Pardubické Dynamo a Mladá Boleslav mají před sebou poslední vzájemný souboj v letošní sezoně. Ve všech třech předchozích pak uspěly Pardubice.

V domácím střetnutí Východočeši vyhráli 4:3 po prodloužení, jejich poslední tříbodová výhra nad Boleslaví tady v enteria areně se však datuje až k únoru 2018, Dynamo tehdy zvítězilo 2:1.

Oba celky na sebe narazily i v loňském play off, ve čtvrtfinále se radovala Boleslav po jednoznačné výhře 4:0 na zápasy. V dresu středočechů tehdy nastupovalo i dnešní první levé křídlo Pardubic David Cienciala.

24 Grim

Rozhodčí: Kika (CZE), Micka (CZE) - Špůr (CZE), Rampír (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:59

Camara si sjížděl pro přihrávku zpoza branky, ale jeho střela k boleslavskému gólmanovi neprošla.

1:42

Domácí obránce Vála na poslední chvíli zastavil brejk, do kterého mohl Oscar Flynn!

2:53

Košťálek chtěl vyhodit puk z obranného pásma Dynama, ale ten skončil na domácí střídačce.

3:08

Cienciala dlouhou přihrávkou přesně našel Matěje Blümela, jenž šel sám na branku, ale Krošelje nepřekonal!

3:54

Volný prostor se znovu otevřel před Flynnem, ale Frodl střelu z úhlu pokryl.

4:23

Marek Hecl vyslal dopředu Ondřeje Rohlíka, jeho střelu ale lapačkou vyrazil Krošelj.

5:01

Vála si v páté minutě připisuje už druhý dobrý zásah do hry, tentokrát zastavil boleslavský brejk dvou na jednoho.

5:31

Frodl sbírá do lapačky Fillmanovu střelu od mantinelu.

6:19

Od modré čáry střílel boleslavský obránce David Bernad, ale Frodl má další zákrok.

6:52

Musil si našel kotouč v útočném pásmu, ale jeho následná střela šla mimo.

7:16

Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

8:10

Ofsajd Dynama.

8:22

Cienciala zleva mířil do betonů Krošelje.

8:36

Matyáš Kantner (Ml. Boleslav) vstřelil branku (10. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 0:1
Mladá Boleslav jde dnes v zápase do vedení jako první! Do samostatného úniku se dostal Matyáš Kantner, který Frodl vykoupal parádním bekhendovým blafákem a v klidu zamířil do prázdné brány!

9:26

Mohlo to být 2:0, ale Miloš Kelemen v dobré pozici nemířil přesně!

11:49

Boleslav drží útočné pásmo, ale nedaří se jí dostat se do zakončení.

12:11

Z úhlu bekhendem pálil Blümel, ale Krošelj má puk pod lapačkou. Následuje komerční pauza.

12:16

Po buly v útočném pásmu Dynama na pravém křídle z první pálil Robert Kousal, ale Krošelj proti němu vytáhl parádní zákrok lapačkou!

13:02

Camara hledal před brankou Musila, ale puk se odrazil úplně jinam, než kanadský útočník zamýšlel.

13:56

Domácí si příliš nerozuměli při střídání a vytvořil se prostor pro Davida Bernada, jeho příklep ale pokryl Frodl.

15:59

16:28

V mezikruží vybojoval kotouč Adam Musil, ale pálil mimo.

18:29

Paulovič se prokličkoval až do mezikruží, ale zakončit nedokázal.

20:00

Pardubické Dynamo bylo v první třetině aktivnějším týmem, po dvaceti minutách však vede 1:0 Boleslav, když samostatný únik parádním bekhendovým blafákem v 9. minutě zužitkoval Matyáš Kantner.

20:47

Na úvod druhé části rozhodčí píská zakázané uvolnění Boleslavi.

21:17

Camarova střela letěla mimo.

21:34

Icing také na straně Dynama.

23:39

Střelu si nachystal Patrik Poulíček, ale puk se odrazil od brusle bránícího hráče.

24:27

Úplně volný byl v útočném pásmu Boleslavi Martin Pláněk, ale příklepem trefil pouze boční síť.

25:12

Vyloučen hráč Ondřej Najman (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Dynamo bude hrát první přesilovou hru, Ondřej Najman dostává dvě minuty za podrážení.

25:24

Boleslav po úspěšném vhazování dostává kotouč ze třetiny.

25:41

Tvrdou ránu Blümela z první kryje Krošelj.

26:53

V oslabení se do zakončení dostal Pavel Kousal, ale Frodl má další zákrok.

27:40

Po přisunutí od Rohlíka se ke střele dostal Juraj Mikuš, ale Krošelj puk za svá záda nepustil.

28:20

Mikuš vložil hůl do střely od modré čáry, ale Krošelj udržel puk pod kontrolou.

29:10

Pardubičtí hráči jeli tři na jednoho, ale Camara celou akci překombinoval jednou zadovkou navíc a Boleslav tak stále těsně vede!

29:55

Krošelj kryje tvrdou ránu Pauloviče.

30:27

Pavel Kousal (Ml. Boleslav) vstřelil branku (14. gól v sezóně), asistence Oscar Flynn a Mitchell Fillman. Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 0:2
Dynamo je dnes o něco aktivnějším týmem, ovšem Boleslav těží z produktivity a vede 2:0! Přihrávkou od mantinelu našel Oscar Flynn Pavla Kousala, který prudkou střelou nedal Frodlovi šanci.

