Vítejte při sledování online přenosu z druhého utkání čtvrtfinálové série play off mezi Českými Budějovicemi a Pardubicemi, které startuje v Budvar aréně v 17 hodin.

Budějovice zvládly lépe včerejší úvodní duel, když zvítězily 3:1 po brankách Gulaše, Abdula a Novotného. Za hosty jen snižoval Mikuš.

Jihočechům včera patřil vstup do zápasu, kdy si vytvořili rozhodující náskok. Dynamo ale ukázalo, že má svoji velkou sílu. Domácí podržel brankář Hrachovina.

Motor musel udělat oproti vítězné sestavě jedinou změnu. Zraněného Bindulise nahrazuje slovenský zadák Bučko.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
27 Percy

Koffer

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Svoboda (CZE) - Ondráček (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 6 421

Pardubickou branku bude hájit Frodl, obrana před ním se nemění. V útoku však zůstává pospolu jen lajna mladíků, zbytek trenéři řádně promíchali.

Oba celky jsou na ledě, jdeme na druhé čtvrtfinále.

1:03

Domácí začali zostra, Piskáček dvakrát pálil po přihrávkách Pecha, ani jednou však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

2:15

Na druhé straně se Říčka hezky uvolnil, místo střely ještě volil přihrávku, čímž ale spoluhráče Kousala spíš překvapil.

3:28

Šenkeřík si poklepal o přihrávku, tu také dostal a zkusil vystřelit. Jeho pokus švihem ale Frodl viděl a vyrazil.

3:41

Vyloučen hráč Martin Bučko (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

4:19

Dvě vyhození přes celé hřiště, domácí se zatím úspěšně brání.

5:16

Ondráček padl do rány Košťálka, který se pak ještě nevybíravě obul do Pecha. Oba hráči si měli co říct po souboji.

5:57

První oslabení zvládli domácí bezchybně, naopak Pardubice se nedostaly prakticky k ničemu.

6:23

Vyloučen hráč Jiří Ondráček (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

7:09

Pech nejprve uspořil důležité sekundy v útočném pásmu, pak ale hosté vyrazili dopředu a rozjetý Cienciala se tlačil do branky. Naštěstí pro domácí nezakončil přesně.

7:50

Novotný nadvakrát vyhodil a další útok hostů skončil ofsajdem.

8:48

Ondráček po návratu na led tvrdě atakoval Koláře, na kterém se chvíli před tím vyfauloval. Tentokrát to byl daleko důraznější střet, ale sudí už vylučovat nebude.

10:17

Novotného formace zamkla soupeře v jeho třetině, Percy pálil těsně vedle, pak ještě Voženílek objel branku a posílal puk do nebezpečného prostoru. Skóre se ale nemění.

10:44

Do vedení mohli jít hosté! Válovo tečované nahození od modré čáry skončilo na tyčce.

11:49

Vyloučen hráč Michal Hrádek (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče

12:53

Domácí první formace se vůbec nedostala do přesilovkového rozestavení a mizí z ledu.

14:05

Ani Motoru první početní výhoda nevyšla podle představ. Pořádně vystřelil vlastně až s návratem Hrádka na led Vráblík.

14:39

Zakázané uvolnění hostů vrací hru před Frodla.

15:28

Ondřej Vála (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Anthony Camara a Ondřej Matýs. Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 0:1
Hosté poprvé v sérii vedou. Camara se u pravého mantinelu rozhlédl, přesným pasem přes půl třetiny našel hůl Ondřeje Vály, který prostřelil Hrachovinu.

16:45

Piskáčkovo nahození proskákalo přes několik hráčů až do brankovišti, odkud však puk hostující obránci odehráli do bezpečí.

18:02

Větší důraz zatím hraje pro hosty. Pardubičtí dokáží mnohdy v důležitých soubojích domácí hráče přetlačit.

19:24

Největší šance Motoru! Přečíslení dva na jednoho musel Pech řešit střelou, ale nedokázal prostřelit Frodla.

19:33

Vyloučen hráč Dominik Hrachovina (Č. Budějovice), 2 min. za Zdržování hry

19:40

Vyloučen hráč Adam Musil (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění

20:00

Pardubice po první části vedou 1:0, když jedinou branku trefil Vála. Hosté mají zatím navrch v osobních soubojích i bruslení, domácí k ničemu moc nepouští. Východočeši měli sami několik možností, jednu z nich využili.

20:00

Oba týmy jsou zpět na ledě, jdeme na druhou třetinu.

20:52

Druhá třetina začíná ve čtyřech na obou stranách, pak začne kratičká přesilovka domácích.

