Vítejte při sledování online přenosu ze čtvrtého utkání semifinálové série play off hokejové extraligy. Od 19 hodin v něm nastoupí domácí České Budějovice proti Spartě.

Pražané vedou v sérii 3:0 a dnes mohou postoupit do finále. Po dvou domácích triumfech uspěli i včera na jihu. Motor sice vedl 2:0, čtyři a půl minuty před koncem ale nesmyslně fauloval kapitán Gulaš, který nabídl soupeři dlouhou přesilovku. Sparta trestala a v prodloužení rozhodla o výhře 3:2.

Motoru chybí nově potrestaný Gulaš, který dostal jednozápasový trest. Hrát nebude ani zraněný Karabáček a stávající marodi Toman s Bindulisem. Do zápasu tak oproti včerejšku jdou mladíci Koláček s Chlubnou.

Pražané udělali jedinou změnu. Do sestavy se vrací David Kaše, místo mu uvolnil Stoljarov.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
Vráblík
Štencel
Piskáček
27 Percy

Buchtele

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Mrkva (CZE) - Ondráček (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 6 421

Na ledě už je kvarteto rozhodčích, za chvíli dorazí i hráči a čtvrté semifinále začne.

Ještě drobné problémy s ledem odsouvají začátek duelu.

1:05

Vráblík střílel dvakrát v krátkém sledu, Hudáček si připsal úvodní zákroky.

2:10

Vyloučen hráč Tomáš Šmerha (Sparta), 2 min. za Podražení

2:45

Ránu Šenkeříka od modré čáry tečoval před brankou Ondráček, puk skončil na horní tyčce.

3:14

Jihočeši jsou zatím v přesilovce hodně přímočaří, Hudáček musí být v pozoru.

4:19

Domácí v přesilovce bez Gulaše ukázali nové varianty a nebylo to špatné. Stav se ale nemění.

6:14

Sparta hraje zatím hodně úsporně a nikam se moc nežene. Aktivnější je jednoznačně Motor.

8:13

Až teď Pražané poprvé zamkli domácí v jejich třetině. Hosté díky dobrému pohybu zůstávali u puku, k zakončení se ale moc nedostávali. Hrachovina pak puk přikryl.

10:38

Poslední desítky vteřin jsou plné nepřesností. Ani jeden z týmů se nemůže dostat na delší čas do pásma soupeře.

11:45

Hanzl nezištnou přihrávkou hledal Chlubnu, který ale neměl volnou hokejku na zakončení.

12:46

Hraje se téměř bez přerušení, i proto má hra slušný spád. Až teď dal týmům vydechnout Hrachovina, když podržel puk po střele Sobotky.

13:08

Po Štichově zaváhání hledal Sobotka najíždějícího Řepíka, ale poslal mu nepřesný pas.

13:52

Vondrka přihrávkou na střed hřiště rozjel Chlapíka, ten z mezikruží vypálil, ale branku netrefil.

14:24

Poskakujícího puku se chopil Šmerha, otočil se s ním a vypálil, Hrachovina byl na místě.

16:05

Po úvodních minutách, kdy měl Motor navrch, teď převzala aktivitu Sparta. Zatím je to ale spíš územní převaha.

17:04

Zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve Vondrka přesně našel Pecha, jeho střelu srazili obránci. Na druhé straně musel Hrachovina likvidovat šanci Šmerhy. A pak znovu zasahoval Hudáček proti Beránkovi.

18:34

Vitouch nebezpečně objel branku a zakončil. Hrachovina musel držet pevně beton na ledě, aby neinkasoval.

20:00

V první třetině branka nepadla. Domácí příkladně bojují a sérii rozhodně nevzdávají. Úvod měl Motor lepší, pak měla převahu Sparta. Ve hře bylo minimum přerušení.

21:02

První střelecký pokus druhé části obstaral Abdul, Hudáčka ale moc nezaměstnal.

22:07

Na ledě zůstává domácí forvard Ondráček. Stáhl si puk rukou ze vzduchu, pak schytal tvrdý náraz, ale to bylo zřejmě v pořádku. Sudí vylučovat nebude.

22:08

Znovu tu máme problémy s ledovou plochou, a tak se chvíli hrát nebude.

