Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu zápasu 53. kola hokejové extraligy. V dnešním zápase změří síly olomoučtí kohouti a liberečtí tygři.

Domácí Olomouc v minulém kole padla na ledě Hradce Králové poměrem 1:4. Do sestavy se jí však na dnešní zápas vrací největší hvězda, z olympiády přiletěl centr David Krejčí.

Liberec se do extraligového kolotoče vrací po více než týdenní pauze. Naposledy 10. února zaskočil v Ostravě Vítkovice, taktéž poměrem 4:1.

Vážení čtenáři, začátek zápasu bude opožděn kvůli nefunkční rolbě na Olomouckém Zimním stadionu.

Faško-Rudáš

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Hejduk (CZE) - Gebauer (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 1 000

Hráči se již rozcvičují. Vypadá to, že by se mohlo začít za půl hodiny.

Utkání začne v 18:40. Oba týmy už jsou po rozcvičce ve svých šatnách.

Hráči už jsou na ledě! Utkání začne za pár okamžiků.

0:05

Zápas začal. Úvodní buly vyhrál navrátilec David Krejčí.

0:42

Rozehrávka Olomouce je nepřesná a končí zakázaným uvolněním.

1:30

Vyloučen hráč Jaroslav Vlach (Liberec), 5+20 min. za Vražení na hrazení
Přesilovka pět na čtyři a rovnou pětiminutová! Jaroslav Vlach tvrdě srazil Petra Koloucha na hrazení a po ataku odchází na trestnou lavici. Petr Kolouch se těžce zvedal.

2:01

Ondrušek z dobré pozice minul.

2:49

Nahodil přiklepl kotouč Krejčímu, jeho dělovka mířila pouze do připraveného libereckého bloku.

4:00

Po kostrbaté rozehrávce se dostal ke střele Nahodil. Olomoucký útočník neuspěl a následně se neujala ani rána kapitána Ondruška.

4:41

Liberec se osvobozuje vyhozením.

5:22

Rány Olomoučanů nenašly svůj cíl. Olomouc musí začít znovu od vlastní branky.

5:58

Na Rašnerovu ránu od modré měl Petr Kváča dobrý výhled a puk bez problému chytil do lapačky.

6:15

Pětiminutová přesilovka Olomouckým příliš nevyšla, Kváču příliš neprověřili.

6:20

Vyloučen hráč Lukáš Klimek (Olomouc), 2 min. za Podražení
A situace se obrací. Klimek v útočném pásmu podrazil svého soka a i on míří na trestnou lavici.

7:09

Šmídova tvrdá rána uvedla do permanence Lukáše, který kotouč musel krotit nadvakrát.

8:28

Olomouc v pěti. Krátce po návratu Klimka znovu vypustil tvrdou ránu Šmíd, Lukáš byl i tentokrát připraven. Následuje komerční přestávka.

9:13

David Krejčí znovu dokazuje, jak Olomouci jeho kreativita chyběla. Šikovným prohozením uvolnil Klimka, jehož následné nahození se ale k žádnému z kohoutů neodrazilo.

10:48

Liberec je teď více u kotouče než jeho dnešní soupeř.

11:28

Kusko po ataku ve středním pásmu upadl, rozhodčí k nelibosti domácích fanoušků nereagují.

11:51

Vyloučen hráč Michal Ivan (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl
Ivan zasáhl holí do obličeje Jana Bambulu a Olomouc dostává další početní výhodu.

12:13

Ondruškova rána od modré vybídla k teči Nahodila, střela nakonec skončila vedle svatyně Petra Kváči, který o puku vůbec neměl ponětí.

12:43

Krejčí zpoza brány oslovil Knotka, Kváča mu rychlým přesunem zkazil gólovou radost.

12:24

Liberec je kompletní, ale v přesilovce měli Severočeši plné ruce práce. Po dalším zásahu Kváči následuje komerční přestávka.

14:35

Největší šance dosavadního průběhu! Liberec ve středním pásmu lacině ztratil kotouč. Do přečíslení vyrazil Olesz s Klimkem. První jmenovaný přichystal Klimkovi dobrou pozici, jenže skvělým zákrokem znovu vynikl Kváča.

15:31

Olomouc se po krátké liberecké pasáži znovu stala aktivnějším celkem.

