Vážení čtenáři, vítejte u textové přenosu ze 47. kola hokejové extraligy. Potřetí v letošním ročníku změří síly Olomouc a Sparta Praha.

V předchozích dvou zápasech se body vždy dělily. Po nájezdech byli šťastnější Hanáci

V minulém kole vyhrála Olomouc 3:2 v Mladé Boleslavi. První vítězství za tři body od 7. ledna. Sparta si po dvou porážkách poradila doma s Litvínovem 3:1.

Dvořáček

Rozhodčí: Pražák (CZE), Obadal (CZE) - Kajínek (CZE), Axman (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:05

Zápas začal. V minulém souboji těchto celků v Plecharéně vedla Sparta ještě v 55. minutě 3:0, jenže náskok prohospodařila.

0:54

Polášek hledal Thorella, ale pouze rozehrál na icing.

2:02

Kotouč je u levého mantinelu, kde o něj bojuje hned pětice hráčů.

2:28

Bambula vyjel ze skrumáže a namířil si to přímo před sparťanskou klec, odkud donutil Machovskému k prvnímu vážnějšímu zákroku.

3:16

Machovský chybně rozehrál, Nahodil okamžitě našel Buriana, který byl před pražským gólmanem naprosto sám. Olomoucký forvard se otočil, ale bekhendem Machovského nepřekonal.

4:51

Konrád vyrazil Chlapíkovu střelu z úhlu.

5:19

S další střelou přispěchal Thorell, ale Konrád včas sklapl betony.

5:55

Polášek napřáhnul od modré. Konrád, zdá se, má před olympiádou dobře naladěnou formu.

6:34

Matushkin vyslal tvrdou střelu, kterou Konrád vůbec nemohl vidět.

7:13

Sobotka ztratil kotouč, Dujsík předal Krejčímu, který ještě hledal Káňu, ale ten na kotouč nedosáhl.

8:04

Olesz zpoza brány našel Navrátila, který následně přestřelil. Následuje komerční přestávka.

8:53

Matushkin našel Formana přihrávkou o zadní mantinel, Konrád sparťanského útočníka vykryl betonem.

10:37

Šmerhovo nahození sraženo do ochranné sítě. Vhazuje se před Konrádem.

12:03

Kombinace teď vázne na obou stranách.

12:48

Řezníček po přihrávce Mareše pálil od modré, jenže trefil hned prvního obránce.

13:32

Káňa si na souboj jeden na jednoho nevěřil. Podržel kotouč v útočném pásmu, ale pak o něj přišel.

13:45

Po ofsajdu Olomouce následuje druhá komerční přestávka.

14:10

Vyloučen hráč Vladimír Sobotka (Sparta), 2 min. za Podražení
První přesilovka utkání. Sobotka na modré podrazil Olesze a jde si odpočinout.

14:27

První kombinace kohoutů skončila nezdarem. Sparta se osvobozuje.

14:48

Teď už to bylo lepší. Ke střele se dostal Ondrušek, obětavým blokem ji srazil Kaše. Následně střílel Krejčí.

16:10

Tahle přesilovka Sparťanům příliš vrásek nenadělala. V jejím závěru střílel Řezníček, trefil pouze Řepíka.

17:15

Chlapík dobrých dvacet vteřin kroužil s pukem v útočné třetině, Dujsík ho do většího nebezpečí nepustil.

18:03

Zakázané uvolnění Olomouce.

18:11

Vitouch baseballově trefil skákavý kotouč, Konrád na přední tyči zasáhl.

18:25

Olesz vystřelil, Machovský vyrazil a v sedě ještě zlikvidoval dorážku Jiřího Ondruška.

19:06

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Hákování
Švrček zahákoval Sobotku a necelou minutu před koncem první periody se i Sparta dostává do početní výhody.

19:49

Erik Thorell (Sparta) vstřelil branku (18. gól v sezóně), asistence Filip Chlapík a Maxim Matuškin. Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:1
Krásná přesilovková kombinace Sparty končí gólem! Matushkin našel Chlapíka, který diagonálně oslovil Thorella. Švédský snajpr zaklekl a z první, byť z ostrého úhlu, zamířil přesně na vzdálenější tyč.

