Vážení čtenáři, vítejte u textového přenosu ze zápasu předkola play off hokejové extraligy. Série mezi Olomoucí a Vítkovicemi dospěla již do čtvrtého zápasu. Domácí Mora vede 2:1. Promění dnes pomyslný mečbol?

Vítkovice stále trápí velká marodka. I přes to včera Ostravané odehráli povedené utkání. Jejich odpor pár chvil před koncem zlomil v dvojnásobné přesilovce David Krejčí.

Olomouc do čtvrtfinálové fáze prošla vždy od sezony 2017/18. Výjimkou byl ročník 2019/20, kde k zahájení čtvrtfinále vůbec nedošlo kvůli pandemii covidu. Vítkovice se, na rozdíl od Morávky, do čtvrtfinále podívaly naposledy před třemi roky. V sérii s Třincem nakonec padly jednoznačně 0:4.

Hruška

Rozhodčí: Pešina (CZE), Pražák (CZE) - Brejcha (CZE), Malý (CZE)
Počet diváků: 4 879

31:15

Vítkovice právě vsítily branku! Ale rozhodčí půjdou k videu.

0:05

Krejčí na buly přetlačil Bittena. Zápas začíná!

1:00

Lakatoš bekhendem z úhlu nahazoval před bránu. Konrád byl přelepený na bližší tyči a větší drama nedopustil.

1:06

Fridrich se z ničeho nic ocitl sám před Konrádem. Otočil se, ale už byl příliš blízko Konrádovi. Nakonec skončil v síti pouze Fridrich po ataku dojíždějících obránců Mory.

1:06

Vyloučen hráč Tomáš Dujsík (Olomouc), 2 min. za Hrubost
Následně se strhla potyčka, po níž se na trestnou lavici poroučí Tomáš Dujsík i Tobias Lindberg.

1:06

Vyloučen hráč Tobias Lindberg (Vítkovice), 2 min. za Hrubost
Začíná situace čtyři na čtyři.

2:25

Vyloučen hráč Lukáš Nahodil (Olomouc), 2 min. za Hákování
A pozor. Nahodil fauloval a Vítkovice dostávají přesilovku čtyři na tři!

2:40

Lakatoš vyzkoušel pozornost Branislava Konráda tvrdou ránou. Slovenský brankář měl dobrý výhled a navíc soupeřům neumožnil ani dorážku.

3:19

Mora ve čtyřech, Vítkovice v pěti.

4:31

Ofsajd maří útočné snažení Vítkovic.

4:43

A další potyčka, po níž Tobias Lindberg dostane osobní trest. Rozhodčí odpískali ofsajd, nicméně švédský útočník i po píšťalce rozhodčích vystřelil.

4:43

Vyloučen hráč Tobias Lindberg (Vítkovice), OT 10 min. za Nesportovní chování

5:50

Burian neuspěl se svým bekhendovým pokusem. Následně se neujalo ani zakončení Švrčka.

6:29

Tyčka! Jan Hruška nastřelil konstrukci olomoucké klece. Vítkovický snajpr si až příliš dlouho chystal kotouč ke střele, Konrád se stihl včas přesunout na druhou stranu, nakonec však Hruška zamířil pouze do pravé olomoucké tyčky.

9:07

Kalusova střílená nabídka skončila v ochranné síti.

10:10

Kovář dostal dobrý puk do předbrankového prostoru, ale ve vysoké rychlosti nedokázal zpracovat kotouč.

10:29

Vilém Burian (Olomouc) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Michal Kunc a David Škůrek. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 1:0
Mora jde do vedení! Michal Kunc nabral rychlost, odmítl dva beky a bekhendem našel před brankou Viléma Buriana, který kotouč bez větších problému dopravil do odkryté klece. Čtvrtá branka Viléma Buriana v play off vůbec!

11:48

Flick od levého mantinelu vystřelil, Konrád na místě.

13:12

Icing Olomouce

11:45

A opět souhra Kunc, Burian. Prvně jmenovaný zpracoval diagonální přihrávku a pak přihrávkou přes osu hřiště našel autora první branky. Burian naznačil střelu, nechal projet vítkovického beka, ale pak dobře zasáhnul Stezka.

14:46

Klimkův bekhendový pokus z ostrého úhlu Stezku nepřekvapil.

15:19

Tentokrát Klimek shodil kotouč do druhé vlny, odkud z první pálil Škůrek. Stezka na místě.

16:01

Krejčí uvolnil nápaditou přihrávkou na mezikruží Tomečka, ten tváří v tvář Stezkovi neuspěl. Bravurní zákrok vítkovického gólmana.

16:58

Řezníček se s odraženým kotoučem moc nemazal a od modré vyslal tvrdou pumelici.

17:39

Bambula si s Knotkem dvakrát vyměnil zadovkou kotouč, načež olomoucký mladík vybruslil zpoza brány až před Stezku, bekhendem ale skóre nezměnil.

19:04

Kovář pálil z druhé vlny, ale Tomeček mu včas lehl před hůl.

19:21

Řezníček od modré zamířil mimo.

