Hezké nedělní odpoledne. Hokejová extraliga dnes pokračuje šesti zápasy, společně se budeme věnovat souboji mezi Litvínovem a Spartou. Začínáme v 15:30.

Severočeši se v tabulce drží na třináctém místě a bojují o postup do předkola play off. Z posledních osmi zápasů dotáhli k vítěznému konci jen jeden.

Naopak Sparta se nachází ve slušné formě. Z posledních pěti zápasů vyhrála čtyři, v pátek uspěla poměrem 4:1 na ledě Mladé Boleslavi.

Strnad

Rozhodčí: Pešina (CZE), Mrkva (CZE) - Pešek (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 1 000

0:14

První sparťanská kombinace končí zakázaným uvolněním, Němeček si nerozuměl s Kašem.

0:47

Vyloučen hráč Filip Chlapík (Sparta), 2 min. za Hrubost

0:47

Vyloučen hráč Jan Strejček (Litvínov), 2 min. za Hrubost

1:36

Při hře 4 na 4 se ve velké šanci ocitl Doležal, ale bekhendové zakončení nedotáhl do úspěšného konce.

2:27

Na druhé straně puk zajímavě tečoval slovenský útočník Sukel, Hudáček zasahovat nemusel.

3:21

Oba týmy už jsou kompletní. A brankář Sparty si po ráně Zdráhala připisuje první úspěšný zákrok.

4:29

Moravčík projel středním pásmem a chtěl nahodit puk za branku, ale jeho záměr přečetl Hrbas.

4:59

Demel ukryl své nahození za blokujícího útočníka soupeře. Šikovná teč Svobody se mezi tři tyče nevešla.

5:43

Vyloučen hráč Jakub Strnad (Sparta), 2 min. za Hákování
Severočeši si zahrají první přesilovku, Strnad dostává od sudích dvě minuty za hákování.

6:22

Svěřenci kouče Růžičky se nemohou usadit v útočném pásmu. Hosté už podruhé vyhazují.

6:58

Ve vlastním oslabení se vydal do úniku Chlapík, jenže Godla si s jeho prudkou ranou dokázal poradit.

7:42

Vyloučen hráč Martin Havelka (Litvínov), 2 min. za Vražení na hrazení
Vteřinu před Strnadovým návratem na led je tu další vyloučení, na trestnou lavici usedá domácí Havelka.

8:17

Horák dostal ideální nabídku od Chlapíka, ale v klíčový okamžik netrefil puk čistě a minul.

9:05

V šanci se ocitl Chlapík, Godla znovu úspěšný. Další akci Sparty zastavil ofsajd.

9:42

Havelka naskakuje na led, domácí jsou v plném počtu.

10:29

David Kaše (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Erik Thorell. Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:1
Pražané se ujímají vedení. Thorell vystihl rozehrávku soupeře a vjel do útočného pásma, jeho následné nahození před brankou jemně tečoval Kaše.

11:37

Mohlo být srovnáno. Na brankovišti Sparty se zjevil Straka, ale z bezprostřední blízkosti Hudáčka nepřekonal.

12:40

Další střelu litvínovských hráčů obětavě zablokoval Pavelka. Oba týmy bojují o puk u mantinelu.

13:29

Severočeši se sami připravili o útočné pásmo, Irving nezachytil puk na modré čáře. Následuje komerční přestávka.

13:38

Vyloučen hráč Tomáš Šmerha (Sparta), 2 min. za Faul loktem

13:59

Hudáčkovi vypadl puk po ráně od Demela. Následně se Straka pokoušel o dorážku, ale slovenský gólman své zaváhání napravil.

14:38

Litvínov stále kombinuje v útočném pásmu. Další ohrožení branky soupeře zatím nepřichází.

15:01

Kotouč vlétl do ochranné sítě. Po vhazování odpaluje Strnad puk až ke Godlovi.

15:38

Sparta je kompletní, pokračujeme v pěti na obou stranách.

16:36

Oběma týmům v posledních okamžicích trochu vázne kombinace. Nezměnili to ani Hübl s Chalupou.