20:00

Skončila první třetina. Sparta byla drahnou dobu úvodního dějství aktivnějším týmem, jedenáct vteřin před sirénou svoji snahu přetavila ve vedoucí branku.

20:00

Hráči už jsou připraveni k zahájení druhé třetiny.

21:03

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (22. gól v sezóně), asistence Erik Thorell. Stav zápasu Olomouc - Sparta 0:2
Sparta navyšuje vedení. Filip Chlapík hledal některého ze svých spoluhráčů, jeho střílenou přihrávku ale bruslí srazil Jiří Ondrušek přímo do protipohybu svého brankáře.

21:24

Vyloučen hráč Rostislav Olesz (Olomouc), 2 min. za Podražení

21:53

Konrád neudržel ránu a Řepík byl blízko ke gólové dorážce, ale vzájemně si zavazel s Horákem.

22:16

A další příležitost Sparty! Pavelkova střela rozezvonila břevno.

22:53

Sparta se pokusila sehrát stejný přesilovkový vzorec jako před první brankou, Chlapíkovu ránu ale srazil jeden z domácích beků.

22:53

Vyloučen hráč David Kaše (Sparta), 2 min. za Sekání
Počty hráčů na ledě se na půlminuty vyrovnají.

23:28

Kunc zpět na ledě, začíná zkrácená olomoucká přesilovka.

23:50

Káňovi přeskočil kotouč přes hokejku a Hanáci se vyhání z útočné třetiny.

24:35

Jan Káňa (Olomouc) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence David Krejčí a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:2
Jan Káňa snižuje! Kombinace po známé trase. Krejčí objel obránce, připravil kotouč Káňovi, který měl dostatek času na to si puk zpracovat a přesně zamířit do horní růžku Machovského brány.

25:35

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Hákování
Tomáš Dujsík se hodně diví. Domácí bek zahákoval Prymulu a oslabuje svůj tým.

25:53

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (19. gól v sezóně), asistence Roman Horák a Tomáš Pavelka. Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:3
S góly se teď roztrhl pytel. Sparta znovu odskakuje na dvoubrankový rozdíl. Řepík od mantinelu napřáhl a trefil ukázkově nad vyrážečku Branislava Konráda.

27:01

Domácí publikum se teď velmi zlobí. Chlapík na modré poslal Rašnera k zemi, ale rozhodčí nevylučují. Po ofsajdu následuje komerční přestávka.

29:09

Moravčík vyrazil Kuskovi hokejku z ruky, načež se Sparťané dostali ke střele. Konrád betony včas sklapl.

30:11

Vyloučen hráč Tomáš Pavelka (Sparta), 2 min. za Nedovolené bránění
Pavelka mimo dějiště hry srazil Krejčího a míří na trestnou lavici.

30:34

Ondruškova rána těsně minula Machovského levou tyč.

30:48

Vzápětí pálil Krejčí, Machovský vyrazil do ochranné sítě.

30:54

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (23. gól v sezóně), asistence Roman Horák. Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:4
Filip Chlapík se prosazuje při vlastním oslabení! Ondrušek po vhazování přikopl puk pouze k Horákovi, jenž vyslal Chlapíka do samostatného úniku, který neomylně proměnil.

34:29

I Olomouc se ve vlastním oslabení dostala do samostatného úniku. Jan Knotek pod presem obránců zkoušel ještě Machovskému udělat kličku, ta mu však nevyšla.

35:24

Kaše po přiklepnutí Matushkina přestřelil.

35:32

Vyloučen hráč Maxim Matuškin (Sparta), 2 min. za Podražení
Podruhé v zápase uvidíme herní situaci čtyři na čtyři. Matushkin totiž zahákoval Krejčího, což rozhodčím neuniklo.

35:46

Olomouc v plném počtu. Začíná domácí přesilovka.

38:53

Po Ondruškově nadvakrát sražené střele sahal Nahodil, ale k úspěšné dorážce mu kousek scházel.

37:25

Olesz nevěděl komu, tak z úhlu vypálil. Machovský hřímá kotouč v lapačce.

37:32

37:41

Švrček tvrdě vypálil. Machovský betonem vyrazil pouze ke Kuncovi, který ale z bezprostřední blízkosti pražského gólmana překonat nedokázal.