19:21

Vyloučen hráč Robert Flick (Vítkovice), 2 min. za Sekání
Flick mimo hru sekl Kuska a jede si odpočinout na dvě minuty.

19:33

Vyloučen hráč David Krejčí (Olomouc), 2 min. za Nedovolené bránění
Komická situace. Hruška ztratil hokejku a Krejčí upadlou hůl před dojíždějícím vítkovickým hráčem odpálil mimo jeho dosah. Bude se hrát čtyři na čtyři.

20:00

Skončila první třetina, která nabídla atraktivní hokej. Domácí přečkali úvodní nápor hostů, vsítili vedoucí branku a pak se samotní chopili iniciativy. Na střely na bránu 10:9.

20:05

Startuje druhá třetina. Hraje se čtyři na čtyři.

20:42

Solovyevův tvrdý pokus se mezi tři tyče Konrádovy branky nevměstnal.

21:12

Na druhé straně pálil Dujsík, Stezka s dobrým výhledem bez problému kryl.

21:26

Flick zpátky, Vítkovice v plném počtu.

21:40

A zpátky na ledovou plochu se dostal i David Krejčí. Oba týmy jsou kompletní. Olomouc záhy vyhazuje na zakázané uvolnění.

22:03

Po dlouhé době Vítkovice vystřelily přímo na Konráda. S tímto nahozením ale slovenský brankář nemohl mít potíže.

22:43

Tomeček zkoušel vystřelit přes Solovyeva. Neúspěšně.

23:12

Káňa srazil Flicka. Rozhodčí nepřerušili, ale Flick je není v péči lékařů. Nezdá se však, že by neměl ve špílu pokračovat.

23:12

Krenželok zády k brance vystřelil bekhendem. Po následné teči pohotově zareagoval Konrád a veškeré nebezpečí uhasil.

23:38

Kusko teď do střely vložil více razance než přesnosti, Stezka vyrazil puk do ochranné sítě.

24:08

Rozhodčí přistihli kohouty v postavení mimo hru.

24:27

Hrubka v rozehrávce Vítkovic nabídla Klimkovi jedinečnou možnost, jenže se již po několikáté zaskvěl Stezka.

25:19

Vyloučen hráč Marek Kalus (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Kalus v útočném pásmu zbytečně podrazil Káňu a Mora jde do početní výhody.

25:32

Mora začíná přesilovku nepřesnou rozehrávkou.

26:50

První střela Hanáků v přesilovce byl spíše navštívenkou, kterou od modré vyslal David Krejčí.

27:19

Bez větších problému přečkaly Vítkovice přesilovku.

28:58

Vítkovice teď mají dobrou pasáž v útočné třetině Mory, chybí však kvalitnější střely.

29:55

Fridrich se prohnal do útočné třetiny, z pravého kruhu v plné rychlosti nakonec vystřelil, ale minul.

30:14

Michal Kunc (Olomouc) vstřelil branku (6. gól v play-off), asistence Vilém Burian a Tomáš Černý. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:0
A tak trestá Olomouc! Černý o mantinel vyslal do přečíslení Buriana, který si tentokráte s Kuncem prohodil role a čtvrtý útok kohoutů se dnes prosazuje podruhé. 2:0!

31:30

Vítkovice právě vsítily branku. Ale sudí jdou k videu.

31:38

Jan Bernovský (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Robert Flick. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:1
Gól platí. Vítkovice se dostávají na dostřel. Flick nabruslil do útočné třetiny, bekhendem přihrával, ale puk se k němu odrazil a tak svůj další pokus nasměroval přímo na olomouckou klec. Konrád vyrazil před sebe do vzduchu a patrně od Dujsíkovy hole se nakonec kotouč zatoulal za Konrádova záda.

33:11

35:10

Klimkovi prošel nedovolený zákrok, načež se dostal do útočného pásma, přihrával pod sebe, odkud vyslal tvrdou ránu Ondrušek, ale Stezka lapačkou vyrazil.

35:52

Knotek zblízka bekhendem úspěch neslavil.

0:0
36:42

Tomáš Guman (Vítkovice) nájezd neproměnil.

Fridrich se šikovností probil přes dva beky, načež ho sekerou fauloval Škůrek. Konrád ale Gumana vyčapal! Mora stále vede 2:1.

37:22

Solovyev vyslal od modré tvrdou ránu, Konrád vyrazil, stále se však pokračuje ve třetině Olomouce.

38:16

Flick o mantinel zle rozehrál a následuje icing hostů.

39:57

Škůrek v samotném závěru druhé periody trefuje tyč!

40:00

Druhá třetina přinesla dva góly, případné rozuzlení však nikoliv. Vítkovice stále ztrácejí jeden gól. Na střely na bránu po druhé třetině 9:6.

40:01

Začíná třetí třetina. Bude tou poslední v této sérii osmifinále play off?

41:25

Lakatoš pálil tvrdě, ale rozezvučel pouze mantinel za Konrádovou klecí.

42:22

Kusko dostal ránu holí do obličeje, ale stále se hraje.

43:13

Kovář nahazoval před bránu, Krenželok na potenciální teč nedosáhl.