18:03

Jakub Navrátil (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Dalibor Řezníček a Petr Kolouch. Stav zápasu Olomouc - Liberec 1:0
Tohle byla paráda! Jakub Navrátil ve svému pásmu získal kotouč, nabral rychlost, přejel přes všechny lajny a z pravého kruhu zamířil přesně do bližší šibenice.

18:43

Kváča chtěl pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, nicméně puk z jeho hokejky končí na zakázaném uvolnění.

19:21

Liberec se dostal do ofsajdu, krátce před koncem prvním periody se hra přesune do středního pásma.

19:49

Tak ještě přeci se Liberečtí dostali do zakončení. Ránu Birnera ukryl Lukáš v lapačce.

20:00

První třetina je u konce. Olomouc sice nevyužila sedm minut početní převahy, přesto však vede zásluhou individuální práce Jakuba Navrátila. Na střely na bránu 15:10 pro Hanáky.

20:04

Začala druhá třetina. Olomouc do ní vstupuje s jednobrankovým náskokem.

20:50

Černý nahodil puk o zadní mantinel, Káča podcenil odraz a div se k dorážce do prázdné brány nedostal Klimek.

21:51

Zachar prachbídně rozehrál, načež zakončoval Knotek. Puk skončil sražený v ochranné síti.

22:25

Aubrecht pálil z osy hřiště pouze do připraveného bloku.

22:51

Oleszův průnik byl zastaven, do útočného pásma si to na druhé straně naštrádoval liberecký Klapka, obkroužil bránu a připravil dobrou pozici pro Ordoše, který zblízka Lukáše nepřekonal.

24:29

Lichanec donutil Kváču k zákroku.

24:57

Ordoš napadáním vybojoval kotouč, v dobré střelecké pozici ho na hraně pravidel zastavil Řezníček.

26:26

Šír z úhlu vypálil, Lukáš připraven. Na druhé straně z protiútoku zahrozil Bambula.

27:14

Po pohledné kombinaci se zcela sám ocitnul na ose hřiště Birner. Jeho projektil zastavila pravá tyč Lukášovy brány.

28:04

Lukáš převedl další zákrok, po němž se před jeho brankovištěm strhla malá potyčka. Následuje komerční přestávka.

28:20

Icing Liberce.

29:45

Švrček vypustil z modré čáry tvrdou ránu. Kváča ji ukryl.

31:09

Vyloučen hráč Petr Kolouch (Olomouc), 2 min. za Sekání
Po zbytečném faulu v útočném pásmu bude hrát Liberec přesilovou hru.

32:37

Šmíd nabil Klepišovi, jeho ránu srazil Lukáš mimo nebezpečí.

33:11

Byť se v oslabení Olomouc nedostala ze své třetiny, početní nevýhodu zvládla ubránit.

34:55

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Liberec), 2 min. za Podražení
I Olomouc bude hrát v druhé třetině přesilovku.

34:05

Po odpískání ještě dorážel Navrátil, což se nelíbilo Rychlovskému. Oba borci se následně porvali a míří na trestnou lavici.

34:05

Vyloučen hráč Jakub Rychlovský (Liberec), 5 min. za Bitka

34:05

Vyloučen hráč Jakub Navrátil (Olomouc), 5 min. za Bitka

34:37

Krejčí pálil z levého kruhu, Kváča však na jeho pokus dobře viděl.

35:13

Petr Kolouch (Olomouc) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Jan Knotek a Lukáš Nahodil. Stav zápasu Olomouc - Liberec 2:0
Olomouc navyšuje vedení! V přesilovce Knotek zpoza brány našel přesně svého spoluhráče a Petr Kolouch v dobré pozici zamířil přesně mimo dosah svého jmenovce Petra Kváči.

37:09

Nahodil připravil exkluzivní pozici pro Klimka, domácí útočník ale sám před bránou nedokázal skórovat. Výtečným zákrokem se uvedl Kváča.

39:37

Kváča betonem podruhé zkazil Klimkovi gólovou radost.

40:00

V prostředním dějství Olomouc navýšila vedení a byla i nadále střelecky aktivnější - 14:7 na střely na bránu.

40:01

Začala poslední třetina. Dotáhnou bílí tygři manko?