22:24

Vráblík byl první u dlouhého pasu soupeře, píská se zakázané uvolnění.

22:40

Abdul se zjevil sám před Frodlem, po kličce ještě vracel puk do brankoviště, kde ale měli jeho spoluhráči zablokované hokejky.

22:59

Dvě zakázaná uvolnění v krátkém sledu domácích dávají Pardubicím výhodu, Jihočeši nemohou střídat.

23:39

Velká šance Motoru! Abdul v přečíslení ještě vyzýval k zakončení Šenkeříka, ten minul prázdnou branku.

23:55

Poté se na ledě strhla velká mela. Úřadoval v ní hlavně David Štich, který postupně šermoval s Kolářem a pak hodil o led s Camarou. Uvidíme, co na to rozhodčí.

23:55

Do kabin mezitím zamířil Adam Musil, ale to nebude kvůli šarvátce. Spíš půjde o nějaký zdravotní problém.

24:20

Motor tak hraje klasickou početní výhodu.

24:56

Vyloučen hráč Jiří Ondráček (Č. Budějovice), 2 min. za Vysoká hůl
V polovině přesilovky domácí výhoda končí, hrát se bude minutu čtyři na čtyři, pak začne přesila Dynama.

25:57

Ta startuje právě teď, puk ale mají domácí.

26:51

Robert Říčka (Pardubice) vstřelil branku (30. gól v play-off), asistence David Cienciala a Robert Kousal. Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 0:2
Košťálek dokázal dvakrát fotbalově udržet puk v útočném pásmu a Pardubice pokračovaly v tlaku. Cienciala zpoza branky našel volného Roberta Říčku, který z mezikruží trefil přesně mezírku mezi betony Hrachoviny.

27:51

Vyloučen hráč Filip Koffer (Pardubice), 2 min. za Držení protihráče

28:26

Gulaš dnes pálí o sto šest, je na něm vidět, jak chce dát gól. Jeho pokusy však zatím většinou míjí cíl.

29:23

Pech nenašel Šenkeříka přesně na modré a sami se Jihočeši dostávají z pásma.

30:25

Domácí se v přesilovce chtěli dostat na dostřel, ale početní výhody jim dnes vůbec nejdou.

31:13

Miroslav Holec (Č. Budějovice) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Michal Vondrka a Stuart Percy. Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 1:2
Už to vypadalo, že domácí znovu překombinovali útočnou akci. Pak se ale odražený puk vykutálel před branku k Miroslavu Holcovi, který jej uklidil pod břevno.

33:12

Voženílek se natahoval po nahození Šenkeříka, puk asi i dokázal tečovat. Nakonec ale letěl mimo branku.

33:29

Každopádně Jihočeši ožili a s nimi i celá hala, která je dnes znovu zřejmě vyprodaná.

33:29

I to je role Davida Šticha. Už poněkolikáté se při přerušené hře projíždí kolem pardubického brankáře, něco k němu prohodí. I to k play off patří. Akorát čároví rozhodčí už raději dělají Frodlovi ochranku.

33:43

Další přerušení, pár ostrých zákroků po odpískání a už se to pere. V hlavní roli tentokrát jako mstitel Milan Gulaš.

33:43

Vyloučen hráč Milan Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost

33:43

Vyloučen hráč Matej Paulovič (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Hrát se bude ve čtyřech.

35:13

Zdráhal s Kousalem měli dobré pozice, ale na Hrachovinu si nepřišli.

35:47

Vyloučen hráč Matej Paulovič (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění

36:53

Více než minutu drželi domácí soupeře v šachu, Gulaš se Šenkeříkem a pak i s Valským pálili z různých pozic, ale Frodl odolává.

37:57

Druhá minuta početní výhody už tak povedená nebyla, Dynamo je kompletní.

39:03

Sám zůstal před brankářem Hrachovinou pohotový Kousal, ale zblízka nezamířil přesně.

40:00

Druhé čtvrtfinále nám zatím kopíruje to první s tím, že blíž k výhře jsou hosté. Ti zvýšili vedení díky Říčkovi. Pak ale snížil Holec a od té doby diktuje Motor tempo hry. Uvidíme, co nabídne třetí část.

40:30

Camara uvolnil Poulíčka, ten trefil tyčku!

40:33

Vyloučen hráč Stuart Percy (Č. Budějovice), 2 min. za Nedovolená výstroj

41:28

Šenkeřík odpálil puk v poslední chvíli před Kousalem, pak pálil ještě nebezpečně Říčka.