45:04

Ke Kuncovi se odrazil kotouč. Olomoucký útočník zaklekl a pálil z první. Stezka připraven.

45:37

Kusko odešel s tržnou ránou na obličeji do šatny. Na lavičce Olomouce není ani Jan Káňa. Mora teď hraje s 10 útočníky.

55:14

Kolouch pohotově tečoval Ondruškovu nabídku, Stezka se rychle přesunul do trajektorie střely.

47:14

Po více než pěti minutách se hra přerušila. Hruška bekhendovým pokusem donutil Konráda k zákroku.

47:57

Marek Kalus (Vítkovice) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Lukáš Krenželok a Samuel Bitten . Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:2
A je srovnáno! Závar před Konrádem končí brankou. Ze shluku těl vyplaval kotouč přímo před Marka Kaluse, který v pádu zamířil do odkryté části klece, kam se Konrád nestihl přesunout. 2:2!

48:15

Bambula na druhé straně v dobré příležitosti. Zápas nabírá na obrátkách.

48:35

Vyloučen hráč Jan Švrček (Olomouc), 2 min. za Zdržování hry
Švrček po buly vyhodil puk do hlediště a Vítkovice mají exkluzivní šanci.

48:39

Dominik Lakatoš (Vítkovice) vstřelil branku (16. gól v play-off), asistence Alexej Solovjov a Lukáš Krenželok. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 2:3
To jsou věci! Vítkovice otáčí zápas. Lakatoš dostal kotouč na modrou, a aniž by se díval směrem na olomouckou svatyni, vypálil mezi bruslemi bránícího hráče a přesnou ránou překonal Konráda.

49:43

Jan Káňa vůbec nenastoupil do třetí třetiny. Olomouci chybí.

50:16

Bambula se protahoval mezi dva beky, následně byl poslán k zemi, ale rozhodčí nereagují. Vítkovice vyhazují na icing.

51:46

Řezníčkova rána po teči vyplavala mimo Stezkovu branku.

52:21

David Krejčí (Olomouc) vstřelil branku (22. gól v play-off), asistence Tomáš Černý. Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 3:3
Kdo jiný?! David Krejčí srovnává exkluzivní zápas. 3:3! Černý posunul na střed kluziště, Tomeček přenechal Krejčímu, který zavěsil přímo pod břevno. Hvězdný centr následným gestem hecuje naplněný olomoucký zimák. Tohle bude ještě drama.

53:24

Tobias Lindberg (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v play-off). Stav zápasu Olomouc - Vítkovice 3:4
A už je to zase jinak. Vítkovice se znovu dostávají do vedení! Lakatoš navezl kotouč do útočného pásma, nechal ho za sebou, převzal ho Lindberg a zápěstím zamířil přímo do vzdálenější šibenice.

53:30

Burian se ihned po buly prodral před branku soupeře. Akce skončila posunout branku Vítkovic.

53:45

Vyloučen hráč Marek Kalus (Vítkovice), 2 min. za Krosček
Kalus tvrdě trefil Černého na žebra a dostává dvě minuty.

54:28

Ondruškovu ránu vyrazil Stezka betonem. Následně pálil Navrátil.

54:48

Od Nahodila se odrazil kotouč do proti pohybu Aleš Stezky, ale vítkovický gólman se ještě stihl natáhnout.

55:19

Ondrušek to opět vzal na sebe, Stezku ale z míry nevyvedl.

55:44

Vítkovice jsou v plném počtu.

56:29

Burian jemnou střelou od modré nechal vyniknout Stezku.

58:05

Posunutá branka Vítkovic. Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

58:40

Olomouc se usadila v útočné třetině, Konrád jde na střídačku!

59:10

Zakázané uvolnění Vítkovic.

59:10

Sudí se usnesli, že pochybili. Icing odvolán, vhazuje se ve středovém kruhu.

59:40

Puk je v rohu kluziště.

59:46

Krejčí v pádu zachránil pásmo, Ondrušek trefil do tváře Lakatoše a následně se s ním pustil do bitky Kalus.

59:46

Vyloučen hráč Jiří Ondrušek (Olomouc), 2 min. za Vysoká hůl

59:46

Vyloučen hráč Marek Kalus (Vítkovice), 5 min. za Bitka

59:55

Fridrich vyváží kotouč, tohle bude už pro Ostravany dobré.

60:00

Zápas končí! V Olomouci se děly velké věci. Vítkovice poráží domácí Moru 4:3 a přesouvají sérii do Ostravy. Děkujeme, že jste sledovali náš textový přenos.

18. února 2024 18:00Olomouc-Vítkovice 1:2
5. ledna 2024 17:30Vítkovice-Olomouc 3:2P
19. listopadu 2023 17:00Olomouc-Vítkovice 3:2P
1. října 2023 16:00Vítkovice-Olomouc 4:3P
15. února 2023 17:30Vítkovice-Olomouc 3:1
30. prosince 2022 18:00Olomouc-Vítkovice 2:4
18. listopadu 2022 17:00Vítkovice-Olomouc 3:0
2. října 2022 17:00Olomouc-Vítkovice 5:4N