22:16

Daniel Voženílek (Č. Budějovice) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Jan Štencel a Roman Vráblík. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:0
Chvilková pauza po úpravě ledu domácím prospěla. Po vyhraném buly ve středním pásmu do útočné třetiny Štencel, bekhendem našel na levé straně Daniela Voženílka, který z úhlu prostřelil Hudáčka.

23:00

První gól vnesl do utkání nové emoce. Hosté zpod Hrachovinovy lapačky vysekli puk, hra ale pokračovala. Po přerušení začaly strkanice a mimo hru zůstal před hostující střídačkou ležet Šmerha. Za doprovodu lékaře zamířil do kabiny, ale co tomu předcházelo, toho jsem si tedy nevšiml.

23:00

Vyloučen hráč David Štich (Č. Budějovice), 2 min. za Sekání
Tak zřejmě Štich sekl Šmerhu, proto jde pykat.

24:14

Veteráni Pech s Novotným ale zatím odvádí v oslabení výbornou práci.

25:13

Bez jediné přímé střely ustáli domácí první oslabení.

25:48

Přiostřilo se, to je patrné. Probudili se ale i fanoušci, kteří jakoby ještě měli v sobě včerejší obrat Sparty.

26:01

Vyloučen hráč Michal Řepík (Sparta), 2 min. za Podražení

27:24

Motoru se v přesilovce moc nedaří. Jen Vráblík zatím pálil a to ještě nepřesně.

28:30

Ani domácí v početní výhodě pořádně nevypálili, ale energii z přesilovky si nesou dál.

29:36

Dvořáček se obtočil kolem branky a pak vypálil. Jeho pokus obětavě zblokoval Šenkeřík, puk mu zůstal následně ve výstroji.

31:40

Další dlouhá sekvence bez pauzy. Trošku nejistě chytal Hrachovina střelu od modré, po které se snažili o dorážku Forman s Chlapíkem. Na puk ale nedosáhli.

33:20

Erik Thorell (Sparta) vstřelil branku (25. gól v play-off), asistence David Dvořáček. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 1:1
Sparta srovnává krok. Hrachovina nejprve podržel domácí proti střele Dvořáčka. Akce ale pokračovala, Dvořáček našel přesně Erika Thorella, který v plné rychlosti propálil domácího brankáře.

33:41

Vyrovnání přišlo paradoxně v době, kdy Sparta neměla žádný velký tlak. Ale tak to někdy v hokeji chodí a začíná se prakticky znovu.

34:42

Štichovi utekl puk na útočné modré a Spartě se nabídl rychlý brejk. Díky dobrému návratu ostatních hráčů toho Hrachovina moc řešit nemusel, jen Tomáškovo nahození z rohu.

35:20

Jindřich Abdul (Č. Budějovice) vstřelil branku (13. gól v play-off), asistence Jan Štencel a Lukáš Pech. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 2:1
Jihočeši podruhé vedou. Domácí beci si šikovně vyměnili puk ve vlastním pásmu, Štencel křížným pasem rozjel Jindřicha Abdula. Tomu nevyšla finální přihrávka na Vondrku, puk se mu ale vrátil, a tak ho Abdul poslal do sítě mimo dosah rozhozeného Hudáčka, který také reagoval na přihrávku.

37:16

Před Němečkem se otevřel obrovský prostor, ke střele se ale neodhodlal, vykoupal Hrachovinu, ale zakončit nedokázal.

37:35

Další svižný výpad do budějovické třetiny předvedl aktivní Řepík, švihem mířil na vyrážečku Hrachoviny, jenž srazil puk do boční sítě.

38:27

Mohlo to být o dva! Piskáčkovo nahození se odrazilo od zadního mantinelu k Vondrkovi, který ale zblízka trefil hokejku Hudáčka.

39:06

Na druhé straně měl Šmerha dobrou pozici, ale Hrachovina se stihl včas nacpat k tyčce a zmenšit střelecký úhel.

40:00

Motor vede po druhé části 2:1. Domácí vedli díky Voženílkovi, pak srovnal Thorell, ale náskok vrátil Motoru nadvakrát Abdul. Oba celky mají dobré šance, atmosféra, emoce, nasazení. Zápas má vše, co by semifinále mělo mít.