17:35

V dobré příležitosti se ocitl Kudrna. Mířil pod horní tyč, ale trefil jen Hudáčkovo pravé rameno.

18:14

Doležal zbytečně ztratil puk ve středním pásmu. Hrozící protiakci Litvínova zažehnal Dvořák.

19:01

Do konce první třetiny zbývá ještě minuta.

20:00

První třetina je za námi. Do kabin odchází spokojenější sparťané, kteří vedou v Litvínově 1:0. O zatím jedinou branku se v jedenácté minutě postaral Kaše, asistenci si připsal švédský útočník Thorell.

20:47

Hudáček schoval puk v lapačce po Estephanově nahození. Vhazování po jeho levici.

21:33

Poláškovo nahození končí v ochranné síti, hra se tedy stěhuje do středního pásma.

22:13

Do rány od modré v podání Moravčíka obětavě padl Stříteský.

22:59

Další zablokovaná rána Sparty, Straka nedovolil vypálit slovenskému obrovi Jurčinovi.

23:14

Vyloučen hráč Jiří Fronk (Litvínov), 2 min. za Podražení

24:00

Pražané hned několikrát ohrozili Denise Godlu, ale slovenský brankář zatím působí mezi třemi tyčemi velmi jistě.

24:24

Další zákrok litvínovské jedničky, tentokrát proti dalekonosné střele od Pavelky.

25:14

Domácí v plném počtu.

25:58

Zasahovat musel také Hudáček, ofenzivní výlet zakončil nepříjemnou ranou domácí obránce Demel.

27:00

A další práce pro hostujícího gólmana, po Hrbasově pokusu končí puk v jeho lapačce. Následuje komerční přestávka.

27:59

Domácí fanoušci se dožadovali odpískání faulu na Hübla, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.

29:22

Strejček sice přišel o hokejku, ale v osobním souboji s Dvořáčkem si i tak u mantinelu věděl rady.

29:58

Zemanovo nahození vyrazil Hudáček pouze před, dorážka Kudrny nebyla úspěšná.

30:52

Druhá třetina zatím moc pohledných hokejových momentů nenabídla. Dění na ledě připomíná spíše boj.

31:29

Změnit to mohl Horák. Po přihrávce od Kašeho se snažil najít prostor mezi betony brankáře Godly, ale bekhendem neuspěl.

31:45

Po šanci Doležala a závaru před Godlou se hra přerušuje, litvínovská branka si žádá drobné úpravy.

32:11

Miroslav Forman (Sparta) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Filip Chlapík a Michal Moravčík. Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:2
Sparta navyšuje svůj náskok. Chlapík našel zpětnou přihrávkou Formana, na jehož ránu k tyči Godla nedosáhl.

33:08

Vyloučen hráč Viktor Hübl (Litvínov), 2 min. za Podražení
Další komplikace pro domácí, Hübl dostává od sudích dvouminutový trest za podrážení.

33:49

Pražané jdou naproti třetímu gólu, ale zatím jim chybí přesnější muška. Branku minul Chlapík i Doležal.

34:19

Matuškin vyslal na branku nepříjemnou ránu, ale Godla na puk celou dobu viděl a úspěšně zasáhl.

35:08

Hübl naskakuje zpět na led.

35:26

Estephan se Zdráhalem se hnali do zajímavého brejku, sudí ale píská ofsajd druhého jmenovaného.

36:28

Stoljarov předvedl povedenou individuální akce, na jejímž konci se dostal až do zakončení. Godla opět pozorný.

36:59

Šance i na druhé straně. Tvrdě pálil Zdráhal, Hudáček se stačil přemístit včas.

37:38

Hrbas našel přihrávkou zpoza branky Svobodu, jemuž znemožnil zakončení zodpovědně bránící Thorell.

38:09

Pavelka vyslal puk na branku, Godla jej vyrazil do rohu kluziště.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

40:00

Sparta drží vedení i po čtyřiceti odehraných minutách. Také ve druhé třetině se Pražané prosadili, po přihrávce Filipa Chlapíka zamířil přesně Miroslav Forman.