38:21

Kunc podruhé, Machovský ho opět vykryl.

38:58

Krejčí se při úhybném manévru dostal ven z útočné třetiny a vystavil tak své spoluhráče do ofsajdu.

40:00

V prostřední dvacetiminutovce jsme viděli hned čtyři branky. Tři z toho vsítili Sparťané, jedinou trefou za Hanáky korigoval Jan Káňa. Olomouc ale paradoxně Pražany v druhé třetině přestřílela - 13:8 na střely na bránu.

40:30

Bambula po střetu se Sobotkou zůstává na zemi. Nevylučuje se.

40:31

Bambula už je na střídačce a hra pokračuje.

41:46

Prymula se šikovně protáhl kolem olomouckého beka. Následná střela propadla za Konráda, ale nedostala se za brankovou čáru, načež přemírou snahy svého gólmana srazil Lukáš Mareš. Hra se přerušila.

43:32

Vladimír Sobotka (Sparta) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Tomáš Šmerha. Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:5
Pátý gól Sparty. Šmerha po ataku Krejčího nezakončil. Volný puk ale uzmul Sobotka, který zamířil přesně nad lapačku Branislava Konráda. Tohle už je debakl.

44:59

Vyloučen hráč David Kaše (Sparta), 2 min. za Podražení
Navrátil se protáhl kolem Kašeho, který olomouckého hokejistu následně srazil nohou k zemi.

45:29

Ondruškovu ránu bez problému ukryl Machovský.

45:44

Káňův pokus zablokoval Chlapík. Puk ve středním pásmu.

46:21

Ondrušek si dvakrát vyměnil puk s Navrátilem. Následně domácí kapitán zapojil do kombinace i Krejčího, který mu puk příhodně přiklepl ke střele. Tu zlikvidoval Machovský.

47:07

Hosté jsou v plném počtu.

47:07

47:31

Tohle je dlouhé. Šmerhova přihrávka končí na zakázaném uvolnění.

50:16

Nahodil přes hradbu těl vypálit nedokázal.

50:42

David Krejčí v ofsajdu.

51:26

Michal Řepík (Sparta) vstřelil branku (20. gól v sezóně), asistence Vladimír Sobotka a Tomáš Šmerha. Stav zápasu Olomouc - Sparta 1:6
Zdá se být rozhodnuto. Sparťané líbivou kombinací rozebrali domácí obranu. Sobotka ve střelecké pozici ještě přihrál přes osu hřiště Řepíkovi, který zakončoval téměř do prázdné brány.

51:39

Machovský vykryl Kuskovu střelu.

53:48

Burian ani Řezníček svými pokusy Machovského nepřekonali. Po zásahu ochranné sítě se hra přerušuje a následuje komerční přestávka.

55:57

Burian přejel všechny tři pásma, ale do zakončení se neprotlačil.

56:30

Konrád lapačkou promáchl, sparťanská střela ale mířila nad.

57:31

Řepík efektním lobem z vlastního pásma vyslal do potenciálního úniku Šmerhu, včas z brány ale vyjel Branislav Konrád a nebezpečí uhasil.

59:12

Forman mohl ještě přikrášlit výsledek. Po laciné ztrátě domácích se pražský útočník vydal do úniku, Konrád ale jeho kličku přečetl a lapačkou zachytil jeho pokus.

60:00

Více se v dnešním utkání nestane. V Olomouci jsme sledovali povedené představení Sparťanů, kteří poprvé v sezoně Hanáky poráží. Navíc pětibrankovým rozdílem. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos. Z Olomouckého zimního stadionu pěkný zbytek dne přeje Václav Havlíček.

16. února 2024 18:00Olomouc-Sparta 2:4
30. prosince 2023 16:00Sparta-Olomouc 1:4
16. listopadu 2023 18:00Olomouc-Sparta 1:3
29. září 2023 18:30Sparta-Olomouc 4:0
28. února 2023 18:30Sparta-Olomouc 1:2N
20. prosince 2022 18:00Olomouc-Sparta 0:1
30. října 2022 16:00Sparta-Olomouc 2:5
22. září 2022 18:00Olomouc-Sparta 4:0