40:26

Filippi přejel do útočného pásma, přihrál do křídla Klepišovi, který vracel zpět před bránu. Kotouč se odrazil příhodně zpět pro centra libereckého týmu, jenže se následně Filippimu poodrážel od hole i od brusle a z nadějné pozice nebylo nic.

41:03

Icing Olomouckých.

42:45

Jan Ordoš (Liberec) vstřelil branku (11. gól v sezóně), asistence Adam Klapka a Ladislav Šmíd. Stav zápasu Olomouc - Liberec 2:1
Liberec z ničeho nic snižuje! 2:1. Liberecký útočník Jan Ordoš zůstal trestuhodně volný před Lukášem. Klapka byl u puku za olomouckou branku dříve než protihráči, přesně kotouč vrátil na hůl svého spoluhráče a Jan Ordoš precizně provedenou stahovačkou oklamal Lukáše a zasunul puk do odkryté klece.

45:11

Kváča sráží do ochranné sítě pokus Hanáků.

46:04

Liberec přišel o puk, slibně vypadající příležitost Hanáků však utnula špatná rozehrávka i na druhé straně.

47:29

Šmíd se elegantně zbavil protihráčů, načež se těsně před Lukášem natahoval po volném puku Rychlovský. Scházelo mu pár centimetrů.

48:27

Komerční přestávka.

49:31

Bambula v dobré příležitosti nechal vyniknout Kváču. Liberecký gólman působí velmi dobrým dojmem.

50:52

I Lukáš musel zasahovat. Z následného protiútoku zakončoval Lichanec.

51:40

Nahodil přihrával Krejčímu před bránu, olomoucký centr na dobrou nabídku nedosáhl.

52:11

Komerční přestávka, po níž se bude vhazovat v liberecké třetině.

53:23

Rozhodčí nejprve signalizovali zakázané uvolnění Olomouce, po konzultaci domácího kapitána s hlavními arbitry se však verdikt mění a vhazuje se ve středovém kruhu.

54:45

Bambula pálil z první po Kuskově nabídce, přízemní ránu zlikvidoval Kváča.

56:07

Brusle Rychlovského se zasekla v betonu Jana Lukáše, komická situace si vyžádala přerušení hry.

56:25

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Vražení na hrazení
Jedinečná příležitost pro tygry. Dujsík u mantinelu dohrál Birnera a rozhodčí odpískali faul.

57:03

Liberec nechce nic uspěchat a trpělivě kombinuje.

57:10

Až teď vystřelil Filippi, ale Lukáš pozorný.

57:30

Olomoučtí vyhazují.

57:41

Šmídovu ránu zablokoval Knotek. Po zásahu ochranné sítě se bude vhazovat po Lukášově pravici.

58:15

Marek Zachar (Liberec) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Michal Ivan. Stav zápasu Olomouc - Liberec 2:2
A je srovnáno! Zachar dostal diagonální zpětnou přihrávku, zpracoval kotouč a zamířil přesně mezi Lukášův beton a lapačku. V Olomouci to vypadá na prodloužení.

59:20

Oleszova bomba mohla zvrátit vývoj, ale po několika odrazech puk vyplaval mimo Kváčovu bránu.

60:00

Olomouc ztratila dvougólový náskok. V kontextu sezony tyhle body mohou kohouty velmi mrzet. Za pár okamžiků začne prodloužení.

60:04

Kotouč uzmuli domácí. Kdo bude ve zkrácené hře šťastnější?

60:21

Jiří Ondrušek (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence David Krejčí a Lukáš Nahodil. Stav zápasu Olomouc - Liberec 3:2
A je rozhodnuto! Dva body zůstanou na Hané. Krejčí podržel kotouč, párkrát změnil směr a nakonec vymyslel geniální přihrávku pro Jiřího Ondruška, který zasouval do odkryté klece.

12. března 2024 18:00Liberec-Olomouc 4:1
10. března 2024 17:00Olomouc-Liberec 3:5
9. března 2024 17:00Olomouc-Liberec 3:4
7. března 2024 18:00Liberec-Olomouc 2:3P
6. března 2024 19:00Liberec-Olomouc 0:1P
27. února 2024 18:00Olomouc-Liberec 2:5
19. ledna 2024 18:00Liberec-Olomouc 5:2
1. prosince 2023 18:00Olomouc-Liberec 3:2