32:25

Na pravém kruhu pro vhazování se ke kotouči dostal Adam Musil, ale jeho střelu Krošelj zkrotil.

32:44

Na levém křídle se do zakončení dostal domácí Ondřej Rohlík, ale Krošelj zastavil puk betonem.

33:00

Zakázané uvolnění Boleslavi.

33:42

Další Musilovu střelu kryje Krošelj.

34:12

Volný prostor se objevil před Pavlem Kousalem, ale boleslavský útočník druhý gól nepřidal.

35:05

Dynamo drží Boleslav pod tlakem, ale Krošelj dnes chytá fantasticky.

37:15

Velkou šanci měl mezi kruhy Adam Musil, ale Krošelj vyráží.

38:23

39:53

Poslední minutu druhé třetiny Dynamo tráví v útočném pásmu, druhá pětka domácích ale nemůže najít recept na Krošelje.

40:00

Střely na branku jsou po druhé třetině 18:6 pro Dynamo, ale gól dávala opět pouze Mladá Boleslav. Po přihrávce do mantinelu se ve 31. minutě prosadil Pavel Kousal a poslal svůj tým do vedení 2:0.

40:47

Jakub Kotala (Ml. Boleslav) vstřelil branku (16. gól v sezóně), asistence David Moravec a Matyáš Kantner. Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 0:3
Pardubicím se naplnil nejhorší možný scénář, Boleslav dává gól hned na začátku třetí části a odskakuje do možná rozhodujícího vedení! Střela Davida Moravce se ještě odrazila od Frodla, ze vzduchu ovšem puk do branky vrátil Jakub Kotala.

42:41

Frodl vyráží pokus Marise Bičevskise z mezikruží.

43:37

Ševcova střela od modré šla vysoko nad.

44:18

Frodl sbírá do lapačky Fillmanovu střelu od modré po vhazování v útočném pásmu Boleslavi.

44:46

Vyloučen hráč Pavel Kousal (Ml. Boleslav), 2 min. za Podražení
Další přesilovka pro Dynamo, Pavel Kousal dostává dvě minuty za podrážení.

45:06

Cienciala si dlouho hledal prostor na střelu, ale puk nakonec skončil v lapačce Krošelje.

45:27

Cienciala přihrávkou napříč pásmem vyzval Blümela, ale jeho střelu v pádu zastavil Krošelj.

46:25

Frodl se snažil spoluhráčům pomoci rychlou rozehrávkou přes celé hřiště, ale je z toho ofsajd Dynama.

47:08

Už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se ke střele dostal boleslavský Najman, ale minul.

47:46

Tvrdou ránu Košťálka sbírá v klidu do lapačky jistý Krošelj.

48:24

Od mantinelu mířil mezi Krošeljovy betony Matej Paulovič, ale neuspěl.

49:28

Krošelj dnes chytí všechno. Jedovatou střelu z mezikruží si nachystal domácí Blümel, ale puk opět končí v lapačce boleslavského gólmana.

50:10

50:46

Boleslav měla velkou šanci, když Frodl vyjel proti útočícímu hráči, ale nezasáhl ideálně a před prázdnou pardubickou brankou zůstal volný kotouč, Frodl se ale nakonec zvládl zorientovat a odpálil jej.

53:17

Camara pálil z první mezi kruhy, ale Krošelj vyráží!

53:30

Nezvykle šest a půl minuty před koncem se Dynamo pouští do hry bez brankáře!

54:21

Pavel Kousal (Ml. Boleslav) vstřelil branku (15. gól v sezóně), asistence Ondřej Najman a Martin Ševc. Stav zápasu Pardubice - Ml. Boleslav 0:4
A je hotovo! Tah bez gólmana domácím nevyšel, Boleslav dává čtvrtý gól, když prázdnou bránu trefil Pavel Kousal a dal svůj dnešní druhý gól.

54:53

Frodl je zpátky mezi třemi tyčemi a kryje střelu Tomáše Fořta.

55:01

Následně také Fillmanův pokus od modré.

57:08

Camara zkusil tečovat nahození od modré čáry, ale puk nezasáhl a Krošelj v klidu vyrazil.

59:02

Dynamo se znovu usadilo v útočném pásmu, ale už to nebude nic platné.

59:38

Pátý gól hostů mohl přidat Tomáš Fořt, ale nezasáhl kotouč při brejku dvou na jednoho!

60:00

Vítězná sedmizápasová série Dynama končí. Zastavil ji fantastický výkon boleslavského gólmana Gašpera Krošelje, který pochytal všechny střely soupeře a vychytal Středočechům výhru 4:0. Příjemný vstup do nového týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

25. února 2024 16:00Ml. Boleslav-Pardubice 1:4
14. ledna 2024 17:00Pardubice-Ml. Boleslav 4:3P
28. listopadu 2023 17:30Ml. Boleslav-Pardubice 1:4
13. října 2023 18:00Pardubice-Ml. Boleslav 3:1
29. ledna 2023 17:30Ml. Boleslav-Pardubice 3:5
22. prosince 2022 18:00Pardubice-Ml. Boleslav 2:1N
1. listopadu 2022 17:30Ml. Boleslav-Pardubice 0:1
25. září 2022 18:00Pardubice-Ml. Boleslav 2:3P