42:46

Celé dvě minuty byly Pardubice nastěhované v útočném pásmu, domácí hráči už jen stáli, ale stav udrželi.

43:46

Dlouhá sekvence bez přerušení skončila, Hrachovina lapil střelu Blümela. Domácí přežili krušné chvíle.

44:29

Potřetí v zápase domácí zachránila tyčka! Tentokrát při šanci Kousala, který střílel z mezikruží.

46:06

Vyloučen hráč Lukáš Pech (Č. Budějovice), 2 min. za Podražení

46:45

Dvě vyhození znamenají pro Jihočeši relativní klid, hosté se nemohou usadit ve třetině.

47:52

Po zmatcích u brankoviště se k volnému puku skoro dostal Kousal, ale v rozhodující moment promáchl.

48:10

6421 diváků je v hale i dnes, oba zápasy v Budějovicích byly na úvod série vyprodané.

49:03

Čtvrtá tyčka Pardubic! A znovu ji trefuje Robert Kousal, ten má tedy dnes velkou smůlu.

49:52

Piskáčkovu střelu Frodl jen vyrazil a Pech se natahoval po dorážce. Byl však střežený dvěma soupeři a neměl volnou hokejku.

50:37

Motor začíná tlačit. Vráblík pálil bez přípravy, ale jeho dělovku Frodl viděl a zneškodnil.

51:46

Dnes jsou to naopak Pardubice, kterým stačí v tuto chvíli posouvat kotouče do středního pásma.

51:55

Voženílek rychle objel branku a snažil se zasunout kotouč za tyčku, Frodl tam byl s betonem včas.

52:27

Zvýšená ofenziva samozřejmě otevírá i prostory v domácí obraně. Teď do jednoho z nich vnikl Říčka, ale ránou na vyrážečku Hrachovinu podruhé dnes nepokořil.

53:48

Čas domácím rychle ubíhá a teď se nemohou dostat do útočné třetiny.

54:52

Teď se Novotný nedohodli s Pechem při rozehrávce a nabídli šanci Rohlíkovi, který ale z úhlu neprostřelil Hrachovinu.

55:23

Gulaš s Pechem hledali mezeru v pardubické obraně, ta je ale pevná a kolem brankoviště zcela neprostupná.

56:14

Camara ještě vylepšoval pozici pro Blümela, ten odmítl pojistku výhry. Na druhé straně pálil v pádu Valský, branku minul.

57:05

Hrachovina už skoro odjížděl na střídačku, ještě se ale vrací. Motor tlačí, hosté odolali velkému tlaku.

57:23

Frodl podržel puk, vhazovat se bude po jeho levici. Time out pro Motor.

57:23

Motor jde na věc se šesti bruslaři, Hrachovina zůstává na střídačce.

57:54

Percy střílel od modré, před Frodlem ale nikdo nestál, a tak pardubický brankář střelu chytil.

58:32

Pardubice vyhazují přes všechny čáry, hra se vrátí před Frodla. Domácí se teď neusadili ve třetině a nedokázali vypálit.

59:01

Poslední minuta, Motor rozjíždí jeden z posledních útoků.

59:19

Martin Hanzl (Č. Budějovice) vstřelil branku (12. gól v play-off), asistence Stuart Percy a Lukáš Pech. Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 2:2
Je srovnáno, Budvar aréna bouří! Velký tlak v závěru domácí přetavili ve druhý gól. Percy nastřelil klubko těl před sebou, na brankovišti se nejlépe zorientoval Martin Hanzl a doklepl puk do sítě.

59:51

Lukáš Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (23. gól v play-off), asistence Jiří Ondráček. Stav zápasu Č. Budějovice - Pardubice 3:2
To je neuvěřitelné! Domácí otáčí skóre v poslední minutě. Po skrumáži za brankou se puku chopil Lukáš Pech a zpoza branky ho o Frodlovo rameno dostal do sítě.

59:51

Pecha však při zakončení nešetrně atakoval Camara a domácí útočník odchází do kabiny jen za doprovodu lékařů.

59:51

Na Camaru mají domácí spadeno už od prvních okamžiků, hlavně Novotného se Štichem pořádně dráždí.

59:51

Pardubice najednou musí dotahovat, mají na to devět vteřin. A hrají rovnou v šesti.

60:00

Tak to se jen tak nevidí. Ještě 41 vteřin před koncem domácí prohrávali 1:2, pak ale Hanzl při hře bez brankáře vyrovnal a devět vteřin před koncem Lukáš Pech zpoza branky dokonal obrat. Otázkou zůstává, jak na tom bude Pech, kterého při gólu zboural Camara.