41:01

Po dobrém důrazu Voženílka se po puku natahovali Pech s Valským, ale byli bránění hodně těsně.

41:42

Hosté se budou muset víc tlačit dopředu, Motor naopak bude zřejmě myslet hlavně na pevnou obranu.

43:10

Důsledná obrana středního pásma, to je teď hlavní úkol budějovického týmu.

44:23

Řepík si sjel do mezikruží na pas od Sobotky, následný pokus mu ale vůbec nesedl.

44:56

Teď střílel sám Sobotka, ale jeho nahození od mantinelu bylo pro Hrachovinu snadnou kořistí.

45:51

Holec si sám dojel svoji střelu a snažil se o dorážku, v tu chvíli už ho ale bránila dvojice sparťanů.

46:40

Do trochu otevřené domácí obrany hned vlétl Dvořáček, stihl vypálit před atakem Vráblíka, ale ranou na lapačku Hrachovinu nepokořil.

47:58

V posledních desítkách vteřin Motor trošku zmírnil územní převahu soupeře. Přeci jen ještě zbývá hodně času na to, jenom čekat a posouvat puky do středního pásma.

49:09

Velká skrumáž před Hrachovinou. Puk dlouho ležel pod klubkem těl, až pak sudí hru přerušil.

49:41

Hanzl nejprve mířil těsně vedle, v akci ale pokračoval a nahrál Štencelovi. Ten mohl ke dvěma přihrávkám přidat i gól, ale neprostřelil Hudáčka.

51:16

Zpátky na druhou stranu, kde útočil Tomášek. Hrachovina ale jeho pokus z úhlu ustál.

51:58

Se štěstím se odražený pukd nabídl do jízdy Abdulovi. Ten byl čerstvý, a tak vyrazil směle dopředu. Pálil na vyrážečku Hudáčka, slovenský gólman ale jeho úmysl vystihl.

53:02

6421 diváků, stadion je opět vyprodaný, stejně jako ve všech pěti dosavadních domácích zápasech Motoru v play off.

53:44

Dokonce i mexická vlna obíhá arénou, ta už v Budějovicích dlouho nebyla.

54:05

Lukáš Pech (Č. Budějovice) vstřelil branku (27. gól v play-off), asistence Jindřich Abdul a Michal Vondrka. Stav zápasu Č. Budějovice - Sparta 3:1
A domácí hokejisté podpořili euforii v hale třetím gólem po krásné akci. Vráblík zpoza vlastní branky pasem přes dvě třetiny rozjel Vondrku, ten puk zastavil pro Abdula, který přesně do jízdy našel Lukáše Pecha, jenž prostřelil Hudáčka.

55:45

Třetí gól dokonce rozeskákal celou halu.

56:45

Vondrka dojel další dlouhý pas, zasekl si beka a švihem vypálil, Hudáček se blýskl skvělým zákrokem.

57:37

Sparta se sice tlačí dopředu, Motor ale příkladně bojuje a odehrává puky co nejdál od vlastní branky.

58:00

Hudáček je na střídačce, Sparta v šesti.

58:45

Puk je za sparťanskou brankou, hostům se krátí čas.

59:31

Chlapík minul odkrytou branku!

59:44

Motor vyhazuje přes všechny čáry, stadion stojí a vhazuje se před Hrachovinou.

60:00

Motor poráží Spartu 3:1 a snižuje stav semifinálové série na 1:3 na zápasy. Dnešní duel měl tempo, nasazení, šance na obou stranách, skvělou atmosféru. Uvidíme, jestli se série ještě vrátí do Budějovic. V Praze bude pokračovat v pondělí.

26. ledna 2024 17:30Č. Budějovice-Sparta 5:3
10. prosince 2023 16:00Sparta-Č. Budějovice 3:2P
27. října 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 1:4
15. září 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:2
17. února 2023 17:30Č. Budějovice-Sparta 3:4P
17. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:0
3. ledna 2023 18:30Sparta-Č. Budějovice 5:3
7. října 2022 17:30Č. Budějovice-Sparta 2:3P