šance to nebyla.

31:02

Jaromír Pytlík (Kladno) vstřelil branku (1. gól v sezóně), asistence Jiří Ticháček a Marek Baránek. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:1
Máme sníženo. Jaromír Pytlík nabral rychlost ve středním pásmu, projel kolem Štencela a nenápadnou střelou možná trochu i překvapil Hrachovinu.

32:39

Kladno je nabuzené a tlačí se za dalším gólem.

33:30

Nicolas Hlava (Kladno) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Matyáš Filip. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 2:2
A je srovnáno za dvě a půl minuty. Protiútoku hostů předcházel nešetrný zákrok na Štencela. Ten ale sudí neodpískal, a tak hosté ujeli do přečíslení a Nicolas Hlava mířil přesně.

35:22

Vondrka hledal před brankou Hanzla, ten ale nedokázal puk usměrnit.

35:59

Hlava s Plekancem doráželi na Hrachovinu, vše musel řešit známý tvrďák Štich.

37:05

Hned po buly Račuk uvolnil Krista, kterému zblízka sebral gól Hrachovina.

38:33

Gulaš s Pechem připravili pozici pro Šenkeříka, jeho ránu však Bow viděl.

39:57

Ondráček v závěru jel sám ze strany na brankáře, ale těsně minul.

40:00

Po druhé třetině platí nerozhodný stav. Jihočeši vedli o dvě branky, měli další možnosti v přesilovkách, ale nevyužili je. A tak Kladno během dvou a půl minuty vyrovnalo.

41:12

I vstup do třetí části se povedl lépe hostům. Šanci si však zatím žádnou nevytvořili.

42:17

Gulaš s Pechem se snažili něco vymyslet v útočném pásmu, ale zatím se jim při hře pět na pět dnes nedaří.

42:34

Vyloučen hráč Václav Karabáček (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl

43:35

Jihočeši se zatím v prvním oslabení brání bez větších obtíží.

44:56

Na konci oslabení Novotný připravil pozici pro Michala Vondrku, proti němuž skvěle zasáhl Bow.

46:03

Indrákova střela byla sražená a končí v ochranné síti. Je znát, že už žádný tým teď nechce udělat chybu.

46:49

Potvrzuje to i zakázané uvolnění Motoru. Oba celky si raději nekomplikují situaci.

47:27

Vyloučen hráč Roman Vráblík (Č. Budějovice), 2 min. za Držení protihráče

49:30

Motor je kompletní, v oslabení domácí neměli problémy.

50:27

Na jedné straně pálil Hlava, na té druhé Abdul. Brankáři byli v obou případech jistí.

50:37

Nepříjemný střet Hrachoviny s Indrákem, oba však budou pokračovat po přerušení.

50:50

Jakub Valský (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Daniel Voženílek a Dominik Hrachovina. Stav zápasu Č. Budějovice - Kladno 3:2
Motor znovu vede. Hrachovina dobře zasáhl a začal tím gólový útok. Voženílek oslovil rozjetého Jakuba Valského, který byl sice faulovaný, ale nadvakrát pokořil Bowa.

52:11

Jihočeši jsou teď výhře blíž. Na bránění výsledku je však ještě brzy, Modrého celek naopak chce přidat ještě pojišťující trefu.

53:16

Rytíři ale naopak nemohou přejít přes střední pásmo, které si domácí dobře střeží.

54:11

Vráblík se jako obránce zjevil rozjetý u modré čáry, pálil na rameno Bowa, kterého tím však nepřekvapil.

55:05

Valský s Voženílkem udrželi puk u hrazení, dostali kotouč k Ondráčkovi, který ale nevyužil slušnou pozici.

56:02

Motor dál zkušeně šetří čas na soupeřově polovině, což mu vyhovuje.

56:14

Až teď se Hlava prosmýkl ke střele, ze strany ale Hrachovinu moc neohrozil.

56:38

Vyloučen hráč Jan Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání

57:09

Novotný našetřil několik sekund v útočném pásmu a zbrzdil nájezdy hostů.

57:30

Kladenští se v první minutě přesilovky téměř nedostali do útočné třetiny.

57:30

Oddechový čas pro hosty.

57:45

Jágr střídá Bowa, Kladno je v šesti proti čtyřem.

58:27

Pech vyhazuje přes všechny čáry, Kladno míří zpět do útočného pásma.

59:00

Motor už je kompletní, Kladno hraje šest na pět.

59:33

Zikmund dvakrát pálil, ale Hrachovina skvěle zasáhl.

59:48

Novotný míjí prázdnou branku přes celé kluziště, hra se vrátí před Hrachovinu.

60:00

Zápas je u konce, ale ještě se řeší rozmíšky v samotném závěru.

60:00

Vyloučen hráč Matěj Beran (Kladno), 2 min. za Hrubost

60:00

Byl to hlavně boj, ale Motor přerušuje nepříznivou sérii a udolal Kladno 3:2. Jihočeši vedli o dvě branky, pak ale Rytíři zvládli rychle vyrovnat. Nakonec ve třetí třetině rozhodl Valský svou druhou branku v zápase.

1. března 2024 17:30Č. Budějovice-Kladno 5:3
21. ledna 2024 16:00Kladno-Č. Budějovice 0:3
3. prosince 2023 17:00Č. Budějovice-Kladno 6:3
20. října 2023 18:00Kladno-Č. Budějovice 3:2P
3. března 2023 18:00Č. Budějovice-Kladno 5:2
15. ledna 2023 17:00Č. Budějovice-Kladno 6:2
2. prosince 2022 18:00Kladno-Č. Budějovice 1:6
18. října 2022 18:00Kladno-Č. Budějovice 2:1