40:18

Vyloučen hráč Maxim Matuškin (Sparta), 2 min. za Zdržování hry

41:10

Domácím se zatím v přesilovce vůbec nedaří. Sparta už poněkolikáté vyhazuje puk z pásma.

41:42

Demel nezpracoval Estephanovu přihrávku, hosté se tak znovu osvobozují. Z tribun se ozývá pískot.

42:18

Sparta je v pěti.

43:23

Hudáček lapil Kudrnovu ránu. Slovenský útočník se poté ještě trochu poštěkal se sparťanem Dvořákem.

44:36

Zemanova rána končí po teči Davida Kašeho v ochranné síti. Vhazování před Hudáčkem.

45:39

Sparta už se ve třetí třetině nikam bezhlavě nežene a spíše kontroluje dvoubrankové vedení.

46:13

Litvínovský zmar v zakončení potvrdil Gerhát, s jehož střelou neměl Hudáček téměř žádnou práce.

46:59

Tohle už vypadalo o poznání lépe. Svoboda přiťukl kotouč Irvingovi, jehož dělovka skončila těsně vedle.

48:01

Godla vyjel proti Thorellovi, puk ovšem nezachytil. Celou situaci nakonec ustál, když se rychle vrátil do branky a zasáhl proti Matuškinovi.

48:46

Litvínov se na chvíli usadil v útočném pásmu, ale Havelkova kombinace se Zygmuntem ke střele nevedla.

48:59

Vyloučen hráč David Vitouch (Sparta), 2 min. za Zdržování hry

50:05

Litvínovská kombinace vyústila v Irvingovu dělovku, kterou vyrazil Hudáček levým betonem.

50:52

Stoljarov zablokoval Strejčkův pokus a posléze vystrčil puk z obranného pásma. I toto oslabení Sparta přečká.

52:14

Filip Chlapík (Sparta) vstřelil branku (26. gól v sezóně), asistence Zdeněk Doležal a Maxim Matuškin. Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:3
Zdá se, že o vítězi je s největší pravděpodobností rozhodnuto. Doležal pěknou zadovkou oslovil Chlapíka, který nedal Godlovi šanci.

53:21

Další zablokovaná rána obránce Irvinga. Pražané dnes brání opravdu obětavě.

54:18

Jakub Strnad (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Tomáš Pavelka a Genadij Stoljarov. Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:4
Sparta přidává čtvrtou branku. Strnad se zorientoval před brankou, zpracoval si puk bruslí a zavěsil pod horní tyč.

54:25

Zdeněk Doležal (Sparta) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Filip Chlapík a Miroslav Forman. Stav zápasu Litvínov - Sparta 0:5
Tohle už je debakl. Chlapík si připisuje další bod, po jeho přihrávce skóruje před Godlou osamocený Doležal.

55:25

Fanoušci na litvínovské hráče stále pískají. Pro domácí je to další nepříjemná, ale zcela zasloužená porážka.

55:45

Vyloučen hráč Milan Jurčina (Sparta), 2 min. za Hrubost

57:00

Ani tato přesilovka nevypadá dobře, Hudáček stále čeká na první zákrok.

57:23

Nyní navíc Estephan nepovedenou zadovkou posílá puk do středního pásma a tribuny opět hřmí.

58:00

Běží poslední dvě minuty zápasu.

60:00

Utkání končí jednoznačným vítězstvím Sparty, která poráží Litvínov 5:0. Severočeši prohráli deváté z posledních deseti utkání a stále zůstávají na třinácté pozici.

25. února 2024 16:30Litvínov-Sparta 3:8
14. ledna 2024 16:00Sparta-Litvínov 6:3
28. listopadu 2023 18:30Sparta-Litvínov 3:1
13. října 2023 17:30Litvínov-Sparta 4:2
25. ledna 2023 18:30Sparta-Litvínov 3:2
11. prosince 2022 15:30Litvínov-Sparta 5:2
28. října 2022 17:30Litvínov-Sparta 4:0
18. září 2022 16:00Sparta-Litvínov 3:0